Sta zene zele?

Ren

Obećava
Poruka
86
Pozdrav svima!
Naisao sam na jedan zanimljiv clanak na netu pa sam zeleo da cujem vase komentare.

" ...Ženama uvek nešto smeta. Vekovima tvrde kako ih muškarci ugnjetavaju. Borile su se i izborile za jednakost polova. A onda su nastavile da nas time kljucaju u mozak. «Hoću da budem jednaka, hoću da budem jednaka...». Kao i uvek, digli smo ruke od rasprave i popustili. Pristali smo da nas usred utakmice dignu sa troseda i pošalju u prodavnicu po pavlaku. Pristali smo da prestanemo da ih štipkamo za dupe na poslu i startujemo sekretarice, čak i sami sebe osudivši zbog toga - na kaznu zatvora.

I, šta se promenilo?

Kad smo postali jednaki pred zakonom žene su nastavile da zakeraju. Ostali smo sirovi, kukale su preko gomile ženskih časopisa, nimalo ih ne poštujemo. Kad su zakeranje pretvorili u zlonamerno uskraćivanje seksa, počeli smo da postajemo «sofisticiraniji» i da ih poštujemo do poslednje gluposti koju su u stanju da izmisle.

I, šta bi?

Opet im nismo po volji. Naime, postali smo - mlakonje. Nemamo svoje ja. Nemamo stav. Nestalo nam je muškosti!

Posle su se žalile da nema dovoljno žena u politici. Svet bi bio bolji kad bi bilo više žena u politici, tvrdile su ubeđeno. No, kad bi izašle na glasanje, glasove bi dali muškarcima?! Zašto? Pa nisu valjda lezbijke da glasaju za žene!

Evo i poslednjeg primera. Dok ovo kucam, Segolen Roajal je izgubila izbore za francuskog predsednika. Idealnu kandidatkinju - levičarku, majku čopora dece, borca za ugrožene i doseljenike, zgodnu i šarmantnu, nasmejanu i pozitivnu, ženu koja živi u uspešnom divljem braku sa stranačkim kolegom - pobedio je francuski desničar grčkog porekla, nadrkani «moderni Napoleon», Nikola Sarkozi. Kako? Pa, očigledno su žene u velikom broju glasale za njega. Privukla ih je njegova autoritativnost, čvrsta ruka, isključivost, drčnost, beskompromisnost i - muškost. Toliko o ženskoj solidarnosti i stvaranju «boljeg sveta»...

I, šta ćemo sad?..."

To vam je to narode forumaski.
Komentari?
 
Pa vidi, ja nigde nisam rekao da se slazem sa autorom teksta, ovaj tekst posmatram kao svojevrsnu provokaciju.
Zato me zanima kako bi ga prokomentarisali forumasice i forumasi.
Jeste, najlepse je kad se volimo, ali nije bas uvek tako.
 
koliko vidim, tebe niko nije ni napao..
al' ti si taj koji je postovao tekst..
btw.. nista mi tu nije provokativno...
mozda je to udica za glupe...
ma sta znam ja.
 
zene zele da vladaju svetom i sve dok im mushkarci ne postanu ponizni robovi, nece se smiriti, a vi cete na to prosto pristati, kao i na sve do sada :)
evo jedan komentar na text
 

Back
Top