uporedni horoskop...

posesivac

Zainteresovan član
Poruka
417
my.php
[/URL][/IMG]

eee...stvarno sam se potrudila da smestim ovde sliku ove moje uporedne karte...nadam se da ce mi se isplatiti trud. zanima me ta 7-ma kuca, tacnije ''nasa'' 7-ma kuca.
vidim da ima ovde ljudi koji se razumeju u sve ovo...pa kazite mi.....ima li ovde ljubavi??
***********
nadam se da se bar nesto vidi,a ako ne ..evo podataka
19.07.1979g.Beograd,18.00h- ja
09.07.1983.g.Uzice,06.30h- on
**********
Iako sam mislila da je ovo pitanje o 7moj kuci,pitanje o potencijalnom bracnom partneru..izgleda da se moje pitanje ne uklapa u temu 7me kuce...pa ga postavljam ovde..
...elem,nisam neki poznavalac astrologije ali mi je veoma,interesantno(u mom slucaju,recimo)da su moje i planete ''druge osobe'' u kao nekom preslikavanju,ili su cak totalno slicne(kao recimo sunce i mesec).takodje mi je zanimljivo da je u njegovom slucaju vecina planeta smesteno u 12 kucu,dok su mu u uporednom horoskopu skoro sve ''otisle'' u 7mu kucu..sta to znaci?
ako bi mi neko nesto rekao..bila bih zahvalna.. :)
hvala...
 
Pa to što su njemu u natalu 3 planete u XII polju mnogo je manje bitno u ovoj priči, od činjenice da te iste planete padaju tebi u VII polje - što je jako dobro jer vas povezuje kao partnere, naročito što je tu njegovo Sunce koje je uz sve to, još i njegov vladar Asc-a. Prilično dobro, još uz to je njegovo Sunce na tvojoj Veneri, i + te planete su dobro aspektovane od tvog Saturna i Urana.

Posmatrano izolovano, kao pojedinačan faktor, položaj Meseca jednog partnera u VI kući drugog (kao njegov Mesec u tvom VI polju) nije baš najsjajniji za sam Mesec (naravno, ako se na neki drugi način ne ispuni simbolika VI kuće), ali je dobro jer su vam Meseci u istom znaku - u Blizancima što, opet, govori o razumevanju.
 
Elle_77:
Pa to što su njemu u natalu 3 planete u XII polju mnogo je manje bitno u ovoj priči, od činjenice da te iste planete padaju tebi u VII polje - što je jako dobro jer vas povezuje kao partnere, naročito što je tu njegovo Sunce koje je uz sve to, još i njegov vladar Asc-a. Prilično dobro, još uz to je njegovo Sunce na tvojoj Veneri, i + te planete su dobro aspektovane od tvog Saturna i Urana.

Posmatrano izolovano, kao pojedinačan faktor, položaj Meseca jednog partnera u VI kući drugog (kao njegov Mesec u tvom VI polju) nije baš najsjajniji za sam Mesec (naravno, ako se na neki drugi način ne ispuni simbolika VI kuće), ali je dobro jer su vam Meseci u istom znaku - u Blizancima što, opet, govori o razumevanju.

Elle77, mozes li molim te da pojasnis zasto 6 polje nije bas najsjajnije za mesec (ili mesec partnera) i sto znaci ispunjenje simbolike VI kuce??

hvala ti unaprijed!
 
Rekla sam to u principu i uopšteno, sigurno da ne važi baš u svakom pojedinačnom slučaju. Ne valja zato što je VI kuća kuća služenja, obaveza, rutine i sl... osoba čija se planeta tj ovde Mesec nalazi u VI polju druge osobe se tu može osećati "skučeno" i ne baš najprijatnije - samo primer, nije nikakvo pravilo. Velika je razlika recimo sa položajem Meseca jedne osobe u V ili VII polju druge - tu se osoba s Mesecom oseća kao pravi partner odnosno dečko/devojka dotične osobe, i obrnuto - obostrano govori o emotivnoj vezanosti jer su to kuće emocija - VI kuća to svakako nije, baš naprotiv.

Ispunjenje simbolike može biti npr. kroz zajednički rad, ili nešto slično.
 
gagula:
evo i mog uporednog horoskopa. Interesuje me dugovecnost ovog odnosa i polozaj Plutona, jer sam negde nasla aspekt Plutona i Sunca koji ne obecava nista pozitivno.
showgif.cgi

Na koji to aspekat Sunca i Plutona misliš ?
Pretpostavljaš i sama da od posmaranja pojedinačnih aspekata nema baš puno vajde :roll:
 
Ne mogu tacno da se setim kako bese, ali mislim da je inkonjukcija u pitanju i tumacenje
(Cafe Astrology) kaze da cemo da izgubimo nesto sto je bitno za nas oboje i sto ce nas ili jos vise spojiti ili zauvek razdvojiti. Da nije neka gadna katastrofa u pitanju, i mogu li se takve stvari predvideti i nekako izbeci?
 
gagula:
Ne mogu tacno da se setim kako bese, ali mislim da je inkonjukcija u pitanju i tumacenje
(Cafe Astrology) kaze da cemo da izgubimo nesto sto je bitno za nas oboje i sto ce nas ili jos vise spojiti ili zauvek razdvojiti. Da nije neka gadna katastrofa u pitanju, i mogu li se takve stvari predvideti i nekako izbeci?

Elle_77:
Pretpostavljaš i sama da od posmatranja pojedinačnih aspekata nema baš puno vajde :roll:
... kao što već rekoh. easy 8-)
 
Crocodile:

šta da ti kažem - uopšteno :wink: kad je on sa svoje 4 planete napunio tvoje V polje, uz to je tu Sunce, pa Venera koja je u vrlo bliskoj konjunkciji sa Uranom, buran odnos, nema šta :wink: Pretpostavljam da je bila ljubav na prvi pogled ili vrlo brzo po upoznavanju, sa Uranom je moralo biti tako nešto.

Ako želiš nešto više moraš postaviti neko konkretnije pitanje ...
 
Elle_77:
Rekla sam to u principu i uopšteno, sigurno da ne važi baš u svakom pojedinačnom slučaju. Ne valja zato što je VI kuća kuća služenja, obaveza, rutine i sl... osoba čija se planeta tj ovde Mesec nalazi u VI polju druge osobe se tu može osećati "skučeno" i ne baš najprijatnije - samo primer, nije nikakvo pravilo. Velika je razlika recimo sa položajem Meseca jedne osobe u V ili VII polju druge - tu se osoba s Mesecom oseća kao pravi partner odnosno dečko/devojka dotične osobe, i obrnuto - obostrano govori o emotivnoj vezanosti jer su to kuće emocija - VI kuća to svakako nije, baš naprotiv.

Ispunjenje simbolike može biti npr. kroz zajednički rad, ili nešto slično.

Hvala Elle77!
A recimo sto je kada je se mjesec toga partnera A (ciji mesec pada u VI polje partnera B) se nalazi u djevici? to bi onda bas i bilo to ispunjenje, djevica voli da sluzi??
 
Elle_77:
šta da ti kažem - uopšteno :wink: kad je on sa svoje 4 planete napunio tvoje V polje, uz to je tu Sunce, pa Venera koja je u vrlo bliskoj konjunkciji sa Uranom, buran odnos, nema šta :wink: Pretpostavljam da je bila ljubav na prvi pogled ili vrlo brzo po upoznavanju, sa Uranom je moralo biti tako nešto.

Ako želiš nešto više moraš postaviti neko konkretnije pitanje ...
U kom smislu buran? Za sad je sasvim neverovatan, sto se tice komunikacije mozgova i tako nekih stvari.... A sex, sta ti vidis tu za sex ;-)
 
Elle_77,
znam da te verovatno davim... :)
ali vidim da si predusretljiva prema svima i po tvojim postovima sam zakljucila da znas o dosta toga..
reci mi,kako se vidi na karti da li je dvoje ljudi(mislim ,naravno,na svoj slucaj)u sudbinskoj,karmickoj ili bracnoj vezi predodredjeno jedno drugom?jednom prilikom su mi rekli da znak meseca predstavlja partnera,a znak sunca njegov podznak.Po tome moj bracni partner bi bio blizanc/rak...bar su mi tako rekli...da li je to tacno?.. :?
Mene zanima da li i po cemu mogu da vidim da li meni i ovoj mojoj ''drugoj osobi'' stoji brak?..jer ,verujem,da se takve stvari vide u karti..
hvala,ponovo....
 
Lidiia:
Hvala Elle77!
A recimo sto je kada je se mjesec toga partnera A (ciji mesec pada u VI polje partnera B) se nalazi u djevici? to bi onda bas i bilo to ispunjenje, djevica voli da sluzi??

Hm, pa ... :roll: ne znam baš. Nisam baš mislila na ispunjenje na taj način.
rekla sam već šta je ispunjena simbolika - ako poslovno sarađuju ili nešto slično.

Čak i pod pretpostavkom da taj Mesec u Devici voli da služi - da li baš voli da služi u ljubavnim odnosima ? takve osobe su uglavnom kritične i hladne, preterano racionalne. A kako god bilo - raspravljamo o ljubavnim, a ne poslovnim odnosima - naravno da se Mesec jedne osobe bolje oseća u nekoj kući emocija - V, VII itd. nego u VI. Sigurno da je to zdravija postavka nego nešto drugo.

Nije mi jasno šta si konkretno htela da pitaš - da li pitaš onako, hipotetički, ili imaš konkretan primer. Ja sve vreme imam utisak da o ovome pričam napamet, mora se u svakom slučaju gledati ceo horoskop. Ovo je (samo) jedan od faktora, naravno.
 
Crocodile:
U kom smislu buran? Za sad je sasvim neverovatan, sto se tice komunikacije mozgova i tako nekih stvari.... A sex, sta ti vidis tu za sex ;-)

Ništa specifično nisam videla, a iskreno nije mi to baš na listi prioriteta kad gledam uporedne, da zavirujem ljudima u krevet :wink: barem ovako na blic ne bih ništa posebno izdvojila.

Ali bih izdvojila njegov Saturn na tvom Mesecu :? za koji ne mogu da verujem da mi je promakao prošli put, tek sam sad primetila. Još u tvom XII polju ...
 
posesivac:
...jednom prilikom su mi rekli da znak meseca predstavlja partnera,a znak sunca njegov podznak.Po tome moj bracni partner bi bio blizanc/rak...bar su mi tako rekli...da li je to tacno?.. :?

Ni slučajno :!: joj, svašta ljudi pričaju. Naročito oni koji ne znaju :roll: :?

Mene zanima da li i po cemu mogu da vidim da li meni i ovoj mojoj ''drugoj osobi'' stoji brak?..jer ,verujem,da se takve stvari vide u karti..
hvala,ponovo...

Vrlo kompleksna stvar. Zahteva baš baš detaljnu analizu, naravno ako nećeš nagađanja nego da verovatnoću svedeš na maksimum. To se samo iz natala i uporednih horoskopa ne može videti (mislim, može sa određenom verovatnoćom ... 100% sigurno ne, osim ako pogodiš), već se moraju posmatrati i ostale stvari, tipa zajedničkih horoskopa - Dejvisona, kompozita, da bi se videlo koliko realno ima osnova za zajednički život... i naravno predikcije (metode za predviđanje) - solari, progresije itd za oboje, pa progresije Dejvisona i sl. da bi se videlo kako u vremenu veza napreduje itd, sad sam ga ja zakomplikovala ali sve u svemu nije posao za laika nego baš za profesionalca sa iskustvom.

Mislim da je glupo što ljudi veruju da je dovoljno da nam se u životu pojavi osoba koja se uklapa u naše VII polje - po opisu i sl, - normalno je da će se svi više-manje uklapati u tu sliku (V i VIIpolje) kad ono opisuje naše partnere ! Neće baš svi biti isti, ali moraju imati nešto zajedničko što je opisano planetama u tim poljima i znakom na vrhu.
 
Ovaj link koji si ti ostavila je za kompozit - kompozitni horoskop. To je zajednički horoskop za vas dvoje. Mi ovde pričamo o uporednim horoskopima - to je natalna karta jedne u odnosu na natal druge osobe, u smislu položaja planeta jedne osobe u natalu druge, i aspekti planeta jedne i druge osobe. Znači, mora na slici biti natal jedne osobe (unutrašnji krug) i spolja natal druge (spoljašnji krug).
 
Elle_77:
Ali bih izdvojila njegov Saturn na tvom Mesecu :? za koji ne mogu da verujem da mi je promakao prošli put, tek sam sad primetila. Još u tvom XII polju ...

Sta to znaci, nesto jako lose? Posto je u XII polju....verovatno, a?
Ma grozno, sad vidim da sam pogresila u godini rodjenja, naravno da nisi ni mogla da vidis Satrun tamo kad nije, a napisala sam 1957 a ne 1975. Eeee, guska!

Hvala :-)
 
Elle_77:
Hm, pa ... :roll: ne znam baš. Nisam baš mislila na ispunjenje na taj način.
rekla sam već šta je ispunjena simbolika - ako poslovno sarađuju ili nešto slično.

Čak i pod pretpostavkom da taj Mesec u Devici voli da služi - da li baš voli da služi u ljubavnim odnosima ? takve osobe su uglavnom kritične i hladne, preterano racionalne. A kako god bilo - raspravljamo o ljubavnim, a ne poslovnim odnosima - naravno da se Mesec jedne osobe bolje oseća u nekoj kući emocija - V, VII itd. nego u VI. Sigurno da je to zdravija postavka nego nešto drugo.

Nije mi jasno šta si konkretno htela da pitaš - da li pitaš onako, hipotetički, ili imaš konkretan primer. Ja sve vreme imam utisak da o ovome pričam napamet, mora se u svakom slučaju gledati ceo horoskop. Ovo je (samo) jedan od faktora, naravno.

Elle77 pa mislila sam jednostavno dali i ta osoba ciji mjesec pada u 6 kucu partnera moze da voli svog partnera ili moze da se osjeca voljen??? pod nekim uvjetom (recimo da ispunjava tematiku 6 polja?)??

postavit cu kartu.. mozda bolje tako...

pozdrav,
Lidija
 
lejla83:
A koliko je aspekat - Mars kvadrat Mars los u uporednom horoskopu ? :cry:

Tumačenje ide od jako lošeg do jako dobrog - sve zavisi šta ti Marsovi predstavljaju u kom natalu, kakva im je dispozicija i ostatak uporednog horoskopa.
Rekla sam već da se iz tih razloga pojedinačni aspekti ne tumače, ali ako već svi toliko žarko želite da čujete bilo šta na tu temu - naravno da predstavlja sukob energija u odnosu, ali to ne govori mnogo o samom odnosu. Sve zavisi koliko je taj kvadrat jak u odnosu na ostale uporedne aspekte, kakva je dispozicija i sl.
 

Back
Top