uporedni horoskop...

Nesto sam pri inspiraciji!
Ko si ti? Ovan-bik, sa suncem i vladarom asc-a (i merkurom!) u dvanaestom polju -zatvorena osoba. Venerom u znaku svog izgona te kao takva sklona si da veoma impulsivno biras partnera, ali i da gresis. Da si veoma posvecena ovoj vezi i da je zelis kao ozbiljnu govori i trenutni tranzit saturna kroz tvoje peto polje koji je ne hladi nego gradeci trigon sa suvladarom petog se trudi da je ustanovi kao jedan dugotrajan odnos. Sta zena trazi u muskarcu -pored vladara dc-a gledamo sunce i mars, kao simbole muskarca. Sunce u ovnu, mars u skorpiji (rx) i u sedmom polju kojim vlada -tebi je neophodan jak muskarac, koji je tvrdoglav do granice bezobrazluka i koji dominira, veoma je vazno da ti je bolesno privrzen,tako da ljubomora je dobrodosla jer ces je ti doziveti kao iskaz ljubavi, mars u skorpiji trazi fantastican sex, na zalost...zbog venere u znaku izgona moras jako paziti pa da se ne zaletis i na nekog nasilnog s ovom postavkom. Jer saturn na dc-u moze govoriti i o dugotrajnoj patnji, a mars u prvom derivatnom polju partnera o tome da ce on biti self absorbed osoba koja ce zanemariti tvoje potrebe (te ce tvoj mesec u kvadratu sa satunom patiti)
On -skorpija, ovan -tako da zaista idealno docarava sliku tvoje unutrasnje potraznje. I njegov mars je u izgonu i na dc-u pa iako zeljan partnerstva trazice ga po principu slucajnih gresaka (o cemu govori i venera u izgonu i na 29om stepenu), ali evo bar opet imamo ponavljajuci motiv -ljubomoru i pozudu, te vas to spaja. Izuzev meseca i jupitera (jedna licna planeta) sve ostalo je na "njenoj strani" tako da ovaj horoskop NIKAKO ne opisuje self absorbed partnera -bas nasuprot, on ume da se daje... kako to je pitanje i koga to zadovoljava, ali to radi srecno jer samo u partnerskom odnosu on ume da egzistira. I ti i on imate naznake ranih brakova, on kroz vladara dc-a u zavodljivoj skorpiji i mars na dc-u sto daje impulsivnost, ti kroz nestrpljivu veneru u ovnu, vladara dc-a u sedistu i urana kog sedmo polje ipak oseca. Kakav on tip zene trazi -mesec u ovnu i veneru u skorpiji, a to draga moja nikako nisi ti, tako da ce sve ovo uspeti samo ako se taj disbalans prevazidje. Dakle koliko je on jak, on ce teziti da nadje i takvu partnerku s kojom se moze svadjati po ceo dan, s uzitkom i igrati se dominacije po potrebi, ali ne da on stalno vodi u toj igri.
Da skratim pricu ima jako mnogo dobrih elemenata koji govore o tome da se vi upotpunjujete. I u kompozitu i u davisonu sunce konjunkcija venera daje veliku ljubav. Medjutim ima bas mnogo stvari o kojima treba paziti da bi se ovo ocuvalo.
Sinastrija -tvoje planete iz sedmog padaju i njegovo osmo -konj. marsa i venere u skorpiji daje strast koju sam opisivala iz vasih natalnih. Njegov saturn cuda cini i jako godi ovoj vezi, daje stabilnost emocijama, njihovu dugotrajnost..neistrosivost, veoma lep trigon koji vas cuva na neki nacin. Vladari dc-a u konjunkciji pa u trigonu sa venerom koja je tvoj vladar ac-a, govore isto o stabilnosti i iskrenosti ove ljubavi kao i o potencijalnoj duzini odnosa (for a life time). Medjutim i pored JAKO mnogo predivnih aspekata, ono sto nikako ne valja je sto ako gledamo sinastriju najveci deo njegovih planeta je u tvojoj 6-8-12 kuci (sa sve ac-om, suncem, vladarom ac-a...tacnije venera je cini mi se jedini izuzetak), tako da i pored tvoga sto tvoje sunce dozivljava expanziju pored njegovog jupitera i on vas trzi lepim trigonom saturna, on se u ovom odnosu ne oseca dobro (ili se nece osecati) i to ce ici i do depresije od svakodnevice i do potpunog povlacenja u simbolici 12te kuce. Iscrpljuje ga ovaj odnos -verovatno zato sto njegov mesec i venera ipak traze nesto potpuno drugacije.
U kompozitu i davisonu dva puta imamo ponovljen motiv uran opozicija mesec -povreda emocija, u jednom slucaju mesec vlada ic-om a u drugom mc-om, pa da li narusite javni image svojim razlazom ili dom, meni je to isto jer je sustina ista. Takodje ima jedan JAKO nasty t-kvadrat u kompozitu, ali.... ta dva horoskopa ne govore o zajednickom uzitku.
Uzivaj u ovome koliko god traje jer je zasigurno jako lepo!
 
Само да појасним једну ствар. Мушкарац и жена могу да имају не знам какве упоредне аспекте, али ако нпр. мушкарац својим карактером, понашањем, склоностима, интересовањима и другим особинама не одговара природи Марса и Сунца у хороскопу жене, то двоје немају заједничку будућност. Просто тај човек "не живи" у њеном наталу, а то је услов свих услова.

Узмимо нпр. да жена има Марса у знаку Шкорпиона што значи да њој треба човек огромне снаге и енергије, који се не плаши смрти, опасан, виолентан, један фанатик и авантуриста, човек који нагиње екстремима итд. Е сад, она може да дође у контакт са многима са којима ће имати сјајне упоредне аспектне, али ако они по свом карактеру не одговарају опису поменутог Марса у Шкорпији и његовим аспектима, (па буду нпр. благи, питоми, лењи, недовољно потентни), једноставно неће постати део њеног живота. Може се евентуално кратко задржати, али чим наиђе онај прави, жена ће га напустити, јер инстинктивно осећа (а то јој диктира натални хороскоп) да јој овај други прави избор за њу.

Дакле, пуно се прича о упоредним аспектима, а нико да пита оно што ипак има приоритет: да ли дотична особа "живи" у мом наталу? Ако је одговор да, тек онда се гледају упоредни аспекти, који треба да дају коначну потврду. Ту подразумевам однос владара 5 и 7 поља са владаром ASC друге особе, наглашена поларна поља (ако их има), односи Марс-Венера и Сунце-Месец, положај врха ASC једне особе у наталу партнера и сл.

Pozdrav svima :wink:

Ja imam ovaj pomenuti Mars u Skorpiji i mislim da je covek kakav mi je potreban vrlo dobro opisan njime. Doduse moj Mars je dosta aspektovan, ali pretpostavljam da to nije tema.
Elem, pocela sam pricu od ovog Marsa zato sto sam u nedefinisanoj, tajnoj vezi sto me jako tisti. Volela bih da cujem neciju uporednu analizu nasih horoskopa, a i to da li ova osoba "zivi" u mom, ali i ja u njegovom horoskopu.

Ja: 23.11.1974 2.35 Beograd
On: 29.07.1981 9.45 Vrsac

Hvala unapred:-D
 
@vanjic
njegov dc na tvom merkuru koji vlada 11om -on u tebi vidi prijatelja, ili ste to bili.
Njegov mesec natalno sakriven u 12oj izvuci ces na povrsinu koliko je to njemu moguce (pada u tvoju trecu), medjutim on pada na tvoj natalni neptun te ce se on zaljubiti ne videci te realno nego kroz roze cvike. AC pada u devetu i u trecu kucu sto opet govori o razmeni misljenja/stavova i o prijateljstvu.
Ovo je sjajan aspekt -vladar tvog dc-a trigon njegov saturn -istrajnost, izdrzljivost, iskrenost...
Ceo tvoj stelijum pada u njegovu sedmu -decko je opcinjen tobom, medjutim njegova venera na tvom plutonu pored toga sto dozivljava najvecu ljubav moze se povrediti..qq majko. Dve njegove planete u petom -ljubavi na sve strane
Ovo je jedna lepa i skladna sinastrija -treba se boriti i izdrzati samo protiv sunce-pluton kvadrata koji bi bas mogao da opise sam kraj i povredu njegove venere na tvom Pl, i kvadrat njegovog saturna na tvoj mesec koji bi te hladio vremenom.. Ovo sve bice intenzivirano sledece godine kada saturn bude prelazio preko tvog natalnog meseca, pa je na tebi da malo stegnes zube
Aha! Evo sad sam otvorila nejgov natal... pa vi i jeste bili prijatelji jer je uran aktivirao njegov jupiter -pretpostavljam da je iz toga veza proizasla, a tranz jupiter setao 11om... a on jadnice sve nade ima u 11om, sladak mi je :-)
Hm... kad tebi saturn bude cackao mesec njemu ce kvadratirati stelijum u 11oj -prijatelji, nadanja, ocekivanja...
Probaj da razumes da su prepreke neminovne, ali da ima jako mnogo stvari koji upucuju da ovo moze da stima. I... lepo ga tretiraj bas je fin neki :-)
 
@ majo...majo...

Ipak ti se svidja pomisao da bi mogla da se udas i ranije..Za tebe znas sta sam ti rekla, nema potrebe da zuris nigde...Ovaj bas mora da ti se svidja ali nisam sigurna da je veza realna, odnosno, njegov asc pada bas gde je tvoj neptun u polju prijatelja pa mu dodje tako da bi odnos mogao da balansira nedorecen i ni tamo ni ovamo...Idealizujes ga svakako, slabiji je od onoga sto se tebi cinii kao mladji je mogao da ima neke krize i probleme, povodljiv je u neku ruku i brzoplet...Treba mu godina da bi se stabilizovao i nemoj mi reci da je bio vec zenjen..Ako nije, kao da jeste, morao je da ima nesto ozbiljno sto je puklo.. Ima ovde webhanuma koja to lepo odradi, slozi medjusobne planete parovima, pa neka ti onadetaljnije pogleda, objasnice ti ova preklapanja Meseca, neke vase slicne teznje, jacu ti reci samo da je njemu bitna druga veza izmedju 32-38 godine sa mladjom osobom od sebe pa nekih 2-9 godina cak, treba da bude svetlija ili da se farba u svetlije nijanse.Imao je ovaj covek i licnih i porodicnih problema i nekako je malo tezak i sujetan i bas nije lak za zajednicki zivot. Vadi ga samo partnerka koja moze dobro da se uklopiu njegovu energiju, da ga ne iritira tamo gde je tezak...Nije bas umeo da bude veran u mladjim godinama, u starijim, ne znam bas...
 
@ carobnas- carobnjaci...

Ovaj covek moze sve sta hoce samo ako resi da istera po svom, ima neke periode u zivotu kad mu ide pa stane, pa krenu neki losi dogadjaji i nikad im kraja.. Imao je gubitke kroz kucu i porodicu, onu iz koje je potekao i do ovih godina a sada su mu na neki nacin ugrozenije starije zenske osobe.Njegova 43-44 godina je pomalo kriticna za porodicu i odnose, mozda delom i za brak posebno ako bi se pokazalo da imasklonost ka vanbracnim avanturama. On treba da se pazi pada sa visine i u saobracaju povremeno posebno od svoje 48-59 godine.Nije od osoba koje bi se lako razvele, to da znas, posebno ako su sposobne da organizuju svoj zivot onako kako njima odgovara.
Ti nisi takva, ti si vezana za njega i porodicu, sudbinski ti je partner ali takodje neke stvari ne zelis da tolerises.Ne volis nepravdu niti da ispadas smesna pred drugima, posebno u krugu prijatelja..Ne treba biti impulsivan ali kako ti se Uran priblizava Marsu u Ribama pocinje da aktivira kvadrat u tvm horoskopu koji je inace nacet izmedju tvoje 31-32 godine...Tvoja 35-36 godina je onaj period u kome zaista ne znas sta da radis ako stvari ne idu onako kako si ocekivala...Mislim da ces morati da budes preciznija sta te zaista interesuje...Ima ovde neizrecenih pitanja............ pisemo se sutra...
 
...au bre VIP .....sve,ali sve i jedna rec je tacna!! .....Da ...bio ozenjen i ima dvoje dece iz tog braka.....
...da,idealizujem ga previse,svesna sam .....da,imao je probleme ranije...i povodljiv je i...ma sve je tako...
HVALA
 

Back
Top