uporedni horoskop...

Čudne stvari.
Radila sam tri godine u jednoj adv.kancelariji, muškarac koji mi je bio gazda je malo stariji. Odnos među nama je bio skroz bolestan, u smislu da nije bio čisto poslovni odnos, ali nikada nisu prešle granice na neku drugu stranu, stalno je postojala neka napetost, nešto u vazduhu,…
Moj odlazak je završen jako ružno, bilo je mnogo svađe, ružnih reči I sa jedne I sa druge strane.
Jas am sve vreme I sada osecam nešto, ne znam da li je u pitanju emocija ili samo strast, ali mislim da me užasno privlači.
Pre dve nedelje je odjednom počeo da mi šalje čudne poruke I da predlaže da se vidjamo u 1 noću, itd.Imam želju da probam sa njim nešto, nisam ni sama sigurna šta tačno, a sa druge strane pošto mislim da je loš čovek kada je posao u pitanju, privatno zaista ne znam kakav je, plašim se da mi ne smešta nešto. On u kancelariji gde sam sada vidi konkurenciju, I nije mu bilo svejedno što sam tu.
Znam da odluku moram sama doneti, samo mi treba astro savet u smislu kako sun am zvezde naklonjenje
Puno će mi značiti svaki odgovor, jer sam sva sluđena, I u totalnom haosu.
On je u medjuvremenu prestao da se javlja, iygleda da se ili uplasio ili naljutio, ali yanemeo a ja sam poludela, sta se ovde moye ocekivati
On je 1.9.1971., Beograd u 16 35
http://img99.imageshack.us/img99/9356/astrow2gw01ongohp568251ib6.gif

Jas am 31.1.1974., Beograd, 15 I 30

http://img99.imageshack.us/img99/8742/astrow2gw01elaelohp5559ur8.gif
 
Čudne stvari.
Radila sam tri godine u jednoj adv.kancelariji, muškarac koji mi je bio gazda je malo stariji. Odnos među nama je bio skroz bolestan, u smislu da nije bio čisto poslovni odnos, ali nikada nisu prešle granice na neku drugu stranu, stalno je postojala neka napetost, nešto u vazduhu,…
Moj odlazak je završen jako ružno, bilo je mnogo svađe, ružnih reči I sa jedne I sa druge strane.
Jas am sve vreme I sada osecam nešto, ne znam da li je u pitanju emocija ili samo strast, ali mislim da me užasno privlači.
Pre dve nedelje je odjednom počeo da mi šalje čudne poruke I da predlaže da se vidjamo u 1 noću, itd.Imam želju da probam sa njim nešto, nisam ni sama sigurna šta tačno, a sa druge strane pošto mislim da je loš čovek kada je posao u pitanju, privatno zaista ne znam kakav je, plašim se da mi ne smešta nešto. On u kancelariji gde sam sada vidi konkurenciju, I nije mu bilo svejedno što sam tu.
Znam da odluku moram sama doneti, samo mi treba astro savet u smislu kako sun am zvezde naklonjenje
Puno će mi značiti svaki odgovor, jer sam sva sluđena, I u totalnom haosu.
On je u medjuvremenu prestao da se javlja, iygleda da se ili uplasio ili naljutio, ali yanemeo a ja sam poludela, sta se ovde moye ocekivati
On je 1.9.1971., Beograd u 16 35
http://img99.imageshack.us/img99/9356/astrow2gw01ongohp568251ib6.gif

Jas am 31.1.1974., Beograd, 15 I 30

http://img99.imageshack.us/img99/8742/astrow2gw01elaelohp5559ur8.gif


emce, ako ti instinkt govori da nesto nije OK, znaci ono nesto duboko u tebi...to i poslusaj.
 
iMAM veliku zelju SAZNATI DALI JA I mICKE PASEMO SKUPA...SALJEM KART SINASTRIJE
 

Prilozi

  • astro_64a_01_19_alex_micke_s_29999_2930.jpg
    astro_64a_01_19_alex_micke_s_29999_2930.jpg
    36,3 KB · Pregleda: 3
Ja imam jedno pitanje,ko moze da baci pogled...Unapred hvala :)

Elem,ima jedan muskarac,dosta stariji...S kim imam problema,koji mi sada preti itd..Pa bih volela da neko pogleda u obe nase karte ako moze da vidi da li vidi njegovo prisustvo u mojoj karti,da li ce me zaista ostaviti,bilo koji negativni uticaj,neka osveta,odnos nas dvoje...Jer uskoro treba da se vidimo..Znam da je pitanje dosta neodredjeno i siroko ali onome ko odvoji vreme..Thanks again

P.S. Njegova karta je manje-vise on,sa zakasnjenjem mozda pola sata,ali,to su uglavnom njegovi aspekti...





JA

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA-1.gif


ON

ZIVOTINJA-1.gif
 
Cao svima, ja sam ovde nova, ali isto kao i vi imam molbu da , ako neko moze da mi uradi komparativni horoskop . Ja sam rodjena 05.07.1078. god. u Zemunu u 08.10 h., a on je rodjen 10.10.1977. god. u Patrasu ( Grcka ) u 12.00 h. Bila bih Vam veoma zahvalna kada bih dobila tumacenje ovog komparativnog horoskopa, kako bih znala koliko je ta osoba za mene.
 



;)
''Dosta si čekala, eto ja sam ti toliko bila iskucala i sve mi je otišlo!!!pokušala sam nešto da prekopiram, pošto sam shvatila da sam zamenila neke kuće za tebe i njega...i ....sad sam baš razjarena...Inače gledala sam vaše ponaosob natalne, pa sinastriju, pa dejvison...ali mislim da ti trebam prvo neke stvari iz vaših natala pojasniti da bi ostatak išao brže...inače, zainteresovala me je karta!

Počela bih od Meseca!

1. tvoj Mesec je u Vagi i u 8. kući - ljudi koji imaju mesec u Vagi imaju JAKU potrebu za vezama, prijateljstvima, uopšte nekom posebnom vezivanju! Ako nemaju sa kim da dele život, onda se osećaju...baš nekako neispunjeno, prazno...Uglavnom ova pozicija nam govori o preranim brakovima, življenju zajedno sa nekim....za šta se ostali Lunarci kasnije opredeljuju! To možemo malo povezati i sa time da je Vaga jedini predmet u Zodijaku, u suštini ona stalno ''vaga'' i nema tu čvsrtinu kao recimo jedan Bik ili Jarac...da može gurati sama, biti sigurna u sebe i ono što želi...Ona je kao neka mala beba koja stalno mora imati svoju majku uz sebe...inače, samoća joj nikako ne leži i ne ume iskoristiti ono što ona pruža! Inače ovaj Vagin Mesec je jako šarmantan, socijalan i pre svega nežan...Za devojku poput Nataše, nikako nisu opasni, agresivni muškarci...tipa ''ratnika, vojnika'' i sl...Samo neko jako pažljiv...Njoj je jako važno da ima nečiji ''mentalni raport'' pa ću se ja time pozabaviti ne bih li joj pripomogla...Jako je bitno kada nekome radimo neku sinastriju da im damo tačno odgovor na ono što je toj osobi potrebno, tako da ću se ja više baviti psihologijom njihovog odnosa i njih samih...
Nataša je devojka za duge veze i čak kada prolazi kroz oluje sa nekim, ona će se truditi da sačuva to nešto, a snagu za oluju će pronaći u prijateljima i onim ljudima koji su za nju oslonac...Voli biti previše prefinjena, prljave stvari nikako nisu za nju, ona je kao devojčurak sa lizalicom ili damica, idealista i puna vizija...Ponekad previše gleda ljude kroz rože naočare , ne voli biti kritična i zauzimati grub stav a kamoli osuđivati...Morala bi ipak malo da bude razumnija....Što se tiče druge kuće, koja je pre svega praktična,materijalna...ovaj mesec se meša u ove kategorije čineći ih idealnim, nepraktičnim...U principu mnogo bi bilo bolje da je mesec u nekom drugom polju...ali dobro...a njemu je u 2.kući!!!njoj je u 8.oj!
Što se tiče njenog bivšeg, njegov Mesec je u Škorpiji i u 2.polju!
Ovaj dečko sve uzima k'srcu! I u principu jako je težak i introvertan, a ume praviti i kojekakve scene i ispade, jako je temperamentan i starstven...Svaka konverzacija sa njim može oznojiti čoveka. Inače on voli diskutovati, svađati se oko svega i svačega, uvek je za neke priče i pričice i o problemima...čak ga to hrani na neki način, svo to kritikovanje i pokazivanje svojih ličlnih razmišljanja o svemu...Ponekad je ovo tip osobe koja je jako ''dark''...a voli sve znati, čuti i videti...a malo u principu BAŠ O SEBI reći,pokazati...ali zato za druge, je uvek raspoložen! Inače dosta se pokušava obavestiti o nekome i jako je sumnjičav tip. Škorpija je negatvna psihološki..Posle stupnja uglavnom intelektualnog kontakta na osnovu individualnosti u znaku vage, škorpija donosi stupanj emocionalnog doživljavanja i iskustveno proučavanje kontakta predhodnog znaka! Ona pokušava prodreti dublje u značenje samog Života...u smisao samog smisla....Proseci svakog preobražaja na svakom nivou ljudske psihe neraskidivo su povezani sa stupnjem Škorpije. Na njenom stupnju sama Jesen je u punom zamahu:bujni spoljašni oblici uveli su i sotavili za sobom golo drveće i zbunje nad iscrpljenom,mokrom zemljom....koja je kao leš iz koga život može ponovo da začne. Ova smrt prirode slična je krizi u koju čovek dospeva na stupnju škorpije. ...Malo razmisli o ovome na šta sam te navela...Element vode (Škorpija) je introvertan a fiksni krst je sam po sebi usmeren prema unutra.Samim tim, Škoprija je uzdržana, nedokučiva, tvrdoglava i strasna, sve u isto vreme...Za vodeni znak osećanja i emocije predstavljaju najvažnija sredstva za razvoj. Za ovaj Mesec bi jako prijao zato neko Bikovski zabojen...Vaga je tu malo oskudna.Ali nije strašno....za nju, koliko možda će njemu da ne odgovara...On je prosto jako zahtevan, a Vaga nema tu užasnu dubinu da mu rasvetli. Škorpija je u stvari nasuprot svemu od Vage.
E a pošto je ovo smešteno u 8.kuću sve ovo što sam objasnila samo prevedi na značenje osmog polja - na seks, na misteriju, koja je za njega hrana, na okultizam, smrt...može čak dati smrt pod jako čudnim okolnostima!-prevedi sebi sa svojim Mo u Vagi!I ono gore je za tvoj merkur u Sco....Bože, napravila sam samo jednu grešku, a sad se iskreno nadam da si shvatila?
Njegov Vertex i Fortuna su isto u Sco i to u 7.polju - gde gledamo veze, odnose i partnera...pa se ti malko ne uklapaš ovde, Nataša...Tvoja priroda je jako mirnija...A njegov Juno je u Ribama i to u 1.polju - za njegovu animu je od izuzetnog značaja za celu ličnost (prvo polje!) neko ko je tako...hm, Riba je slobodna, senzualna, duboke osećajnosti, okrenuta je mistici, opija, nju privlači večnost i beskraj...i ono unutar crnih rupa univerzuma...mrak i jutarnja svetlost, spremna je umreti za nekim ( u ovom slučaju govorim o ženi) muškarcem ko je upravo ovakakav kao Miloš...jer ona se nekako uklapa u njega i čine jedinstvo...Takođe neka žena Bik bi ga jako privukla, crk'o bi za njom, ali ona pored seksa ( inače Bik-Škorpija daju najveći erotski naboj u celom Zodijaku!) ne bi bila zadovoljena na drugim nivoima, jer je sama zahtevna...

I sada upravo ja shvatih , da ste vas dvoje isto godište i da je njegov Mesec takođe u Vagi!!! i 8.kući a da je tvoje Sunce i Merkur u Škopriji! Bože, sva sam ratsrojena - emotivni pakao, na mene se može primeniti neka koherentna teorija ili obrnuta akcidencija...sobzirom da imam i svoj Pakao i svog Đavola, tj.čitavu paradu demona koji me već duže prate li prate...
Ok.Vaši Meseci, zaključujemo su u Vagi - ovo može lepo da se slaže ali može malo biti i hladnjikavo i prašnjavo vremenom....Ne preporučujem ovu kombinaciju, jer ne donosi jedno drugome ono što je oboma potrebno...Uglavnom dve Vage mogu dugo biti zajedno, ali taj odnos pređe u rutinski i površan.


Svejedno, sve ono što sam napisala i dalje stoji samo sada to prenesi na sebe...Sunce je genijalno, ono je naš sjaj a Merkur poveži sa intelektom, konverzacijom...Nema zabune, ipak a osmo polje za mesec( duša, emocije) važe za njega, samim tim ono objašnjenje!Isto za Juno,vertex i Fortunu - njegova sreća je tu kroz 8.kuću je sreće i vezano je za ženu i brak - u Ribama.... Ako nešto nije jasno, ti reci!

Vaš Mesec u sinastriji je u 11.kući
ovo je dobro za prijateljstvo ili ako ste nekako poslovno zajedno aktivni...vaš prvi susret je morao biti kroz neku ''grupu'', neku grupnu aktivnost, možda faks - predpostavljam, u svakom slučaju niste došli u kontakt onako...platonski, misteriozno ili sudbinski...Možete zajedno da delite emocije, slične su vam te vrste reakcija, posebno što vam je oboma mesec u vagi; volite da budete zajedno vremenski dugo. Čak se previše porodično tretirate, kao da ste u srodstvu ne kao tipični Mars i VeneraNebitno da li je vaš odnos ljubavni ili ne iz njega će proisteći brzo neko prijateljstvo....

Toliko o Mesecu u sinastriji.
Što se tiče Mo i kompozita!
U kompozitu Mesec je smešten u 5.kući - i ovo sugeriše da vaša veza ako postoji - postoji jer se oboje osećate dobro, emotivno ... u ovoj vezi. Očito je ovo dobar položaj za bilo kakvu ličnu vezu, posebno ako je ljubavna afera. Prosto uživate istovremeno u društvu jedno drugog. Ali šta je ovde problem? To da je možda kod vas prosto teško da se malo spustite na zemlju i uradite nešto ozbiljno... Ovo je posebno nezgodno ako se zabrazdi i u brak ili negu dužu vezu. Jer ne možete se uvek zezati, igrati ''igrice'' i zabavljati. Na nekoj tački morate i raditi na ozbiljnim poslovima kako bi sagradili vezu zajedno...Ali lično bolje je da ne dođe do braka, shvatićeš kasnije i zašto...
Mesec je u konjukciji sa Plutonom - znači da su vaša osećanja dosta jaka, intimna u suštini, i da ova veza ne bi trebala biti ''casual''... Iskusićete zajedno neka osećanja koja niste do sada, ali ne brini, to ne moraju obavezno biti ''loša'' osećanja....Ovaj aspekt nam govori kakva osećanja već postoje među dvoje ljudi. Može se desiti da osećanja odu predaleko i da ne budu racionalna. A sa druge strane, u drugu ruku da budu jaka, jaka ljubav među vama...Samo budi pažljiva da ne mešaš u posao sa ovim osećanjima, ni svoj ni njegov! Treba vam oboma malo mira i tišine, da ne dođe do gušenja, bez mnogo analiziranja i provokacija.
Sunce pravi trigon sa Mesecom - ovo je skroz ok za jednu vezu. Daje mogućnost prave veze, ljubavi, ili nekog dobrog prijateljstva.Možete da se prihvatite jedno drugo takvima kakvi već jeste. Ali ovoj kompozitni aspekt ukazuje i na mnogobrojne konflikte i tenziju...što će sve biti jasnije kada prošvrljamo kroz sve aspekte i sinastriju i natal...Ovo je sada sve vezano za Mesec! Inače ono što se najviše izražava u odnosu Sunce-Mesec je seksualnost.

nastavak....
__________________

O.K.............. srce:!
:cao:
 
Mesec pravi trigon i sa Marsom - daje nam veliku emotivnu angažovanost u ovoj vezi. Ovo ne valja za neke veze tipa profesionalnih.... Osećanja su ovde stalno budna i jaka da ovu vezui čine presubjektivnom i preličnom. Ovaj aspekt je poz.za ljubavnu vezu takođe što se tiče seksa energija Meseca kombinovana sa Marsom pomaže pri stimulaciji fizičke seksualnosti...- to obavezno u tumačenjima mora da se razgraniči - seksualnost u glavi i na delu!Takođe ovaj položaj nam ukazuje na krize u vezi ali su razočarenja nekako slabija nego u drugim slučajevima. ...

Što se tiče Saturna

Tvoj Saturn je u 8.polju, a ovo polje nam govori o smrti. Saturn u 8. polju može da nam govori o užasnoj smrti!Mada mnogi ''moderni astrolozi'' malko drugačije ovo tumače. Čak se smatra kućom vaskrsnuća! U svakom slučaju označava kuću transformacija kroz odrastanje i promenu. Kao indivudalac možeš imati potrebu da nešto menjaš kod sebe, unutar sebe...sa vremena na vreme..Možda je to garderoba, dugi nokti, kratki nokti, način ishrane, boja kose ili neko viđenje sveta... Osma kuća je opozitna drugom polju što simbolizuje tvoje naginjanje posesivnosti. Vraćanje i očuvanje ostataka iz prošlosti...kako bi ''odrasla i promenila se'' a preko p.p sam ti pojašnjavala ono sa Sa i Me i odrastanjem...tako da od sledeće godine kada uđeš u 26, desiće se polukvadrat Saturna koji će najaviti povratak unutrašnjih tenzija i u suštini to će biti uvod za prvu veliku krizu u tvom životu - i ovo se odnosi uopšte na sve one koji imaju 26.godina....
Kriza koja se javila tokom 14.ili15. je bila bitna za razvoj Ega i svesnijeg doživljavanja Sebe, a ova nova će označavati sukob sa svesnim izborom zasnovanim na tvom - nečijem - osećanju jedinstvenosti....I ovo je kriza koja se dešava Egu. U ovom periodu života Mesec i saturn počinju da se razilaze na putu kroz horoskop. I tu se sad može videti da drugi mesec dolazi u aspekt sa svojim osnovnim položajem pre saturna. Iskustvo i sadržaj (Mesec) dolaze prvi a pretakanje novih sadržaja u občlikovani kalup (Saturn) dešava se kasnije. Ali ova dva nebeska tela ipak ne gube zajednički korak! Zbog relativno male razlike u njihovom vremenu kruženja i zbog toga što je Saturn s vremena na vreme retrogradan - dolazi do individualnih razlika u odnosu na ovo opšte pravilo. Pravo sazrevanje se dešava tek između 27. i 30. godine, kada se Mesec i saturn vraćaju u položaje kad smo se rodili. Završen je prvi ciklus od tri. Prvi trigon koji sada pravi Uran čini sa svojim osnovnim položajem i analogan je psihološkom procesu oslobađanja - milom ili silom - od roditelja i načina života koji smo do tad imali...U ovoj tački pojedinac, ti se nalaziš pred izborom: da li nastaviti po starom i živeti svoj sopstveni život ili živeti po standardima? Neko ovaj korak preuzima svesno a neko sklizne u neku situaciju novu...i to nesvesno...Ponekad je ova nesvesnost kod nekoga važnija od svesti koja je osnovni i glavni činilac svesnosti po Jungu.Ova se kriza može jako pametno iskoristiti za uklanjenje neželjenih životnih ''ukrasa'' gde nam Uran velikodušno pomaže. Daje nam snagu da prevaziđemo ''zastarele'' strukture. Ali neko se tokom ove krize može očajnički hvatati za prošlost...što može imati i velike posledice - nadam se da će jedna osoba sa foruma shvatiti ako bude čitala da aludiram na nju!
Da se vratim na Saturn u Natašinoj osmoj kući - ovo nam govori da ona čak jako teško prihvata promene u svom životu, iako se one dešavaju i potrebne su. Promene su joj stresne jako i zabrinjavaju je. Uvek mora da se pripremi na njih.
Za njega opet Saturn radi na 3.polju i sve što je vezano za posao ga smiruje. Jako je nezavistan i sija kao jedinka! Čak uživa u tom svom ''održavanju i očuvanju''...na ličnom niovu. Hijerarhija ga pokreće na posao. Dosta je nekonvencionalan. Posao mu je bitan za opstanak identiteta.
U sinastriji su skoro u konjukciji - mislim na njihove Sa - što je jako težak aspekt, posebno što je njen retrogradan, pa još više otežava ono što ona mora savladati.
U njihovom kompozitu Saturn je u 6.
Ovo je polje ''dužnosti'', odgovrnosti i posla. Šta god da je svrha ili smisao vašeg zajedničkog življenja ili veze morate se osposobiti da se zadovoljavate ispunjavanjem svih ''dužnosti'' i odgovornosti koje se zahtevaju od vas. Ovaj položaj saturna je dobar za profesionalne vrste veza. Stim što sama ova veza može jednom od vas sesti glave kao jedan naporan i užasan posao! I to će se češće dogoditi parovima sa ovim komp.položajem Sa nego što će im on dati da samo budu tip nekog demonstrativnog para, spontanog i mladalačkog. Ovo će biti poslovna, štura veza sa lošim osećajem ali isto tako i ponekim dobrim.... U najgorem slučaju ovo nam kazuje da ćete jedno drugo naterati da se oseća zarobljenim od onog drugog...Tako da možda kad se to desi treba raskinuti makar na neko vreme. Dok oboje ne shvatite šta je to želite i što možete imati jendo sa drugim.

Saturn je u konjukciji sa Plutonom u komp. što nam ukratko samo potvrđuje da je vaše energetsko polje nemoguće uskladiti u jedinstvo. Prosto stalno imate neki težak period kad ste zajedno, to prosto ne štima...A najgore je što će jedno te poteškoće koje doživi unutar veze posle da nekako prenese i na ''spoljašnji'' svet. U trenucima ćeš misliti da apsolutno sve radi protiv vas. Imaćete dosta problema u vezi ali ako ste spremni da to preživite, preživećete!''



__________________

O.K.............. srce:![/font][/color]
 
''Ovo što ću danas tumačiti za njih odnosi se uglavnom na kompozit!

U 1. kući ovom kompozita imamo Neptun i Mars!
Šta nam govori Neptun u ovom položaju?

Sa Neptunom u prvom polju kompozita javlja se ''ogromna opasnost'' da jedno od njih dvoje ne može da razume o čemu se u celoj toj vezi radi...Koja je svrha njihove veze! Ili prosto imate čistu, jasnu ideju o tome kakvu i koliku direktivnost treba da preduzimate kao par; ali uprkos i ovom delu ''svesti'' postoji dosta nerazumevanja među vama sa vremena na vreme i to u neko ''specijalno vreme, doba'' za jedno od vas....Neptun ovde na tipičan način stvara probleme vezane za različite situacije koje se sreću kroz jednu ljubavnu vezu. Jedno od njih misli da je sve prelepo i idealno. Ali onda ćete prosto otkriti jedno jutro da je nešto radikalno pogrešno u celoj priči, među vama, i shvatiti da je jedno otišlo jer je bilo nesrećno mesecima unatrag...Isto, Neptun ovde jednom od njih ''daruje'' sopstveno žrtvovanje da bi sačuvao/la drugo od nekih problema. Inače ovo je 'disciplinska forma'-u smislu obavezna, svakodnevna...- sopstvenog obmanjivanja, jer jedno od njih prosto će raditi na izrađivanju drugog svesno ili ne, za svoje ciljeve i potrebe.
Nažalost ono što sam spominjala o sopstvenom obmanjivanju - zaboravila sam da dodam da Neptun to vodi u Beskraj. Ali to što je položen u 1.kući nam govori da njih dvoje treba dosta da se potrude ako žele jednu pravu, realističnu vezu a da ne izgube neke svoje ideje i ideale pri tome i ne pogaze svoju sposobnost da vide istinu!

Aspekti koje Neptun pravi:

Mars je u konjukciji sa Neptunom

Ova konjukcija u kompozitu nije nimalo lak aspekt, sobzirom da nam predstavlja ujedinjenje dve planetarne sile, energije koje suštinski nisu za kombinovanje...Zato je problem u stvari na nivou ''zemaljske stvarnosti'', sa čime se u odnosu mnogi od nas suočavaju sa vremena na vreme...Neptun je ovde konfuzan, oslabljen, iznuren...A sobzirom da je u Strelcu, koji je predstavnik vatre koja se gasi - specijalno zbog toga što je na kraju njegovog delovanja u prvom polju, a pred početkom energetskog polja Škorpije - pa malo više ovaj odnos ojačava i konfuziju i nelagodnost ovog Neptuna, koji je prilično rastrzan...
Uglavnom ovaj aspekt kreira vezu u kojoj se oboje na neki način osećaju inferiorno, neuspešno i iznureno...Jedno od njih se može toliko osećati kao ''slabić'' da će totalno na neki način zavisiti od onog drugog. Na nekim ''višim'' nivoima (Neptun) donosi spiritualnu samosvest. Ova planeta je dosta destruktivna za klasičnu, običnu svest, svesnost...ali ako jedno od njih može da ''ide'' dalje od standardnog pridržavanja i ukorenjivanja za postojeći svet i prihvati, primi Neptunovu poruku - može spoznati totalno novi način ''poslovanja, kontakta'' sa tim istim svetom...Moraš biti u stanju svesti u kojoj možeš odvojiti sebe od svog Ego - nagona u ''dodirivanju'' sebe sa drugim Ja...

Jupiter je u kvadratu sa Neptunom


Ovaj kvadrat u k.k. čini da vam je jako važno da znate ''gde i kako'' se nalazite u onom drugom sa poštovanjem, uvažavanjem...i da znate da niste prekomere zadovoljavani ili statitčno tu i razmaženi - u idealnim, sanjarskim fantazijama...Drži stavri među vama kao određene, prave, ''uspravne''...da ne bi bilo zabune šta su snovi tu a šta java! Kako god, trebaš biti sumnjičav o onome šta je to pa: uslovno rečeno srećno u ovoj ljubavnoj vezi?! Ovaj aspekt jednostavno označava da trebaš potvditi istinitost toga - onog srećnog...kada se pojavi! Problem nije samo realnost tih ''iluzija'' u osećaju gore navedenih činjenica...To je nevoljnost da se nosiš sa stvarima koje nisu ni prijatne, ni zadovoljavajuće i koje se protive svetu u kom živiš okružen...
Tvoja sreća neće biti pogrešna sa ovim aspektom - ako imaš taj osećaj za sreću,ako si srećan - biće stvarna sreća. Ali pokušaj da pšrepoznaš šta u stvari zaista osećaš!
I zapamti da čak kvadrat između ove dve planete može imati svoje optimistične kvalitete, koje će ti omogućiti da se nosiš sa teškim periodima, kada jednom odlučiš da ''sarađuješ'' sa njima.
Isto Jupiter je u Lavu, pa pojačava svoj uticaj na prvo polje kompozita.

Neptun je u sekstilu sa Plutonom

Ove dve planete kreću se jako sporo. U drugoj polovini 20.veka kretale su se istom brzinom i formirale sekstil za mnogo godina, pa mnogi parovi imaju ovaj aspekt u kompozitu.

Mars u prvom polju kompozita

Mars ovde zahteva da ova veza bude kompletna slobodna ekspresija oboje. Najbolje bi bilo kada biste mogli da pronađate šta je to što oboje volite da radite zajedno i da više budete fizički aktivni. Ako pronađete svrhu vaše zajednice - sva vaša energija biće fokusirana umesto onog drugog na njega. Možete se zajedno dogovriti i izvršiti velike ''količine'' poslova zajedno i u tom procesu uživaćete jedno u drugom.
Nažalost ako ne umete na ovaj način postupati sa ovom energijom, Mars će doneti strašno mnogo konflikata i svađa, gotovo tuča... Tu u tom negativnom zračenju bićete: vi, ono drugo i vaša veza - i svo troje izgleda kao da imate malo u toj ''zajednici''.... Držanje ovog problema u ''glavi'', mislima i za sebe može biti odlično mesto problema u bilo kojoj vezi koja specijalno teži izvršavanju poslova ili nekih zadataka, koje možemo povezati na nekoj poslovnoj - profesionalnoj bazi...

Mesec pravi opoziciju sa Marsom


Opozicija može dati izuzetno ''ekslozivan'' aspekt u k.k. Ondikator je ljutnje, besa i gotovo neprijateljskog raskida, što će transformisati bilo kakvu vrstu veze u otvoren rat. Svakako ne morate brinuti nikada kada u pitanje dođe ''gušenje i potiskivanje'' vaših osećanja kada treba da ih ispoljite...Problem je kako stvoriti kreativno izražavanje tako da to može pomoći jednom od vas da odraste umesto što destruktivno izlivate svoj bes i na taj način se pokazujete jedno drugom. Kad se poteškoće pojave, pokušajte da zadržite postojeću količinu ''mira i tišine'' u sebi na neko vreme dok ne stvorite u glavi realnu sliku onoga što se zaista događa. Kada se ljudi s aovim aspektom razjare, sve je gotovo za sekundu, jer je negativna energija potrošena...Ali sobzirom da se ova n.e. javlja često - ogromne ''štete'' će se pojavljivati i to svuda...
Izražavanje svojih pravih osećanja (pošteno) je esencijalno u ovom aspektu. Prosto, pokušaj da držiš ovo ispod kontrole a ne iznad!
Inače Mars je u škorpiji a Mesec u Biku, pa i sam možeš shvatiti o ovom odnosu...Bik-Škorpija...

Mars u kvadratu sa Jupiterom

Kao i većina kvadrata i ovaj u k.k. je težak za nošenje na leđima jedne veze. Ali daje oboma dosta energije sa kojom trebaju naučiti da se nose i neku vrstu ljubavi u svemu što rade zajedno. U početku možete biti zaista iritirani onim drugim zbog njegovog zadirkivanja i provociranja sve dok ne shvatite da je sve to prosto neškodljivo. Kako postajete više familijarni kao u stilu jednog para, pronalazite jedno drugo u njegovom izdanju sa manje napora i uradite više zajedno nego što biste to odvojeno. Ego konflikti koji se javljaju su samo izvor prevelike količine energije!
Evo, mislim da će ovo biti korisno za samostalno tumačenje...uporednih, dejvisona i bilo koje karte...šta vas već interesuje! Moram malo da 'oladim od onih aspekata i tranzita ne mogu više, majke mi...
Na šta još treba obratiti pažnju?! Sobzirom da se iskreno ne možemo samo teorijski držati interpretacija aspekata i silnih kombinacija karata...Ponekad moramo proniknuti u taj psihološki deo, prvenstveno bi baveći se astrologijom, trebali više obraćati pažnju na ovaj deo...jer planete i Univerzum upravo na tome i rade za nas...i tu leže svi odgovori! Šta nam vredi naći neko suvoparno tumačenje ako nam iskreno u praksi to ništa posebno i ne znači za ''razvoj'' i prevazilaženje?!

..........nastavak
 
nastavak one sinastrije,kompozita..sta vec...koji je bez karte radi privatnosti....:roll:
Šta vam nudim danas?
Lekciju: kako volimo i kontaktiramo?

Prvo neki detalji na početku!
Nakon opšteg utiska o slici horoskopa, u analizi horoskopa za oblast ljubavi i kontakta polazi se s jedne strane od senzitivnih planeta: Mesec, Jupiter, Neptun i Merkur; a sa druge strane od razmeštaja planeta u TI-prostoru - desna strana horoskopa ( pre svega VI i VII kuća oko TI-tačke). Ne zaboravljaju se ni Mars ni Venera koji predstavljaju libido planete. Da biste lakše analizirali horoskop za ljubav i kontakte, evo nekih stvari koje treba da znate....

Senzitivnim planetama najviše odgovara smeštaj u promenljivim kućama ( III, VI, IX i XII kuća),jer i one same pripadaju promenljivom krstu, te su ove kuće njihovi prirodni milje. Kad se senzitivne planete nađu u kardinalnim ili fiksnim kućama, one ne mogu spontano da deluju, već se nalaze pod nekim pritiskom. U kardinalnim kućama ( I, IV, VII i X) opterećene su dokazivanjem i naprežu se kako bi ispunile neki zadatak, postigle uspeh, a u fiksnim ( II; V, VIII, XI) podležu uslovljavanju - uvek mora nešto prethodno da bude ispunjeno kako bi mogle da se posvete kontaktiranju, a to se,grubo rečeno, uvek odnosi na svesno i nesvesno promišljanje o sigurnosti!

Smeštaj planete u horoskopu možemo posmatrati na razne načine, ali za potrebe kontaktiranja vrlo je važno utvrditi da li se ona nalazi na TI - ili JA-strani (leva polovina horoskopa) je intiman prostor, dok se na TI-strani (desna polovina horoskopa) nalazi sve što je u vezi sa okruženjem. Kada jedna planeta stoji na TI-strani, ona mora da istraži okolinu da bi reagovala. kada planeta stoji na levoj strani ona ne mora da reaguje, odnosno ona ima vrlo stroge uslove koji se moraju zadovoljiti pre preduzimanja kontakata i to pretežno u Ne-formi ( zna se šta se neće odnosno ne sme).
Planete na levoj strani ukazuju na probleme u ostvarivanju kontakata. Sa jakim rasporedom na levoj strani odbija se da se prihvate i preuzmu uslovi koje partner donosi sobom. Kada u horoskopu postoji desni smeštaj (pre svega u VI i VII kući) osoba je određena u kontaktu, ali je spremna i na prilagođavanje, jer je primarni zadatak desne strane preduzimanje kontakata, dok je primarni zadatak levo položenih planeta zaštita JA-prostora!

Gledano, na mom ličnom primeru: Mars u Ribama mi je smešten u natalu u 7.polju - izuzetno imam definisan stav o tome kakav muškarac može da me privuče u startu i šta će biti ishod svega toga...Uopšte nemam potrebu nešto da proveram sa jednog na drugog! On je obično tipa pravog Marsa, neki ''ratnik, vojnik'' ...ali sobzirom da je u Ribama to mi govori da će na neki način biti slabiji karakter od mene, biće mi u indirektnoj inferiornosti, a spolja će delovati suprotno...Zbog slabijeg karaktera on će biti problematičan, misteriozan, sobzirom da je moja Venera takođe u Ribama - ona će biti ispunjena fantazijama, zadovoljiće ga na dubokom nivou, a Riba nam govori i o tome da se ona voli ''opijati'' - privući će je često neko ko će voleti da pije, možda čak i konzumira neke narkotike, taj neki ''loš dečko''... spolja, a nežan iznutra - što je apsolutno tačno!...

Treba imati još u vidu da u obe ekstremne zone: AC i DC - postoji opasnost od eskalacije. na Ac - to je eskalacija JA, a na DC je eskalacija gubitka JA! U ove četiri osne kuće XII i I; odnosno VI i VII, glavne planete su naročito osetljive na TS (tački smirenja), jer ne mogu da se ispolje direktno napolje.

Ponašanje s planetama na TI-strani

Po pravilu, prvo se razmatraju VI i VII kuća. Ako se ovde nalaze planete, tada se ostale kuće procenjuju kasnije, jer su planete u TI-prostoru (oko DC) dominantne. Jaka i stalna zainteresovanost za okolinu nalazi se u VI i VII kući, ali se kontakt u njima doživljava na dva različita načina. U VII kući aktivno se traži kontakt i njim se upravlja - živ sam primer! U VI kući okolina je ta koja traži kontakt ( bar je takvo subjektivno osećanje) - i ovo je tačno, moja najbolja drugarica ima Ve u 6.polju.... - i kontakt s euglavnom mora prihvatiti jer je u pitanju egzistencija. - tAČNO 100%! Nekad se ovaj kontakt doživljava kao potvrđivanje.
Čak i kada postoji izvesno nagomilavanje planeta u V i VIII kući, može i jedina planeta u TI-prostoru da bude dominantna u kontaktnom ponašanju. Međutim, ovakav raspored otežava kontaktiranje, jer kada ima više planeta u V i VIII kući, postoji vrlo velika i jaka potreba da se način ponašanja uredi i kontroliše (načini ponašanja su već unapred utvrđeni) a reagovanje one jedine planete u TI-prostoru može sa aspekata V i VIII kuće da se čini nepredvidljivo jer zahteva revidiranje pravila o sigurnosti...- i ovo mogu da potvrdim zbog 8.kuće, a moja majka zbog 5....
Ako na Ti-strani postoje planete samo u IV i IX kući, tada je preduzimanje kontakata slabije i ograničeno. Ako planeta ima samo u IV kući jasno je da će se osoba pridržavati okruženja na koje je navikla i koje je provereno. Kada neko ima planete samo u IX kući a inače nema planeta na desnoj strani, tada mora svoj odnos prema okolini da gradi preko mišljenja, promišljanja i proučavanja stvari - radi se zapravo o duhovnom doživljaju kontakata.
Dakle, samo se u TI-prostoru direktno kontaktira. Što su planete udaljenije od TI-tačke, to je kontaktiranje manje intezivno, a sve komplikovanije!


Ponašanje sa planetama na JA-strani


Osnovno je da planete na levoj strani ukazuju na probleme u odnosu na kontakt. Na JA-strani, najbliže TI.-tački su planete u III i X kući, iako su od nje već znatno udaljene. Uslovi koji se u ovom prostoru postavljaju u smislu ograničenja preduzimanju kontakata odnose se na kolektivni moral i u III i u X kući. U III kući je moguće izvršiti i neka prilagođavanja sebi, jer je to promenljiva kuća, dok se u X kući, koja je kardinalna i usmerena cilju, uslovi moraju mnogo striktnije izvršavati, inače ''pade glava''...
U II i XI kući je fiksni prostor, znači uslovi su izuzetno strogi. U pozadini ponašanja je uvek čuvanje sopstvenog integriteta - materijalnog u II kući odnosno duhovnog u XI. Kontaktiranje je poželjno samo kada se radi o uvećanju supstance. Osoba s akojom se kontaktira mora da deluje posednički i da je u stanju da doprinese uvećanju poseda, bilo materijalnog (imanje) ili duhovnog (znanje). Poštovanje ili podupiranje sopstvenog etičkog stava još je jedan od uslova u XI kući.
U I i XII kući izgleda da se jA bavi isključivo sobom. Iako ove dve kuće pripadaju kontaktnoj ravni ovde se kontakt odvija na vrlo specifičan način. U I kući se u stvari ne želi kontakt, već samo postoji želja da se bude primećen; ponašanje je često izazivačko, ali se sve i završava na tome. O senzitivnim planetama u XII polju moglo bi se govoriti kao o ''nadurenim'' planetama'', ima se osećaj izgubljenosti i nesposobnosti, koji se ne pokazuje, već se doživljava u sebi. Potreba za kontaktom se u ovoj kući često kompezuje religiozno zasnovanim moralom koji zapravo ometa kontakt i vodi izolaciji i usamljenosti. - u jednom od uporednih devojka je imala Mars u 12.-oj...Pa, neka dotična osoba obrati pažnju....

Zodijački znaci na Ascedentu i Descedentu

Ascedent i Descedent su ekstremni polovi: naglašeno JA (AC) i okrenutost ka TEBI (DC). Ako u VI i VII kući nema planeta, tada je intezitet kontakata znatno oslabljen. O osnovnom ponašanju može se ipak nešto reći na osnovu znaka na DC-u.
Vazdušni ili zemljani znaci su TI-temperamenta, te ako se oni nalaze na DC-u, onda je kontakt uprkos nedostatku planeta realtivno naglašen. Međutim, kada na Dc-u stoje znaci JA-temperamenta a to su vatreni i vodeni, onda je razmena kontakata smanjena jer se radi Ja-potvrđivanja TEBI nameću određeni uslovi. To naravno može i da se promeni razmatrajući horoskop u celini.
Ovo važi i obrnuto. Kada je JA-prostor prazan, JA-ponašanje se može pročitati iz znaka na AC-u.Ako se tu nalaze znaci JA-temperamenta (vodeni ili vatreni znaci) postoji jaka JA-okrenutost ka sebi, a ako su znaci TI-temperamenta (vazdušni ili zemljani) u celini se mogu očekivati izvesne poteškoće u kontaktiranju. To je JA koje sebe drugima samopotvrđuje preko TEBE, bez kontaktiranja sa drugima samopotvrđivanje je nemoguće...- i ovo je tačno ako se uzme onaj ''moj'' u obzir...''

e tako....:cao:
 
Hajde neko da mi pomogne... please, znam da ovo nije mesto za uporedne horoskope ali muku muchim sa jednom vagom, ne znam gde da se obratim, svi me kuliraju... Samo neko da mi protumachi vezu izmedju nas dvoje... ima li nade??? Pleaseeeeee


 

Back
Top