uporedni horoskop...

@opmnje

Da li treba da gledamo bojana i andreu posto je mnogo ljudi na listi a prvo se otvara progresivni kompozit?
Ako su oni -najkrace moguce nemaju sansu.
Motiv urana je toliko izrazen da se samo ceka momenat aktivacije. Uran je planeta brzine, naglih odluka, spajanja i razdvajanja u sinastrijama. Bilo bi dobro da u sinastrijama nije aktiviran ili da formi blaze aspekte (trigon sextil, evt konjunkcija sa venerom ako ona sama po sebi nije ugrozena) Ovde imamo njen uran kvadrat njegova venera na dc-u -nagli kraj ljubavi. Njegov pluton na njenom merkuru u trecoj, pa su teske reci neizbezne. Saturn koji bi u ovakvim situacijama bio od koristi ovde jednostavno nije. Njen kvadrira njegovo sunce/saturn -jako tezak odnos, neprekidni napor, sukobi stavova, borba za prevlast, dok njegov saturn pravi trigon sa marsom koji samo daje snagu ovome da opstane ali ne cineci ga ni trun boljim.
Njen dc je u njegovom 12om, njegove planete iz 5og su u njenom 12om navodi na pomisao da je veza tajna ili da bar neko od njih dvoje (ona pretpostavljam) zeli da ostane na nekom prikrivenom nivou jer osoba oseca da nije for a lifetime. Njene tri planete su u njegovom sedmom pa je on taj koji se vara da se usrecio. Tome je doprineo i njen jupiter (expanzija) na njenom mesecu pa njegove emocije rastu uz nju. Taj siroti mesec je u skorpiji a povredjen je natalno od marsa koji istom vlada (osoba ce samu sebe povrediti, te na taj nacin i bira partnere -da mogu upotpuniti ovu pogresnu sliku)
Ac jedan pada u osmu kucu smrti (evt duboke sexualne povezanosti) a drugi partneru iza ledja u sestu kucu bolesti -neje dobro (napomena za ljude koji citaju -SVE ovo da se prevazici kada postoje druge naznake ali ovde ih nema!)
Dve lose postavljene planete (mesec/uran) njegove padaju u njenu preopterecenu kucu -on cini pometnju u njenom domu ili u temeljima koje je postavila za svoj zivot. Njen mesec u njegovom 12om -te emocije ce njemu biti dostupne -dakle i da ih ima... nece biti u mogucnosti da ih sagleda -12ta mu je iza njega..ne vidi ih ili ih ne vidi dobro, ili misli da ih je manje nego sto jeste (to ce biti strasno opterecujuce za zensko koje ce hteti van iz ovog odnosa) Njena venera u njegovm sestom -uvek bi bila podredjena u tom odnosu, ako postoji klasna razlika onda materijalno posto sunce iz druge obasjava njegovu veneru (u zivotu daje materijalni kontakt a ne samo ljubavni), a njegov jupiter iz druge prosperira pored nje. Ako je ona bogatija ovo bi se na kraju pretvorilo u odnos gde ju je on iskoristio.
Osma kuca gde pada njegov asc je takodje i kuca tudjeg novca, te se ovaj motiv dosta cesto provlaci.

Zasto mi je prica ovako ostra -jer ovo dvoje ljudi gledajuci njihove natale zaista nisu jedno za drugo.
On je rak, riba -sunce je pored saturna a riba je prirodno depresivnija -on je TEZAK covek, i ima jako naporan natal. Za njega je NEOPHODNOST u zivotu da nadje partnera koji ce ovo izbalansirati a ne potpirivati. On je dobar, izrazito emotivan i ljubomoran... ali vladar pete mu je u prirodnoj kuci skoripije te ce ih on birati po sexualnim nagonima i zavodljivosti a ne trajnom osecaju koji je obostran. Mesec pored urana -easy come easy go -samo sto ce njega boleti jer je mesec ranjen od marsa. Peta kuca ljubavi je pretrpana te on za istu zivi, ali saturn u padu i na suncu sve to otezava (to je njegov saturn on mora nauciti da ovlada njime!!) Koga trazi -trazi veneru i mesec -mesec taj zavodljivi (on ga tera da gresi u izboru i posle je mnogo nesrecan i depresivan -takoreci moze se razboleti od ljubavi) a venerica je cudo -on jednostavno iskreno i cista srca trazi partnera za zivot (venera na dc). Koga -malu cistunicu koja vodi racuna o izgledu, je cista i negovana, preokupirana svakodnevnim poslovima, aerobikom, dijetama, stedljiva toliko da ume da bude potpora u zivotu. Ako je veza pocela kad je saturn nagazio veneru (pre koji mesec -dakle nedavno) onje i mislio da je nasao zenu svog zivota, brbljivu i familijaran tip (opis vladara njegove sedme koji njoj pase -ona natalno ima merkur u polju komunikacije, lavovi vole familiju a cetvrta joj je puna)
Sta jos nikako ne valja -tranzitni neptun joj magli mesec u sedmom trenutno -ona je ubedjena da je to on... ali neptun je taaaakva obmana da ce se sokurati. Ovo se mozda nece desiti odmah, jer gledajuci sinastriju jacih okidaca trenutno nema, ali neptun ju je totalno obmanuo, ona je toliko pogresila u izboru i bice mnogo nesrecna posle -ne zna ona sad to... treba da se odmakne neptun od njegnog mesecka koji ce patiti i zaljubljivati se i voleti kao nikad ali opet plakati... ne valja. Bice joj tesko kad se saturn vrati u direktno kretanje jer ce preci preko njenog sunca. Posto je jupi tad u sestoj nadam se da nece biti bolesljiva.... bilo bi jako dobro da citac ovo poslusa te da ne isprobavaju brakove (a on sa saturnom kroz sedmo ce imati potrebu legalizacije i ozbiljnosti ove veze) Ako brak nastane u ovom intervalu bice za ne pozeleti nikome sa aspekta njenog natala (neptun na mesecu, vldar dc-a uran -vas zajednicki opasni sinastrijski motiv, a on kvadriran sa svih strana)
Njene emocije nisu stabilne, lake su, leprsave, promenljive, vedre i neobicne (mesec u vodoliji), dok je njena ljubav velika i pompezna (ipak sebi je okrenuta venera je u lavu u prvom polju -ona je lepa btw) -medjutim koga ce ona traziti kad ode ovaj neptun koji je oslepi (inace ona trenutno misli da je to musko najveca ljubav koju je ikad osetila -pored jupitera koji daje expanziju i venere koja opisuje ljubav-neptun daje dubinu i toplinu tih emocija pa na kub, medjutim on nije realan i od njegovog "zla" ce se izvuci samo osoba koja je i sama poetska dusa a ona to taaaako nije, ili ona koja ima lepo postavljenu planetu preko koje neptun prolazi -dakle ni jedno) Ona ce traziti muskarca -sunce u devici, dakle lepog, metodicnog (da jako vodi racuna o novcu ce biti imperativ), zavodljivog, prepunog sexualne energije (mars u skorpiji). Ovaj deo marsa on bi mogao opisati, ali u opis sunca koje je ipak u drguoj te je to njen sistem vrednosti on se nece uklopiti.

Na zalost u kompozitu imaju vladara dc-a na mc-u, dakle na najvisoj tacki neba kojoj oboje teze. Medjutim to je skorpionski mars koji se nalazi u vodoliji -razlaz neminovan, uran bi trebalo da je okidac. Taj mars ima dve opozicije -sa suncem i merkurom i tu se vracamo na njenu natalnu cetvrtu koja ima razrusen dom ili vec neki temelj svog zivota zbog njega. Kontakt merkura i venere je u trigonu sa mesecom u osmoj, pa ko o cemu vi volite da tupite i rastabirite vase emocije jedno drugom... mnogo pricate o tome -merkur je grandiozan u lavu i skoro pa spaljen od sunca a mars ce vam se obiti o glavu. Ponavljajuci motiv -uran preblizu dc-a u EGZAKTNOM kvadratu sa vladarom. Ne moze ama nikako! Jos jedan -neptun u sedmoj kog ni jedno natalno ne nosi ali ja napomenuh da nju neptun trenutno iz sedmog bas obmanjuje -idealista.
Davison opet nosi motiv urana-isti kvadrira uranski stelijum u trecoj -ovde ce reci da prste a kuca da se rusi (vladar doma). Na zalost vladar dc-a je u jarcu ima trigon od saturna koji ce ovu patnju produziti...zao mi je, bilo bi mnogo bolje pratiti uranski instinkt :-( Venera u jarcu je hladna, u opoziciji sa mesecom u sedistu i u osmoj -zena ce izaci povredjena iz ovog odnosa. Sunce/mars/merkur -svadje ce postajati neizdrzive :-( Sunce vladar mc-a te ce to doci kasnije dok se oboje saberete u ovoj vezi. Tranz saturn trenutno na mc-u trazi od oboje ozbiljnost i posvecivanje ovoj vezi :-( E!!!! Boze me oprosti obradovah se ovome ali mnogo patnje je ukljuceno -pluton ce doci polovinom sledece godine i celu 2009 na vladara dc-a, a negde istovremeno bi trebalo i jupiter da potpiri svadju u trecoj -ako izdrzite do tad...

Izvinjavam se na negativnom stavu mislim da je primer bio jako dobar za rad -narocito zbog motiva sunce/venera koji ocigledno nije neprikosnoven

Sve najbolje, webhanuma
 
hvala na ovom opsirnom odgovoru...
Sada me zanima da li je ova godina po mene losa,mislim ove godine sam okruzena nekim iznenadnim tragedijama,sve se desava osobama koje su oko mene...
Da li je moguce da su to neka upozorenja ili sta vec?
 
hvala na ovom opsirnom odgovoru...
Sada me zanima da li je ova godina po mene losa,mislim ove godine sam okruzena nekim iznenadnim tragedijama,sve se desava osobama koje su oko mene...
Da li je moguce da su to neka upozorenja ili sta vec?

Nisu to nikakva upozorenja tebi, prelaz planeta odn Jupitera preko 7-8-9 polja je doneo promene i materijalne i fizicke ljudima oko tebe, tvojim rodjacima ili prijateljima i poznanicima, samo sto se sada Jupiter priblizio tvom Neptunu u 8 polju koji vlada 12-tim i uslovio da zbog kvadrata sa planetama u 12 polju, pomislis kako ima neko podsvesno, tajno ili lose znacenje u tome, kao predznak. nije to u pitanju, proci ce te ta strepnja ili stah koji si osetila kada je to u pitanju. Tvoja 24-25-ta godina jeste period nekog rasciscavanja oko tebe ali ne treba da imas strah...
 
Sada me zanima da li je ova godina po mene losa,mislim ove godine sam okruzena nekim iznenadnim tragedijama,sve se desava osobama koje su oko mene..
NE!!!!
Prvo se izbaci iz lose samosugestije kao faze, jer to moze cuda da donese (a ta cuda nejsu dobra :-) )
Kao astrolosko objasnjenje dajem ti par sitnica, tek da shvatis da je ovo jedna faza a de ga ne gledas kao "omen" kao sto si pocela.
Osnov -neptun opozicija natalni mesec koji vlada trecom. Treca -rodbina/komsija, sve iz nase blizine (paziti se voznje u saobracaju bas sad jer neptun daje da ti se spava u nocnoj voznji recimo) napadnut je od neptuna -izmaglice, nejasnoce, neceg sto tebi daje prilicno nejasan osecaj sta ne valja ali duboko u sebi ti "znas" da je sve neka tragedija oko tebe. Mesec su i emocije i da ih trenutno ne prebacujes na tvoju okolinu, verovatno bi bio neki decko za kojim bi odlepila ali to realnog osnova imalo ne bi.
Dalje, vip ti je jako dobro objasnila kako na tebe utice skori prelazak jupitera preko neptuna prirodnog i tvog natalnog vladaoca dvanaeste -emocije bujaju, ali nisu pozitivne -najcesce sa prethodnom opozicijom vodi periodu placa -pa cak i kad razloga nigde nema... jednostavno si potresena (jupi ce brzo brzo preci ovo... vec 15og jan neces NISTA slicno osecati)
TRENUTNA tragedija je tranzitni STELIJUM na tvom natalnom neptunu -e to je vec horor od intenziteta emocija... ali ne umes ni da ih pojasnis... proci ce.. vrlo brzo (2 planete su brze, a ove dve sporije... polako to je odrastanje)
Uran kvadrat uran -ne rasteruj prijatelje sad i ne lomi nade...nema potrebe ali uran ti daje taj impuls trenutno

Stvarno je prolazno i.... nesto sto samo ti osecas -faza
Proci ce brzo :*
 
@ B i K

Evo nam primera -kako neki zovu u astrologiji - najidealnije kombinacije od moguce 144 Bik i Skorpija. Za njih vazi jedno, takodje nepisano pravilo, kad se sretnu, pa makar u prolazu, ne mogu da ostanu nikako ravnodusni, ili su prijatelji ili su neprijatelji odnosno ili se vole ili se ne vole, ali ravnodusni NIKADA NECE BITI...

Mozda gresim ali po sopstvenom iskustvu odmah gledam aspekte Saturna u uporednom pogledu, koliko to ucenja i mucenja treba da ponese veza..Kazu da se u mladim godinama taj aspekt tesko prevazilazi ako je negativan, dok u starijim godinama kad jos to podrzava neka masa povoljnih aspekata drugih planeta, osobe postaju jedno drugom zivotni ucitelji i mogu maksimum da izvuku iz svoje veze. Njen Saturn na njegovom Uranu , Saturn odnosno ona drzala se po strani, preko prijateljskih odnosa uplivavanje u vezu, sa mnogo vise snaznih osecanja sa njene strane jer je tu i Njen Pluton, vladar njenog podznaka, trigon njene Venere u 8 polju- itekako nemogucnost da se odupre privlacnosti koja postoji..Mora da je njen Saturn bar malo pokusavao, a Plutonse nadaooo...On, sa Uranom je mogao kao gromom pogodjen da zastane u svojoj jurnjavi i to kroz polje posla, novca, gde je mogao daje sretne..Sa trigonom njegovog Jupitera iz Riba..cak intuitivna, nema komunikacija, na nekom visem nivou mozda, njima poznatom...Njegov Saturn pada u njeno 8 polje ali ne pravi direktne aspekte njenoj Veneri dok su njeno Sunce i Merkur bas u njegovom 8 polju...Mislim da to znaci strast je rodjena..
Njegovo Sunce je u konjukciji sa njenim ASC i dolazi iz polja prijatelja, sto oboje moze dovesti pred vrlo vazan elementarni osnov osoba koje se vole..da budu jedno drugom prijatelji i ljubavnici istovremeno, za mene jako vazan faktor u mogucnosti da veza uspe.Sa njom on moze da imakomunikaciju koja mu je potrebna jer mu aktivira vrh 3 polja svojim ASC, dokga onamoze dozivljavati jako i direktno privlacnim (jer joj pada Sunce i venera na ASC) , sarmantnim, pa makar nosio i kesu na glavi... Njegov stelijum iz 3 polja direktno pada u njeno prvo, nanjen Uran i Jupiter u Strelcu cime ona moze da bude shvacena sa njegove strane kao pomalo nezrela, haoticna, impulsivna ali i zanimljiva i ponekada detinjasta jako, bez obzira na svoje godine ( a nema ih mnogo). Kad on prevazidje sopstvene kvadrate Venere i Neptuna sa Jupiterom kodsebe, moze da intuitivno i sa paznjom oseti svaku njenu nestalnost, promenu, istrcavanje pred rudu, detinjaste stavove kao i neke situacije koje su jako bile neprijatne u njenom zivotu pre njega s obzirom da ona nosi jaku opoziciju sa planetama u 6-7 polju... Kako joj je Merkur retrogradan u Biku a njegov u skorpiji preko puta, verovatno da ce nekada imati potrebu dajoj cupa reci iz usta kad zaboravi da bude fina Vaga u podznaku i kad zeli da je natera da ona kaze ono sto misli... On je na neki nacin bio prinudjen, vrlo rano da sazri i da se snalazi, ostvaruje sam sa Saturnom u 10 polju, ali ga je i htela pomoc ljudi oko njega, hteo ga je posao, komunikativnost mu nije falila..Mogu da budu savrsen tandem gde ona cuti i radi i cuva mu ledja kao svaki klasican bik dok on ide i prica, zaradjuje pare jer ga u odnosu na nju i tekako hoce bez obzira na povremene uspone i padove koje on moze da ima.. Prednost veze pomom misljenju je sto je stariji od nje i sto, ako mu je stalo moze da propusti poneki njen ispad i hir...Ona je morala da imaneku vezu pre njega, mladju osobu od njega, izmedju 21-22 godine i naglo sastavljanje i naglo rastavljanje sa kretanjem Jupitera preko Vage do Strelca i njenog Urana, dok je on takodje trebao pre nje da ima neku znacajnu vezu koje se bas on "odrekao"Izmedju svoje 16-18 kao i 18-28 je bilo tu nekih bar 2 ili 3 znacajnije veze za njega..Ona je Venera kod njega u 32 godini On je kod nje Venera i severni cvor-u 24-toj godini i Mars u 7 polju....
Kriza u vezi moze da postoji u njenoj 25-toj i 27-moj godini(2007 i 2009 godini) kada mora da se napravi "ili-ili " kako to zovem, posebno ako dodje do trudnoce u vezi...sadasnje kretanje saturna moze da doprinese stabilizaciji u vezi i ostvarenju nekog licnog napretka njoj, napretka u karijeri, njemu stabilnost u domu i odnosima (moguc i zajednicki vid zivota u nekom prostoru), dok ce kod njega tada tokom 2009 godine biti aktivirano 5 polje, vladar znaka u konjukciji sa IC.. Moze tu da bude i necega vise nego sto je samo veza, pod uslovom da savlada njen poriv Mars opozicija Uran koji bi da pobegne kad oseti da je pred ozbiljnim ciljem...

Mogle bi malo Elle i Webhanuma da zavire u sinastriju ovde, da upotpunimo sliku............
 
Mogle bi malo Elle i Webhanuma da zavire u sinastriju ovde, da upotpunimo sliku............
Pri raspolozenju sam ;)
Jos jednom cu pokusati... znam da se ne razumemo svi u astrologiju, ali karte moze SVAKO da postavi, narocito sto je vama u interesu da dobijete odgovor. Stoga ubuduce ko mi se obraca na pp ne mora ni pocinjati bez linka ka kartama, a da se svi pravite tose a vip stanca podatke, karte, tumacenja... zaista nije u redu iako nije moje vreme koje trosite ovde.
Razmislite...

Sto se tice ove veze nisam ni sekund pozitivna.
Sta ona trazi -sunce, mars i dc u biku -rekla bih da trazi bika -materjialno stabilnog, prizemljenog partnera koji ce obuzdati njeno prvo polje svojom sporoscu -zemljanoscu.
Te opozicione planete iz prvog padaju na njegov neptun venera kontakt u trecem (svadje ce prstati kasnije), tako da je velika i nagla ljubav bila ono kako su poceli.
Ono sto ne valja jeste da njen veliki stelijum oko dc-a upada vecim delom u njegovo osmo -sjajno sex je bajkovit, medjutim osma kuca za duge staze nije, to je njen skorpionski ac nasao u njemu... a ne bika koji joj je potreban kao partner za zivot. Sunce u osmoj kuci partnera je JAKO RETKO dobar znak -ono gusi, sputava, razboljeva, daje super odnos u krevetu, neku mentalnu povezanost koja je jako duboka (u simbolici skorpiona) ali taj partner se gusi na kraju... on je taj kome osma kuca drugog gasi svetlo.
Njegovo sunce na njenom ac-u, kad ga je ugledala on ju je bukvalno obasjao -to je prelep kontakt u sinastriji :-)
Na njegovom uranu (vladar pete) je njen saturn i pluton -ama ni naopako da govori o ljubavi, on ce hteti napolje iz ovog odnosa jer ce otkriti njenu pretesku stranu
Njegov pluton kvadrat njena venera -kad bude kraj bice bolno po nju.
On ima vladara ac-a u konjunkciji sa suncem, oni su u trigonu sa neptunom u trecem -paziti se njegovih reci voli da laze
On natalno ima mesec u vodoliji i veneru u strelcu (voli nove, intelektualno stimulativne odnose, koji su na bazi iskricavih emocija kako je ova veza i zapocela)... ali on nikako ne trazi zemlju kojom ona kao elementom obiluje
Na njegovom suncu je njen neptun -on je na pocetku video njen skorpionski plamen i te dve planete u njenom prvom -zemlja koja dodje kasnije ga nikad nije ni interesovala
Ujuujuj tek sad videh -ovo je JAKO materijalno obojena sinastrija -njen stelijum (sunce/vladar ac-a, dc) padaju u njegovo osmo, njegovo sunce i vladar ac-a pored suntavog neptuna u njeno drugo -ljudi nemojte se saliti -ovo je borba za finansije i to OPASNA
Pretpostavljam da zenska osoba voli lukuz (mnogo bika, vladar drugog u prvom, pored rastrosnog urana -daj daj daj i daj mi odma'), neptun u drugom nit je cini sposobnom za novac niti stedljivom, a on je bas na njegovom stelijumu -nije se tome nadao
Posto je njegova lova sakrivena u njenom dvanaestom -ona to nece videti (nece joj biti davano koliko misli da treba)

Znam da ovo ne raduje ....
 
Ja bih samo zeljela da mi neko od vas razjasni jednu nedoumicu.
Ako sam dobro shvatila uporedni horoskop je horoskop koji se dobija iz dva horoskopa (amaterski receno )ubacivanjem planeta jednog partnera u natalni horoskop drugog.

A sta je onda "ono"drugo...gdje se od natalnih karata oba partnera dobija,novi horoskop.
Cemu sluzi uporedni,cemu ovaj drugi.Koji je mjerodavan za sta>
Mozda ovog pitanja vec ima..ali teme su sad vec toliko odmakle,da je tesko pronalazati odgovore u vec postojecim postovima.
 
A sta je onda "ono"drugo...gdje se od natalnih karata oba partnera dobija,novi horoskop.
Cemu sluzi uporedni,cemu ovaj drugi.Koji je mjerodavan za sta
Ovo prvo si lepo razumela.
"ono drugo" kako ga zoves je horoskop odnosa. Imamo davison i kompozit. Oni ne govore previse o ljudima koji ne zive zajedno ili koji nisu dublje povezani jedno s drugim. Dakle taj horoskop (ti horoskopi) zivi sam neku svoju pricu koja opisuje odnos sam po sebi (ne ko koga voli i ko ciju majku spominje, nego recimo saturn kvadrat venera najcesce ce pokazati hladjenje u ljubavi -ko i kada to vec uzmes sinastriju i natal pa rastabiris sebi) neovisno o akterima. Dakle ako natusi nikad nisu ni stupili u kontakt -o cemu mi tu pricamo? Ako se povrsno znaju sa komsijinog ispracaja, mozes ti da im gledas i pricas o velikoj ljubavi ali toga NEMA.
Dakle raspored je sinastrija, progresivni horoskopi, tranziti, direkcije... pa nakon svega toga imamo davison i kompozit.
Ovaj prvi je mocniji nowdays jer moze sa njim stosta da se radi (cak i solari), dakle on imaginarno postoji u vremenu i prostoru, a kompozit ne. Meni tranziti na oba rade ko' sat, a veoma je simpaticno proucavati tranzite kada upoznajete vazne ljude. U vecini slucajeva ce ili jupiter pokrenuti neku prelepu stva (pocetak veze) ili pluton na asc-u nagovestiti da nikako nije niti slucajno niti irelevantan susret za bilo koje od njih dvoje... Sa prijateljima kad ih gledam uzimas osu 1/7 koje prilicno dobro opisuju starijeg/mladjeg u odnosu (odstupanja su velika ako je mladja osoba sa prenaglasenim saturnom, pa je iskustvo cini starijom u odnosu), a onda mi se sunce pokazalo kao daleko najbitnije jer pokazuje sta je sustina mog odnosa sa tom osobom. Sa SVIM prijateljima, nebitno u kom aspektu i znaku u horoskopu odnosa imam sunce u 11oj.
Mocna igracka -igraj se na primerima bivsih veza... I uvek treba voditi racuna kakvi su natali sami po sebi, jer osoba sa mnogo trigona ce pobeci od opozicija, a osoba sa teskim natalom trazi sebe kroz takav odnos.

Have fun :lol:
 

Back
Top