uporedni horoskop...

Vidim da tema nije nešto posebno aktivna, ali eto da probam.

Postaviću moju i njegovu natalnu, pa ako neko bude raspoložen da mi kaže ima li nade za nas, ali kako mi je rekla jedna devojka, uopšte nas ne vidi zajedno i imamo loš odnos.

mi-1.png


t-1.png
 
natal.jpg


Da li moze neko da mi kaze sta znaci kada se ovoliko planeta poklapa, meni ovo stvarno izgleda neverovatno, s obzirom na to da sam ja rodjena u Bostonu,SAD a on u Beogradu? :eek::think: Doduse jesu nam blizu rodjendani, meni 26.4 a njemu 16.4. iste godine, ali opet na drugom kraju planete smo rodjeni? Inace u pitanju je prijateljstvo, uzeh bezveze da nam pogledam uporedni horoskop, uglavnom zato sto sam pocela ozbiljnije da se interesujem za astrologiju pa isprobavam sve i svasta, i sa kim god da sam uporedjivala svoju natalnu nije ni priblizno ovako izgledalo.

Inace ja sam plava boja, unutrasnji krug
 
U astrologiji je svaki aspekt mac s dve ostrice sto znaci da onoliko koliko je pozitivan s jedne tacke gledista, toliko je negativan s druge tacke gledista. Osnova je uvek da postoji balans. Naravno, neki od aspekata, odnosno pozicija donose zivotne probleme, odnosno beneficije te se s te tacke gledista posmatraju iskljucivo kao dobri i losi. Primera radi, neko ko ima ozbiljan kvadrat Urana i Saturna nece nikada da se interesuje za astrologiju, ali s druge strane moze izrazit skepticizam dovesti do racionalizacije uspesnih faktora na drugom planu zivota.

Sto se tice sinastrije, ukratko receno - zajednicki ideali, slicna iskustva, Mesec je dobro aspektovan u vazdusnim znakovima te se stvara emotivno prijateljstvo, pozicije Marsa i Plutona postuju medjusobne karaktere.

S druge strane ne valja kada se stvara konflikt, moze biti ozbiljnih proporcija i moze dovesti do veoma lakog prekida odnosa upravo zbog slicnih ideala. Prijateljstvo je sudbinski namenjeno i kao takvo ima svoju ulogu koju mora odigrati u ovom zivotu, da li za bolje ili za losije.
Tebi je Sunce na Imum Coeli osobe u znaku Ovna sto ce doprineti njegovom gubitku energije, olakom zamaranju, umaranju i generalnoj nezainteresovanosti da se napreduje na nekim mentalnim sferama iako bi postojala velika zelja za tim. Tragas za perspektivom na planu dece, prijaju ti osmesi, fini, mladi ljudi i generalno tezis ka tome da u javnosti ostavis sto bolji utisak. Ne volis da gubis vreme i stoga ti mozda prija energija jednog Ovna koji ti moze delovati tvrdoglavo, svojeglavo, i ponekad cak i napadno, ali nikako prema tebi. Oboje postujete samokontrolu i samodisciplinu.

Ipak, ovo je prijateljstvo na daljinu (severni cvor 11 kuca Strelac) i bice propraceno raznim komunikativnim sredstvima, preko interneta, mobilnih telefona, papira, pisama i sl tome. U prakticnom smislu, tebi to vise prija s obzirom da je tvoj Mesec blizi Juznom cvoru u Blizancima. Primer je jednog iskrenog prijateljstva, ali mozete zajedno upasti u odredjene sudske probleme i to u RS, odnosno mozete se zajedno boriti na taj nacin, ali ne znam ko bi kome pomagao i oko cega tacno.

Slicni ideali, ali postoje i velike razlike upravo zbog toga. Pozz
 
Ipak, ovo je prijateljstvo na daljinu (severni cvor 11 kuca Strelac) i bice propraceno raznim komunikativnim sredstvima

Svaka baba pasuljara bi rekla isto jer je korisnica navela da je veza na daljinu, a baba pasuljara cujuci sta je ova rekla slozi pricu i to ni manje ni vise nego pominjuci mesecev cvor navodeci njega da dovodi do veze na daljinu. Decko, profi astrolozi ni ne uzimaju cvorove, narocito ne kod coveka koji zivi u doba kapitalizma, drugim recima kod neprosvetljenih.

- - - - - - - - - -

Cvorovi se dovode u vezu sa dusom prirode a zivot danasnjeg coveka je sve samo ne sklad sa prirodom.
 
Da malo pojasnim u vezi cvorova. Jednostavno, svodi se na cirkulaciju energije. Stvari sa kojima danasnji covek dolazi u kontakt jesu mobilni telefon koji ga ujutro budi, posao na kojem se trosi enorna kolicina prane, ishrana plasticnom hranom i odlazak kuci u kojoj se slobodno vreme provodi pored kutije (televizor). EM talasi od istog, plus druga zracenja neminovno vode da je covek danas odsecen od suptilnijih zracenja, cakra preko koje funkcionise je cakra zemlje, cvorovi su tek sledeca, meseceva.

Da bi se ostvario kontakt sa cakrama iznad neophodno je menjanje navika a to je proces koji traje nekoliko godina. Iz tog razloga se uzimaju samo planete i njihova medjusobna korelacija preko aspekata. Postoji nekoliko astrologa koji su ovo objasnili, manja tela poput trabanta imaju upliv samo na unutrasnje slojeve psihe, danasnji covek od astrologa u vecini trazi kada ce naci bolji posao i partnerku. Cvorovi sa tim nemaju veze.
 
Da li neko zna da mi na osnovu natalne karte vidi brak, da li ce ga biti i kada? Evo podataka za natalnu kartu: Uzice 0 Serbia 11/10/1980 14:15 - Dan prema Julijanskom kalendaru 2444524.05
Adjust -1.00 ST 15.56 Lat 43.51 Long -19.51

Female


Hvala unapred
 


Imam ovu karticu... Da li ima potencijala, sta mislite?
Gledala sam pre nekog vremena i cinilo mi se da ima isprepletenost u poslu
Emotivni odnos je u pitanju

Sta god, ko god vidi, molim vas, podelite :)

P. S. plava boja je muskarceva
 
Da li aspekti Ve konjukcija SA , Sa inkonjukcija SA , Sa kvadrat Ur , u uporednom horoskopu daju teske zapete prepreke? Ovaj odnos venere i Sa se odnosi na uzdrzanost osecanja koja SA ne pokazuje, a za kojim venera vapi. Sta bi moglo ukazivati na otezanu verbalnu komunikaciju ?
 
Inkonjunkcije su nebitne. Sa kvadrat Ur je nebitan kao i svaki aspekt Ur u sinastriji. Ve0Sa može biti i dobro i loše. Sve zavisi od oba natala, sve treba dobro razmotriti.
Znaš već kako ide sa Sa i Ve...trajanje, hladnoća, trpljenje, mučenje, odbojnost, vernost. Odnosu fali neke spontanosti i zanosa.
Verbalna komunikacija zavisi od Merkura i od znaka Blizanaca. Kada Me nisu u kontaktu međusobno ili kad nema Me na nekom značajnom mestu ili u značajnom aspektu, onda verbalna komunikacija nije jača strana odnosa.
Preporučila bih ti da napraviš i Kompozit i Dejvison, biće ti mnogo jasniji taj odnos.
 
Nisu nam merkuri u kontaktu. Moj merkur je sam po sebi slab i u kvadratu sa mesecom. Imam teskocu da verbalizujem ono sto mislim i osecam, pricam uvek pod utiskom i iz srca, iskreno (Me u Lavu). Njegov je u blizancima, i jezikom barata najbolje.
 

Back
Top