uporedni horoskop...

Elle_77:
Položaj planeta jednog partnera u natalu drugog je takođe deo uporednog horoskopa, tako da to obuhvata onaj deo priče za koji ti misliš da je izostavljen.

Uloga partnera u našem životu gleda se (i) kroz to koja polja nam svojim (ličnim) planetama aktivira. Naravno da će nam budući supružnik pre biti neko sa svojim ličnim planetama (i, naročito, vladarem Asc-a) u našem VII polju, nego u V (što govori o vezi i ljubavi ali ne nužno o braku) ili da ne pričam o ostalim poljima.

Inače, što se teksta tiče, "oni koji malo bolje poznaju astrologiju" su odavno pročitali taj tekst :wink:
Ja lično bih rekla da to baš i nije najbolji primer "slaganja i prožimanja muškarca i žene" iz astrološkog ugla, tekst kao tekst Ok ali nije to baš 100% to.
Osim toga, što je najbitnije - slepo ići za simbolikom VII polja i "tražiti" ili "čekati" takvog-takvu nije baš najopravdanije, s obzirom da mnogi naši partneri između ostalog mogu biti opisani VII poljem, a ne samo budući bračni partner. Budući partner se mora na ovaj ili onaj način uklopiti u opis našeg VII polja (i ostatak horoskopa) - to je potreban, ali ne i dovoljan uslov.
Само да појасним једну ствар. Мушкарац и жена могу да имају не знам какве упоредне аспекте, али ако нпр. мушкарац својим карактером, понашањем, склоностима, интересовањима и другим особинама не одговара природи Марса и Сунца у хороскопу жене, то двоје немају заједничку будућност. Просто тај човек "не живи" у њеном наталу, а то је услов свих услова.

Узмимо нпр. да жена има Марса у знаку Шкорпиона што значи да њој треба човек огромне снаге и енергије, који се не плаши смрти, опасан, виолентан, један фанатик и авантуриста, човек који нагиње екстремима итд. Е сад, она може да дође у контакт са многима са којима ће имати сјајне упоредне аспектне, али ако они по свом карактеру не одговарају опису поменутог Марса у Шкорпији и његовим аспектима, (па буду нпр. благи, питоми, лењи, недовољно потентни), једноставно неће постати део њеног живота. Може се евентуално кратко задржати, али чим наиђе онај прави, жена ће га напустити, јер инстинктивно осећа (а то јој диктира натални хороскоп) да јој овај други прави избор за њу.

Дакле, пуно се прича о упоредним аспектима, а нико да пита оно што ипак има приоритет: да ли дотична особа "живи" у мом наталу? Ако је одговор да, тек онда се гледају упоредни аспекти, који треба да дају коначну потврду. Ту подразумевам однос владара 5 и 7 поља са владаром ASC друге особе, наглашена поларна поља (ако их има), односи Марс-Венера и Сунце-Месец, положај врха ASC једне особе у наталу партнера и сл.
 
Astral-Blade:
Само да појасним једну ствар. Мушкарац и жена могу да имају не знам какве упоредне аспекте, али ако нпр. мушкарац својим карактером, понашањем, склоностима, интересовањима и другим особинама не одговара природи Марса и Сунца у хороскопу жене, то двоје немају заједничку будућност. Просто тај човек "не живи" у њеном наталу, а то је услов свих услова.

Čekaj, citiraš mene a pričaš ... kome ? :wink:
Zar sam ja negirala to ?

Samo sam rekla
Elle_77:
to je potreban, ali ne i dovoljan uslov.

Uvek je potrebna detaljnija analiza, htedoh reći.
 
Elle_77:
Čekaj, citiraš mene a pričaš ... kome ? :wink:
Zar sam ja negirala to ?
Извини, али тако ми се учинило кад си рекла:
Elle_77:
Položaj planeta jednog partnera u natalu drugog je takođe deo uporednog horoskopa, tako da to obuhvata onaj deo priče za koji ti misliš da je izostavljen.
, пошто сам имао нешто сасвим друго у виду.

Дакле, оно што сво време покушавам истаћи јесте, да је за прву анализу довољно имати у рукама натални хороскоп само једне особе (нпр. жене) и при том познавати карактер и друге особености мушкарца-потенцијалног партнера и то без икакве анализе његовог натала. Онај ко зна ће одмах уочити да ли има смисла ићи у други део анализе, а то су упоредни аспекти.

А линк за тај текст сам дао јер је у наталном хороскопу те жене перфектно описан њен партнер као странац и то домаћег порекла, по професији инструктор тениса на раду у Немачкој, кога је она "случајно" упознала на дочеку Нове године и који ће је убрзо после тога запросити. Само неко такав може постати део њеног живота, док сви други без обзира на упоредне аспектне, могу бити само статисти или некакво привремено решење.
 
Htela sam da kažem da je, recimo, između ostalog naš partner opisan i V i VII poljem. Dakle, ako on svojim ličnim planetama aktivira ta naša polja, znači da će automatski odgovarati našoj slici partera koju imamo u natalu.

Ono o čemu ti pričaš je tematika za VII polje itd - o tome se naravno nije pričalo (ili malo) jer je tema o uporednim horoskopima ...
 
Pozz svima..E ovako, zanima me da li neko moze da mi pomogne i da saznam kakve su mi prognoze u ljubavi?
Rodjena sam u Beogradu, 28.03.1986. godine, u 13,52h. Inace sam Ovan u horoskopu a u podznaku Lav. Decko sa kojim sam je Rak u horoskopu rodjen je u Beogradu, 02.07.1986. godine u 05,55h.

Hvala svima unapred..
 
znaci ako ja upadnem u ta nja nja stanja nama ce biti fantasticno u vezi ako sam dobro razumela :roll:

Ljudi jel znate mozda nekog astrologa ili nekog cak sa foruma ko ce mi tacno reci na osnovu podataka koje sam dala sta me ceka sa njim u buducnosti, tj. dal postojimo uopste u buducnosti, jer mi smo ipak zajedno 3 godine i 6 meseci a to bas i nije malo.

Hvala puno puno puno unapred....:D
 
znaci ako ja upadnem u ta nja nja stanja nama ce biti fantasticno u vezi ako sam dobro razumela :roll:

Ljudi jel znate mozda nekog astrologa ili nekog cak sa foruma ko ce mi tacno reci na osnovu podataka koje sam dala sta me ceka sa njim u buducnosti, tj. dal postojimo uopste u buducnosti, jer mi smo ipak zajedno 3 godine i 6 meseci a to bas i nije malo.

Hvala puno puno puno unapred....:D

kad je forum u pitanju meni se cini da elle 77 zna o cemu prica... mozda ce ona hteti da ti odgovori na pitanje. srecno ti bilo, neka ti ljubav sa tvojim rakom poooootraje! nemojte se svajati zbog sitnica, to su tako nebitne stvari ( cim su sitnice), malo tolerancije i sa tvoje i sa njegove strane i sve ce biti ok...;) :)
 
ovde ces tesko dobiti bilo sta sto zelis...
na pitanja tipa "sta da radim?" "da li je on pravi?" "hocu li ikada naci decka?" niko ti nece odgovoriti...jer je mnogo komplikovano uraditi takvu analizu, sto zahteva rad, trud i paznju, a ovo je forum (diskusija), gde ljudi komentarisu svoje dozivljaje kroz aspekte i pokusavaju nesto da nauce...
Pozdrav, i sve najbolje sa deckom!
 
ovde ces tesko dobiti bilo sta sto zelis...
na pitanja tipa "sta da radim?" "da li je on pravi?" "hocu li ikada naci decka?" niko ti nece odgovoriti...jer je mnogo komplikovano uraditi takvu analizu, sto zahteva rad, trud i paznju, a ovo je forum (diskusija), gde ljudi komentarisu svoje dozivljaje kroz aspekte i pokusavaju nesto da nauce...
Pozdrav, i sve najbolje sa deckom!

Hvala na objasnjenju sta se radi na forumima ali da mislim da ovde necu naci sta zelim ne bih bila ovde..Jer ovde ima dosta ljudi koji znaju sta rade i odgovaraju na mnoga pitanja koja nas muce!
 
ovde ces tesko dobiti bilo sta sto zelis...
na pitanja tipa "sta da radim?" "da li je on pravi?" "hocu li ikada naci decka?" niko ti nece odgovoriti...jer je mnogo komplikovano uraditi takvu analizu, sto zahteva rad, trud i paznju, a ovo je forum (diskusija), gde ljudi komentarisu svoje dozivljaje kroz aspekte i pokusavaju nesto da nauce...
Pozdrav, i sve najbolje sa deckom!

Slažem se ...

Ne samo zato što je forum u pitanju, nego što je i inače savetovati osobu kad je "pravi" ili "ne-pravi" u pitanju pomalo pipav posao jer onome ko tumači nameće ulogu sudije ili proroka. Ne baš mnogo zahvalno :-? A to što je forum u pitanju tim pre, jer je za tako nešto zaista potrebna ozbiljna analiza, gde je uporedni horoskop samo jedan mali deo.

Neke okvirne stvari mogu se reći ali ako te, Aleksandra, zanimaju gotova rešenja tipa "ostavi ga " ili "budi s njim" ili prognoze tipa "bićeš s njim još 3 meseca i 2 dana" onda to za forum definitivno nije.

Raščisti sa sobom šta te u stvari zanima pa ćemo nastaviti sa diskusijom ... Gledati vaš uporedni i tako to. Već je rečeno do kojih granica možemo ići u analizi pa imaj to u vidu ... :wink:
 

Back
Top