uporedni horoskop...

Moje pitanje je negde na 20. strani. Ali nemojte se truditi, sve je vec reseno.Zivimo zajedno i trudna sam :)
Evo ako neko hoce da pogleda kartu: p.s. Sve je pocelo u julu ove godine...


Nego, sve je tako lepo, ali mi se nismo vencali, a i nesto nam se ne zuri. Citala sam o tome da neki parovi bolje funkcionisu u braku ako im je takav horoskop, mada po meni je brak i zajednicki zivot. Evo, moj vladalac sedme kuce,merkur, nalazi se njemu na ascedentu a njegov vladalac sedme, venera, na mom ascedentu(ili bar blizu).Pa onda saturn u mojoj sedmoj kuci ukazuje na razliku u godinama, eto, ja sam 6 godina starija. To je otprilike sve sto mogu sama. Jel ima neko ko se razume da napise nesto na temu-brak ili zajednicki zivot?
Hvala i sve vas pozdravljam, koji ste pisali na ovoj temi.Nadam se da ce i kod vas doci do pozitivnih promena!
 
Nasla se dva ovna :whistling: pod "stare" dane. Oboje imamo po brak iza sebe... Ne mozemo zajedno, ne mozemo odvojeno :( Sada je period "cupkanja u mestu" i donosenja odluke otici ili boriti se. Za sta? Ima li smisla? Nade? Molim vas pomagajteeeeee!!!
Hvala! :heart:

my.php
[/URL][/IMG]

i

my.php
[/URL][/IMG]

:besna:
 
Vec duze vreme sam u vezi koja mi jako mnogo energije crpi i nista nije definisano, a ni, cini mi se, dobro po mene. Ono sto se meni, na osnovu sinastrije cini, mada je moje znanje stvarno samo osnovno i povrsno, je da tu ni Saturn ni Uran nisu bas najbolje postavljeni, ali bih volela da neko ko mnogo vise zna, pogleda i kaze svoje misljenje, ima li ovde uopste svrhe truditi se. Hvala
 

Prilozi

  • Moja natalna.gif
    Moja natalna.gif
    35,4 KB · Pregleda: 4
  • Sinastrija.jpg
    Sinastrija.jpg
    21,1 KB · Pregleda: 1
Narode, treba mi pomoc. Interesuje me ima li ovde ljubavi :) Jedan lik je bacio pogled na moju kartu i rekao da cu sa deckom pocheti da zivim, kao sto sam pocela, i da cu ostati u drugom stanju posle zime (ili tako neshto). Iskreno, ja se jako malo razumem u astrologiju (tek pochela da uchim) a treba mi jedna informacija (dok ja to nauchim, nece mi trebati) :)
Htela bih da mi neko kaze da li ova veza ima buducnost... ili ne?

on 27.9.1980. Beograd (mislim da je negde oko14h, ali nisam sigurna - a on mi je rekao da je lav u podznaku, ako je to tachno)
ja 30.10.1983., 22:10h, Beograd

..zakacila sam svoju natalnu, ali nemam uradjenu njegovu jer ne znam kako da je uradim jer nemam tachno vreme rodjenja (tek pochela da ucim :(, ne znam mnogo)

...hvala na pomoci
 

Prilozi

  • karta.doc
    70,5 KB · Pregleda: 5
Ljudi, sta znaci kada moj Saturn i sunce iz 10, padaju u njegovu 5 u kojoj on ima Saturna? To bas, bas nije dobro, jel da? Mada, zbunjuje me to sto se meni sve kao cini da on nekako "zivi" u mojoj karti...ili je to samo moja prevelika zelja...u svakom slucaju evo natalne i sinastrije. Ako je previse, ja bih molila samo ya ovaj odgovor o Saturnu, Hvala puno!
 

Prilozi

  • Sinastrija .jpg
    Sinastrija .jpg
    21,8 KB · Pregleda: 3
kako se tumači ova sinastrija, tj ima li budućnosti i kakva bi ona bila ( nemam njegov sat rođenja)
Ovaj covjek nema bas meku dusu.Njegov Mjesec-dusa je u znaku Skorpiona,to su opasni igraci.Vole strasno,ljubomorno cuvaju ono sto je njihovo,al isto tako nepredvidivi su,taman kad pomislis da te voli,jer je predhodno probudio sve tvoje strasti,on nestane.
Jer Mjesecom u Skorpiji vlada Bog podzemnog svijeta,Bog mrtvih,pa prema njemu,sve jednog dana umire i cemu se onda trositi,pridavati necemu,odnosno nekom ,preveliki znacaj.

Obzirom da mu nemam sat,neznam mu stepen Mjeseca,a to je jako bitno.sat je neophodan da vidimo i u koju mu kucu ulazis,koliko mu znacis.
Al evo iznavedenih podataka da ti napisem sto vidim,ukratko.
Vidim da ga ti idealizujes,da ga ne sagledavas na pravi nacin,jer tvoja Venera je u opoziciji sa njegovim Neptunom,planetom iluzija,obmana.
Tvoj Merkur-um je u napetm aspektu sa njegovim Saturnom,pa kroz vrijeme,ovaj aspekt bi doprinosio svadljivosti,jer Merkur je brz,a Saturn spor,inertan.

Tvoja priroda Ovna-vatra,nije bas u skaldu sa njegovom Rakom-voda.Ti goris a on se kupa u suzama,emocijama,pa josh kad dodamo posesivnost njegovog Mjeseca u Skorpiji...
Mada iako je ak,ima dvije planete u Lavu,pa to odgovara tvom podznaku,jer one ulaze u tvoju prvu kucu,pa ne mogu reci da nema ni malo harmonije.
Pokusaj da doznas njegov sat,da bi prica mogla dalje da ide.Pozdrav
 
Interesujeme II brak Prvi muz lav Mars i saturn u VII kuci u lavu zelim da znam koji znak u horoskopu mi najvise odgovara za II muza kako bi situacija medju nama bila ok molim pomoc sta da biram .ako je to moguce uopste ?
 
Ovo je jedan dejvison+sinastrija koju sam radila skoro,ne mogu da postavljavam podatke licne jer ne bi bilo u redu..opet mozda ce vam pomoci u sagledavanju nekih cinjenica..sta znam....Inace obracala sam se u prvom licu,posto sam pisala jednoj osobi...:cmok2:

Ovako,da počnem odnekle...e sad moguće da će biti konfuzija..imam vrlo specifičan Merkur,tako kažu....Verovatno da ćeš morati više puta da se vraćaš.... :heart:


Krenula sam od Dejvison karte, KAO NEKOG POLAZIŠTA KROZ UNIVERZUMSKU ŠUMU LJUBAVI Dejvison je zapravo značajan,jer iako sinastrijska karta predstavlja jednu vrstu zakona,Dejvison karta nam daje dobar uvid u razvoj situacije (JA SAM SE UVERILA ZAISTA U OVO,PO LIČNOM PRIMERU), sta je to sa stvarnošću,pošto često imamo sjajne sinastrije a opet ljudi su rastavljeni,onda posmatramo kroz Dejvison šta je to zapravo u pitanju,kad će se pokrenuti nebo ya njih i sinastrijski aspekti..Kao što sam ti i rekla preko chata, kad posmatramo odnos dvoje ljudi,neophodno je umeti proceniti jačinu aspekata i kroz sve vrste karti mora se dopunjavati priča od koje krenemo,tek tad smo tada na pravom putu, za pravim odgovorima...Ukoliko postaje jake oscilacije onda je to znak za odnos koji zapravo i nije tako složen kako nas se moždA ČINI..... Takodje videla sam i kompozit,ali trudiću se da se fokusiram na što značajnije stvari,pošto ako budem krivudala,kako ja to umem, plašim se da me nećeš uspešno pratiti.... :sad2:

Dakle, rekla si da se osećaš kao Persephone...Asteroidi su jako značajniji kod tumačenja iako im se retko daje prednost,međutim oni su jako specifični detalji koji mi jako pomažu kod sagledavanja ''crnih rupa''...
Koje je to mesto zapravo koje guta svojom gravitacijom svetlost...Zanimljiv je podatak koji nam daje astronomija i fizika svakako..a fizika je oduvek bila metafizika... ....da - ako bi naše drago Sunce, koje nas obasjava svakodnevno, nestalo u crnoj rupi...njegov poluprečnik bi se smanjio za 200 000 puta, dakle bio bi negde oko 3km samo....E upravo asteroidi su neka vrsta tih crnih rupa, imaju frapantnu 'gravitaciju', stim što energija asteroida funkcioniše tako što oni predaju energiju onoj planeti sa kojom imaju dodir..ali figurativno gledano,toliko su tajanstveni,a opet ne možemo ih zaobići..i često oni umeju 200 000x smanjiti važnost nekog aspekta ili ga ojačati u odnosu na neke druge.... dAKLE ONI SU MI JAGODE NA ŠLAG.....A ONE SU OBIČNO NAJSLADJE I NALAZE SE NA VRHU TORTE...
Tako da kako sam ja naletela na crne rupe,one s izbrisale,tj smanjile značenja onih sekstilčića i nekih tako aspektića koji ukazuju na nešto sladunjavo..Mora se dobro proceniti šta je to tačno...

Persephone se nalazi na 12*40'41'' Raka u 12.polju
Njena energija će svakako najjače da struji kroz Trojstvo Nesvesnog, koje čine 4.-8.-12.polje...I ako ne bude imala dodir bukvalno sa nekim, ona će biti prisutna svuda na ovoj relaciji,mada energija celokopuno teče kroz ceo Krug i natalna karta, bilo koja karta nije slučajno smeštena u Krugu....Krug je naše Sopstvo. Krug je beskrajan. Nema početka nema kraja...

Sabijski simbol za položaj tvoje Persephone daje sledeću sliku: '' Jedna ruka neznatno savijena sa veoma istaknutim palcem...''

Inače, ona gradi kvadrat prema Plutonu, koji pada na jako važnu osu, IC-e...a u trigonu je prema Uranu...Trigon je kreativan aspekt,pa Uran ovde sam kreativan mami ovu Persephone svojom neobičnošću i intrigira je da se pozabavi njim. Polusekstil prema SO ću zanemariti jer je on nije ništa poseban,malo izvitoperen sekstil,negatiav a opet trom...a svaki sekstil je samo jedan trom aspekt,koji daje mogućnost za nešto,ali sam po sebi je pasivan,ako nema goriva,on se neće sam pokrenuti...Pa sekstile nešto spektakularno ne treba favorizovati,prosto jer sami nisu ''magični'' i traže dosta truda i rada na sebi..To su Venerini aspekti,a Venera je lenjivica, ona traži pažnju, da bude voljena i mažena..Ona zavodi,ali često se jednog dana zapitamo,pa šta smo to videli bre u tome i tome... ....Sama ne obećava puno,jer opšte poznata stvar da se ako gledamo mitologiju, Venerica draga kresnula sa celim Univerzumom, pa i ne uliva poverenje.... Njoj treba jaka ruka,da je ukroti...Al,šta da se radi, TAKO JE KAKO JE....To možemo potvrditi i time što se ona zaista brzo kreće po nebu.....

E sad, u dejvisonu je 4.polje zapravo polje koje nam govori o prošlom životu. Tj. o karmičkom dugu koji zajedno nosite na plećima, o tome šta je to dovelo do ponovnog susreta...Šta je to urezano u podvsesti, u prošlosti, da li će se to zaista aktivirati, oživeti, osvestiti ili ne...Ima li tu nekog nastavka tamo gde se stalo,prekinulo....

Ono što uvek treba imati u vidu da je osa Ličnosti: ASC i osa Persone: IC uvek pod 90*,što će reći, u sukobu...Spajanje ove dve ose, uz pomoć svih kuća ili da kažem svih područja naše psihe, može da nas približi Sopstvu...E sad tu psiha ima različita orudja koja su na principu suprotnosti...

Kad govorimo na ovaj način o Sopstvu, psihi...mi govorimo o tom zajedničkom. ASC dejvisona možemo posmatrati kao ASC JEDNOG...medjutim, sad svakako, imamo činjenicu da je ASC muškarac... I trebalo bi se toga držati. Radi objektivnije analize.....Da je to tačno, kako je ASC u Lavu (ovo nam govori i o značaju dosta) i kako je vladar Lava, samo Sunce,baš smešteno na svojoj teritoriji, imamo dominantnu mušku figuru.... Dakle, on je predstavljen sa SO, ali i sa ASC, sa svojim asteroidom...Celokupno,najviše je to Sunce,kao planeta....Krenuću od Sunca...

Sabijski simbol za ovo Sunce daje nam sledeću sliku: '' Kao heruvim, duša koja šapuće, tražeći način da se samoostvari,ispolji,MANIFESTUJE....''

Venera dolazi iz 4.polja (prošlost) padajući na ASC...

Medjutim, 4.polje je dualno,pod Vagom (uvek napominjem za Vagu da je jedini PREDMET u Zodijaku i nažalost ona jeste jako MALO emotivna i topla,svedena je najviše na neku objektivnost....) je i energija ovog polja je kardinalna,muška i ekstrovertna. Kardinalni krst simbolizuje pokretačku snagu univerzuma,kretanje i energiju. Pokret je pokret napred, a snaga je kreativna i on se prilagođava spoljašnjem svetu...C.A.Libra opisuje odnos između kardinalnog krsta i svesti kao želje za manifestacijom (sad pamtimo ovaj pojam, upravo ZBOG simbola ASC na koji pada vladar 4.polja...dakle neko želi da se ispolji opet...jer to je Lav to je Sunce,treba mu liderstvo,treba mu sjaj i prestiž....iako možda ne treba da ga dobije...al sam položaj Lava govori da se izborio za 1.polje dejvisona...dakle u ovom životu vidimo, postoji mogućnost za Sunčev uspeh....)a opet Olga fon Ungern Šternberg,istakla je za ovaj kardinalni krst da je on OSNOVNA STRUKTURA PREDSTAVE ČOVEKA i da je kreativan, ispoljavajuća ideja...Svakako, govorim o celokupnom kardinalnom krstu (Ovan,Vaga,Jarac,Rak, pa će na ovo biti značajno i kod polja koja su u ovim jatima...) E sad kao što i tamo neki Hajnrih Kinding (moram ipak da navedem da su to proverena tumačenja,da ne misliš da izmišljam nešto... ...)kaže još za kardinalni krst, on ima jak intezitet koji može pritom da proizađe iz progresivnog toka libida..Usmeren prema spoljnom svetu,on nas aktivira,osećamo ga sigurno jače nego kod regresivnog kretanja - a regresivno kretanje u svakom slučaju imamo u prvom polju!!!! (Dakle svi se oni slažu lepo oko ovog krsta! I odmah uočavamo da je ovaj krst zastupljen u bašti 12.oga polja,gde je tvoja Persephone.... )To je taj fixni krst koji se smatra krstom sudbine, njega simbolizije inače Sfinga,koja je oteletvorenje zagonetke Života. Lavu pripadaju kandže sfinge! a Vodoliji glava...Škropija joj daje krila, jer je orao simbol preobražene škorpije...a Bik je njeno TELO..

Kako si ti DC Vodolija, zato je Persephone u polusekstilu prema SO, jer ona ga malo podržava jer je i sama fixna,a opet Persephone je jače u kontaktu sa 4.poljem,prošlim životom i pokazuje mu prstić.... :brus:
 
Poslednja izmena:
E sad, dakle interesantno je to da samo iz ovih saznanja, možemo da zaključimo da ti osećaš taj kardinalni krst, a samim tim to 4.polje....Medjutim onaj opis simbola sam ja prevodila, medjutim zbog samog jezika nisam umela to najlepše da prevedem,osmislim,al suština slike Persephone, da ona ruka koja je malo savijena i onaj palac, zapravo to je slika ruke koja kao da pokazuje NO-NO!!! E sad baš na naš jezik nisam to tako prevela,ali čisto da ti nagovestim,jer simpatično je da je ta Persephone u kvadratu sa Plutonom, a samim tim i gradi prav ugao na IC-e osu...Dakle sam početak tog odnosa iz prošlog života...a bogami Pluton na IC-u nam svakako daje jači oblik karme...Pluton je planeta koja zahteva transformaciju,eliminaciju,razotkrivanje dubina i čupanje korova, dakle, on je analogan Škorpiji, svemu što znamo o Škorpiji...a SCO je fixna,introvertna,vodena..dakle element je voda-osećanje-intuicija.....Pored toga što je ona sama simbolična za karmu, ona je smeštena 8.om polju, ako zanemarimo klasična značenja 8.og polja počev od sexa,tajni,misterija,smrti,prekida,mrakača,truleži,samoće,introvertnosti,i svega..ostalog...treba odmah podvući da je 8.polje u onom Trouglu ili Trojstvu Nesvenog, pa samim tim sva ta energija se tu nekako komeša,ljubi,odbija i slično...4.-8.-12----a 8.polje je esencijalno jer ono sadrži LIČNO NESVESNO, DAKLE SVE LIČNE nesvesne sadržaje,komplexe,skrivene činioce,zaboravljene i potisnute sadržaje,materijale,isto tako tu je Animus odnosno Anima, tj onaj unutrašnji muškarac ili žena koju voleli ne voleli projektujemo na stvarne muškarce i žene...dakle sve ono što mrzimo kod njih ili volimo je ono što opisuje našeg Animusa ili Animu...Pluton je gospodar kraljevstva 8....Sve što opišemo za 8.polje uz prisustvo SCO (to je dakle dominatno,jer gde god je polje u svom prirodnom stanju,ono je bogato,jako,silovito,značajno....)
Medjutim osma kuća sa svime što nosi može da ima veoma stvaralači uticaj.
Ona je obično mesto koje i ako je opaženo to je onako, subminimalno...tačnije tek onako ispod praga svesti...Lično nesvesno nije puko skladište za ono što ne želimo da znamo pa samim tim potiskujemo, tu ima mnogo čega što nismo apsolutno ni svesni iako možda mislimo da jesmo...ali simbol PREOBRAŽAJA SE ODMAH PRIPISUJE 8.POLJU,ŠTO JE TAKODJE VAŽNO...Osećanja do kojih dolazimo preko struja 4.polja mogu da se asimiluju i prihvate u SVESNO, ali postoji i mogućnost da se ona vraćaju u njegovo pojedinačno nesvesno..Neasimilovani sadržaji mogu da čine smetnju ali i da budu podstrek da se nešto učini iz prostog razloga jer je u njima skoncentrisano više psihičke energije. Tako da komplex koji je karakteristican za 8.polje je zapravo psihička sila koja privremeno ili s vremena na vreme, potpuno iz igre izbacuje svesni cilj i slobodu Ega ' ja ti ovo sad ovako naširoko o 8.polju, jer te ono interesuje...Nesvesno je kompenzacija za svesni deo psihe, što će reći, da kao što ono naše svesno delanje i načini razmišljanja umeju da se razilaze od našeg Sopstva, a i onoga što zaista jesmo u dubinama duše(PLUTON) tako se i nesvesni sadržaji probijaju sve više na površinu i kao da nameću odstupanje svesnom delu psihe.......... ...

U dejvison karti, 8.polje je opet esencijalno *uz 2.polje* kao i natalno...Prvo pored prvog polja koje nam govori zašto je odnos započet,neki smisao,neki uvod... 8.polje nam još više govori o tome *ono je kao srž,poenta..* pa i onom ''isplaćivanju'' karmičkih dugova, onda o želji za davanjem,uzimanjem,pa o sado'mazo odnosu na ma koji način,o konkretnom sexu...i slično...Dakle jako je složeno,a opet to je ono naaaaajdublje u vama....nastavlja se na priču 2.og....

Ovaj Pluton na IC-je kazuje upravo o onom nesvesnom što se nametnulo ka površini *a vidimo i da ide kroz astrologiju..., medjutim kako je IC jedna jako važna osa, i sam početak tog vašeg prošlog života, vidimo da je u startu počinjena karma i da se ona aktivirala, tebi je ona ukorenjena negde duuuuboko u nesvesnom,medjutim, to se kod tebe odražava na način 12.og polja...Naravno,već sam ti objasnila kakva je energija 4.polja i da je Vaga hladna,da je ona jedini predmet, pa iako je Venera njen sekundarni vladar, pošto Venera zapravo vlada BIkom, na svojstven način..iznutra,dakle na način fixnog krsta,onako introvertno,sudbinski...a kod Vage to radi samo kroz spoljašnjost,na način kardinalnog krsta, dakle često ćemo sresti možda mnooogo lepšsu devojku Vagu, sa nežnim,nevinim linijama,ženstvenu...damicu...a opet ona će biti hladna..što je više budemo upoznavali uočavaćemo kako je mnogo u njoj hladnoće,neke primitivnosti,površnosti.... kako je zapravo ona samo objektivna, sažaljive možda prirode,ali možda i ne...To ne mora da znači,u praksi,Vage često izigravaju razumevanje za drugog....a sa druge strane, devojka Bik će biti možda manje nežnih crta, možda gruba ili neobična, ali će zato imati sve jako Venerijansko u sebi...I to je ono što odmah moramo razumeti kod ovog 4.polja. Dakle, Venera jeste vladar, imamo neku ljubavnu priču...Medjutim na način Vage(neki možda brak)..Što nije nimalo slučajno! Jer taj PL(dubina) je seo na IC da ga prosto produbi,jer Vaga je tu plitka...a venera je otišla na sam ASC da se istakne sa svojim toplim kvalitetima....(prvo polje nam govori o smislu neke veze, zašto je ona započeta,zašto su se ljudi sreli,naravno o tome nam više priča 8.polje...ponavljam još jednom) što će reći da je ta Venera, taj ljubavni odnos koji je postojao,isplivao kao sustina,kao nešto čime se morate pozabaviti radi čišćenja karme...razumevanje tog odnosa..ALI PRE SVEGA MUŠKARAC!!!!!!ON JE ASC..........VLADAR 4.POLJA JE PAO NA MUŠKARCA....****E SAD OSTAVIĆEMO NEKA PITANJA OTVORENA,JER ĆE NAM SINASTRIJA TU LEPŠE OTVORITI PROZORE..ili ih samo upotpuniti,videcemo....SADA SAMO BELEŽIMO SVE MOGUĆE...NA KRAJU ĆE SVE BITI DOSTA JASNIJE....****JER ČAK SAD NAM ONA SLIKA SABIJSKOG SIMBOLA JAKO POMAŽE....ONO SUNCE KOJIM JE MUŠKARAC PREVASHODNO OPISAN SE SASVIM UKLAPA U OPIS SVEGA, JER ON DAKLE TRAŽI DA SE ISPOLJI...U VAGI NIJE BILO ISPOLJAVANJA,A VAGA JE MUŠKA ENERGIJA...DAKLE, VELIKA VEROVATNOĆA DA OVO MOGU TUMAČITI KAO TO DA ON MORA DA RODI U SEBI OVU LJUBAV JER JE NEKAD NIJE IMAO U SEBI, A SOBZIROM DA JE PRVO POLJE UKLJEŠTENO,DAKLE NEŠTO SA poljem NE FUNKCIONIŠE DA KAŽEM 'NORMALNO', I DA JE SLIKA KOJU SABIJSKI SIMBOL DAJE ZA SAMO SUNCE U LAVU KOJE JE SAMO PO SEBI DOZLABOGA JAKO... JESTE NEŠTO ŠTO ME NAVODI DA MISLIM I zBOG ONE FIXNE,SUDBINSKE ENERGIJE LAVA DA ON ZAPRAVO IMA ZADATAK DA SE MALO VIŠE ZABAVLJA SA OVOM KARMOM...
 
Poslednja izmena:
Sabijski simbol za asteroid David Hughes jeste na 1*54'42 DEvice i kaže: ''Portret najboljih muškarčevih odlika i crta koje su idealizovane....'' a takodje još jedna slika koja opisuje bele poprečne dominatne površine,koje kao da prkose jednom vrlo osamljenom pejzažu same na vrhu samog brda....:think:
Inače ovaj asteorid je gotovo pod Regulusom, tj nije pod njim,ali treba imati u vidu da govorimo o 1* svaki 1*je dominantan....Još kako je vladar Merkur, a vidimo da je taj Merkur RETROGRADAN i da je u 12.om polju (dakle opisuje nam ovoj asteroid) i pritom je u konjukciji sa vladarem 4.polja, dakle sa Venerom, pa je ovo dokaz da ta Venera iz 4.polja mnogo više aktivira muškarca, tj nekako ga davi sa svojom pričom..Medjutim kako je 4.polje u Vagi,ovo nam govori da ipak, ni ti nisi najčistija,jer Vagu obično vezujemo za tip veze:brak,pa samim tim, da si i ti bila u tom odnosu na način Vage, možemo da potvrdimo jer si ti kao 7.polje,DC koji počinje u Vodoliji,isto je polje uklješteno *ovo nam govori i o činjenici da će se sam odnos,fizički način spajanja u vezu teško realizovati,posebno jer je Uran vladar 7.polja a Uran je vladar i 8.polja koje nam esencijalno,a sam Uran se učaurio u polje vaše karme...Uran je sam po sebi nepredvidiv, on je ekscentričan,on će da da i uzme,da zamadjija nekog,da donese toliko nekih suludosti..A SPOR JE,TO MU JE ODLIKA...MOŽE NEKAD SASVIM NEPRAVEDNO DA DONESE UZBUNU OKO NEČEG BEZNAČAJNOG ILI ZNAČAJNOG A ONDA DA SEDI I MUDRUJE GODINAMA.... dA ostavi čoveka da ne zna šta i kako sa njima...Njega je teško uhvatiti,on je vanvremena..Prosto,on nema časovnik ni mobilni,ne prati ništa,ne žuri nigde...Đivi u svom svetu. Kod njega je podne kad on to kaže. .Malo ko njega razume...Kako se sjatio u fixnu,nedokučivu i teško pokretljivu Scorpiju, to nam govori kako ima funkciju noćnog vladara Jarca....A kako znamo da je Jarac Saturnov a da je Saturn Otac Univerzuma i karma,lekcije koje treba naučiti,onaj što nam daje kočnice u životu...vidimo da nam to samo potvrdjuje priču o nekoj zaduženoj prošlosti i usmerava nam pogled na 2.polje,koje je dakle pod uticajem Merkura iz 12.e...( 12.nam takodje kazuje o odnosu od ranije,a to je dakle opet promenljiva energija,jer su Merkur-Blizanci, opet imamo dualnost (Vaga,4.polje) i Uran(nepredvidiv i lepršav..)
Šta je drugo polje? Ono se upotpunjuje sa 8.poljem po značenju.Kakva je hemija,kakav je govor tela,kakve su zajedničke potrebe,kakav je sexualni odnos,kako se započinje,kako protiče,kako se završava ima li produžetaka ili ne....
U našem drugom polju dragom Devica ( a to kažem zato što je polje pod devicom iako je ono započelo na 26*lava,zapravo to nam samo saopštava o muškarcu presudnom za celu stvar drugog polja koje je sa svojim planetama u devici...a pade mi na pamet da tvoj dragi ima mars u devici...eh astrologija je čudo kažem ti!!!!. , a Devica psihološki i astrološki jeste aseksualna,nesigurna,promenljive energije,hladna....Ona je zemljana,ona se bavi formom, ako ne pronadje savršenstvo u sebi ona sve ono nezadovoljtsvo i frustracije baca na drugog,kudeći ga, a da sasluša nečiji savet o sopstvenoj promeni ili nedostatcima..pre ce vas zaklati...Ume da ujeda do bola,do srži Zla. pU drugom polju, Devica je uz prisustvo Saturna(oskudica)a ovaj Saturn kao profesdor koji nas tera da radimo ne bili smo se ratosiljali problema i karme..nije baš najsrećniji..Sam je nekako nedouk, cepidlaka je i frustriran je, pa će da se iživljava.....a nećete dobiti neku korist od rada.... Imamo prisustvo Severnog Mesečevog čvora, sa Saturnom u 2,oj, oni nam pričaju o onom šta je to bilo tako 'zakržljalo' nekad, gde su to lekcije koje se moraju savladati, gde se ni jedno ni drugo ne snalaze, jer SMČ zbunjuje,on je sav na način Urana, da, pa otme,ništa se kod njega ne može tako lako odplatiti....on je doduše kao dobroćudni kancer,al ako ga ne zbrinete na vreme....opasnost je prevelika...*a upravo posmatram tranzit da Saturn radi Saturn iz dejvisona i da Severni Mesečev Čvor prelazi preko DC-a i tebe jako zbunjuje i da donosi neki prelom u celoj priči....* Opet,odmah moramo imati u vidu da je Južni Mesečev Čvor (dakle zloćudni kancer) otišao u 8.polje...i da je tu ispaštanje...da je tu ta karma koja boli,koja jauče......a 8.polje rekoh najznačajnije....i pritom samo se vrtimo u krugu te karme---možeš da primetiš,samo me vraćaju planete i neki položaji na istu stvar....


E sad, rekoh da ti osećaš ovo na način 12.polja, najvećim delom to je nešto neobjašnjivo u podvesti,celokupnoj podsvesti (to je sad ta razlika u vrstama nesvesnog u trouglu nesvesnog.) a opet snovi tu igraju jako važnu ulogu....Posebno jer je Hekate,koja omogućava to 'tranzitiranje duše kroz vremena'' isto u raku,u 12.oj...Dakle,ima sve pogodnosti da pomera svoju dušu...:thumbdown:
 
Poslednja izmena:
Kako je 12.polje u Raku, a Rak je stupanj gde čovek zapravo uči o emocijama, o osećajnosti...(vidimo da ti učiš o toj ljubavi vec...)Medjutim iako kod raka imamo kardinalnu energiju,ona je negativna, teče iznutra...i iz ovog razloga podrazumeva se prisustvo izvesnog stepena dvojstva u emocionalnom životu Rakova...tako da se on em se bavi onim iznutra,em onim spolja....Često Rak ume biti povučen a podstrek drugima,mada Rakovi burno reaguju i umeju da opeku! Kako je Rak vodeni znak, on ima veliku unutrašnju aktivnost,uprkos možda pasivnosti prema spoljašnjem svetu...E sad natkompezacija za nesigurnost koju Rak poseduje se oličava kroz primere zloće... Promenljiva raspoloženja i sl..variraju u svakom slučaju i tako dalje....vidimo, da na neki način oboje jer 12.polje u dejvison karti nam govori o stapanju sa partnerom, a opet usko je polje povezano za 3.poljem jer je to polje koje nam govori o svesti i doživljaju i proceni onog drugog *ODMAH SE SETIMO DA U NAŠEM 3.POLJU ČUČI ONAJ PLUTON KOJI RADI KONJUKCIJU NA IC I SA KOJIM JE PERSEPHONE U SUKOBU*, dakle o mentalnoj povezanosti....Takodje vidimo tu neku transedentalnu mrežu medju vama, jel to podsvesno,površno i sl..a opet pratimo i Neptuna jer on dodje vladar svakog 12.og pa gledamo i gde je on to pobegao...*OTIŠAO U PETO POLJE,PLATONSKA LJUBAV I LJUBAV UOPŠTE SADA,U OVOM ŽIVOTU,ŠTO JE JAKO TEŠKO ZA VEROVATI U NJU, ZA OSTVARITI JE,IAKO JE NEPTUN VIŠA OKTAVA LJUBAVI tj viša oktava venere ali on je u opijenim ribama,to je sve kao bajka.... AKO OBJEKTIVNO SAGLEDAMO STVARI ON DAJE ILUZIJE I SANJANJE...mada se on može tumačiti psihološki dosta komplikovano,zaista nije zgodan ni po čemu....A NE ČUDI ME TA SILNA IDEALIZACIJA I SVE ŠTO SE MEDJU VAMA ODVIJA NA NAČIN RIBA....MUZIKA I SL.....* iako prevashodno 12.polje ne počinje možda u Ribama..*A RIBE SU NAM NA VRHU 9.OG POLJA KROZ KOJE VAS GLEDAMO KONAČNO BUDUĆNOST,IMA LI VEZA PERSPEKTIVU...SA RIBAMA TEšKO!!!!!To je sve tako....pod znakom pitanja,promenljiva energija vlada,tako da od danas do sutra....svejedno...gde god da su nam Ribe i Neptun posmatramo i 12.polje...Takodje u 12.polju mi vidimo i strahove svesne ili nEsvesne..šta to može da sabotira odnos....
E sad kako si ti taj račić, ta voda, tvoji snovi su sigurno živopisni, po pitanju odnosa i sigurno da je i ovo pokazatelj da si ti ta koja se sukobila sa karmom, ti si možda ipak ušla pre nesvesno u tu priču o učenju o ljubavi...Kapiras? To se dešava u tebi,duboko,nesvesno....On to svesno, pokušava da smakne...sa sebe.---ali ne sam,u tome je razlika i definitivno da sad zaključujemo da ste oboje umešani u toj hladnoći u ljubavi,tj neljubavi,da je on više i da čak pokušava da zloupotrebi tebe kao onu Persephone u Raku, i karmički pritisak je jači kod njega, medjutim i ti ga osećaš,Rak te boji emocijama,strahom---ali svi ovi uplivi su zapravo samo nešto što su tranziti aktivirali...
Po svemu ostalom sudeći,ovo ne bi bilo baš srećno kad biste materijalizovali vezu a u to bi se uverila tek kako bi vreme proticalo.... Nikako. Ovo je samo to silovito privlačenje zbog nečeg od ranije i ta Venerica u lavu što se sjatila...al da te podsetim ona je u kvadratu sa astrološki svojim prirodnim ljubavnikom, Plutonom,a on na IC'u, a on u 3.polju = a rekla sam malo zašto je važno treće polje,pa biste bili jako teški jedno drugom..Pluton bi dao neka razumevanja al da li je on dobar za jedno komunikativno polje? A svaki produžatak seksualnog odnosa bi ličio na ono drugo polje...što će reći da uzimam u obzir i antisciju Južnog Čvora, koji doleće u 2.polje... ...pa još venera radi 90*sa Hironom na Vesti u Biku u 10.polju...:okolina bi primetila opazila (BIK) ovo povredjivanje na 13*(a 1+3 je 4, dakle imamo Rak,odlazim u 12.polje, odlazim na Persephone...na tebe...opet Rak je Mesec,tražimo posle i MO) a Vesta (moral svakako i ono malo uvišenije,ona čista seksualna energija...) U biku povredjivanje (VE90*HI) mogu dati distancu u vezi (što sam videla i u kompozitu,po položajima SO i MO),problem sa trudnoćom..opasnost..o čemu govori i onaj Mesec koji je doleteo iz plodnog 12.polja u 6.polje - most koji nam se pruža da platonska ljubav,veza-5.polje-posta-e 7.polje-odnos,konkretno...i to na kritični 29*Jarca (a setimo se da Mo u Jarcu upućuje na Saturna, a Saturn kad ima veze sa MO,trudnoća,majčinstvo i sl...daje i te kako probleme,prekid trudnoće ili komplikacije...opasne po život bebe ili majke... A zašto,pa da se isplati ta karma...uostalom, Saturn je baš u polju seksa,prvog odnosa pa ima veze sa ovim MO...tako da nije bulažnjenje....
Da zaboravila sam da kažem, da je asteroid Karma na Davidu,asteroidu.....to nam potvrdjuje onu priču da je on veći nosilac i da si ti tu samo aktivirana ali tvoj krst nije sudbinski,nije fixni!!!!ne zaboravi....

Što se tiče, tranzita, kad bi Ceres preletela preko Saturna, ona je sad u 2.polju, a vidim i Mars na Mesecu stoji....savetuje se da ne stupiš kojim slučajem sa njim u seksualni odnos....u vremenu koje je sad i naredni period,mesec pa i kasnije...

E sad...Šta je još karkateristično za dejvison*

MARS ONAJ NA 29*03'BLIZANACA...:think:
Na 28*45' Blizanaca nalazi se Betelgeuse, Orionovo ' Desno rame' i ovo sazvežđe je prilično važno i smatra se nesrećnim...priroda sazvežđa je Mars-Merkur...Kod vas smo videli šta je Merkur a ni sam Mars nije najsrećnije jer je zapravo on u jatu kojim vlada Merkur...jer Merkur vlada i onom devicom i blizancima... I Betelgeuse nam govori o nasilju, o opasnosti, o nesreći,propasti,bedi...I pritom Mars je u opoziciji sa Vertexom, koji je opet nešto što nam daje opet opis veze, spoj, uz onu kombinaciju NE ako uzmem orbis 8*za najširu konjukciju u svakom slučaju, 180* sa VX i pritom 135*(ovo je jak stepen,težaaaaaaak al se pritom odradi i to onako da se čoveku puše uši..) sa Uranom,vladarem karme, pa tebe kao 7.polja i onog 8.og. (sex) pa onaj Hiron na Ve...I ne zaboravi da je MA150*MO što može da da emotivno povredjivanje ili bilo koje seksualno,povredjivanje kroz majčinstvo,neželjena trudnoića i sl,uopšte emotivnopsihičko razaranje..PAMTI OVO...dakle,sve nam to usložnjava priču...sad možemo i videti zašto ona Persephona se podsvesno buni....Zašto ona pokazuje prstić IC-u, Liniji nesvesnog vas kao spoja, Plutonu kao samom sexu i 8.polju..gde je Južni cvor....a oseća se zatočenom u 12.om jer nikako ne može da dodje do svetlosti..12.polje,još more raka čini je ranjivom,nesigrunom,zamadjijanom opet..u zabludi,jer oseća taj Uran...Dc je u Vodoliji...
Sledeća stvar....u ovo sazeždje, na ovaj vrckasti,promenljivi Mars, i sve ono što ga opisuje pada arapska tačka destrukcije! Na orbisu 5*...5stepeni pripsujemo Lavu...ko je SO u Lavu?aham....hm,znamo....

Dalje... Severni čvor je pod sjajem Alioth-a ili The Black Horse ...I to egzaktnooo.... Nesrećno sazveždje a pritom moćno saveždje, priroda SA-VE, kod vas ovo baš u spoju,SA karma, ona još komšija SMČ u 2.om, a opet VE doletela iz prošlosti...i nije bre tako bezazlena...sad uvidjaš valjda..Jeste ona privukla,zamadjijala,zasenila na način Lava ALI ona je uzrok svim ovim malefičnositma....A šta kaže ovo sazvežđe: samoubistvo kroz žensku osobu, opasnost u trudnoći...(ne zaboravi o SMČ i 2.polju....i MO, a MA koji nam je jako kritičan i gradi 150*sa MO, a 150*aspekt koji nam izadje na nos i voli da se realizuje.... praktično..)
Tvoj vladar je onaj URan, on je pod opet jako opasnim sazvežđem, South Scale ili Zuben Algenubi (15*o4')...kombinacija MA-SA...Šta on simbolizuje?! Gubitak,izdaja,krađa,mučenje,zloupotreba,venerične bolesti,davljenje...odmah posmatramo sve vezano za MA i SA..
Gde se ovo još ogleda? Pa ona Lilit(to je bes,gnev,ona je demon ranjavanja,hladnoće,još je u devici,hladnooo,seksualna autonomija takoreći...ona vodi ljubav bok uz bok, šta inače muškraci(pošto je dodatno ovom njegov asteroid na njoj)rade sa Lilit? Oni nasilno odreaguju,odgovore na nju projektujući suzbijene i demonske strahove,a ovaj tvoj inače ima natalni Mars u Devici tako da..odgovara opis da je ovo njegova Lilit,njegov je asteroid..dakle uklapa se.... na David asteroidu ...i ujedno na SMČ'to je ta akcija,SMČ daje naglasak na ovoj Lilit...E sad, ako njemu pripišem ovu Lilit,Lilit mami rukom,onako koketno ili drugačije...I evo je baš na našem seksualnom polju, 2.a opet ti ćeš biti ta koja će krenuti u propast za njenom rukom,njenim prstićem koji pokazuje kao zov..Zbog svog Marsa jer u sinastriji SMČ je na tvom Marsu,a opet njega privlači ova Lilit,jer je to u skladu sa 8.poljem....
Odprilike tvoja Persephone nesvesno pokazuje Plutonu..(a Lilit u SCO je najjača..pa samim tim dodje kao zamena za Pl... ) a pazi ONA TO RADI NA NAČIN DEVICE!!!!! Vrlo lukavo, devica je sva...ma znaš i sama....One su stisnute..zaista i ti ne vidis opasnost...Nikakvu....I sad se to nastavlja tumacenje jooooos....al nastavka nece biti.....ovde
Olivera Katarina
 
Poslednja izmena:

Back
Top