Nega dlake

piskotica

Zainteresovan član
Poruka
174
Ako neko od vas ima engleskog koker spanijela i ima ideju sta da uradim sa njenom dlakom koja je jako meka,tanka i paperjasta! :(
p.s. ne preterujem sa kupanjima-kupam je jednom mesecno samponom za pse :(
Hvala unapred!
 
Pa i nije bas da ne preterujes. Jednom mesecno jeste preterivanje. Dovoljno je kupati psa jednom u 6 meseci... osim ako se bas negde ne isprlja.

Probaj da mu dajes zivo zumance od jajata.. ili neke vitamiske tablete - B komplex... ili pitaj po pet shopovima koje preparate imaju za poboljsanje dlake, pa mu to kupi.
 
piskotica:
Ako neko od vas ima engleskog koker spanijela i ima ideju sta da uradim sa njenom dlakom koja je jako meka,tanka i paperjasta! :(
p.s. ne preterujem sa kupanjima-kupam je jednom mesecno samponom za pse :(
Hvala unapred!
Kao kučkar sa višedecenijskim iskustvom dajem ti savet koji garantovano pomaže. Nabavi domaću SVINJSKU MAST i maži kucu (dobro je celu maži i utrljavaj u kožu) svaki drugi dan bar mesec dana. Kuca neće lepo da izgleda i malo će da prlja, ali će posle tretmana i kupanja da bude kao NOVA. Provereno više puta na više pasa. Usput joj u hranu ubacuj granulice ribljeg ulja.
 
Espanol:
piskotica:
Ako neko od vas ima engleskog koker spanijela i ima ideju sta da uradim sa njenom dlakom koja je jako meka,tanka i paperjasta! :(
p.s. ne preterujem sa kupanjima-kupam je jednom mesecno samponom za pse :(
Hvala unapred!
Kao kučkar sa višedecenijskim iskustvom dajem ti savet koji garantovano pomaže. Nabavi domaću SVINJSKU MAST i maži kucu (dobro je celu maži i utrljavaj u kožu) svaki drugi dan bar mesec dana. Kuca neće lepo da izgleda i malo će da prlja, ali će posle tretmana i kupanja da bude kao NOVA. Provereno više puta na više pasa. Usput joj u hranu ubacuj granulice ribljeg ulja.


zvuci zanimljivo i logicno..
probacu
thanks :lol: :lol: :lol:
 
piskotica:
Ako neko od vas ima engleskog koker spanijela i ima ideju sta da uradim sa njenom dlakom koja je jako meka,tanka i paperjasta! :(
p.s. ne preterujem sa kupanjima-kupam je jednom mesecno samponom za pse :(
Hvala unapred!
Piskotice (kakav sladak nick)!
pseca dlaka je ukratko receno odraz ishrane. Cime hranis svojeg kokera?!
Ono sto bih toplo preporucio su Dermanorem ili Viacutan (Boerngher Animal Health) capsule, ne znam dali ih ima u beogradu, u krv su skupe ali su rezultati sjajni ako njih ne pronadjes probaj da nadjes bilo kakav preparat (iskljucivo za pse) koji sadrzi omega-fatty acids iliti nezasicene masne kiseline (mislim da se kod nas tako zove)
 
argonaut:
Ono sto bih toplo preporucio su Dermanorem ili Viacutan (Boerngher Animal Health) capsule, ne znam dali ih ima u beogradu, u krv su skupe ali su rezultati sjajni ako njih ne pronadjes probaj da nadjes bilo kakav preparat (iskljucivo za pse) koji sadrzi omega-fatty acids iliti nezasicene masne kiseline (mislim da se kod nas tako zove)


jede friskies balance, posto sam probala sve hrane koje su bile na trzistu dok nije napunila godinu dana. Sto se tice omega-nezasicenih kiselina, redovno sam joj prvih godinu dana davala Efamol kapsule sa uljem nocurka koji sadrzi gamalinoleinsku kis (Evening primrose oil), posto je imala atopijski dermatitis. Efekti su bili super i vise nema problema sa tim. Problem je sto se kod nas lecenje zivotinja svodi na ogromne doze kortikosteroida, antibiotika i sl., kao i na babske lekove, i uprkos tome sto sam dosta citala na temu gama- i omega- nezasicenih MK i sto studiram medicinu, tesko mi je da provalim pravu dozu.
:?
Inace, probala sam sa mascu, i ... kupala je jedno sat vremena...
Sad je bila na sisanju, mislim da cu ponovo da nabavim Efamol.
Videcu za ove druge kapsule- mada nikad nisam cula za njih... ipak smo mi treci svet :cry:
Pozz! :lol:
 
piskotica:
argonaut:
Ono sto bih toplo preporucio su Dermanorem ili Viacutan (Boerngher Animal Health) capsule, ne znam dali ih ima u beogradu, u krv su skupe ali su rezultati sjajni ako njih ne pronadjes probaj da nadjes bilo kakav preparat (iskljucivo za pse) koji sadrzi omega-fatty acids iliti nezasicene masne kiseline (mislim da se kod nas tako zove)


jede friskies balance, posto sam probala sve hrane koje su bile na trzistu dok nije napunila godinu dana. Sto se tice omega-nezasicenih kiselina, redovno sam joj prvih godinu dana davala Efamol kapsule sa uljem nocurka koji sadrzi gamalinoleinsku kis (Evening primrose oil), posto je imala atopijski dermatitis. Efekti su bili super i vise nema problema sa tim. Problem je sto se kod nas lecenje zivotinja svodi na ogromne doze kortikosteroida, antibiotika i sl., kao i na babske lekove, i uprkos tome sto sam dosta citala na temu gama- i omega- nezasicenih MK i sto studiram medicinu, tesko mi je da provalim pravu dozu.
:?
Inace, probala sam sa mascu, i ... kupala je jedno sat vremena...
Sad je bila na sisanju, mislim da cu ponovo da nabavim Efamol.
Videcu za ove druge kapsule- mada nikad nisam cula za njih... ipak smo mi treci svet :cry:
Pozz! :lol:
provjerio sam dermanorem proizvodi Vetoquinol, siguran sam da u beogradu postoji zastupnik, za one druge - Viacutan sam ti vec rekao tko je proizvodjac.
Probaj da ih pronadjes rezultati su fantasticni. Primrose oil je ok ali je tesko potrefiti dozu..
I u svjetu ti je isto s obzirom da je veterinarska dermatologija jos uvjek u mraku (bar kada su tacni mehanizmi nastanka poremecaja u pitanju), amerikanci su tu navise odmakli. Nazalost u 80 posto slucajeva terapija je i dalje simptomatska.

Sto se hrane tice tesko je preporuciti najbolju jer savrsene nema. Kada su u pitanju dermatoloski poremecaji ja sam primjetio da Neutro suva hrana daje najbolje rezultate. Ovo je jako vazno posto se moze zakljuciti da je tvoja djevojcica sklona alergijama. Uvjek se pobrini da joj zlijezde(perianalne) nisu zapusene i pune, narocito u ovo doba godine i kao sto rekoh pazi na hranu. Od hypoalergenskih dijeta na vrhu moje liste je Hills Veterinary Prescribed diet: z/d ali je ta hrana cak i za ove zapadnoevropske standarde nevjerovatno skupa, d/d je nesto jeftinija varijanta od istog proizvodjaca i daje takodjer solidne rezultate.
Srecno
 
Ja mojoj Rei dajem svaki drugi dan u hranu celo zivo jaje i dlaka joj je savrshena,a prichala sam sa zenom koja ima retrivera koga vodi na izlozbe i on se sija kao sunce jer mu ona stavlja pakovanje koje i zene stavljaju na kosu,...jaje,maslinovo ulje,limun,a ponekad ga samo posle kupanja prelije kamilicom,za sjaj...Probaj,ja cu sad josh malo rei da stavim to pakovanje i kamilicu da probam i ja,ne moze da shkodi...
 
Ma slobodno ljudi shta vam je,pa to je sve zdravo za njih,za dlaku,za mnogo shtoshta,nemam sad struchno objashnjenje,ali saznacu,a evo kad je moja kuja bila mala(sad ima 6 godina)secam se da smo joj u avanu mrvili ljuske od jaja i stavljali u hranu,ne mogu da se setim zashto to tako,ali nije joj shkodilo,videcu zashto se daje ljuska.
A za celo zivo jaje,slobodno daj,ja sam davala od kako su napunili 2 meseca,a sad Rea kad vidi da joj razbijam jaje,odlepi,prosto ga obozava,nekad pojede samo njega,a ostalo ostavi:)
 
Sanha:
Ma slobodno ljudi shta vam je,pa to je sve zdravo za njih,za dlaku,za mnogo shtoshta,nemam sad struchno objashnjenje,ali saznacu,a evo kad je moja kuja bila mala(sad ima 6 godina)secam se da smo joj u avanu mrvili ljuske od jaja i stavljali u hranu,ne mogu da se setim zashto to tako,ali nije joj shkodilo,videcu zashto se daje ljuska.
To zbog kalcijuma.
A za celo zivo jaje,slobodno daj,ja sam davala od kako su napunili 2 meseca,a sad Rea kad vidi da joj razbijam jaje,odlepi,prosto ga obozava,nekad pojede samo njega,a ostalo ostavi:)
Da, jaja definitivno za bolju dlaku, ali ne često, najviše dva puta nedeljno, zbog holesterola - ni životinje nisu zaštićene od toga !
 
Redovno kupanje pre svega,hrana bogata vitaminima(za sjajnu dlaku ok je i jaje(celo),ali su vazniji sveze meso..znaci,sto manje obradjivano(opet ograda-morate biti sigurni u poreklo mesa,radi predupredjivanja katastrofalnih bolesti - ja sam uvek koristio varijantu 60%svinjsko,20%govedje i 20% pilece)- izbegavaj biljne masti,to se mu urnisati zeludac...a posto sam imao i takvih iskustava,da bi dlaka izrasla i preko oziljaka- koristi ihtiol kamfor...Pri pranju,tj. kupanju izbegavaj sampone jakog mirisa osim ako neces da pas zamrzi citavu ideju kupanja...I krajnji savet,vise mu brini o ocima,zubima,usima,sapama,kondiciji,raspoloozenju i sistemu za varenje...dlaka je cista estetika...
 

Back
Top