babysitting agencije Novi Sad

tanjazaq

Početnik
Poruka
5
Zao mi je sto niko nije o ovome pisao pre 3 meseca kada sam trazila devojku. Svi kazu uzmi iz agencije to je provereno. Moje iskustvo- agencija Nanny. Jako prijatna vlasnica uveravanje da su devojke strucne (psihologija, medicina, pedagogija) sa iskustvom. Proverene od strane psihologa iz "Radosnog detinjstva", sa sanitarnom knjizicom.
U stvarnosti- nemaju sanitarnu knjizicu niti su cule za nekog psihologa. Neke studiraju navedene faxove, ali im se iskustvo svodi na poznavanje bebe u komsiluku. Imala sam 4 devojke, prva je bila dobra ali je radila samo 2 nedelje jer joj je obnovljen ugovor (bila je na pauzi 1,5 mesec i to je znala i ona i Vesna iz agencije), zatim je dosla neka sa 3 godine iskustva u vrticu ali nije znala da drzi bebu, zatim je dosla jedna sto studira menadzment i ima brata od 3 godine, ona je bila ukupno 4 dana sa pauzama i bila je prijatna ali uzasno neozbiljna tako da je jednostavno nestala jer je imala stalno druge obaveze. E sada posle toga ja i dalje zovem agenciju i dobijem Anu, studira medicinu, fina devojka ali jedino iskustvo je da je cuvala svoju sestru koja je sada 7 razred!!! Ali ajde da probamo. Prvi dan je stavila pelenu naopacke!!! Stvarno je dobra u dusi ali prilicno pogubljena sve moram da je podsecam. Naravno na nosu je nestavlja, zaboravi da uradi najcudnije svari (npr da proseta moju princezu), zatim da ne sme da jede kikiriki i lesnik, pa zaboravi svoj kljuc vise puta, a jednom ju je seetra zakljucala u stan pa sam cekala da je otkljucaju da dodje. Nakon 2 meseca privikavanja i bezmalo obuke, stvari su legle, princeza se privikla i sve super. Ali ona mora da uci pa nece vise da radi. I sada nemam resenje jer za mesec dana idemo na more pa ne zelim da je dam u vrtic, privikavanje, bolesti i sl. Ne mogu na godisnji jer mi za more treba 3 nedelje i eto ne znam sta da radim osim da se kajem sto sam verovala agenciji i posle losih iskustava, a sve to traumira bebu da se navikne na devojku, da devojka skonta sta treba da radi jer nema iskustva. I sve to da bi agencija zaradila 40 evra mesecno sa ulozena 3 telefonska poziva. Eto mozda pomognem nekom ovom pricom.
 
ja ne znam kakvo ti iskustvo (u broju beba) ocekujes od tih devojaka? kao da mi u srbiji imamo razvijenu instituciju profi cuvanja dece... svasta.
onda bi sve majke prvog deteta bile sumnjivo nepodobne da se staraju o bebama, jer zaboga nemaju prethodnog iskustva :)

ja slucajno znam drugu stranu medalje (price samih devojaka)... to je tek tuga jedna.
 
Moje dete vec tri godine cuvaju da kazem devojke..Uglavnom po 6 meseci,ja obicno volim da kazem da im mi donesemo srecu,tako da posle nas ili dobiju bolji posao ili se udaju,ostanu tudne..
Iz tvog posta rekla bih da moras biti svesna da ces ti najbolje cuvati svoje dete..mada mene taj izraz mala princeza pomalo nervira,tako da tvoja princeza je samo tebi,ne i devojkama koje su je,ili ce je cuvati.Sa srecom.
 
Sto se tice druge strane medalje, i to su mi devojke pricale. Da se razumemo sa te dve devojke (koje su bile duze od 4 dana) se povremeno cujem i nemam nista protiv njih skroz su OK. Post je bio o agenciji!!! drago mi je da vi niste imale losa iskustva. Moje iskustvo je da je bolje naci devojku preko komsiluka nego preko agencije (i pouzdanije i bez mesecne provizije). A to sto nekom smeta da je moja bebana meni princeza... :p
 

Back
Top