Nikolas Sarkozi novi predsednik Francuske !

još jedan jevrejin - mađarskog porekla sada na čelu jedne evropske države.u jednom predizbornom govoru se osvrnuo na miterana i kritikovao ga zbog okrenutosti srbiji na početku rata.
ovo neće dobro uticati na odnose francuske i srbije.Mogu da se kladim da će on biti jedan od prvih da pokrene inicijativu da se prizna nezavisno Kosovo.

on je vuk u jagnjećoj koži.predstavlja se kao nacionalista a radiće sve da pogorša odnose sa doseljenicima u francuskoj...............pro-američki čovek
 
Ја не посматрам ствари тако уско идеолошки. Рецимо економски гледано - десница ми је логична, оно себични интереси, борба за опстанак; опет, ја сам радник а не послодавац па су моји себични интереси левичарски - више ја да зарадим а мање да радим.
Што се тиче Србије не видим ни директно, па ни индиректно, никакву везу. Директно, Србију нико није ни помињао. Индиректно, уопште о спољној политици су мало дискутовали и остали су на општим местима. Најзад, Саркози и не крије да је амерички човек, а Ројалова је једном свашта лапрдала о Путину - ваљда на линији левичарске борбе за људска права која ми се иначе обично гади.

Па онда, гледајмо ствари онако уметнички, ослобођени бриге за свој интерес. Мада интерес можемо различито дефинисати. Један од мојих интереса је да видим патњу или бар деградацију оних који су ме бомбардовали и сад ме зајебавају. Дакле, биће занимљиво ;)
Европа је добила свог Буша. Овај, европски, Буш ће да делује изнутра, а не споља, што ће још погоршати ствари. Ако је стварно Јеша, онда капирам што мрзи муслимане. Па нек се кољу међусобно!

ddd.11022005.muslim.terror.france.paris.riots.fire.cross.225.jpg
frenchtoast.jpg
 
Pa ja sam od pocetka navijao za Sarkozija jer mi se svidje njegova ostrija politika prema imigratnima (iako je i on sam isto) jer kad sam letos proveo par nedelja u francuskoj videlo se da bi se tu trebala uvesti veca kontrola mada nista radikalno jer je i imigrantsko populacija sarolika i veci broj njih su lojalni gradjani Francuske ,Unutrasnja politka Sarkozija mi se vise svidjala jedino mi se ne svidja njegova spoljna politika jer ce se sve vise okretati SAD i Britaniji a udaljavace se od ranijih saveznika Nemaca i Rusa .
 
Duh Sekire:
Занимљиво...
и пречесто на свим меридијанима.
Лицимур :)
pa tako ti je to moj Zagore "ako je turcin krvav do lakata poturica mora do ramena " :mrgreen: mada je mislim da nece tu biti vecih turbulencija i promena u odnosu na dosadasnju politiku ,osim ako ne odleti neki metro u Parizu ili Lionu pa Sarkozi dobije priliku da se "pokaze" .
 
Ja ne znam zasto svi pljuju po tom Busu ? Ono sto je Amerika zla ucinila Srbiji je bilo za vreme "demokratske" vlade, a ne "republikanske". Sta vas boli neka stvar jel Bus napao Irak i Afganistan i hoce li napasti Iran. Tako je i ona budala Milosevic pljuvao po Busu (starijem) kad je onaj napao Irak prvi put, a onda se posle cudio sto nemamo podrsku Amerike. Isto tako je indijanac podrzavao Gorbacova koji je odlazio pa mu bilo krivo sto ga Jeljcin ne yebe 2%. Srbi umislili da su neki **** u svetu i zaprduju velikim silama i podrzavaju odlazece vlade i predsednike....mislim, strasno... :roll:
 
Pa normalno da sam ozbiljan. Podrzavam demokratsko uredjenje drzave i nacionalno bice gradjana iste. U svetu vise nema prijatelja vec su samo prisutni interesi. Boli neka stvar i Amere i Ruse za nas, a da ne pricam o zemljama EU koji su mali i smesni igraci na svetskoj sceni u poredjenju na gore navedene + Kina. Srbija treba da kroz pametnu politiku i diplomatiju "pliva/lebdi" izmedju velikih sila onako kako to odgovara njenim interesima, ne zamera se istim i koristi njihove slabosti i zajednicke interese. Mi smo suvise mali da bi se nesto pitali, a u regionu mozemo imati prevlast jedino ako budemo vodili pametniju politiku od ostalih.

Zato se protivim ulasku Srbije u EU, jer kao tampon zona izmedju EU i Rusije mozemo najbolje da profitiramo. Isto kao sto je nekad SFRJ bila granica izmedju Nato i Varsavskog pakta, tako i danas mozemo da budemo "bezcarinska zona" Zapada i Istoka, i da se za odredjni procenat "ugradimo" u protoku roba i sirovina od jednih i drugih, jer kao sto sam rekao mi smo suvise mali da bi igrali neku ulogu u "savezu" velikih i mocnih.
 
giovaniI:
obere,nacionaldemokrata zvuci kao tvoj kon,.
p.s.ako ameri nemaju nista protiv Srbije,zasto joj otimaju Kosovo i Metohiju,.
to sto je na celu sad bio klinton a ne bus,ne amnestira sad zbog zlocina agresije na srj i onoh kasetnih bombi i osiromasenoga uranijuma!

Ne otimaju oni nama KiM zato sto nas mrze, a siptare vole, vec zato sto su ovi platili. Mi dok ne shvatimo da pravda ne postoji, vec samo interesi i zakon jaceg tako ce nam biti i u buduce, samo se bojim da ne bude jos gore. Politika je isto kao i biznis, ako hoces da pravis dobre pare moras dosta i da ulozis. To sto mi imamo ovce da nas vode i misle da ce izvojevati nesto bez mozga i sile na osnovu Bozije pravde, e to ne moze u 21 veku.
 
Ti si izgleda jedan od onih sto bi most gradili nizvodno a ne popreko. Boli nekog neka stvar jel to zlocin ili ne, ako je srbima u interesu da zadrze Kosmet, RS itd. onda neka plate amerima (ili kome treba), a kasnije to naplate od lokalne buranije (tipa : siptara, "bosnjaka", hrvata, itd.). Na kraju vuk sit a ovce na broju ;) Ako kao najmnogobrojniji u regionu (ex-YU) i najjaci nismo u stanju da platimo ceh (tj. investiciju), onda drugi i treba da vladaju sa nama kad mi sami nismo sposobni.
 
Obersturmfuehrer:
Цитат:
Ne otimaju oni nama KiM zato sto nas mrze, a siptare vole, vec zato sto su ovi platili.


na ovo nemam apsolutno nista da dodam....

Значи ти сматраш да се прљавим новцем од трговине људима и дрогом може потпуно ставити ВАН СНАГЕ МЕЂУНАРОДНО ПРАВО....... :roll: :roll: :roll:
 
eremita:
Значи ти сматраш да се прљавим новцем од трговине људима и дрогом може потпуно ставити ВАН СНАГЕ МЕЂУНАРОДНО ПРАВО....... :roll: :roll: :roll:

Mito srbine, jedno je sta je pravedno a drugo su cinjenice i trenutacno stanje. Kao sto sam rekao "money talks", a kako cemo mi taj problem resiti, zavisi od nas samih i koliko smo sposobni za politicku igru u 21 veku.
 
Pa to je tacno da su siptari debelo platili svoju nezavisost i to ne samo Amerima vec i samim Srbima prvo onim od kojih su kupovali kuce za velke pare jos pre 30 godina ,pa onda onim iz Miloseviceve vlasti koji su im dopustili da se naoruzaju i da vrse svoje ilegalne poslove neometano(seca li se neko neke vece zaplene droge od 90. do 99. na KM ?) tako da je to pazljivo razradjiovan plan na kome su oni radili i spolja i iznutra destinama godina a pogotovo od raspada SFRJ. Sadasnje rebublikanska administracija je takodje primala velike pare od siptarske emigracije recimo njihov neuspeli predsednicki kandidat iz 96. Bob Dol je otvoreni albanski lobista a ima jos uticajnih ljudi koji su primili pare . Bush verovatno nije medju njima on samo nastavlja vec zapocetu i zacrtanu politiku njegovih predhodinika jer njega zabole za Kosovo (verovatno jos ne zna gde je ) i ne bi u trenuticima kada ima mnogo vaznijih poslova (bliski istok) da drasticno menja americku politiku na Kosovu jer bi to izazvalo samo vece sukobe i veci angazman americke vojske sto im nikako nije u interesu.
 
svetolik trpkovic:
pa tako ti je to moj Zagore "ako je turcin krvav do lakata poturica mora do ramena " :mrgreen: mada je mislim da nece tu biti vecih turbulencija i promena u odnosu na dosadasnju politiku ,osim ako ne odleti neki metro u Parizu ili Lionu pa Sarkozi dobije priliku da se "pokaze" .

Имајући у виду досадашњи сценарио, не би ме изненадило.
Треба имати у виду да терористи ако ништа друго знају да одаберу тајминг.
Критично време су годишњице ранијих напада или неки будући избори. Ако се то поклопи не бих волео да сам тамо.

giovaniI:
p.s.cuo sam sinoc da je na busovu cestitku odgovorio rijecima:"amerika ce u francuskoj imati sigurnog partnera,."
pa me to malo brine,,.

А мене то не брине. Нека само дувају у исту тикву, или боље рећи фрулу.
Лепо су почели, а славно ће завршити :twisted: :twisted: :twisted:

eremita:
Значи ти сматраш да се прљавим новцем од трговине људима и дрогом може потпуно ставити ВАН СНАГЕ МЕЂУНАРОДНО ПРАВО....... :roll: :roll: :roll:

Ево ја ти Мито кажем да може.
Само има и оно "ко с ђаволом (терористима) тикве сади"... што рече један функционер СПС-а "један је већ платио"... исто тако је поништавао неке ствари :roll:

Нагледаћемо си ми још овога...
wtc_burn.jpg

Само у Европи.
А ако ћемо реално, Европа је све и почела, Амери следе њихову политику. Они су на Берлинском конгресу спречили уједињење Босне и Србије, они су признали Словенију и Хрватску пре времена... они су били колонијалисти. :arrow:
 

Back
Top