homoseksualnost i propaganda????????

maximilian

Početnik
Poruka
42
Namerno sam se pojavio sa ovim pitanjem i identitetom, a ne kao gost anonimus, jer želim javno da izrazim negodovanje!!!
Možda ste primetili da se na noćnom programu radia Beograd 202 ili neka druga radio Beograd stanica u zadnje vreme pojavila malte ne redovna emisija o homoseksualcima u Srbiji.... Ja jesam i to sasvim slučajno i moram da reagujem jer sam stvarno iritiran tom pojavom. Ne želim da kažem da su homoseksualci izopačeni i slično (mislim na oba pola), ali to je njihov izbor. Nemam ništa protiv njih, ali imam protiv njihovih propagandnih emisija, jer ipak, nadam se da će većina da se složi, to je jedan vid vrlo devijantnog ponašanja.
Elem, zatražio bih od nadležnih urednika obrazloženja zašto se tako događa, a i mišljenje od korisnika ovog foruma.. da li sam u pravu ili ne?
 
Gazdarice nisi u pravu,decko je totalno pogodio.

Zamisli jednog 14-ogodisnjaka koji jos nije sazreo,mnogo je radoznao,povodiljiv je,.... da slusa jednu takvu radio emisiju,i sada na primer da svaki 5 . koji slusa tu emisiju postane gay gde bi nam kraj bio???Ja sam licno da se ukine svaki vid propagande and stuff da ne bi doslo do sranja.
Inace nemam nista protiv dok su u svojoj sobi i trpaju se medjusobno u bulju.
 
ne mislim da treba ukidati takve emisije...i ne mislim da taj naivni 14.-ogodisnjak i proba tako nesto, jer to je jedini nacin da shvati da li mu se to svidja ili ne...ne verujem da moze da postane gay samo jer je o tome slusao, ili u krajnoj liniji imao sexualno iskustvo te prirode...

inace, mislim da je normalno da covek ponekad ima homosexualne misli...da li gresim?
 
Gazdarica:
Znaci li to da ce, ako gleda filmove prepune nasilja, taj cetrnaestogodisnjak postati i ubica...?
Mislim, posto je povodljiv... :roll:

Iznenađuješ me gazdarice...
Naravno da će postati nasilan. Zato u puritanskoj Americi i postoji odbor za cenzuru koji dozvoljava ili brani prikazivanje određenih filmova mlađima od 18 godinica... A uticaj filmova je mnogo puta dokazan... Da je homoseksualnost normalna, nije. Da homoseksualci imaju sva prava ovog sveta, imaju i treba da imaju, ali pre svega imaju pravo da se leče i da ne ugrožavaju ostale. Poput obolelih od SIDE...
Reklamiranje homoseksualnosti pod parolom ljudskih prava, ili urbanog (B92), jeftin je ali i efikasan trik kojim se homoseksualnost predstavlja kao društveno prihvatljivo ponašanje... Homoseksualni čin, perverzija sama po sebi, ili protiv prirodna blud prema slovu Zakona, ukoliko ga učinimo društveno prihvatlivim, podstiče i one koji nemaju slične porive da se okušaju u tome što stvara iluziju da je skoro 50 % populacije tome naklonjeno (trenutna statistika u UK).

Dakle, silno, ovaj, silno greše sinko...
 
Pazi, Homere, ne kazem ja da ne moze da utice, svako da moze, ali ne moze niko da tvrdi da ce neko postati ubica ili gay, zato sto gleda ili slusa program s takvom tematikom...
Brigu o tome sta ce maloljetnik da gleda, ipak prvenstveno treba da vode njegovi roditelji, a ne da se zbog straha da slucajno nece necije dijete to da vidi, ukine takav program... Jer, svakako da ima odraslih osoba, koje te emisije zanimaju...
U osnovi, ovdje se radi o tome da za mene homoseksualnost jeste drustveno prihvatljiva pojava, a za tebe nije...
 
Ste:
Gazdarice nisi u pravu,decko je totalno pogodio.

Zamisli jednog 14-ogodisnjaka koji jos nije sazreo,mnogo je radoznao,povodiljiv je,.... da slusa jednu takvu radio emisiju,i sada na primer da svaki 5 . koji slusa tu emisiju postane gay gde bi nam kraj bio???Ja sam licno da se ukine svaki vid propagande and stuff da ne bi doslo do *.
Inace nemam nista protiv dok su u svojoj sobi i trpaju se medjusobno u bulju.
Mozda bi trebalo da ne izlazi na ulicu taj 14godisnjak..zamisli, svashta moze tamo da vidi, pa da se ugleda..! O TV-u da ne pricam.. Gazdarica je pomenula folmove pune nasilja. :lol:

..uostalom, shta TI pishesh..! Shirish netrpeljivost!! A shta ako cetrnaaestogodisnjak procita to na Netu i sam postane netrpeljiv..!
I tako u nedogled..
I tako ce i biti sve dokle god se jedinke budu ponasale kao da je njihov profil - simbol normalnosti (hm..normalnost..) nasilno pokusavajuci svoje stavove da UGRAVIRAJU drugima (na chelo, u mozak ili gde vec..;)
 
margotcat:
ne mislim da treba ukidati takve emisije...i ne mislim da taj naivni 14.-ogodisnjak i proba tako nesto, jer to je jedini nacin da shvati da li mu se to svidja ili ne...ne verujem da moze da postane gay samo jer je o tome slusao, ili u krajnoj liniji imao sexualno iskustvo te prirode...

inace, mislim da je normalno da covek ponekad ima homosexualne misli...da li gresim?

Latentni homoseksualizam...

Ali ako dozvolimo da svako ispuni sebe radeći sve što mu padne napamet, dolazimo do prirodne selekcije... Bilo bi silovanja i ubistava po ulici...
 
HOMER:
Latentni homoseksualizam...

Ali ako dozvolimo da svako ispuni sebe radeći sve što mu padne napamet, dolazimo do prirodne selekcije... Bilo bi silovanja i ubistava po ulici...

Malo je nelogicno svrstavati silovanje, ubistva i homoseksualizam u isti kosh.. Jerbo homoseksualizmom se ne shiri nasilje.. ako tip ljubi tipa ili devojka - devojku, to je njihova stvar, oni uzivaju u tome i nikome se ne cini zlo (shto je i najbitnije). Ako ne racunam moraliste koji se gnushaju i tako to..
..e ajmo josh i lomachu da zapalimo, pa da budemo u 'fazonu'..;)
 
Gazdarica:
Pazi, Homere, ne kazem ja da ne moze da utice, svako da moze, ali ne moze niko da tvrdi da ce neko postati ubica ili gay, zato sto gleda ili slusa program s takvom tematikom...
Brigu o tome sta ce maloljetnik da gleda, ipak prvenstveno treba da vode njegovi roditelji, a ne da se zbog straha da slucajno nece necije dijete to da vidi, ukine takav program... Jer, svakako da ima odraslih osoba, koje te emisije zanimaju...
U osnovi, ovdje se radi o tome da za mene homoseksualnost jeste drustveno prihvatljiva pojava, a za tebe nije...

E tu nastaje problem, ne određuješ ti već društvo šta je društveno prihvatljivo... S tobom je uživanje razmenjivati mišljenje pa bih voleo da čujem arxgumente... Inače, u društvu sam homoseksualaca relativno često, ne ugrožavaju me, poznajem dosta njih i samo manji broj jesu pravi homoseksualci, ostalo su pogubljene nestabilne osobe emocionalno hipersenzibilne, koje su time dobile osećaj pripadnosti. Njima svakako može da se pomogne, ali tek pošto se konstatuje ta vrsta nekorektnosti... I da ponovim, sva prava njima, i to pre svega pravo na lečenje. Sve ostalo, velika je MEDVEĐA USLUGA njima samima... Ogroman pozdrav...
 
lolla:
HOMER:
Latentni homoseksualizam...

Ali ako dozvolimo da svako ispuni sebe radeći sve što mu padne napamet, dolazimo do prirodne selekcije... Bilo bi silovanja i ubistava po ulici...

Malo je nelogicno svrstavati silovanje, ubistva i homoseksualizam u isti kosh.. Jerbo homoseksualizmom se ne shiri nasilje.. ako tip ljubi tipa ili devojka - devojku, to je njihova stvar, oni uzivaju u tome i nikome se ne cini zlo (shto je i najbitnije). Ako ne racunam moraliste koji se gnushaju i tako to..
..e ajmo josh i lomachu da zapalimo, pa da budemo u 'fazonu'..;)

Ako mi već stavljaš reči u usta, gledaj da to ne bude tako jeftino... Pročitaj moj post, i onaj prethodni, i shvatićeš o čemu pričam... A kada smo kod tvog posta, pretpostavljam da nisi čula za militantne homoseksualce, čitaj još malo...
 
Povodom svega ovoga imam jedno pitanje.
Kada, odnosno koje godine(otprilike) i gde je homoseksualnost proglasena "opcijom" umesto bolescu, i od strane koga?
Jos nesto. Posto odobravate(neki od Vas) propagiranje svega toga, jel treba sad ja i slicni meni(hetero) da idemo ulicom i mitingujemo, da gostujemo na raznoraznim tv i radio stanicama da "sirimo" ljubav prema zenama? Ili zene prema muskarcima?
Koliko god neki pokusali da objasne "da je to u redu", po meni, u pitanju je cisto pomodarstvo. Sad je "in" da ga primas u bulju, i to je to. Samo se malo okrenite oko sebe na ulici ili kad izlazite i videcete.

P.S. Voleo bi da vidim kako bi se ti "militantni" proveli ovde kod nas... 8)
 
HOMER:
Gazdarica:
Pazi, Homere, ne kazem ja da ne moze da utice, svako da moze, ali ne moze niko da tvrdi da ce neko postati ubica ili gay, zato sto gleda ili slusa program s takvom tematikom...
Brigu o tome sta ce maloljetnik da gleda, ipak prvenstveno treba da vode njegovi roditelji, a ne da se zbog straha da slucajno nece necije dijete to da vidi, ukine takav program... Jer, svakako da ima odraslih osoba, koje te emisije zanimaju...
U osnovi, ovdje se radi o tome da za mene homoseksualnost jeste drustveno prihvatljiva pojava, a za tebe nije...

E tu nastaje problem, ne određuješ ti već društvo šta je društveno prihvatljivo... S tobom je uživanje razmenjivati mišljenje pa bih voleo da čujem arxgumente... Inače, u društvu sam homoseksualaca relativno često, ne ugrožavaju me, poznajem dosta njih i samo manji broj jesu pravi homoseksualci, ostalo su pogubljene nestabilne osobe emocionalno hipersenzibilne, koje su time dobile osećaj pripadnosti. Njima svakako može da se pomogne, ali tek pošto se konstatuje ta vrsta nekorektnosti... I da ponovim, sva prava njima, i to pre svega pravo na lečenje. Sve ostalo, velika je MEDVEĐA USLUGA njima samima... Ogroman pozdrav...
A ko sacinjava to drustvo, nego ljudi...? Drustvo nije samostalni organizam koji potpuno nezavisno od ljudi funkcionise... Svi smo mi dio drustva, zar ne...? Samim tim i uticemo na njegovo kreiranje... Naravno, ne radi se ni o kakvom revolucionarnom uticaju, ali u evolutivnom smislu, on svakako da postoji... U suprotnom, drustvo, odnosno ono sto je drustveno prihvatljivo, bilo bi na istom nivou na kom je bilo prije nekoliko stotina godina...
I ako vec kazes "sva prava njima", onda dozvoli da imaju i pravo da sami odluce s kim ce da ulaze u vezu... Da ih zaista prihvatas kao sebi ravne, ne bi propagirao ideju da je homoseksualnost bolest, pogotovo ne sto je to i SZO odbacila... Dakle, ponovo dolazimo na to da se drustvo mijenja...
A zasto pricati o homoseksualnosti u medijima, bilo bi isto kao i pitati zasto da se prica o rasizmu...
Da li su crnci na primjer u SAD zaista u istom polozaju kao i bijelci, iako im zakon daje sve prava...? Naravno da nisu... Segregacija ponekad cak i otvorena i te kako je prisutna...
I naravno da se ljudi jos uvijek bore da budu ravnopravni... A od Martina Luter Kinga naovamo, svakako da su mnogo postigli... No, da je on cutao, da nije bilo njegovih marseva, pitanje je kada bi stekli pravo da jedu u istim restoranima i sjede na istim mjestima u autobusima, kao i bijelci...
Isto tako je i sa homoseksualcima... Potpuno razumijem njihovu potrebu da dignu svoj glas i izbore se za ravnopravnost - da slobodno mogu da kazu koga vole i sa tom osobom odu gdje god zele, bez straha da ce ih neko napasti, samo zato sto vole osobu istog, a ne suprotnog pola...
Uh, jos bih svasta napisala, ali stajem ovdje... Dosta je za sada...
 
.. ako tip ljubi tipa ili devojka - devojku, to je njihova stvar, oni uzivaju u tome i nikome se ne cini zlo (shto je i najbitnije). Ako ne racunam moraliste koji se gnushaju i tako to..
..e ajmo josh i lomachu da zapalimo, pa da budemo u 'fazonu'..;)[/quote]

Nije fora uopste u tome da tip ljubi tipa ili devojka devojku. Meni licno uzasno smeta cinjenica da je to postalo pomodarstvo u poslednjih nekoliko godina. Cak mislim da postoje rezirane kamapanje sa vrlo visokih svetskih pozicija, da se lobira za tu stvar ....

Sad je bas fazon biti malo feminiziran. Trenutno je u Srbiji stanje takvo da devojke po pravilu kazu da nemaju nista protiv, cak da bi volele da imaju drugove homoseksualce da im je to zanimljivo. Muskraci bi ih gazili po ulicama kao u leto 2001.

A sta kad to dodje u tu fazu da zatraze legalizaciju brakova, usvajanje dece?
 
ma hajde...
a lezbejke? to je ok? tu je sasvim u redu forsirati to kao nesto normalno? bez obriza sto je muskarcima to tako lepo na oko, i to je homoseksualnost i nema nikakve razlike izmedju toga u muskog homoseksualizma. a ispada da je ovo prvo cool a drugo bolesno.


pffffffff........
 

Back
Top