MOKRA GORA !!!

Mokra Gora je divna planina,uklapa se u ceo krajolik.
VOznja vozicem Cira je totalni promasaj a evo i zasto.Vozite se 13 km od cega su 1/3 tuneli kro prirodu koju jednostavno ne vidite jer su prozori uzasno prljavi.Uzgred,prozori se i ne zatvaraju dobro tako da ako putujete u nekim malo hladnijim mesecima smrzavanje vas nece zaobici.Nakon par usputnih stanica na kojima stajete da navodno vidite nesto shvatite da ustvari nista tu nije ni imalo da se vidi,jednostavno stajete,da bi sve to iagledalo atraktivnije.
Cuvenu osmicu (prugu u vidu broja 8) naravno ne mozete da vidite jer se vozite po njoj.VIdite je tek na zadnjoj stanici na avionskom snimku pruge
Ono sto je najkatastrofalnije,voznja kosta 500 dinara sto je apsolutno previse za tu "avanturu" koje nema.
Znaci,ko se nije vozio u Ciri,neka ne zali,bacio bi pare samo jer odlazak do Drvengrada mnogo je bolji ako se izvede normalnim putem kolima,ima vise prirode da se vidi.

Sam Drvengrad je jedno lepo mesto.Pravi mali gradic u kome ima svega sto jedan grad mora da ima : ima par kafanica,bioskop,banka,zatvor,galerija,crkva...i sve je sto apsolutno drveno,cak je i put kroz gradjc drven.Ceo je frad u nekom umetnickom fazonu,svuda ima nekih dvenih skulptura i ornamenata.U restorancicu u kom smo mi jeli je kompletan namestaj drven i oslikan paprikama,paradajzima,cvecem i sl vrlo simpaticno.Mislim da mu to radi GOrica Popovic posto se ona inace time bavi a i videla sam je tamo,ima kao neku svoju iznajmljenu kucicu gde boravi.CEne u tom restorancicu su vise nego prihvatljive (porcija najeksluzivnijih palacinki koje se zovu CHUDO je 300 din ) U restoranu ima puno poznatih licnosti,medju njima i sam Kusturica i drugi glumci i pevaci koje smo mi videli.
DOnji deo grada je jos uvek u izgradnji.Planira se cak i sportski centar sa bazenom i jos mnogo sta.
Ulaznica je 180 dinara.
Opsti utisak,vredi posetiti.
 
Pa lep post. Mada verovatno niste posetili te neke glavne stvari Mokre Gore. Neznam da li ste bili na Belim vodama, gde se nalazi kupaliste, i lekovita voda koja je inace na dupini od 20-30 metara koliko vec. Prilozio sam slike kluba osmice takodje na belm vodama.
Zatim tu je cenatr Mokre Gore, par kafanica, posta prodavnice ( nista posebno ). Da li ste pravili izlet do drugog etno sela, i mozda do ski staze emira JKusturice. Cim ste se vozili vozicem obisli ste Jatare stajaliste Golupcic kako vec bese gde se snimao film i ostalo....

Opsti utisak, mislim da niste dovoljno obisli....

S postovanjem
domacin_uzice
 
jeste voznja vozicem malo razocaranje,jer se uopste ne vidi okolni pejzaz od silnih tunela ,ali stanice mokra gora, sargan vitasi i jatare su zaista lijepo uredjene i vrijedi ih vidjeti...samo sto ja nikako ne uspjeh da vidim tu "osmicu",iako rekose da se vidi ukrstanje sa jednog od vidikovaca...drvengrad mi se dopao...nalazi se bas na lijepom mjestu i pravi je odmor za dusu...nije ni kusturica blesav ,znao je gdje sebi da sagradi kucu...:)

sve u svemu..."...Puca zora diše gora
grabe pluća dah svanuća
nigde nema takve zore
kao iznad Mokre Gore... "

Mihailo Ćupović :wink:
 


Dana 2.6.2007. godine u Mokrog Gori odrzani su zavicajni dani. Kao sto je i sam pesnik Mihajlo Cupovic rekao da "... Nigde nema takve zore kao iznad Mokre Gore..." tako je i ovoga puta bilo. Bogati program velikom broju posetilaca priredili su sto organizatori sto i sami gosti ovogodisnje manifestacije. Nastupe su pored domacina zabelezili i Kulturno umetnicka drustva iz Milanovca i nama dragi gosti iz Dobruna, tacnije " Srpsko sokolsko drustvo Dobrun ".
Tradicionalnom takmicenju u prevlacenju konopca, kao i u secenju drveta testerom kladarom prisustvovali su pored domacina i gosti iz Gostinice i Ribasevine. I ove godine gosti su nadjacali domacine, ali bitno je ucestvovati... zar ne ? :) :)



Takodje prisustvovale su i razne muske i zenske pevacke grupe iz Zlakuse i same Mokre Gore... Godine u takmicarskom delu ovoga puta nisu dolazile do izrazaja.



Klubovi, kafici, i restorani bili su puni do zore. Uz zvuke pesama igralo se do kasnih sati.

Ocekujemo vas sledece godine...
 

Back
Top