Postavka Fire-wall-a

igrutin

Početnik
Poruka
4
Imam dva PC-a povezana crosslink kablom preko mreznih kartica. Oba su pod XP-om. Na jednom od njih imam modem i preko njega hocu da izadjem na Internet. Na tom istom racunaru imam instaliran Trend Micro Internet Security -PC Cillin (antivirus i firewall). Molim za pomoc kako da setujem Firewall da bi sprecio upad sa Interneta a omogucio normalnu komunikaciju izmedju pomenuta dva racunara.

Unapred zahvalan
 
d1:
koliko je meni poznato svaki firewall pravi razliku izmedju LAN-a i interneta..... trebalo bi da imas mogucnosti da postavis razlicita podesavanja za razlicite veze :roll:

Firewall nudi svoja 4 profila. Daje mogucnost da kreiras i svoj(e) Firewall Profile(s). Pitanje je sledece: u Exception List sta selectovati, sta ne. I sta dodati ako ne postoji navedeno. Ustvari ovo je pitanje za one koji koriste Trend Micro Internet Security (PC Cillin).
 
d1:
ne profili.... imas dva ulaza... LAN i Internet.... za svaki TREBALo bi da imas posebna podesavanja... zemi Zone Alarm npr pa procackaj malo i videces na sta mislim

Vidim u cemu je poenta. Ali, ja imam Trend Micro Internet Security i ne mogu sada da prelazim na Zone Alarm. Molim zato da mi pomognu oni koji imaju isti Firewall. U svakom slucaju hvala ti.
 

Back
Top