Grupnjak

anja-bi

Početnik
Poruka
25
Volela bih znati koliko devojke zaista zele da imaju grupnjak,znaci ne po sistemu razmisljanja....sta ce ko reci,vec ako bi postojala maksimalna diskrecija i povoljan izbor partnera da li bi volele probati i sa koliko muskaraca ili zena...jer kako mi se cini na chatu bi vecina devojaka volele makar probati a u privatnom zivotu se jako odricu takve zelje
vasa anja
 
probao bih grupnjak,normalno sa odabranim zenama ,ne sa svakakvim kokoskama.Mislim da je to pravo uzivanje
i opustanje.Koliko god to neki tvrdili ,da je suvise prerverzno,mislim da bi vecina njih volela da okusi
taj osecaj.
 
hvala na iskrenom odgovoru PARIS verujem da bi vecina muskaraca to zaista volela ali me iskreno najvise interesuju odgovori samih devojaka ili zena bez obzira jesu li u nekoj vezi ili ne,bez obzira na hetero bi ili lez opredeljenju,...
 
pa,,evo... ja sam probala ( u braku sam)...sa mojim muzem, jednom devojkom.... a probali smo i sa jos jednim muskarcem... nas dvoje ( moj muz i ja ) nismo od onih koji bi samo zeleli...ono sto zelimo to i ostvarimo...naravno izabir partnera je prvi i osnovni uslov...da imamo slicna razmisljanja o samom zivotu, poglede, diskrecija,higijena,da razjasnimo sa samim sobom da je to ono sto volimo i sto nam se svidja...i da imamo hrabrosti da to kazemo, jer ima onih koji bi probali a ne smeju da pomenu...zainteresovana?
 
Hvala na posvecenom vremenu!
slazem se da je jedno masta a moguca realna situacija nesto drugo,mozda je to i jedno od pitanja:"sta nas zadrzava da ostvarimo svoju zelju,realizujemo mastu'narocito ako je usmereno na realna zadovoljstva?"
Anja
 
atrijum:
pa,,evo... ja sam probala ( u braku sam)...sa mojim muzem, jednom devojkom.... a probali smo i sa jos jednim muskarcem... nas dvoje ( moj muz i ja ) nismo od onih koji bi samo zeleli...ono sto zelimo to i ostvarimo...naravno izabir partnera je prvi i osnovni uslov...da imamo slicna razmisljanja o samom zivotu, poglede, diskrecija,higijena,da razjasnimo sa samim sobom da je to ono sto volimo i sto nam se svidja...i da imamo hrabrosti da to kazemo, jer ima onih koji bi probali a ne smeju da pomenu...zainteresovana?
A da li ste otpocetka oboje bili za tu ideju...?
 
anja-bi:
Hvala na posvecenom vremenu!
slazem se da je jedno masta a moguca realna situacija nesto drugo,mozda je to i jedno od pitanja:"sta nas zadrzava da ostvarimo svoju zelju,realizujemo mastu'narocito ako je usmereno na realna zadovoljstva?"
Anja
Mozda ostaci patrijarhalnog vaspitanja, mozda uticaj drustvenih normi (makar to bilo i podsvjesno), tek meni bi tesko bilo da se u takvoj situaciji ne osjecam svedena na puki sexualni objekat...
Ako bih ikada tako nesto uradila, sigurna sam da bih to mogla da uradim samo ako sam u stabilnoj ljubavnoj vezi, kao sto je slucaj sa atrijum, na primjer...
 
hvala na vremenu!
i ja sam sa svojim partnerom probala sa devojkom ,parom kao i sa jos jednim muskarcem.Slazem se da je u pitanju pravi izbor partnera i znammo sta sve to podrazumeva.Meni je moj partner pomogao da pronadjem delove sebe,otvorim se prema sebi i prihvatim kakva jesam.Ono sto volim u sebi to zadrzavam a sto ne to menjam.Ono sto cenim kod mog partnera je to sto je iskren u svemu tome.Znam da ima parova kod kojih muskarci insistiraju na swing ili slicnom druzenju ali uglavnom iz sebicnih razloga.KOd nas dvoje to nije slucaj.Oboje smo okrenuti licnim ali pre svega i zadovoljstvu onog drugog.
Mozda je jedan od razloga mog pitanja za grupnjak u tome sto sam primetila dosta lazne moralnosti.U privatnom zivotu jako mi je tesko ostvariti kontakt sa nekom devojkom narocito iz mog mesta.Uostalom ima jos dosta toga reci na ovu temu...
Anja
 
A da li ste otpocetka oboje bili za tu ideju...?
Da, oboje smo otpocetka bili za tu ideju, samo je trebalo naci odgovarajuceg partnera za to...da se poklope misljenja i razmisljanja...I to kod nas nije samo puki sex...ne idemo u krevet sa svakim i nismo bili sa mnogo njih, naprotiv samo sa tom devojkom i jos uvek smo sa njom a sa muskim u sexu smo bili sa dva muskarca...
 
Mozda ostaci patrijarhalnog vaspitanja, mozda uticaj drustvenih normi (makar to bilo i podsvjesno), tek meni bi tesko bilo da se u takvoj situaciji ne osjecam svedena na puki sexualni objekat...
Ako bih ikada tako nesto uradila, sigurna sam da bih to mogla da uradim samo ako sam u stabilnoj ljubavnoj vezi, kao sto je slucaj sa atrijum, na primjer...[/quote]
Ne mozes se osecati kao puki sexualni objekat ako sve troje funkcionisemo na pravi nacin i imamo jos dodirnih tacaka osim sexa, veruj mi... I mislim da ne moras da budes u stabilnoj vezi da bi to uradila ( mada je to osnovni uslov), jer ako nisi u braku ovo ti moze pruziti mogucnost da bolje sagledas sebe i svoje potrebe pa onda da nadjes pravog partnera (za brak ili sl.)...veruj...
 
Eto, ta devojka koja je sa nama ( izvinjavam se, kazem devojka mada je udata) njen muz ne zna za to ali ona ima takve potrebe, to je njeno ja ...otkako je sa nama oseca se da je slobodna jer ju je ta zelja konstantno gusila , cinilo je nervoznim...a sada...sa nama nalazi svoj mir...zato je mozda bolje imati partnera sa istim sklonostima...
 
anja-bi:
hvala na vremenu!
i ja sam sa svojim partnerom probala sa devojkom ,parom kao i sa jos jednim muskarcem.Slazem se da je u pitanju pravi izbor partnera i znammo sta sve to podrazumeva.Meni je moj partner pomogao da pronadjem delove sebe,otvorim se prema sebi i prihvatim kakva jesam.Ono sto volim u sebi to zadrzavam a sto ne to menjam.Ono sto cenim kod mog partnera je to sto je iskren u svemu tome.Znam da ima parova kod kojih muskarci insistiraju na swing ili slicnom druzenju ali uglavnom iz sebicnih razloga.KOd nas dvoje to nije slucaj.Oboje smo okrenuti licnim ali pre svega i zadovoljstvu onog drugog.
Mozda je jedan od razloga mog pitanja za grupnjak u tome sto sam primetila dosta lazne moralnosti.U privatnom zivotu jako mi je tesko ostvariti kontakt sa nekom devojkom narocito iz mog mesta.Uostalom ima jos dosta toga reci na ovu temu...
Anja
Mozda kod vecine muskaraca lezi da gledaju svoj interes, ali kod nas to nije slucaj...i kod mene je to da mi je muz samo ubrzao moje zelje ali samo radi mene, vise mu je bilo stalo da nadje meni mir nego njemu jer je zaista stabilna licnost...U pravu si za laznu moralnost...to je osnovni uslov kod nas , da nema foliranja i lazi...a to se oseti pri svakom kontaktu...preko chata nas pojedini startuju ali je vecina iskompleksirana pa ne odgovaramo. Malo je onih koji to rade iz zadovoljstva, da bi sebe obogatili, pruzili neke nove vidike, nove poglede...a tacno je da se lakse ostvari kontakt sa nekim iz drugog grada...zasto je tako, ne znam...mi imamo srecu da je ta zena koja je sa nama iz naseg grada i blizu smo, maltene komsije...ali to je retkost, zaista...i pravi smo trio po svim pitanjima...
 
anja-bi:
Volela bih znati koliko devojke zaista zele da imaju grupnjak,znaci ne po sistemu razmisljanja....sta ce ko reci,vec ako bi postojala maksimalna diskrecija i povoljan izbor partnera da li bi volele probati i sa koliko muskaraca ili zena...jer kako mi se cini na chatu bi vecina devojaka volele makar probati a u privatnom zivotu se jako odricu takve zelje
vasa anja

mislim da bih probala...ali nisam sigurna da bih uzivala...
 
Hmm, da, sigurno da nekim ljudima konstantno gusenje potreba moze da bude izvor velikih frustracija...
I bas zato, svakako da je, u najmanju ruku veoma pozeljno, da imaju partnera koji razumije te njihove potrebe... U suprotnom, morace da kriju ono sto rade, bas kao navedena djevojka (zena)... Samo, pitam se, da nece i to konstantno skrivanje onog sto radi, da joj bude novi izvor frustracija...?
I zanima, kako se atrijum kod tebe manifestovao taj "nemir"...?
 
Jako mi je i nedvosmisleno drago sto ste se pronasli,jer nas dvoje znamo kakv je to osecaj biti sa nekim sa kojim ostvarujes sebe.Slobodu takve veze i osecaje potpunosti mogu da znaju samo oni koji to imaju.Nas dvoje smo jos u pocetku rasciscavalli sa svojim navikama stecenih vaspitanjem socijalizacijom i slicno.u najvecoj meri smo uspeli u tome ali verujem da je rad na sebi celozivotni posao.
I nas dvoje smo stupali u kontakt putem meilova,pricaonica i oglasa sa mnogim ljudima ali smojako malo ostvarili prave kontakte.Razlozi leze u tome da ima jako puno onih koji samo zele a nemaju hrabrosti da to i ostvare.Jako mi je zao da pojedini ljudi i tu gde bi sve trebalo biti oslobadjanje i zadovoljstvo uspevaju da proguraju licne komplekse,posesivnost i ostalo...
Volela bih iskreno ,da nas dvoje imamo poznanstva ljudi koji slicno razisljaju ali se tako i ponasaju...
 
Zasto mislis da ne bi uzivala? Ako to ne volis i ne pali te onda sigurno ne bi uzivala... to moras da rascistis sa samom sobom pre nego pocnes...Ima jos nesto...zavisi da li bi uzivala i to sa kim si...to je osnovno...da li bi imalo spontanosti i prave opustenosti...Ovo pise muski deo atrijuma..
 
anja-bi:
Jako mi je i nedvosmisleno drago sto ste se pronasli,jer nas dvoje znamo kakv je to osecaj biti sa nekim sa kojim ostvarujes sebe.Slobodu takve veze i osecaje potpunosti mogu da znaju samo oni koji to imaju.Nas dvoje smo jos u pocetku rasciscavalli sa svojim navikama stecenih vaspitanjem socijalizacijom i slicno.u najvecoj meri smo uspeli u tome ali verujem da je rad na sebi celozivotni posao.
I nas dvoje smo stupali u kontakt putem meilova,pricaonica i oglasa sa mnogim ljudima ali smojako malo ostvarili prave kontakte.Razlozi leze u tome da ima jako puno onih koji samo zele a nemaju hrabrosti da to i ostvare.Jako mi je zao da pojedini ljudi i tu gde bi sve trebalo biti oslobadjanje i zadovoljstvo uspevaju da proguraju licne komplekse,posesivnost i ostalo...
Volela bih iskreno ,da nas dvoje imamo poznanstva ljudi koji slicno razisljaju ali se tako i ponasaju...
Da , u pravu si za sve to..nazalost tako je preko chata...lepo je imati poznanstva,ali prava poznanstva,,, pa makar se to svelo na pricu jer i prica moze da ima neko iskustvo a ako se ostvari i nesto vise tim bolje...Lepo je pricati ovako, sa pravim ljudima...ako si zainteresovana za poznanstvo ( naravno ovde ne mislim odmah na sex) reci da ti ostavim mail...
 
margotcat:
zar nisi malo ljubomorna?
ljubomora je tamo gde postoji ljubav.Pa ipak ako ti neko daje povoda za ljubomorom verovatno nije za tebe.Onda nemas razloga da budes ljubomorna jer treba ici dalje i ostvaljati takve osobe iza sebe.A ako pak nemas povoda za tim onda jos manje imas razloga da osecas ljubomoru.
Nas dvoje smo jako prijatne spoljasnjosti i privlacnog izgleda,iako je dosta nezahvalno tako pricati o sebi.Ovo ti govorim dabi znala da oboje i bez ovakvih nasih shvatanja mozemo biti ljubomorni.Medjutim sa tim smo u pocetku veze rascistili.Na ovom svetu iod mene i od njega sigurno postoji neko bolji.a nas dvoje nemislimo da zivot provedemo trazeci bolje,nego trazeci sebe.Jednostavno smo DONELI ODLUKU da budemo zajedno i to je to...uh...nadam se da sam ti bar donekle odgovorila margot
 
Gazdarica:
Hmm, da, sigurno da nekim ljudima konstantno gusenje potreba moze da bude izvor velikih frustracija...
I bas zato, svakako da je, u najmanju ruku veoma pozeljno, da imaju partnera koji razumije te njihove potrebe... U suprotnom, morace da kriju ono sto rade, bas kao navedena djevojka (zena)... Samo, pitam se, da nece i to konstantno skrivanje onog sto radi, da joj bude novi izvor frustracija...?
I zanima, kako se atrijum kod tebe manifestovao taj "nemir"...?
Ne verujem da ce ovo sto radi da se manifestuje kroz jos neke frustracije jer je ovo njena potreba i priroda...Ne znam na sta mislis kako se kod mene manifestovao nemir...mislis na potrebu, zelju , realizaciju....i koga pitas ...nas je dvoje, musko i zensko...odgovoricemo samo razjasni...
 
anja-bi:
margotcat:
zar nisi malo ljubomorna?
ljubomora je tamo gde postoji ljubav.Pa ipak ako ti neko daje povoda za ljubomorom verovatno nije za tebe.Onda nemas razloga da budes ljubomorna jer treba ici dalje i ostvaljati takve osobe iza sebe.A ako pak nemas povoda za tim onda jos manje imas razloga da osecas ljubomoru.
Nas dvoje smo jako prijatne spoljasnjosti i privlacnog izgleda,iako je dosta nezahvalno tako pricati o sebi.Ovo ti govorim dabi znala da oboje i bez ovakvih nasih shvatanja mozemo biti ljubomorni.Medjutim sa tim smo u pocetku veze rascistili.Na ovom svetu iod mene i od njega sigurno postoji neko bolji.a nas dvoje nemislimo da zivot provedemo trazeci bolje,nego trazeci sebe.Jednostavno smo DONELI ODLUKU da budemo zajedno i to je to...uh...nadam se da sam ti bar donekle odgovorila margot
bravo...o tome pricamo svo vreme... poenta je trazeci sebe a ne bolje...jer sta je bolje to je diskutabilno...to je stvar ukusa...na gore tvoj komentar cista petica...
 
Gazdarica:
Mislila sam na pronalazenje mira zenskog dijela atrijuma... :D
Dakle, ako je pronalazen mir, onda je za pretpostaviti da je prije toga bio nemir... :lol:
Pa, ne moze se reci da je bio nemir u pravom smislu...jer smo mi o tome od pocetka pricali, razgovaali, samo je trebalo da se pojavi prava osoba...pa je samim tim nemir bio neznatan...mozda nisam ni znala da cu toliko uzivati da mi muz nije preduzimljiv i ume da oseti sta covek nosi u sebi...zaista to ume..bolji je od milion drugih pedagoga i psihijatara...treba coveku prici na pravi nacin...sada je poenta samo u tome da znam sta volim, zelim i da ne moram to da radim i mastam krijuci i sama kad se zavucem u krevet ...to sada radimo oboje...divno je kad znas da imas nekoga da te razume i ne smeje ti se nekim potrebama..
 

Back
Top