Kako izadji iz bracne krize?

Original postavio bg74
Da li ste bili u bračnoj krizi?Kako ste izasli iz nje?Kako se manifestovala?Posledice?Da li prevara resava problem?Ili razvod...Posle kog vremena ste se krizirali?

Prevara ne resava problem. Ma ni razvod ne resava problem. To ti na kraju ne gine ako ste iscrpeli sve ostale argumente. Oziljak ostaje u vidu velikog promashaja, zivotnog fijaska i srazmeran je broju godina koje si ulozio u brak. Znash kako, postoji izreka: sve srecne porodice lice jedna na drugu, dok su nesrecne svaka za sebe - pa je gotovo bespotrebno da ti ovde neko izlaze svoj sluchaj.
 
Ako imaju decu, nisam za razvod...sve dok nema psiho - fizickog mucenja...
Prevara nije resenje....mada neko moze pokusati i to...
Krize u braku postanemo svesni kada se jedno jutro probudimo i pomislimo, on mene vise ne privlaci, ne volim ga kao pre...ali ga volim...

Mislim da je resenje iskreno izrazavanje osecanja, razgovor sta kome smeta, a sta kome prija, pokusaj da se ponovo uklopimo kao da se tek upoznajemo...

Svadja nikuda ne vodi...ne treba cekati da mali problem postane veliki...smireno i iskreno treba reci sta sta nas razbesni, a sta povredjuje i sta je ono cega se plasimo...razgovori i tolerancija..strpljivo slusanje...truditi se da ne povredjujemo jedno drugo i ne izazivamo bes...vise paznje...

Ljudima se tokom zajednickog zivota nakupi svega i onda treba poceti veliko spremanje, kao kad spremamo kucu detaljno...usisavanje, ribanje, bacanje smeca napolje, glancanje i vracanje starog sjaja...

Tesko je sve to primeniti. Al kao sto rekoh, vredi...dok postoje ljubavna osecanja...dok postoji ono 'al jos uvek ga volim'..
 
Razgovor, razgovor, i samo razgovor.
Mada, vrlo je vazno pronaci pravi trenutak za to. Jer ako ste oboje nervozni, ni razgovor nece biti od koristi. Treba biti smiren, iskreno izrazavati svoja osecanja, bez iniciranja svadje i prepucavanja.
Ukoliko imate dece, tim pre je obostrani razgovor neophodan!!!
Gossca je uglavnom rekla sve sto sam i ja htela, tako da....
Mogu samo dodati da teranje inata, prevare i uvrede sigurno nece resiti problem.
 
Neznam sat treba da se cini (kako neko rece svaki slucaj je specifican za sebe) znam samo da ne treba puno filozofirati i gusiti sa pricama i tupljenjima, sto vise se filozofira to je patnja veca ...Mnogo toga zavisi od situacije,tj. onog sto je izazvalo krizu..stvari poput prevare se ne izljecuju (po meni) i to znaci zbogom...a stvari tipa "ne privlaci me vise" su odraz nezrelosti ulaska u brak i neizivljenosti jednog od partnera, u prevodu "neznam sta zelim u zivotu"..obicno se ovakav stav dogadja kad jedan od partnera neradi nista u zivotu (zaludan mozak djavolje igraliste)..ima i druga krajnost tpa "nemamo para, a ti nista ne radis po tom pitanju" e to je vec druga prica..\bla blabla..bla..
 
@berekin

Hoces da kazes da se stvari tipa "ne privlaci me vise" desavaju samo nezaposlenim muskarcima i zenama?

Znaci da zaposlene ljude uvek max privlaci njihova zena/muz?

Hoces da kazes da razgovor o problemu pojacava patnju i da treba ono...problem pod tepih?
 
Privlacnost biva blokirana iz prostog razloga sto se nakupi svega i svacega..sitnica...krupnih stvari..ili i jednih i drugih...

Cest osecaj kad nastupi bracna kriza je volim ga/je, al me ne privlaci kao pre...a to ne znaci da mislim da je on/ona los...

Seksualna privlacnost je samo pokazatelj da neke druge stvari nisu u redu...da je problem u odnosu van kreveta i ne, ne, ne...nema to nikakve veze dal je neko zaposlen ili ne...to se moze desiti svima...
 
gossca:
Seksualna privlacnost je samo pokazatelj da neke druge stvari nisu u redu...da je problem u odnosu van kreveta i ne, ne, ne...nema to nikakve veze dal je neko zaposlen ili ne...to se moze desiti svima...


Nemoj da cupas iz konteksta i da prevodis moje rijeci..ako malo ukljucis mozak uvidjeces da sam nekoliko stvari naveo samo kao primjere i radi bolje ilustracije...(nigdje nisam napisao da se ljudi koji imaju stalno zaposlenje vise j ebu od onih koji su na honorarnom ugovoru)...

Poenta citave price (moje, koja je subjektivna i ne mora da bude tacna, al je MOJA i nemora da bude i tvoja) je da se krize dogadjaju zbog raznih stvari , ali ako nema pravog , konkretnog razloga onda je moguce da je problem nastao "iz nicega" tj. iz bracne melanholije, dosade...to se dogadja kad se brak (ili veza) ne njeguje i svakodnevno ne obogacuje...partneri jednostavno nisu vise zanimljivi jedno drugom..
Ovo sve ne znaci da je to problem o kojem se ovdje radi (nije navedeno) ja sam to naveo kao jedan od mogucih problema (mozda je ovdje neko uhvatio partnera sa jos 18 ljudi, 4 kokoske i dva engleska buldoga kako se trpaju pa je to problem..onda ,priznajem, moja teorija stvarno nema smisla).
 
Mislim da nisam cupala reci iz konteksta, al ok...ja ti verujem.

Slazem se sa ovim tvojim postom iznad...

Problem zaista moze nastati iz bracne dosade, al mislim da je najcesci slucaj da postoji razlog, pa mozda cak i razlog za tu bracnu dosadu...
 
moras prvo sebi da objasnis sta hoces.Svaka kriza se moze preziveti ali samo ako i jedna i druga strana to zele.Ako to samo zelis ti,a druga strana ne(ili obrnuto)onda sve ode u propast.Razgovor,tolerancija i strpljenje ce ti trebati.Znaci pricajte.Otvoreno o svemu recite jedno drugom sta zelite da promenite,pitajte otvoreno jedno drugo sta kome smeta,izvinite se ako ste gresili.Prevara...mislim da ne moze da pomogne,vec moze da stvori jos vecu konfuziju.
 
gossca:
Privlacnost biva blokirana iz prostog razloga sto se nakupi svega i svacega..sitnica...krupnih stvari..ili i jednih i drugih...

Cest osecaj kad nastupi bracna kriza je volim ga/je, al me ne privlaci kao pre...a to ne znaci da mislim da je on/ona los...

Seksualna privlacnost je samo pokazatelj da neke druge stvari nisu u redu...da je problem u odnosu van kreveta i ne, ne, ne...nema to nikakve veze dal je neko zaposlen ili ne...to se moze desiti svima...
Iz ličnog iskustva znam da si u pravu, pozdrav! :wink:
 

Back
Top