Kako izaći iz bracne krize?

Bračna ili kriza u vezi - posmatraj to na isti način. Kriza se ne rešava autonomno, pa pitaš postoji li neka formula. Imaš specifičnu situaciju. Možda si ti problem i protagonista te krize, možda je druga strana. U uvodnom postu ništa nije rečeno o problemu, možda se jedino može nešto izvući o postavljaču teme (površnost).
 
Misanthropos:
Bračna ili kriza u vezi - posmatraj to na isti način. Kriza se ne rešava autonomno, pa pitaš postoji li neka formula. Imaš specifičnu situaciju. Možda si ti problem i protagonista te krize, možda je druga strana. U uvodnom postu ništa nije rečeno o problemu, možda se jedino može nešto izvući o postavljaču teme (površnost).

Slazem se......
Pitanje, ne vodi daleko....ista meta isto rastojanje....jedino ako ne zelis da o tom problemu pricas uopsteno.......
mada opet, moras da definises uzroke, posledice itd......
 
Što manje razmišljanja, što manje opterećivanja, što više vremena zajedno, a ne dolaziti na net ili trošiti se na objašnjavanje gomilama ortaka/prijateljica kako i šta vam je loše, ako problem uopšte postoji. Delanje, u bilo kom pravcu, a ne čekati da neko drugi (partner) to učini umesto tebe. Prvo biti siguran da je u pitanju kriza, a tek onda se preispitati, ne -vati, zašto i kako (u količini propisanoj u prvoj rečenici).

I prevara uglavnom stvara problem, ili ga produbljuje. Nikako rešava.
 
Slazem se sa kolegom. Uhvati zenu, kad je istog raspolozenja(dobrog), kao i ti, voljna za razgovor i druzenje, pa radite nesto sto vas spaja, sta god to bilo, a posle pricajte. Obicno covek sam sa sobom krizira, pa prenosi to na brak, jer mu je tu najbezbednije da se prazni. A nije tako.Treba cuvati bliznjeg svog.
 
Betty:
ne znam
ja bi na tvom mestu izasla iz braka :D


Ma nema tu krize, to su gluposti, nesto ti fali i to treba ponovo reanimirati. Ako je to ljubav, onda....sorry, ne moze. Ako je bilo sta drugo - srecno ti bilo, sve je moguce!!!

U pravu si. Poznat je slučaj jedne debele žene u Americi koja se pred mužem, srčanim bolesnikom, pojavila u tangama, ne bi li ga zavela. Jadnik je dobio infarkt i umro.
 
bg74:
A sta ako se skoro uvek ta zrtva podnosi samo sa jedne strane?Malo ubija u pojam kad problem resis tako da se kompromis nadje uvek u tvom povlacenju i popustanju(zarad mira i smirivanja situacije)

Nisam mislio da se zrtvujes do kraja zivota,
danas ljudi uglavnom krivicu prebacuju na drugog
bez imalo samokritike
hteo sam reci podji od toga kao da si ti kriv,
uradis sve sto je do tebe da se stvar popravi
ako i tada ne bude bolje onda mozes mirno otici
jer znas da nisi pobegao, nisi se predao
otisao si cistog srca, bez lose savesti
jer dao si sve od sebe
ali ako si ti sve to vec prosao
onda bi trebalo da si na tacki prelamanja
ili ces to stalno trpeti ili good bye
 
bg74:
A sta ako se skoro uvek ta zrtva podnosi samo sa jedne strane?Malo ubija u pojam kad problem resis tako da se kompromis nadje uvek u tvom povlacenju i popustanju(zarad mira i smirivanja situacije)

Ufff :(
Sta da ti kazem :(
Nisam pristalica tog popustanja"zarad mira u kuci"
Nemam pravi savet...ali...ne popustaj, kompromis je negde na pola...nikako se ne mzoe nazvati komrpomis ako uvek popustis.
I da...imas decu?
Ako nemas, nemas ni problem...oko 3.000.000.000 zena na ovoj planeti, a u BGD oko 200.000 zena vise nego muskaraca
;)

A ako imas decu...e onda je nezgodno..sedite i razgovarajte...

Bio sam ne tako davno u tvojoj situaciji...3 dana price je donelo dosta poboljsanja...doduse..ja sam bio spreman i da se razvedem da se neke stvari nisu promenile....ne znam da li si i ti eventualno spreman na tako nesto
 
Izlaz iz (hronične) bračne krize u kojoj se nalaze tzv. moderni bračni drugovi mogao bi da bude u novom (van)bračnom ljubavnom poretku? Mala, savremena porodica nalazi se u očajnom stanju. Umesto orijentacije na jednog bračnog, trebalo bi svoje seksualne i ostale intencije usmeriti ka (najmanje) još jednom, tzv. vanbračnom drugu? Da li se budućnost savremenog braka krije u vanbračnim muško-ženskim haremima? U svakom slučaju, vesti sa erotičkog ratišta govore o permanentnom zaoštravanju na frontu polova. Čak se poziva na Novu eksezu i Odgojeni sadomazohizam. Sve više se aktuelizuje priča o otkriću novog Virusa vernosti i istovremeno o zastrašujućem usponu slučajeva održavanja više (seksualnih) kontakata istovremeno. Heh...
 
kojote:
Izlaz iz (hronične) bračne krize u kojoj se nalaze tzv. moderni bračni drugovi mogao bi da bude u novom (van)bračnom ljubavnom poretku? Mala, savremena porodica nalazi se u očajnom stanju. Umesto orijentacije na jednog bračnog, trebalo bi svoje seksualne i ostale intencije usmeriti ka (najmanje) još jednom, tzv. vanbračnom drugu? Da li se budućnost savremenog braka krije u vanbračnim muško-ženskim haremima? U svakom slučaju, vesti sa erotičkog ratišta govore o permanentnom zaoštravanju na frontu polova. Čak se poziva na Novu eksezu i Odgojeni sadomazohizam. Sve više se aktuelizuje priča o otkriću novog Virusa vernosti i istovremeno o zastrašujućem usponu slučajeva održavanja više (seksualnih) kontakata istovremeno. Heh...


sanjaj i dalje... :wink:
 
Puno je kontrapitanja na ovo tvoje pitanje.
Koliko ste dugo u braku?
Sta je uzrok krize?
Da li postoji jedan uzrok ili se puno toga nakupilo?
Krize se javljaju, nekada redje nekada cesce, nekada su manje, nekada su vece...
Prevara sigurno nije resenje.
Trudim se da do "kriza" sto redje dolazi i da budu sto "manje".
U stvari, ovaj trud mora biti obostran, i tvoj i njen.
Razgovor, druzenje, izlasci, sto zajednicki sto odvojeni.
Dovoljno prostora i za nju i za tebe.
Diskusija i dogovor o svim vaznim stvarima.
Ponekad i popustanje.
Naravno, nekad nesto treba i precutati, u momentu te nesto pogodi, a posle shvatis da je glupost.
Znaci, konkretan odgovor ti ne mogu dati, ali ako mislis da se za taj brak vredi boriti, go for it.
 
Aleksa76:
Ufff :(
Sta da ti kazem :(
Nisam pristalica tog popustanja"zarad mira u kuci"
Nemam pravi savet...ali...ne popustaj, kompromis je negde na pola...nikako se ne mzoe nazvati komrpomis ako uvek popustis.
I da...imas decu?
Ako nemas, nemas ni problem...oko 3.000.000.000 zena na ovoj planeti, a u BGD oko 200.000 zena vise nego muskaraca
;)

A ako imas decu...e onda je nezgodno..sedite i razgovarajte...

Bio sam ne tako davno u tvojoj situaciji...3 dana price je donelo dosta poboljsanja...doduse..ja sam bio spreman i da se razvedem da se neke stvari nisu promenile....ne znam da li si i ti eventualno spreman na tako nesto
nemamo jos dece.Nesto kao planiramo ali mi je malo frka.Ne od dece.Volim decu i voleo bi ih sto pre nego kakve cemo onda probleme mozda imati a nema razlaza.Meni je problem sto mi je jako tesko da pricam sa nom.Ona malo ono kao gurne problem ispod tepiha pa sutra ponovo kao da nista nije bilo.Na sledeci problem opet isto.A sto je najgore problemi su uvek manje vise isti
 

Back
Top