kondilomi

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

lidija

Početnik
Poruka
12
kako se prenose kondilomi?da li iskljucivo seksualnim putem ili moze i preko ruku,ili nekih drugih predmeta?ko je imao neko iskustvo sa tim neka mi kaze nesto o tom...
 
Postoje, koliko znam, razlicite vrste kondiloma... Oni virusni koji se prenose seksualnim putem (HPV - Human papillomavirus) smatraju se najrasprostranjenijom seksualno prenosivom bolescu. A i njih ima vise vrsta... Gadno je to sto pojedine vrste HPV-a mogu cak da izazovu i rak grlica materice (kod muskaraca nema rizika od tako neceg)...

Postoje vrste koje mogu da se prenesu i dodirom (tj. koje mogu da napadnu sake i ostale ekstremitete)... Ako je to slucaj, onda prostim dodirom zarazenih genitalija mozes da zakacis neki oblik HPV-a...

Ako je za utehu, procena je da svaka 20-ta osoba na planeti ima neku vrstu kondiloma, i vecina su podosta neopasni (male 'bubuljice' i sl., koje sam odbrambeni sistem tela ume da unisti), ali nije zgoreg paziti se istih... Inace, kondilomi mogu biti toliko mali da se gotovo i ne vide, a mogu da budu i dosta veliki... Tako da nije lose proveriti kod doktora da li imas neku vrstu HPV-a ili ne...

Doduse, mislim da bi ovo trebala da pitas 'dr', posto je ona ipak kompetentnija od mene da prica o tome...

Poz.
 
U principu jos uvek nije sa sigurnoscu dokazano kako se prenose.Ima ljudi koji nikada nisu imali sexualne odnose a zarazeni su virusom HPV.
Nista strasno, redovna ginekoloska kontrola, i ako se slucajno pojave, zna se, jedan zahvat laserom ako imas kesa, a ako ne onda u drzavnoj klinici nekom drugom metodom..
Ali i posle intervencije ostajes zarazena istim, samo sto se moze desiti da se vise nikada ne pojave.
Zato REDOVNO KOD GINEKOLOGA
 
I muskarci moraju da se lece... naravno. Kondilomi se inace spaljuju sto laserom, sto na stari dobri nacin... hm... da ne kvarim rucak... :roll:
Laserski ako se to radi ides koci odmah... na stari dobri nacin ostajes bar dan u bolnici... tako sam ja cula... ako nisam u pravu slobodno me ispravite.
 
Princeza:
I muskarci moraju da se lece... naravno. Kondilomi se inace spaljuju sto laserom, sto na stari dobri nacin... hm... da ne kvarim rucak... :roll:
Laserski ako se to radi ides koci odmah... na stari dobri nacin ostajes bar dan u bolnici... tako sam ja cula... ako nisam u pravu slobodno me ispravite.

Nisi u pravu, ne zeli se u bolnici, na terapiju se ide milsim dve nedelje svakodnevno, i spaljivanje se vrsi tecnim azotom, a usput se koristi i neka mast.
 
Pa uklanjaju se istim metodama kao i ostale izrasline na kozi... Bilo da je to spaljivanje tecnim azotom, nekim abrazivnim hemikalijama ili laserom...

Spanjivanjem se ne unistava virus, tako da to nije lecenje, vec samo vracanje koze u prvobitni status... A postoje anti-virusne terapije koje ubijaju viruse koji izazivaju kondilome... Inace, koliko znam, ne lezi se u bolnici, izuzev ako nije neki ekstremni slucaj koji zahteva celodnevno nadgledanje...
 
Ajde polako...prvo i muskarci mogu dobiti rak ako cu od toga da krenem,sto naravno zavisi od tipa HPV a ima ih mnogo no samo neki su kancerogeni.Danas je epidemija kondiloma kod nas.
Muskarci idu kod dermatologamzene kod ginekologa,skidanje se radi azotom (sto vecina ginekologa smatra zastareklom metodom,doduse nije tako bolna i jeftina je),laser-ne ne ostaje se u bolnici,radi se u ambulantnim uslovima uz lokalnu anesteziju,mesec dana nakon skidanja su zabranjeni sexualni odnosi,radiotalasima...
E sad kod nas a boga mi i u svetu je pronadjena povezanost pojave kondiloma i upotrebe vrlo nam popularnih i reklamiranih ulozaka,sto dnevnih,sto mesecnih...to treba izbaciti iz upotrebe pod obavezno.Da se ne ponavljam na forumu zdravlje ima sve o tome.Sta jos mogu reci...da,HPV su virusna infekcija i kondomi stite od sirenja ali samo onog dela koji je pod gumom,vagine i penisa ali se zato mogi javiti na usnama,izlazu vagine,testisima...kod muskarac se tesko dijagnostikuju tako da zene uvek nagrabuse,pogotovo sto se muskarcu kaze da je to polno prenosiva bolest...onda padne objasnjavanje na tu temu.
 
a sta ako se upraznjava oralni seks dok obe strane ne znaju da imaju kondilome?
kako se lece muskarci od toga,da li na isti nacin kao mi(lasersko odstranjivanje,lekovima...)?
da li je,ako je lekar zabranio odnose mesec dana,dozvoljeno samozadovoljavanje(kod obe strane)?
 
lidija:
a sta ako se upraznjava oralni seks dok obe strane ne znaju da imaju kondilome?
kako se lece muskarci od toga,da li na isti nacin kao mi(lasersko odstranjivanje,lekovima...)?
da li je,ako je lekar zabranio odnose mesec dana,dozvoljeno samozadovoljavanje(kod obe strane)?
Prvo ne znam kojim lekovima to se kod zena skida,jer se skidanje iskljucivo vrsi raznim vrstama metoda.Kod muskaraca,ja stvarno ne znam ni jednog cija partnerka je imala kondome a da su njemu nasli ali kod njih je bar do sad praktikovan tecni azot jer oni svoje promene skidaju kod dermatologa.
A sto se tice samozadovoljavanja,pa skidanje je bolno tj period nakon skidanja tako da ne pada ti na pamet ni sex a jos manje samozadovoljavanje.
A pored toga,taj deo je pun ranica koje mogu biti ulazno mesto infekcije zbog prljavih ruku...nece niko umreti zbog nemanja sexa mesec dana.
 
Princeza:
Postoje unutra?nji i spolja?nji kondilomi kod zena. Uklanjanje unutrasnjih (koje je teze primetiti, pa se uglavnom leče u kasnijim fazama) kondiloma je komplikovaniji proces i ako se spaljuju onda se ostaje jedan dan u bolnici (pričam o drzavnoj), jer je bolnije i duze traje i slicno, jer se radi praistoriskom metodom. Ako se radi laserom kao sav kulturan svet onda ne... Tako sam ja cula od drugarica koje su imale pre par godina tih problema. Mozda se nesto promenilo - medicina kod nas napredovala...
Postoji teorija da se mogu dobiti od ulozaka tipa Allways, jer oni imaju tu neku materiju koja skuplja tečnost i "suve smo ceo dan", a to sto je stetno nema veze...
Kod svakog normalnog ginekoloskog pregleda se radi kolposkopija tako da bili unutrasnji ili spoljasnji oni se uoce.
Sto se tice lecenja vec par godina i gak narodni front ima laser i cela intervencija je ambulantskog tipa,uradis i ide kuci.E postoji jos jedna stvar,ne znaju svi ginekolozi da prepoznaju kondilome,cesto se kondilomima proglasavaju i vrste papilomatoza tj promena na kozi koje su nastale upravo zbog iritacije od ulozaka...a mi cemo i dalje da gledamo reklame i kupujemo uloske. :roll:
 
Mislim... spoljni se lakse uoce... na dodir. A ako se ide na redovan pregled kod ginekologa svakih 6 meseci... ti zakacis unutrasnje u drugom mesecu dok dodje do sestog... ali uglavnom idu jedni sa drugima... Nesreca nikada ne ide sama...
Ura za Narodni front! Jos da prestanu da prodaju i menjaju bebe i uvedu bezbolni porodjaj... Isla moja drugarica na abortus u NF... sve legalno plus silne pare za dobrog doktora... i ne urade joj kako treba... i eto sada sanse da ima decu su 20%...
 
Ja bih nesto da pitam:
1, Kako moyemo proveriti da li nas partner ima kondilome?
Da li moyemo golim okom uociti neke promene, ili to moye utvrditi samo lekar? I kako lekar to utvrdjuje, golim okom ili postoje neki posebni pregledi?
2, DR sta ti stavljas umesto uloyaka, kad imas menstruaciju, posto toliko pricas da su stetni?
 
Valjda vec napisah... kondilomi mogu da budu mali kao vrh igle, pa se golim okom gotovo da ne mogu primetiti, a mogu da budu i dosta krupni (sto se lako da videti)...

Jedini 100% nacin je da posaljes decka kod dermatologa da mu urade test, ili sta vec, na HPV...
 
Ja sam istog ternutka presla sa Allways na Boni... i to obican... samo ga cesce menjam i stvar je resena.
Kazu da je slicna stvar sa pelenama za bebe... I to samo zato sto se radi posebna proizvodnja za istocno trziste. Bar tako kazu. Nesto slicno je sa samponima, deterdzentima...
 
Princeza:
Mislim... spoljni se lakse uoce... na dodir. A ako se ide na redovan pregled kod ginekologa svakih 6 meseci... ti zakacis unutrasnje u drugom mesecu dok dodje do sestog... ali uglavnom idu jedni sa drugima... Nesreca nikada ne ide sama...
Ura za Narodni front! Jos da prestanu da prodaju i menjaju bebe i uvedu bezbolni porodjaj... Isla moja drugarica na abortus u NF... sve legalno plus silne pare za dobrog doktora... i ne urade joj kako treba... i eto sada sanse da ima decu su 20%...
Ma daj da prica o prodaji beba...batali.A bezbolni porodjaj postoji,samo ga trazis i platis jer je skupa intervencija pa ga nase socijalno ne pokriva a bezbolni porodjaj imas i na zvezdari...
Sto se tice aborutusa,to je ono o cemu ja pricam ali me niko ne shvata ozbiljno kad govorim o kontracepciji,moze najbolji ginekolog na svetu da ti ga radi i da se desi komplikacija koja za posledicu ima sterilitet ali nase zene vole da to posmatraju kao odlazak kod zubara.I da ti perfektno se uradi prekid trudnoce tvoje telo moze odreagovati stvaranjem vezivnih pregrada u materici...i gotovo,nema vise dece...mnogo komplikacija postoji,nemojmo to uvek vezivati za gresku lekara,ima i toga ali nije uvek to u pitanju.
 
Crno pa se ne vidi ...:
Ja bih nesto da pitam:
1, Kako moyemo proveriti da li nas partner ima kondilome?
Da li moyemo golim okom uociti neke promene, ili to moye utvrditi samo lekar? I kako lekar to utvrdjuje, golim okom ili postoje neki posebni pregledi?
2, DR sta ti stavljas umesto uloyaka, kad imas menstruaciju, posto toliko pricas da su stetni?
Ako su bas veliki,znaci vec zapusteni onda izgledaju kao spicaste bradavice,kod muskaraca se traze lupom,da se vide ima li ih ali u principu se otkrivaju premazivanjem izvesnim kiselinama nakon cega se pokazu.
Ja sam koristila uloske pa jedno 12,14 godina,secam se da sam pocela u gimnaziji ,bili su oni debeli always.Sada vatu.
 
Princeza:
Ja sam istog ternutka presla sa Allways na Boni... i to obican... samo ga cesce menjam i stvar je resena.
Kazu da je slicna stvar sa pelenama za bebe... I to samo zato sto se radi posebna proizvodnja za istocno trziste. Bar tako kazu. Nesto slicno je sa samponima, deterdzentima...
Prijateljica mame moje drugarice(uf al ga sad objasni)se bavi ispitivanjem tih uvoznih ulozaka,ulosku kao ulosku ne fali nista,znaci nema necega sto je namenjeno da bas u Srbiji izazove epidemiju.Dakle ulozak je ispravan sa te strane ali je problem sto takav kakav je,od najlona,ne propusta vazduh,koza se upari i eto svih uslova za infekciju.
Postoje nalize za hpv ali su papreno skuuuupe!
 
Moju drugaricu nisu skroz ocistili... ostavili posao do pola odradjen...pola fetusa ostalo u njoj i imala je odliv dva dana kasnije. A usput joj napravili i ranicu... divota...
A za bezbolan porodjaj... svuda u svetu normalan samo se ovde placa, jer kao sto ti sam kazes socijalno ne pokriva... 19. vek. Divota... I baby-friendly... ma va
 
dr:
Crno pa se ne vidi ...:
Ja bih nesto da pitam:
1, Kako moyemo proveriti da li nas partner ima kondilome?
Da li moyemo golim okom uociti neke promene, ili to moye utvrditi samo lekar? I kako lekar to utvrdjuje, golim okom ili postoje neki posebni pregledi?
2, DR sta ti stavljas umesto uloyaka, kad imas menstruaciju, posto toliko pricas da su stetni?
Ako su bas veliki,znaci vec zapusteni onda izgledaju kao spicaste bradavice,kod muskaraca se traze lupom,da se vide ima li ih ali u principu se otkrivaju premazivanjem izvesnim kiselinama nakon cega se pokazu.

Hehe, "dr" preskocila si lekciju izgleda, kondilomi kada su "veliki" izgledaju kao grozdovi ala drozdje, da te dr nauchi :)
Ja sam koristila uloske pa jedno 12,14 godina,secam se da sam pocela u gimnaziji ,bili su oni debeli always.Sada vatu.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top