Kvantna računala

Ninjarijeka

Primećen član
Poruka
644
[/FONT]Kvantna računala


64-bitna tehnologija, kako to obično biva, još nije niti ušla u širu primjenu, a već je zastarjela. Računalo budućnosti, naime, već danas radi s - 16 qubita. Sutra će u SAD-u biti predstavljen prototip kvantnog računala - otprilike 20 do 50 godina ranije no što su stručnjaci predviđali. Da, dobro ste pročitali. Kvantnog. No, suprotno mišljenju onih koji površno čitaju, ono bitno što se događa sutra nije to da je napravljeno prvo kvantno računalo (jer, to nije prvo kvantno računalo). Niti da je probijen dosadašnji svjetski rekord od 12 qubita.
 
kjubit (qbit) moze istovremeno da ima stanje 0 i 1. Nesto kao materija i antimaterija.
I za razliku od dosadasnjeg flip flop sastava ovi racunari ce biti mnogo "pametniji" i moci ce da obavljaju logicke zadatke koje obicni flip-flop procesori ne mogu.
 
Кулиража:
kjubit (qbit) moze istovremeno da ima stanje 0 i 1. Nesto kao materija i antimaterija.
I za razliku od dosadasnjeg flip flop sastava ovi racunari ce biti mnogo "pametniji" i moci ce da obavljaju logicke zadatke koje obicni flip-flop procesori ne mogu.
Na koju foru imaju 0 i 1 u isto vreme?
To se kosi sa prirodom elektronike :)
 
dvr_liberty hvala za text...
Samo sad sam jos vise radoznao ;)
Po ovome sto pise,novi racunari ce se zasnivati na hemiji a ne na poluprovodnicima...
Sve u svemu meni je privuklo paznju!
"Razlika je što atom ne mora biti samo u dva već u beskonačno mnogo stanja nastala njihovim slaganjem. Tako se dva kvantna bita, tzv. kjubita, mogu istovremeno naći u 22 = 4 stanja, dok se dva klasična bita mogu naći samo u jednom od četiri moguća stanja"
Kad je ovolika razlika samo za dva bita,onda ne mogu ni da zamislim sta ceo racunar moze da uradi sa ovakvom tehnologiom...
 
Zlaja87:
A zamisli onda sta mogu sve da izracunaju u vezi planeta!
Samo ga upale i kazu nam za 21 godinu u 7:13:24 ce udariti metor u srediste sibira :shock: :shock: :shock:
Pusti to, upalis ga, monitor se aktivira, a on vec u windowsu.:)***** meteor od toga nema vajde, ionako cemo pomreti SVI! Bolje da ne znam...

ps. Al sam ti se natovrzo:lol:


@Klothius
Pa naucno dokazano da uvek padaju u Sibir, ne kvarimo tradiciju...:)
 
SIBIR, LJUDI?!?
think.gif
 

Back
Top