Ode Skotska

Torrente-BG

Iskusan
Banovan
Poruka
5.431
Na izborima u Skotskoj nacionalisti ubedljivo pobedili

The Scottish National Party has broken Labour's eight-year dominance of the Scottish Parliament.

The SNP has emerged from the election with 47 seats, one more than its rival. The Tories ended up with 17, the Lib Dems with 16 and the Greens two.



Jos da se otcepe i to je to.Dosta su ih gazili Englezi.
 
Ako do toga dodje onda ode i Wels....Welshani su josh vishe autentichni u odnosu na Anglo-Saxonce....oni su istinski,pravi potomci Kelta koji su naseljavali Britanska ostrva pre nego shto su se ovi germanski divljaci naselili od sredine 5.v.
 
Ма најјаче.... не знаш ти, круна је чудо ! Мисс'им још имовину, ложе и залог у већини међународних сукоба да подигну и расподеле међу собом... није то само к'о код нас, повучеш окидач и осврнеш се да видиш шта је остало.... ма кад погледаш ко ће тиме да се бакће.... овако им је боље. :roll:
 
Enfroz2891.:
Pa naravno da su uspeshi kad su se "napunili" za 500 godina pljachkanja ostatka sveta u dob kolonijalizma.Da smo drzali 1/4 chovechanstva u ropstvu i mi bi bili uspeshni.

Е, е, полако, полако ! Пружа нам се прилика у наредних 500 година !
 
Zarathustra:
Ш'а је бре било ти !? Ви'ш да В. Б. само што се није распала ! Не ћерај малер, болан ! :lol:

Ne itajte kolega. ;)
To će sve 007 pravovremeno riješit. Samo čeka da Elizabeth da o.k :lol:
Istoimenjakinja je tako i Mariju S. etc.etc. :evil:
 
[QUOTE.=Enfroz2891.]Moguce...ako udjemo u EU i "izvezemo"im Crnogorske direktore u velikoj kolichini.:lol:[/QUOTE]

Па знаш како, имају додирних тачака, и једни и други су хајлендери ! ;)
Волес&Мандушић - joint forces for the independence against world тирjany - би могао да им гласи слоган !

Добра идеја за Црногорце, онако да извезу бренд, ја бих им и погмог'о с постерима... онако кубуре, јатагани, буздовани, оклопи, људине ! 8-)

:lol:
 
Enfroz2891.:
Pa naravno da su uspeshi kad su se "napunili" za 500 godina pljachkanja ostatka sveta u doba kolonijalizma.Da smo drzali 1/4 chovechanstva u ropstvu i mi bi bili uspeshni.
da smo ih mi držali 500 godina postali bi nebeski u pravom smislu te reči.
Englezima nije Bog dao da budu najjača kolonijalna sila, već su se sami za to izborili.
a samo kad pogledaš kad je donesena "velika povelja slobode", koja kralju ograničava samovolju, a mi tek 200 godina posle krenuli u rat na Kosovu protiv Turaka.
Neke razlike su jednostavno nepremostive i nedostižne.
teško da će Škotska ikud, to samo nama dokonim forumašima, vlažni snovi, Anđelin Džoli i raspad EU na pitanju Srbije...
 
kreativac:
Па зар 007 није Србин?

Па наравно да јесте ! И Супермен је са ових простора.... видиш да су сви супер-хероји морали да набављају криптонит кога има САМО на нашим просторима још винчанског доба.... одговор ти се сам намеће...
 
filatelista:
da smo ih mi držali 500 godina postali bi nebeski u pravom smislu te reči.
Englezima nije Bog dao da budu najjača kolonijalna sila, već su se sami za to izborili.
a samo kad pogledaš kad je donesena "velika povelja slobode", koja kralju ograničava samovolju, a mi tek 200 godina posle krenuli u rat na Kosovu protiv Turaka.
Neke razlike su jednostavno nepremostive i nedostižne.
teško da će Škotska ikud, to samo nama dokonim forumašima, vlažni snovi, Anđelin Džoli i raspad EU na pitanju Srbije...
Ne bi bili nebeski al da su Sloveni naselili britanska ostrva isto bi se desilo shto se "naprednosti"tiche ko i Englezima.
A da...zaboravio sam i krstashke ratove i pljachkanje Carigrada od strane zapadnih divljaka....
Pa ti ako podrzavash"Evrocentrizam"kao rasnu teoriju po kojoj su zapadni evropljani civilizacijski superiorniji od ostalih pa je time "OK" shto su pokoravli druge narode,kao bili su "sposobniji"...to je tvoj problem.
A tek to da je feudalna engleska bila u XIV.veku ispred nas:lol:.....cela evropa je tad bila u istom qurcu.
Englezi na"prosperitetu"maju da zahvale ponajvshe geografskom polozaju,ko i mi nahsem,i industrijskoj revoluciji koja se zahvaljujuci polozaju nesmetano odvijala dajuci im tehnichku superiornost....Sve ostalo je samoobmanjivanje.
 
[QUOTE.=filatelista, pa šta?]da smo ih mi držali 500 godina postali bi nebeski u pravom smislu te reči.
Englezima nije Bog dao da budu najjača kolonijalna sila, već su se sami za to izborili.
a samo kad pogledaš kad je donesena "velika povelja slobode", koja kralju ograničava samovolju, a mi tek 200 godina posle krenuli u rat na Kosovu protiv Turaka.[/QUOTE]

Е, а твоје постове кад читам, стварно те често побркам са оним ~Петром... јако слично зборите ! Онако чак и што се тиче историјске интерпретације... 8-)

Знаш како и мене су оно у основној слагали да је Гутенберг први смислио штампарију, кад оно недавно сазнадох да је у Кини постојало од 10 в. :roll: Копчаш ? А то све кад повежеш са развојем слобода говора, добијеш сасвим другу призму...
Знаш, лепо би то било када би у неким пренадуваним књигама и нечијим помућеним паметима све "напредно" полазило са Запада, а кретало се према "заосталом" Истоку....
Веруј ми слагали су те, по највише што се тиче Велике Британије.
 
Torrente-BG:
Na izborima u Skotskoj nacionalisti ubedljivo pobedili

The Scottish National Party has broken Labour's eight-year dominance of the Scottish Parliament.

The SNP has emerged from the election with 47 seats, one more than its rival. The Tories ended up with 17, the Lib Dems with 16 and the Greens two.



Jos da se otcepe i to je to.Dosta su ih gazili Englezi.
to mu dodje kao sto su sretni ostali narodi iz bivse Juge sto ih Srbi vise ne gaze. :-D
 
Enfroz2891.:
Ne bi bili nebeski al da su Sloveni naselili britanska ostrva isto bi se desilo shto se "naprednosti"tiche ko i Englezima.
A da...zaboravio sam i krstashke ratove i pljachkanje Carigrada od strane zapadnih divljaka....
Pa ti ako podrzavash"Evrocentrizam"kao rasnu teoriju po kojoj su zapadni evropljani civilizacijski superiorniji od ostalih pa je time "OK" shto su pokoravli druge narode,kao bili su "sposobniji"...to je tvoj problem.
A tek to da je feudalna engleska bila u XIV.veku ispred nas:lol:.....cela evropa je tad bila u istom qurcu.
Englezi na"prosperitetu"maju da zahvale ponajvshe geografskom polozaju,ko i mi nahsem,i industrijskoj revoluciji koja se zahvaljujuci polozaju nesmetano odvijala dajuci im tehnichku superiornost....Sve ostalo je samoobmanjivanje.
ja cenim narode i države prema njihovoj istoriji, bogatstvu i uticaju na celokupno čovečanstvo. Englezi su superiorni u tom pogledu više od 1000 godina.
Što to nisu Srbi, meni je žao, ali pravdati to time da su držali 1/4 sveta, pa što to nismo mi radili, ili smo i tada vodili miroljubivu politiku. Imaš države koje su približne ili i veće od Engleske pa joj mogu samo pozavideti na onome što je ova postigla.
Kad govorim o svesti, Magna Carta Libertatum je ograničavala samovolju vladara i uvodila neki oblik narodne volje revolucionaran za to vreme, a mi smo imali ludaka koji nas je jahao 800 godina posle.
 
Zarathustra:
Е, а твоје постове кад читам, стварно те често побркам са оним ~Петром... јако слично зборите ! Онако чак и што се тиче историјске интерпретације... 8-)

Знаш како и мене су оно у основној слагали да је Гутенберг први смислио штампарију, кад оно недавно сазнадох да је у Кини постојало од 10 в. :roll: Копчаш ? А то све кад повежеш са развојем слобода говора, добијеш сасвим другу призму...
Знаш, лепо би то било када би у неким пренадуваним књигама и нечијим помућеним паметима све "напредно" полазило са Запада, а кретало се према "заосталом" Истоку....
Веруј ми слагали су те, по највише што се тиче Велике Британије.

meni nije i nikad neće biti namera da osporavam istok na uštrb zapada ili obrnuto, ali sam morao da reagujem na konstataciju da smo mi držali 1/4 sveta da bi bili Britanija
Jednostavno, što nismo držali 1/4 Sveta?
Nismo, znali, mogli, hteli ...i finito.
Neko ima, neko nema, nekome Bog dao, nekome uzeo.
 

Back
Top