Drzavna Bezbednost

Zavisi,iskreno ne gajim bas neke simpatije prema DB-ovcima.Znam neke koji su izgubili glavu i mnogo sta radeci za njih,neki su mi bili i bas bliski,ali to je neka druga prica.DB cak sta vise i voli bandite.
Ali mislim da sada DB ne postoji vise,nego BIA.Oni traze ljude sa razlicitim obrzaovanjem.Mislim da parvnici najbolje prolaze.Naravno pored svakog fakulteta moras da prodjes i njihovu specijalnu obuku.
 
Koliko ja znam DB postoji u svim drzavama, a regrutuju pojedince iz svojih redova koji su se istakli u profesijama koje su potrebne u toj sluzbi.
Takodje, nije bas da raspisuju konkurse po novinama, a svakako ne traze kandidate po forumu...heheh... :lol:

p.s. Mada nije iskljuceno da neko " njihov" ne prati i nasu konverzaciju... :razz:

p.p.s. mis'im, bash smo vazni za njih... :mrgreen:

p.p.p.s. Mada...nikad se ne zna... :rolleyes:
 
To je najprljaviji i najsugaviji posao u zemlji srbiji.
Jedno je kad radis u stabilnoj zemlji ( USA ili Nemacka) a sasvim drugo je Srbija.
Ovde se politika i principi menjaju svaki dan.(ako uopste i imaju neki plan)
Zamisli samo sta je sve bilo pre 10 godina....ameri su nam prijatelji...pa neprijatelji...
prijatelji...pa agresori...prijatelji.? ili ustase pa saradnici.....pa ko zna sta sve ..
I sad zamisli ko se za potrebe iste sluzbe recimo angazovao za nesto devedesetih
godina sad ladno drzava pere ruke od takvih i salje ih u Hag.
Ali ti si radio posao....ma koga zabole za tebe ajde brale lepo ti u mardelj.
Sto dalje od te hostaplerske firme.
 
Da je prljav posao - prljav je, da je zayeban i da mozes da izgubis glavu - istina ziva a mogu i tvoji bliski, da traze zavrsen fakultet - traze, ta im cia daje note - nije istina i ne lupaj,
to ti nije ono ko u filmovima da dobijes dve plavuse i brza kola, namucis se lave ko isus jurcajuci na sve strane a para i nije neka i nemas radno vreme - uvek si im na pejdzeru ... ne znam , ja to ne bi radio
 
ne idu oni u zatvor
to je za druge... :D

ali,
ne smes da se zenis-udajes do 29 godine,nema preko...u 3 ujutru si negde na terenu...
najbolji prijatelji su ti panduri....radis poslove koji nisu po PS-u....
i tako..kao na ''filmu'' ;)

jedino,... za pare,uvek mozes da se snadjes :-D
 
Hm... :dash: RDB, tj RESOR DRZAVNE BEZBEDNOSTI NE POSTOJI jos od 2002. je to BIA, tj. BEZBEDNOSNO INFORMATIVNA AGENCIJA. Prvo to... Drugo, taj posao su radili za vreme Milosevica uglavnom neki, slobodno mogu reci, propali tipovi... Trece, to za normalnog coveka, koji hoce sigurnu buducnost i da osnuje porodicu nikako nije dobar posao... Zasto? Zato sto, kao sto vec neko napomenu, rezimi se menjaju, pa sa njima i to, da si im juce trebao, a da se danas pakuujes, jer ce te sutra poslati tamo, kako bi se ulizali zapadu i dokazali da su oni ljudi od zakona, i da sve te koji su radili nesto lose salju tu gde treba, u ovom slucaju, vecinu u HAG... Cetvrto, ti si agent, tj. spijun... Glupo je paliti se na filmove, jer nije ni nalik... Moras da budes glumac kakvog nema ni narodno pozoriste!!! Moras da govoris bar jos 2-3 jezika pored maternjeg, i to tecno... Moras da budes doliko spretan dok lazes, da mozes detektor lazi da prodjes... Jer ako te uhvate (sto se desava), mogu da te koknu, a u NAJBOLJEM slucaju da te uhapse agenti zemlje po cijoj vrsljaj, da tako kazem... Takooo daaa, decko moj... Man' se ti corava posla, sto bi nasi ljudi rekli... Jer da je to vojska, pa i 'ajde... Mada ni vojska ne prolazi nista bolje, isto kako ide rezim, tako i ovi na visim polozajima stradaju, a oni na nizim nemaju AMA BAS NIKAKVE PLATE!!! Sve u svemu, ako hoces porodicu, ako imas porodicu, i ako imas nekog svog, TAMO NE IDI!!!!!!! I pusti te decacke iluzije, nije to za svakog... Mislim, sto se tice agenata, a ovako, neko skromniji posao, tejh... Moze da ti upali... Ali i to je bzvz... Ipak si u tudjem leglu.... ;) Tako da budi pametan... :cool: Ae, pozZ...
 
Nije mi jasno odakle toliko negativno misljenje o BIA-i (DBu, kako god).
Veliki broj ljudi koji tamo radi nema nikakve veze sa onim sto je svrha BIA-e. I oni imaju pravnike, ekonomiste, knjigovodje, pisare.... sve ostalo sto ima svaka drzavna institucija koja ima pune ruke posla.
Dospeti na neko mesto spijuna, operativca se sigurno ne moze preko oglasa.
Druga stvar, koliko sam cuo da bi se obicni civili zaposlili kod njih, provere traju najmanje godinu dana, a za policiju 5-6 meseci (jer nemaju ni ugovor sa njima, pa proveravaju i one koji su zavrsili i srednju u Kamenici i Akademiju).
Ja licno bi se svakog trenutka zaposlio kod njih da radim bilo sta, samo kad bih imao prilike (veze).
 
Staro, mlado...
Mlado, staro...
Ne zna UDBA,
Ne zna CIA,
Zna Djurina POLICIJA!
spy_vs_spy.jpg
 
Primaju bez ikakve mrvice u dosieu, postoje odani poslu i nekada je bila vecina takvih, postoje odani politicatima, postoje odani kesu, okace se nekome za-vrat, tajkunima, koji rade za njih privatno i ponasaju se kao da je to privatna firma, takvih je sada najvise, cak i kada izgube posao zbog dobrog vladanja, rade i dalje za tajkune i koriste stare veze, malo o trenutnom stanju.
E postoji i takozvana rezerva, oni su ovce za klanje, dosta sposobnih, koji se pokrecu u nuznim situacijama,
 

Back
Top