50 Foods to try at least once during your lifetime

Cosmic babe

Zainteresovan član
Poruka
468
50 Foods to try at least once during your lifetime
BBC PRIME PROGRAMME (from 1- 50) :smile:
Fresh fish
Lobster
Steak
Thai food
Chinese food
Ice cream
Pizza
Crab
Curry
Prawns
Moreton Bay Bugs
Clam chowder
Barbecues
Pancakes
Pasta
Mussels
Cheesecake
Lamb
Cream tea
Alligator
Oysters
Kangaroo
Chocolate
Sandwiches
Greek food
Burgers
Mexican food
Squid
American diner breakfast
Salmon
Venison
Guinea pig
Shark
Sushi
Paella
Barramundi
Reindeer
Kebab
Scallops
Australian meat pie
Mango
Durian fruit
Octopus
Ribs
Roast beef
Tapas
Jerk chicken/pork
Haggis
Caviar
Cornish pasty
 
nisam probala...Thai food(ne pada mi na pamet), Moreton Bay Bugs (...), Alligator (nisam imala prilike), Kangaroo (kako?), Guinea pig (eto nisam imala prilike), Barramundi (...),Reindeer(....),Haggis(nisam mogla ni da liznem..mrzim ovčetinu).
ali suma sumarum...dobra sam...
probala sam sve što sam mogla i htela.
 
Mmmm... većinu ovih stvari sam jela, ali recimo nemam pojma šta su Moreton Bay Bugs - ne zvuče baš primamljivo, kao ni Guinea pig, tj. zamorče :) a irvasa ne bih jela ni da sam imala priliku...

Moj apsolutni favorit u poslednje vreme su dva gruzijska (pred)jela: spanać sa orasima i korijanderom i grilovani patlidžan punjen orasima - mljac! posle prvog zalogaja sam mislila da sam stigla u raj :)

Jedem skoro sve, čak sam sebe iznenadila koliko mi se svidela živa riba iliti sašimi - to je verovatno najegzotičnija stvar koju sam probala - ali recimo ne bih jela bube (pohovane, pržene, barene ili sa limunovim sokom), ne bih pojela ovčije oko, ali bih zato probala zmiju - to sam gledala na televiziji kako neki tip pravi gulaš od zmije i delovalo je baš moćno... I da: nikad nisam uspela da pojedem ni kašicicu pihtija!
 
Ali moram da priznam da je moj neki top 20 ipak uglavnom "neegzotična" klopa

1. paprike punjene sirom
2. punjene paprike - klasične
3. pohovane paprike
4. patlidžan punjen mlevenim mesom u sosu od paradajza
5. prebranac
6. pindžur
7. leblebije sa jagnjetinom
8. riba i sva morska stvorenja na razne načine pripremljena, može i samo na roštilju
9. pečena patka (ijaoooo)
10. pečena - a punjena - guska (ijaooo)
11. teletina sa krompirom (uh-uh)
12. salata: paradajz, paprika(naravno!), krastavac, crveni luk, masline i feta sir
13. punjene pečurke, zapečene
14. pljeskavica
15. lazanja i razne testenine - moj trenutni favorit sa spanaćem, pečurkama i parmezanom
16. tulumbe
17. rozen torta
18. smoothie (jogurt, med, maline i banana: ijaoooo)
19. tufahija (uh-uh)
20. hladan nesić sa penom, mlekom i malo ruma :)
 
muvalo:) voli perad:)
eh da kada upalim tv ujutru, to je bbc prime...
počev od teletabisa, i omiljenog balamorija:p
do malopre odgledanog cash in the attic, garden inviders...
da gledam. i b92. i hrt po nekad.eee i fox u poslednje vreme.
aaa od jela....
1. sarma sarma
2. pasulj
3. grašak i boranija mrtva trka
4. rošti krompir
5. fondi burginjon
6. rendani krompir sa crnim lukom i alevom paprikom
7. piroške (prave ruske) sa kiselim kupusom
8. reform torta
9. rum pločice :lol:
10.torta od paprika
ne jedem zeleniš. ne podnosim ga.
 
Sve više verujem da je žena utoliko veća ukoliko originalnom i moćnom merkantilističkom formom kazuje specifičnu gastronomsko-estetsku istinu o svetu u kome živi. Ta istina ne mora, ali može da bude čak i faktička, dokumentarna ili empirijska. Ako je inkorporirana u višeslojni gastronomski tekst i zajedno sa ostalim elementima čvrste kuhinjske strukture dobro orkestrirana, ona će i te kako snažno zvučati.

Efikasnom primenom metode Detaljne gastronomske opservacije, nije naročito teško utvrditi da se pod rednim brojem 9 (pečena PATKA - ijaoooo), 10 (pečena a punjena guska - ijaoooo), zatim 11 (teletina uh-uh), 18 (banana - ijaooo) i 19 (tufahija uh-uh), kriju možda najbolji dokazi ove moje tvrdnje. Nabujali niz odgovarajućih uzdaha i njima pripadajućih usklika, proizvodi jednu istinu koja više govori o hedonističkim stradanjima nego mnoge istorijsko-kulinarske studije.



P. S. Za Hegela su pojmovi LEPOG i ISTINITOG identični. Posle njega, u evropskoj estetici formira se kategorija Estetske istine. Istina, upijajući lepotu, počinje da prevlađuje. Muvalo, istina je da ću da te... Upijem. : )))
 
Isobel:
Bio meksički fast food na Terazijama, pre jedno 6-7 godina. Zatvorili, valjda im nije išlo. Ja jela jednom, bljuvala sam vatru. Izgledala je na prvi pogled mala porcija, ali realno ne možeš više da pojedeš koliko je ljuto.
e,da sam znala da probam tu hranu..ne znam,nosim se mislju da radim nesto sa hranom,a ta meksicka mi je nekako interesantna,doduse nisam je probala,ali pretpostavljam da bi mi se svidelo..ustvari ja volim sve pikantne stvari,ono,sto vise bilo kakvih zacina..
@tema
1.sarmice sa zeljem..mmm..u pavlaci..
2.cokolada..u bilo kom obliku..obicna,u kolacima,na kolacima,tortama,sladoledima....mm
 
Cosmic babe:
50 Foods to try at least once during your lifetime
BBC PRIME PROGRAMME (from 1- 50) :smile:
Fresh fish +
Lobster +
Steak +
Thai food ne,jos uvek nisam :?
Chinese food +
Ice cream +
Pizza +
Crab +
Curry +
Prawns +
Moreton Bay Bugs wtf?
Clam chowder ne znam sta je ovo
Barbecues +
Pancakes +
Pasta +
Mussels +
Cheesecake + ali nisam bas odusevljena,nema cokolade :(
Lamb +
Cream tea + e ovo saj jela u engleskoj
Alligator -
Oysters +
Kangaroo - kako?!
Chocolate +
Sandwiches +
Greek food +
Burgers +
Mexican food - ne jos
Squid +
American diner breakfast - ajoj,tako socijalno :(
Salmon +
Venison -
Guinea pig -
Shark mislim da jesam,ali nisam sigurna
Sushi +
Paella +
Barramundi ne znam
Reindeer -
Kebab +
Scallops +
Australian meat pie -
Mango +
Durian fruit +
Octopus +
Ribs +
Roast beef +
Tapas + pa tapas moze biri bilo sta :?
Jerk chicken/pork - wtf?
Haggis - ?
Caviar +
Cornish pasty +
od ovoga bih najvise htela da probam tajlandsku i meksicku hranu.
a na listu bih dodala bakalar na belo, jaja sa sparugama, cokoladnu tortu i sladoled od amarene :) ovako na prvo citanje :)
 
ajd da razjasnimo malo
1.Clam chowder je kremasta čorbica od školjki. onih lepih belih školjki koje i nemam pojma kako se zovu. claims:lol: neobičnog je ukusa,i služi se najčešće u hlebu, svakako u dubokom tanjiru. porcija je imala 2-3 školjke, ostalo su krompir, šargarepa, crni luk u veeelikoj količini.jes malo nezgodno povaditi meso iz školjke..ali...zabavno je.
2.Moreton Bay Bugs gledala sam pre neki dan reportažu..izgledaju kao jastozi.
tačnije belo meso ko u piletine:) setite se jenifer bils u fleš densu kako mazno jede jastoga;)
ali ja ne bi , hvala...da jedem bube....mmmmmmmrrrrrrnjauuuu
http://www.sea-ex.com/fishphotos/bug,1.htm
3.Guinea pig...bez komentara
http://ewewgross.blogspot.com/2006/01/fried-guinea-pig.html
ostalo je manje više ok. verovatno.
(kud izigravam učiteljicu sam mi samo one bube pred očima...)
 

Back
Top