Upomooooc!!!

U

Ubicu se

Gost
Dobro, nije bas toliko strasno! Ali morao sam da zapocnem sa "upomoc" da bi mi iko odgovorio. A pitanje je sledece: kako da na kompjuteru dobijem 5.1 zvuk. Imam odgovarajucu karticu i zvucnike, ali nemam softver. Naime Power DVD koji imam nema podrsku za 5.1, a originalna verzija ovog softvera kosta. Moze li mi neko preporuciti neki softver, dvd plejer. HVALA!
 
Ne mozes dobiti sestokanalni zvuk kada pustas audio,mp3 ili divx. U tom slucaju zvuk se prenosi samo na dva prednja satelita plus subwoofer (bas). 5.1 zvuk je vezan iskljucivo za DVD filmove i ako si pustao nesto drugo normalno da nisi dobio zvuk na svim kanalima.Pusti neki DVD pa probaj. Power dvd je standardan DVD plejer, znaci nije u njemu problem.Takodje u Control Panelu pod Audio Config moras da ukljucis opciju za sestokanalni zvuk ,po defaultu je podesen dvokanalni (stereo)zvuk. Pretpostavljam da ce ti ovo resiti problem.
 
Znam da koristim Power DVD. Podesio sam sve kako treba Control Panel-u. Znam da 5.1 zvuk imam samo kod DVD-ja, a ne kod MP3, WAV itd. Medjutim, problem je sledeci: Power DVD koji obicno dobijate uz hardver jeste u stvari tryal verzija. Komercijalnu verziju je potrebno kupiti. Tako pise na Cyberlink site-u. E sad, mozda postoji, i verovatno postoji, neki krek, ali ja ga nemam. Mozda postoje i neke siroko rasprostranjene verzije Power DVD-ja koja ima podrsku za 5.1, ali ova moja to nije. Da ne bude nesporazuma: nije problem dobiti zvuk na sest zvucnika, vec je potrebno da oni predstavljaju sest razlicitih (dakle odvojenih) kanala, a ne da to u sustini bude 2.1 stereo zvuk. Evo kako situacija izgleda u mojoj verziji PowerDVD-ja. Otvorim "Configuration" i pod tabom "Audio" ima od "Audio Output"-a samo opciju "2 speaker", a onda dalje pod "2 Speaker Mode"-om imam samo opcije "a3d", "Dolbu Surround Compatible" i "Stereo", a ispod toga, pod "More Information", postoji dugme "Purchase Audio Pack", tj. u prevodu "Kupite audio paket", a to je upravo ono sto bih ja hteo da izbegnem. To dugme, inace, vodi na site Cyberlink-a gde se moze kupiti sve sto je potrebno i gde sam upravo i procitao sve informacije.
Mozda nije trebalo da pisem ovako opsirno, ali su me iznervirali oni sto kazu da ne znam da koristim PowerDVD :twisted: :lol: .
Elem, gde moze da se downloaduje neka verzija koja odmah radi, ili neki drugi softverski DVD plejer, ili neki Audio Pack ili krek. Tj. kako ste vi srecnici kojima PowerDVD radi bez ovih problema o kojima sam ja govorio dosli do svoje verzije. Pozdrav i hvala svima! :P
 
Sledeci put kada budes postavljao pitanje u forumu budi malo odredjeniji ,a na da svi moraju da nagadjaju sta si hteo da pitas. :wink:
Odes na www.doug2k.uaivip.com.br/test/pdvd4.html i tu skines program.Ovo je FULL verzija sa crackom znaci nije bas sve po zakonu ,ali je dzabe.
Trebalo mi je dva minuta da nadjem ovaj sajt.Znaci ubuduce sta god ti treba ides 'google search', upises tu sta ti treba (u ovom slucaju ja sam napisao 'Power DVD full with crack') i nesto ces vec naci.
Pozdrav.
 
Korisnicko ime i naslov teme koji sam izabrao pomogli su mi da posetiocima foruma skrenem paznju i da brzo dobijem odgovore na svoja pitanja. Ali to ima i losu stranu. Izgleda da ste svi koji ste videli "ubicu se" i "upooomoc!" stekli utisak da sam ja neki debil kome su tek kupili kompjuter i koji se prepao jer ne zna sta da radi. Zbog toga mi onaj napisa da ne znam da koristim PowerDVD, pa mi onda objasniste da mp3 nema sest kanala, a sad me Scientist ubi u pojam kad mi rece da postoji pretrazivac "Google". :D
Salu na stranu, veravatno sam i te kako i sam doprineo nesporazumu, ali molim Scientista da mi oprosti jer sam prvi put na ovom forumu.
H V A L A !!!
 
Taman kad sam skinuo file PowerDVD.zip od 8,7M, za koji na lokaciji koju si mi dao (Scientist) kazu da sadrzi full verziju sa krekom, i taman kad sam pomislio da je sve reseno, naisao sam na novi problem. Naime, arhiva PowerDVD.zip sadrzi u sebi spakovanu drugu arhivu sa istim imenom i file READ_THIS.html. Sadrzaj tog file-a je sledeci:

How to get the password to unlock the zip file

Just go to http://www.doug2k.uaivip.com.br/test/pass.html and get your password!

Thanks!

Dakle, potrebna je sifra za otkljucavanje zip fajla, onog drugog "unutrasnjeg" u kome je instalacija za PowerDVD, krek i sve ostalo. A zabava pocinje kada odete na ovaj dati link. Na toj strani se trazi da upisete tri reci, koje su uslov za dobijanje passworda. I onda, posle niza otvorenih strane,popunjavanja formulara, validation e-mail a, i svega ostalog (znas kako znaju da budu zamorne te stvari), ja sam dobio tri magicne reci: "bid and buy", tako da cela recenica glasi "You can now bid and buy". Nakon dugmeta "Submit" dobio sam sifru "SupportPwww" (case sensitive), sa kojom sam uspeo da raspakujem PowerDVD. Sve ovo pisem zato sto nekome moze da zatreba i u tom slucaju ne mora da prodje kroz citav ovaj proces, vec jednostavno moze odmah da ukuca sifru. Ja sam jedamput trazio TVTool i dosao sam do ovog sajta, ali nisam imao zivaca da prodjem kroz citavu proceduru.
Inace sa PowerDVD-jem je sve u redu. Tamo gde je stajalo samo 2 Speakers sada stoji i 4 i 5 i 6. I sve radi. Jedino sto me sad plasi jeste ona moja registracija na eBay site-u. Posto sam se na samom pocetku bojao da ce me gnjaviti dosadnim ponudama ja sam pokusao da se registrujem koristeci yahoo acount. Medjutim, oni su trazili od mene da ukucam broj kreditne kartice, ili da im dam e-mail koji imam kod nekog provajdera, sto sam ja i ucinio. Sada ocekujem dosta "zanimljivih" :( e-mail ponuda, posto ova firma eBay koliko sam video prodaje nesto.
Je li neko imao slicna iskustva sa tim registracijama, davanjem e-maila i ostalih podataka? Kakva je steta koja moze da mi se desi, ako je uopste ima?

Da budem iskren, i mene samog pocinje da nervira ovo korisnicko ime koje sam izabrao "ubicu se", ali i dalje ga upotrebljavam da bi se znalo da sam ja ista ona osoba koja je zapocela temu. Inace, uopste nisam sklon samoubistvu :!:

Scientist, jos jednom hvala!
 
To sto je za CLONE CD ista sifra dobra je vest. Koliko sam ja video na tom istom sajtu ima mnogo dobrih i popularnih full verzija programa sa krekom i verovatno je za sve ista sifra. Mozda cu ja zbog svih dosadnih poruka morati da otvorim novi mail, ali zato odsad znam gde mogu da skinem sve sto mi treba. A i svi ostali. Dakle, ljudi cujte i pocujte, sifra je: "SupportPwww". :idea: :D :!: :P :lol: :o :) :shock: :P
 
За отварање zip фајла са лозинком могу се користити и програми до којих се може наћи линк на оном сајту за који сви знају ... :roll:
 
kvazimodo:
За отварање zip фајла са лозинком могу се користити и програми до којих се може наћи линк на оном сајту за који сви знају ... :roll:

Hahahahahah.... :D
Al si me sada lepo nasmejao,po tvom odgovoru zakljucujem da doticne programe nikad nisi koristio,imao sam priliku da koristim Ultimate Zip Cracker,veoma je praktican za otvaranje arhiva koje ste vi zakljucali ali ste zaboravili sifru.Posto znate da li su u sifri bila mala slova,velika...itd.

Ali kada se koristi ga otkljucavanje arhiva za koje moze bilo sta biti sifra,onda je nepraktican,odnosno ima laksih nacina da se dodje do sifre.U opcijama mozete podesiti razne kombinacije da proverava sifre u kombinaciji samo mala slova,mala i velika,mala i velika i razmak,mala velika razmak brojevi....itd.Ili da probate sa recnicima(liste sifri).Ali da li ce te rec "asdfg" naci u recniku?! NE! Ali ce neko mozda bas to staviti kao sifru.

Tako da vam preostaje ili da pisete ogromne recnike sa jako jako mnogo kombinacija i utrosite mesec dana ili brute force(sve kombinacije) sto je za sifre do 3 karaktera potreban sat-dva a za vece i do nedelju i mesec.U zavisnosti od brzine vaseg procesora.Na mom P4 1,6GHz razbije sifru od 2 karaktera za sekund a od 6 za 2 dana i noci(osim kad nesto drugo radim,slusam muziku,igram igre) posto kad ide brute force komp se "zamrzne".Kad proverava sifre program ide sifre sa jednim karakterom pa sa dva pa tri....mozete i to ograniciti ali...

A ova,gore pomenuta sifra ima 11 char,sta mislis koliko bi vremena trebalo da se provali?! :?

Poz.
 
JA НИСАМ БАШ НАЈИСКУСНИЈИ,ШТО СЕ ТИЧЕ КОМПЈУТЕРА,АЛИ ЗНАМ ПОНЕШТО О ЗВУКУ.ОВО СА 6.256 КАНАЛА ЈЕ ЈОШ ЈЕДНА ВЕЛИКА ПРЕВАРА КАО ШТО ЈЕ СВОЈЕВРЕМЕНО БИЛА КВАДРОФОНИЈА,ПА СУ ЈЕ СВИ ЗАБОРАВИЛИ И ВРАТИЛИ СЕ СТЕРЕО ЗВУКУ,ТЈ 2.0!СВЕ ОСТАЛО ЈЕ НЕПРИРОДНО.А ШТО СЕ ТИЧЕ ПЛЕЈЕРА ЗА ФИЛМОВЕ,КОРИСТИМ МВ2,И ДО САДА НИСАМ ИМАО НИКАКВИХ ПРОБЛЕМА НИ СА СЛИКОМ НИ СА ЗВУКОМ.МОЈ САВЕТ-БАТАЛИТЕ ПАУЕР ДВД И ПРЕЂИТЕ НА МВ2,А ЗА ЗВУК,НАБАВИТЕ ИЛИ НАПРАВИТЕ САМИ ЦЕВНО ПОЈАЧАЛО,СА ДУПЛОМ ТРИОДОМ У ИЗЛАЗУ И ДВЕ СОЛИДНЕ ЕНГЛЕСКЕ КУТИЈЕ,ПОВЕЖИТЕ КАБЛОВИМА,МИНИМУМ 2Х2.5 ,И СИГУРНО ЋЕ ТЕ ПРЕСТАТИ И ДА РАЗМИШЉАТЕ НА ТЕМУ HOME THEATRE.
 
Cekaj, cekaj! Kako to mislis prevara? Ja nisam neki ekspert, ali mi se oduvek cinilo da je gledanje DVD-filma sa 5.1 zvukom ili bioskop sa Dolby Digital zvukom poseban dozivljaj. Prosto imas utisak kao da se stvari odvijaju u prostoriji u kojoj si. Jesi li na primer gledao film Perl Harbour u nekom bioskopu sa Dolby Digital zvukom? Kad su Japanci bombardovali luku Perl Harbour, ja sam imao utisak da cu poginuti.
Ponavljam, ja nisam ekspert, ali takav je moj utisak. A mozda ja to samo umisljam, zbog toga sto sam mnogo slusao o tome pre nego sto sam prvi put gledao takav film? Mozda je ceo fazon u malo jacim zvucnicima? Kada si rekao da je sve to prevara, ja sam malo razmisljao i dosao do zakljucka da si mozda u pravu, jer covek ipak cuje "stereo", tj. ima samo dva uveta. Teoretski, osecaj za prostor iz koga dopire zvuk covek stice tako sto mozak proracunava razliku rastojanja izmedju izvora zvuka i jednog i drugog uha. Medjutim, na taj nacis se moze odrediti sa koje strane (s leve ili s desne) dolazi zvuk i sa kolike udaljenosti otprilike, ali se ne moze odrediti da li dolazi straga ili spreda. To je samo teoretski. Prakticno, meni se cini da je velika razlika izmedju 2.0 i 5.1 zvuka. Ne znam! Nisam pametan!
Ovo je, cini mi se, vrlo vazna tema. Jer su svi ti audio sistemi prilicno skupi i ako je sve to prevara, onda mnogo ljudi ustvari "baca pare". Zato molim sve one koji nesto vise znaju o ovome da pomognu! Hvala!
 
Posto radim u show roomu za Hi-Fi imam poprilicno iskustva i sa stereo i sa visekanalnim zvukom. Stereo zvuk je daleko bolji za muziku (ili eventualno 2.1 zvuk),a 5.1 je odlican za filmove. Naravno ovo zavisi od kvaliteta uredjaja,ali posetite lepo bilo koju radnju sa HiFi opremom i trazite da vam puste DVD film i stereo i visekanalno pa recite ima li razlike.Naravno da bi ovo zvucalo kako treba zvucnici moraju biti pravilno postavljeni.
Naravno da kineski kusni bioskopi ne mogu da zvuce kao Maudant Short ('engleski zvucnici' o kojima je Sasa verovatno pricao),znaci to se ne moze tako uporedjivati. :wink:
 

Back
Top