vaginalna kandidijaza

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Prestani da koristis sapun, ukoliko ga koristis, i pocni sa tecnim za intimnu negu, veruj mi da je super. Ja sam takodje imala problema sa kandidom i veruj mi da od kad sam pocela da izbegavam sapune mnogo je bolje.
 
Ma ostavi kupke njihova Ph vrednost je 5,5. Sredina koja je dole je kiselkasta i odgovarajuca Ph vrednost za to je 4,5 zato koristi iskljucivo sredstva za intimnu negu. Poslusaj i videces da je monogo bolje
Pozdrav
 
Verovatno i tu ima razlike...
Ja koristim iskljucivo bebi sapun "Merima" jer su mi cak i ti samponi za intimnu negu izazivali svrab. Verovatno i medju njima (samponima), a i medju nama (zenama) ima razlike...
Pozdrav!
 
Ovde je manje-vise objasnjeno, ali ipak imam dodatna pitanja...
Naime, dan-dva nakon seksualnog odnosa osetila sam jak svrb i javila se ginekologu koji je utvrdio postojanje gljivica (6. grupa) i, kako je rekao, "nesto malo trece grupe", te je prepisao ginodaktanol i daktanol krem za mazanje zbog jake iritacije. U silnoj pometnji zaboravila sam da pitam sta da koristi moj decko posto nema nikakve smetnje, ali je nemoguce da nema infekciju. Da li je dovoljno da koristi daktanol dva puta dnevno 7 dana?
Drugo pitanje se odnosi na uzrok pojave gljivica... Decko i ja smo dugo zajedno, ali u jednom periodu smo bili raskinuli i on je imao odnose "sa strane", a ja ne. Iako tvrdi da je koristio prezervativ, da li je moguce da ih je i pored toga negde "pokupio"?
Kada smo bili zajedno pre pojave infekcije, koristili smo ulje za masazu u kome ima i meda. Ne bih da budem prosta, ali moram reci i to da je njegov polni organ bio dobro "nauljen" pre odnosa, te se pitam da li je moguce da su se gljivice samo namnozile u toj sredini?
Hvala na odgovoru
 
Ovako,da decko moze da koristi daktanol.
Dalje,u toku seksualnog odnosa ne koristiti nista na bazi secera jer je to idealna sredina za razmnozavanje gljivica.
Oboje apstinirajte dok traje terapija.Gljivice se javljaju zbog narusavanja ravnoteze ,koriscenje antibiotika,kortikosteroida,seksualnim putem,pad imuniteta...
 
dr:
Ovako,da decko moze da koristi daktanol.
Dalje,u toku seksualnog odnosa ne koristiti nista na bazi secera jer je to idealna sredina za razmnozavanje gljivica.
Oboje apstinirajte dok traje terapija.Gljivice se javljaju zbog narusavanja ravnoteze ,koriscenje antibiotika,kortikosteroida,seksualnim putem,pad imuniteta...
Da li je dovoljno da muskarac koristi samo daktanol mast ili su potrebne i tablete.
 
Imam kandidu vec 2 godine.Isla sam i kod privatnih i kod drzavnih ginekologa.Korislila sam Kansen,Canesten,Ginodaktanol,Nystatin,Kansen vaginalni krem...Ispirala se sodom bikarbonom,pila sam Flukonazol kapsulu.Lecio se i partner.Perem se samo vodom,nosim pamucni donji ves,ne pijem alkohol.Pila sam i jogurt sa probiotskim bakterijama.Proveravala sam dva puta secer u krvi.Jedno vreme sam sa partnerom imala odnos samo sa kondomom i opet se vracala.Imam jako dobru krvnu sliku,tako da sigurno imunitet nije u pitanju.
Cesto me boli grlo,imam probleme sa krajnicima od detinjstva.Zanima me da li je to mozda uzrok?
Ne znam kako da je se otarasim...Ginekolog mi stalno daje istu ili slicnu terapiju,koja ne pomaze.. :cry: Molim vas pomozite mi..
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top