Nevladina organizacija Fridom haus pohvalila nase medije haah

ratnistrateg

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
416
NJUJORK, 1. maja (Tanjug) - Stanje u srpskim medijima je relativno dobro, ocenjeno je u danas objavljenom godišnjem izveštaju njujorške nevladine organizacije Fridom haus (Freedom House), koja se bavi istraživanjem slobode medija u svetu.
Pritom je navedno da je zabrinjavajuće nisko...

Ova organizacija je prava kontrola, produzena ruka Sorosa, strah i trepet za nase medije.

Svako iznosenje ideja, protivnim zapadu, biva ostro sankcionisano!

To je isto kao da Iranska agencija za slobodu medija izvestava o stanju slobode medija u americi.

Vlasnici organizacije su..... verovatno predpostavljate kakve imaju odnose sa nasom Medlin heheeh

Naravno zemlje poput Kube, Rusije, Severne koreje, Iraka, Irana su na crnoj listi. Albanija je verovali ili ne delomicno OK ocenjena hahaah

A zamislite USA, zemlja koja je zamalo zaratila sa Iranom, nije dopustila da se javnost upozna sa argumentima Irana, ocenjena je kao FREE haahahah

A Srbija isto kao FREE i ako se u medijima jednom mesecno pise o aktivnostima najjace politicke partije i to vecinom ukoliko se moze negativnim kontekstom.

Evo pa se uverite: http://www.freedomhouse.org/uploads/press_release/fiw07_charts.pdf
 
bex:
stanje u srpskim medijima je blago receno katastrofalno,i nije potreban nikakav fridom haus da nam kao otvara oci,dovoljno je samo poslusati onu ljagu od radio fokusa,koji ima nacionalnu frekvenciju,otvoreno i svakodnevno se poziva na ubistva i teror koji treba sprovoditi nad neistomisljenicima

Ljaga je pocela jos devedesetih kada se na ulicama Beograda otvoreno pozivalo na linc, prema tome - kako je bilo dozvoljeno tada, zasto ne bi bilo dozvoljeno i sada?

Osim toga, jedno su neistomisljenici a nesto sasvim drugo su izdajnici. Izdajnici su gori i od neprijatelja (za neprijatelja bar znas da ti je neprijatelj i sta da ocekujes od njega), pa nije ni cudo sto bi narod to "po kratkom postupku"...



Veceras sam "upala" oko ponoci na BN, emisija "Bljesak zapalio Oluju", jedan dokumentarac koji svakako i svako treba da pogleda. (Ako neko neko zna kad je repriza - molim da napise, jer i ja upadoh skoro na kraj, nazalost, a zelela bih da vidim ceo dokumentarac)


Ono sto me je zacudilo je da to gledam na BN ali NE i na RTS??!!??
Uzgred u isto vreme na RTS je bio Dnevnik koji se pretvorio u IZVESTAJ IZ KULTURE...

Danas je dan kada Hrvatska slavi Bljesak i OLuju i nije li bilo logicno da taj dokumentarac vidimo i na RTS?
I kome ide u prilog da, dok Hrvati SLAVE "domovinski rat" - MI SE POKRIVAMO USIMA I CUTIMO??? Umesto da je obrnuto????
Umesto da MI NJIH tuzimo za genocid i u II svetskom ratu i u poslednjem ratu, mi ne samo sto cutimo vec i trpimo njihove izjave da ce ONI NAS da tuze za genocid?????


Koja je nasa TV stanica danas ista pokazala o stradanjima Srba u Hrvatskoj za vreme te dve akcije (i uopste u Hrvatskoj)?

Kome ide u prilog da "razvija dobre susedske odnose" time sto ce (samo) NASI mediji cutati o svemu?

Mi opet gubimo medijski rat a raznorazne "organizacije" hvale nase medije? Pa BAS ZATO nas i hvale!!!
 
Одговор је прилично једноставан:


FREEDOM HOUSE

U svom konstantnom zalaganju za ideju slobode širom sveta od 1941. godine, Freedom House je uvek bio centar borbe za zaštitu prava boraca za demokratiju i slobodu veroispovesti, sindikalaca, novinara, kao i boraca za slobodu tržišta. Freedom House danas ima vodeću ulogu u borbi za mlade demokratske sisteme u svetu. Podržavajući demokratske promene, nadgledajući ostvarivanje slobode i zastupajući demokratiju i ljudska prava, Freedom House traga za načinima da opunomoći ljude, da otvori zatvorena društva i da pomogne zemljama u tranziciji ka demokratskoj vladavini.

Freedom House u Srbiji pruža podršku nevladinim organizacijama i javnim kampanjama koje imaju za cilj stvaranje promena i reformi. Specifičan način rada Freedom House-a ogleda se u primeni paketa koji obuhvataju grantove, mentorstvo i tehničku pomoć namenjenu nevladinim organizacijama. Agencija Sjedinjenih američkih država za međunarodni razvoj i Fondacija Charles Stewart Mott (Mott) obezbeđuju finansijsku podršku programima Freedom House-a za Srbiju. Detaljnije informacije o Freedom House-u mogu se naći na website-u: http://www.freedomhouse.org/

********************************************************************************

THE UNITED STATES AGENCY FOR INTERNATIONAL DEVELOPMENT (USAID)

Agencija Sjedinjenih američkih država za međunarodni razvoj (USAID) je nezavisna federalna državna agencija za pružanje ekonomske i humanitarne pomoći širom sveta. Istorija USAID-a počinje još od Maršalovog plana za rekonstrukciju Evrope posle Drugog svetskog rata. USAID je pružao pomoć u više od sto zemalja u Africi, Aziji, Bliskom Istoku, Latinskoj Americi, Karibima, Evropi i Evroaziji. Strategija za Evropu i Evroaziju je fokusirana na ekonomsku rekonstrukciju i razvoj, demokratiju i upravljanje, rešavanje regionalnih tranzicionih problema i problema specifičnih za pojedine države u tranziciji. U svom radu, USAID primenjuje višestruki pristup koji je usmeren na rešavanje ključnih prepreka u promenljivim okolnostima, pridržavajući se pritom osnovnih demokratskih načela. Detaljnije informacije o USAID-u mogu se naći na website-u: www.usaid.gov

************************************************************************************


CHARLES STEWART MOTT FOUNDATION (MOTT)


Fondacija Charles Stewart Mott je neprofitna privatna fondacija koja obezbeđuje grantove, sa sedištem u Flintu u državi Mičigen (SAD). Gospodin Charles Stewart Mott, pionir automobilske industrije u korporaciji General Motors, osnovao je ovu fondaciju 1926. godine. U okviru programa namenjenog civilnom društvu, Fondacija Charles Stewart Mott dodeljuje grantove nevladinim organizacijama u istočnoj Evropi, uključujući Jugoistočnu Evropu i Rusiju. Misija ovog programa namenjenog civilnom društvu je pružanje podrške naporima u izgradnji demokratskih institucija, jačanju lokalnih zajednica, affirmaciji ravnopravnog pristupa resursima i poštovanju prava i različitosti. Ovim programom koji je namenjen civilnom društvu, kao svim svojim drugim programima, fondacija Charles Stewart Mott nastoji da ispuni svoju misiju podrške svim naporima u afirmaciji pravednog, ravnopravnog i održivog društva. Detaljnije informacije o fondaciji Charles Stewart Mott mogu se naći na website-u: www.mott.org

****************************************************************************************

п.с. Ко куца - отвориће му се......ко тражи - пронаћи ће ! 8-)
 
bex:
stanje u srpskim medijima je blago receno katastrofalno,i nije potreban nikakav fridom haus da nam kao otvara oci,dovoljno je samo poslusati onu ljagu od radio fokusa,koji ima nacionalnu frekvenciju,otvoreno i svakodnevno se poziva na ubistva i teror koji treba sprovoditi nad neistomisljenicima

Tacno i jednog dana ce i neko sa tog Fokusa morati odgovarati za pozive na linc, kao sto ce morati odgovarati i onaj ko ga tolerise a ne radi ono sto treba po sluzbenoj duznosti.
 
SURbel:
Veceras sam "upala" oko ponoci na BN, emisija "Bljesak zapalio Oluju", jedan dokumentarac koji svakako i svako treba da pogleda. (Ako neko neko zna kad je repriza - molim da napise, jer i ja upadoh skoro na kraj, nazalost, a zelela bih da vidim ceo dokumentarac)


Ono sto me je zacudilo je da to gledam na BN ali NE i na RTS??!!??
Uzgred u isto vreme na RTS je bio Dnevnik koji se pretvorio u IZVESTAJ IZ KULTURE...

Ako se zbog tog cudis onda nemas pojma o politici u Srbiji. Kad bi RTS pustio takvu emisiju morao bi objasniti gradjanima ko je natejerao Srbe na pobunu u Hrvatskoj, ko ih je naoruzavao, ko je zapoceo rat i za sta, sa kojim ciljem. Ko je vodio taj rat i ko je odgovoran sto je zavrsio sa Bljeskom i Olujom. A ti isti, ili dobar njih sad brani Kosovo i svakako im ne ide u prilog tako neka emisija, ja se samo bojim da bi i Srbi sa Kosova mogli proci kao ovi iz Hrvatske.

P.S. Ako si zaboravio ili ne znas, kad je bio Bljesak, taj dan je to objavljeno u 20 i nekom minutu dnevnika, otprilike prije kulture, iz istih razloga tada kao i danas.

P.P.S. Cisto da konstatujem i da je tadasnji Milosevicev ministar informisanja, danasnji generalni dirketor RTSa.
 
Atreid:
Ako se zbog tog cudis onda nemas pojma o politici u Srbiji. Kad bi RTS pustio takvu emisiju morao bi objasniti gradjanima ko je natejerao Srbe na pobunu u Hrvatskoj, ko ih je naoruzavao, ko je zapoceo rat i za sta, sa kojim ciljem. Ko je vodio taj rat i ko je odgovoran sto je zavrsio sa Bljeskom i Olujom. A ti isti, ili dobar njih sad brani Kosovo i svakako im ne ide u prilog tako neka emisija, ja se samo bojim da bi i Srbi sa Kosova mogli proci kao ovi iz Hrvatske.

P.S. Ako si zaboravio ili ne znas, kad je bio Bljesak, taj dan je to objavljeno u 20 i nekom minutu dnevnika, otprilike prije kulture, iz istih razloga tada kao i danas.

P.P.S. Cisto da konstatujem i da je tadasnji Milosevicev ministar informisanja, danasnji generalni dirketor RTSa.


Ti si Hrvat? Necu te ni udostojiti odgovora na ovo sto si napisao, samo da te pitam: KAKO SE USUDJUJES da ovde ovako nesto napises?
 
Atreid:
Ako se zbog tog cudis onda nemas pojma o politici u Srbiji. Kad bi RTS pustio takvu emisiju morao bi objasniti gradjanima ko je natejerao Srbe na pobunu u Hrvatskoj, ko ih je naoruzavao, ko je zapoceo rat i za sta, sa kojim ciljem. Ko je vodio taj rat i ko je odgovoran sto je zavrsio sa Bljeskom i Olujom. A ti isti, ili dobar njih sad brani Kosovo i svakako im ne ide u prilog tako neka emisija, ja se samo bojim da bi i Srbi sa Kosova mogli proci kao ovi iz Hrvatske.

P.S. Ako si zaboravio ili ne znas, kad je bio Bljesak, taj dan je to objavljeno u 20 i nekom minutu dnevnika, otprilike prije kulture, iz istih razloga tada kao i danas.

P.P.S. Cisto da konstatujem i da je tadasnji Milosevicev ministar informisanja, danasnji generalni dirketor RTSa.
Pa svi znamo ko je zapoceo rat u hrvatskoj- tudjman i ustase!!! Da nisi mozda i ti jedan od ustasa, pa ti je drago za pogrom srba sa tih prostora, i nemoj da mlatis praznu slamu, znam da si ljubitelj B92 gde se takodje javno poziva na linc srba, i zaboravi njene dokumentarce gde je svaka scena izmontirana tako da onaj ko govori sledecu rec zavrsava drugi govornik, i ako bi slusao samo tog jednog koji prica ili daje intervju video bi da od njegovog govora nista nemozes ni razumeti a kamo li shvatiti sta je zeleo da kaze, ali ipak vestom rukom motazera i tu je tacka stavljena pa zato ubacuju dovrseni govor sa drugim likom! Zapad je to!!!! I daj nekaki da je objavljeno u dnevniku, video sam da je bilo svega 2-3 sekundi isecka na dnevniku i to je cela vest, a kad je bila srebrenica gde su ubijeni teroristi koji su se zabarkidirali u samomgradu onda je to bogami potrajalo na dnevniku, i vrhunac svega toga je nas maneken gde je uz suznih ociju izjavio da srbi i srbija mora da se izvini mudzahedinima sto ih je regularna vojska pobila!! Pa svi znamo kako se svugde u svetu tretiraju teroristi , izgleda da je nas maneken prespavao taj deo, a pogotovo da apeluje da se hrvatska izvini srbima za pogrom kao sto je mogo za muslimane da izjavi, samo izgleda ga je sramota srba pa mu vise cuce muslimani nego mi srbi!!! Ma treba ga streljati!!!
 
SURbel:
Ti si Hrvat? Necu te ni udostojiti odgovora na ovo sto si napisao, samo da te pitam: KAKO SE USUDJUJES da ovde ovako nesto napises?

Ne, nisam Hrvat, a sve i da jesam sta te boli *****. Tata i Mama te nisu naucili da je nepristojno postavljati takva pitanja? Sta su te naucili onda, provjeri sine ko je koje nacije pa onda udri po nejmu?

Zasto se ne bi usudio da postavim ta pitanja i mislim da je vrijeme da gradjani Srbije dobiju odgovore na njih. I, morat ce ih dobiti vec u provoj emisiji o Bljesku koja se bude emitovala, zato se i ta tema gura pod tepih. Cista matematika kaze da je u Hrvatskoj prije rata bilo 4 miliona Hrvata i 0.6 miliona Srba, ako su Srbi odlucili ic u rat sta su mislili kako ce proc, sa kojim sredstvim i sa kojim ljudima? Neko je tu sa Srpske strane debelo odgovoran sto je gurnuo narode u rat a to se naravno izbjegava rec i cuti i to najvise iz razloga sto su ti isti i dalje na vlasti.

Koliko su kvaziakademici iz ANUSa odgovorni, RTSovci, silni generali, bajni tadasnji politicari. Koliko je odgovornost Radikala sa pricom o Velikoj Srbiji, a danas tamo vise nema Srba!!! Medjutim, Radikali i dalje maloumnicima prodaju pricu o Velikoj Srbiji. Ko, je kriv za odbijanje plana Z-4 po kojem su Srbi u Hrvatskoj prakticki dobili drzavu u drzavi, zasto je to odbijeno?

Nisu ni Hrvati nevini u citavoj prici, daleko od toga. Ali, neko mora da odgovori na pitanje ko je odgovoran od Srba za ono sto se desilo Srbima, ne moguce da je tu bilo sve tip-top, sve funkcionisalo, pa na kraju puklo.
 
Atreid:
Ne, nisam Hrvat, a sve i da jesam sta te boli *****. Tata i Mama te nisu naucili da je nepristojno postavljati takva pitanja? Sta su te naucili onda, provjeri sine ko je koje nacije pa onda udri po nejmu?

Zasto se ne bi usudio da postavim ta pitanja i mislim da je vrijeme da gradjani Srbije dobiju odgovore na njih. I, morat ce ih dobiti vec u provoj emisiji o Bljesku koja se bude emitovala, zato se i ta tema gura pod tepih. Cista matematika kaze da je u Hrvatskoj prije rata bilo 4 miliona Hrvata i 0.6 miliona Srba, ako su Srbi odlucili ic u rat sta su mislili kako ce proc, sa kojim sredstvim i sa kojim ljudima? Neko je tu sa Srpske strane debelo odgovoran sto je gurnuo narode u rat a to se naravno izbjegava rec i cuti i to najvise iz razloga sto su ti isti i dalje na vlasti.

Koliko su kvaziakademici iz ANUSa odgovorni, RTSovci, silni generali, bajni tadasnji politicari. Koliko je odgovornost Radikala sa pricom o Velikoj Srbiji, a danas tamo vise nema Srba!!! Medjutim, Radikali i dalje maloumnicima prodaju pricu o Velikoj Srbiji. Ko, je kriv za odbijanje plana Z-4 po kojem su Srbi u Hrvatskoj prakticki dobili drzavu u drzavi, zasto je to odbijeno?

Nisu ni Hrvati nevini u citavoj prici, daleko od toga. Ali, neko mora da odgovori na pitanje ko je odgovoran od Srba za ono sto se desilo Srbima, ne moguce da je tu bilo sve tip-top, sve funkcionisalo, pa na kraju puklo.


Ovde jednostavno moram da citiram Ranka Guzinu, klasika nase (srpske!) satire:

*****************
- SRBI TREBA DA NESTANU! - IZDAO JE NAREDJENJE FRANJO TUDJMAN.

I TAKO JE POCELA SRPSKA AGRESIJA NA HRVATSKU.

*****************
A sto se tice ostatka tvoje poruke - idi na hrvatski forum pa razmeni svoja "iskustva" sa njima... sigurno ce im se dopasti MNOGO vise nego nama ovde. A sigurno nam neces TI davati odgovore na TVOJA pitanja...


Iskreno, cudi me sto moderatori jos nisu reagovali na Atreid-ovo nipodastavanje srpskih zrtava u Hrvatskoj...
 
SURbel:
na Atreid-ovo nipodastavanje srpskih zrtava u Hrvatskoj...

Posto je ovo vrlo ozbiljna optuzba morat ces je objasniti, inace ovo tvoje smatram neozbiljnim.

SURbel:
A sigurno nam neces TI davati odgovore na TVOJA pitanja...

Ja sam samo postavio pitanja, neka odgovori ko hoce. Ali, ajde sto sam ih ja postavio na forumu, nego ce to neko i na RTSu jednog dana morati da objasni. Neka za pocetak odgovore Radikali zasto su rusili plan Z4? Jer je alternativa tome planu na kraju bila Bljesak i Oluja.

SURbel:
Ovde jednostavno moram da citiram Ranka Guzinu, klasika nase (srpske!) satire:

Jak neki satiricar, cim to moras navoditi.
 
Last Samurai:
pod tim "ANUS" mislis na nesto sto se tebi ocigledno nalazi na pogresnom mestu, cim toliko seres....
Akademija Nauka i Umjetnosti Srbije.

Kad je u Srbiji sve npr. Vojska Srbije, Vlada Srbije, Skupstina Srbije... itd. onda i Akademija treba da se zove ANUS, ako ce da se zove Srpska Akademija Nauka i Umjetnosti neka ide u Republiku Srpsku.
 
Atreid:
Ne, nisam Hrvat, a sve i da jesam sta te boli *****. Tata i Mama te nisu naucili da je nepristojno postavljati takva pitanja? Sta su te naucili onda, provjeri sine ko je koje nacije pa onda udri po nejmu?

Србин свакако ниси - што је веома упадљиво из твојих постова. У принципу би било добро да се бринеш о себи и својима - а не овде да нам делиш лекције јер из сваког твог поста извире гомила мржње.
 
Atreid:
Akademija Nauka i Umjetnosti Srbije.
Kad je u Srbiji sve npr. Vojska Srbije, Vlada Srbije, Skupstina Srbije... itd. onda i Akademija treba da se zove ANUS, ako ce da se zove Srpska Akademija Nauka i Umjetnosti neka ide u Republiku Srpsku.
Gluposti.
Postoje Srpska pravoslavna crkva, Matica srpska....

Neverovatno da neki hrvat sebi daje za pravo da vredja najvaznije institucije, drzi predavanja kako treba da se zove nasa Akademija i tera nekoga iz tudje drzave?!
Mnogo ste se obezobrazili , bas previse :roll:
 
eremita:
Србин свакако ниси - што је веома упадљиво из твојих постова. У принципу би било добро да се бринеш о себи и својима - а не овде да нам делиш лекције јер из сваког твог поста извире гомила мржње.
Jos jednom, sta te boli ku*** sta sam. Jel' ja tebe pitam sta si ti?Ja imam svoje ima i prezime a za tebe sam Atreid. I, nemam ja nikakvih "svojih".
 
Atreid:
Posto je ovo vrlo ozbiljna optuzba morat ces je objasniti, inace ovo tvoje smatram neozbiljnim.



Ja sam samo postavio pitanja, neka odgovori ko hoce. Ali, ajde sto sam ih ja postavio na forumu, nego ce to neko i na RTSu jednog dana morati da objasni. Neka za pocetak odgovore Radikali zasto su rusili plan Z4? Jer je alternativa tome planu na kraju bila Bljesak i Oluja.



Jak neki satiricar, cim to moras navoditi.


Jeste, OPTUZUJEM TE da nipodastavas srpske zrtve u Hrvatskoj time sto OPRAVDAVAS Bljesak i Oluju! Alo, da te podsetim samo - na srpskom si forumu, ne na hrvatskom!

A cim ti nisi cuo za Ranka Guzinu i pored dodatnog objasnjenja, znaci da si veoma mlad - i neozbiljan.
 
Last Samurai:
Glupost. Postoje Srpska pravoslavna crkva, Matica srpska....

Neverovatno da neki hrvat sebi daje za pravo da vredja, drzi predavanja kako treba da se zove nasa Akademija i tera nekoga iz tudje drzave?!

SPC je nacionalna institucija i nije vezana za drzavu Srbiju, postoji i u Americi i u Italiji, i u Hrvatskoj... itd., SANU je drzavna.

A, sto se tice Matice Srpske i ona je drzavna danas, ali kad je osnovana nije bila.
 
SURbel:
Jeste, OPTUZUJEM TE da nipodastavas srpske zrtve u Hrvatskoj time sto OPRAVDAVAS Bljesak i Oluju!

Gdje sam ja to nipodastavao srpske zrtve u Hrvatskoj??????? I, gdje sam ja to opravdavao Oluju i Bljesak??????? Nemoj da lazes, nego mi navedi.

SURbel:
Alo, da te podsetim samo - na srpskom si forumu, ne na hrvatskom!

To po principu forum Krstarica je forum Srba i svih ostalih. Ili bez ovog "svih ostalih". Sad bez zezanja koliko ja znam Krstarica je privatna firma i uopste ne zelim da ulazim koje su nacionalnosti vlasnici i zaposleni. Kao sto me nije briga ni koje si ti. Mozes biti i Marsovac ako hoces, samo mi odgovori gdje sam ja to opravdavao Bljesak i Oluju i nipodastavao srpske zrtve u Hrvatskoj???
 

Back
Top