srpska svađa do idiotluka

More_bre

Primećen član
Poruka
819
svi znamo da postoje ljudi koji se mrze sa nekim, a da se i ne sećaju zbog čega su počeli
da se mrze.

da ste vi prijatelj jednog od takvih, i da vam on godinama priča o
svojem problemu sa "drugom stranom".
a vas u suštini baš briga za tu idiotsku mržnju, vi ste sa vašim prijateljem
prijatelj iz potpuno drugih razloga, i njegovu mržnju sa "drugom stranom"
posmatrate kao nešto što je njegov problem a ne vaš.


kako bi ste se poneli kad bi vam ta "druga strana" prišla i rekla da od vas kao
prijatelja njihovog neprijatelja traži da posredujete u pokušaju posredovanja i
uspostavljanja komunikacije u cilju razrešenja odnosa.


da li bi ste prihvatili ili bi ste i dalje ostali "neutralni" i rekli "ne zanima me" ?
 
To može biti mač sa dve oštrice... Sa jedne strane, ja, recimo, volim da pomirim ljude, i nekada se ljudi mrze, ali ispod toga postoji želja za razrešenjem odnosa, s tom što su obe strane previše ponosne ili nesigurne da naprave taj prvi korak (koji je i rizičan), pa je u tom slučaju potreban posrednik kao najbolje rešenje...
Sa druge strane... xm, šta ako taj tvoj prijatelj tebe shvati kao nekog ko sarađuje sa njegovim neprijateljima... mada, ako je dobar prijatelj, ne bi to trebalo da se desi...
Da sam na tvom mestu, ja bih saslušala šta ta druga strana želi, onda bih vešto ispitala prijatelja, i ako procenim da mogu da učim nešto dobro, latila bih se toga.

Ej,a zar nije mnogo jednostavnije da pozovu ''Sve za ljubav''? :D
 
Da,da ..magicna kutija resava sve vase probleme..
More bre,ti si tu izmedju dve vatre,a moje skromno iskustvo ukazuje da je "sreda uvek u krivu"...
Zeznuta je ta tvoje situacija, veruj mi, ti ces biti kriv ako "pomirenje" ne protekne kako je ocekivano. A bolje ti je ovako kako je, zar ne?
 

Back
Top