prijatelji bivši

More_bre

Primećen član
Poruka
819
ovo je baš za muškarce na pragu 30-tih.

bio sam sa jednim prijateljem baš super u srednjoj školi
i 6 godina posle škole.

ipak, tokom vremena smo počeli da se nekako spontano
sve manje viđamo, dok jednom to nije skroz prestalo.

nisam ga ni sreo ni čuo tri godine, do pre par meseci
kad smo se slučajno sreli.

tu je nastupilo uobičajeno foliranje i razmena formalnih ljubaznosti.

uz njegovo obećanje da će da se javi.


naravno da se nije javio.


Verujem da se ova priča mnogima dešava, zamiru prijateljstva
i rodbinske veze, stvaraju se nova...

Ipak voleo bih da mi date svoja iskustva i savete.
Da li ja da prelomim i da obnovim prijateljstvo, ili da ono što je
spontano prestalo ne pokušavam da vratim ?
 
...da je valjalo , ne bi tinjalo, tinjalo i na kraju ugasilo. Kako i zbog čega- ne znaš odgovor. Ja ne žalim za takvim prijateljstvima, bila su dobra za ta vremena. Ali, vremena se menjaju i mi u njima. Prava prijateljstva traju, nisu vezana za vreme i broj "viđenja" i "zvanja telefonom više puta dnevno"...Imam par takvih, iskrenih, i to je dovoljno...
 
ja imam par prijatelja koji su prilicno introvertni. mislim da se najeze na pomisao da pipnu telefon ili da sami odu kod nekoga. ako ti je prijatelj od takvih ljudi, nazovi ga, nece on sam da se javi. ne mora da znaci da njemu nije drago sto ste se sreli ali...mozda covek nije spontan, ili ide nekom linijom potrosackog drustva u kojem je lako zameniti sve pa i prijatelje...mozda ja i nisam najbolji savetnik jer sam bas u fazi vracanja starim prijateljima, ali sam za obnavljanje kontakata koji su bili kvalitetni.
 
Odlicna tema..cestitam... :!: :!:
Iz licnog iskustva znam da je to tesko...i meni je zao za dvojcom prijatelja...ali u realnosti se pokazalo 'kao jurnjava za vetrenjacama'....mozda kod tebe bude drugacije...zelim da vam se prijateljstvo obnovi ;-)
Jos jednom...odlicna tema u moru glupavih :idea:
 
Па сад...то је тако индивидуално....
Имам бившег најбољег друга који се некако повукао из дружења од кад се оженио... посао, обавезе, деца.....чак, његова жена је више заинтересована за нека виђања и заједничка дружења него он (мада сам њу упознала тек као његову жену, не знамо се од раније)....

Кад год се сретенмо он увек прича како би требало да се видимо, како ће се јавити...али знам да је флегма (увек је такакв и био, успорен и без неке енергије) и да неће он никад први покренути тако нешто. Једно време (неколико година) ја сам била та која је звала, инсистирала на посетама, дружењима....а после сам се сморила... Осећала сам се као да се намећем, а да њима није стало до виђања и дружења...па сам престала. Жао ми је што смо се изгубили, али шта да се ради...
И дан данас кад се видимо Бог зна како се изљубимо и испричамо, али све остаје само на томе. Драго ми је кад га видим, али немам више жељу да иницирам неко дружење...
 
Kad_LupimLupim:
Ako te je zadnje tri godine boleo qurac da ga okrenes i vidis sta covek radi, ne znam zasto bi ti sad bilo drugacije.
buhuhuuuu, zašto si tako gruuub ? ah moja guuzaaa...ah, ah, ahh, A...hh


za vas ostale:
nije to tek tako bilo odjednom, jedan dan se super zezamo - sledećeg se više ni telefonom ne čujemo.
nije tako, nego postepeno.
Istina je da smo vremenom zbog različitih obaveza imali manje zajedničkih tema
i vremena, ali mislim da se slažem da je najveći problem, bar sa moje strane, u tom
nedostatku energije i volje.
Potrošiš se tokom dana i onda kad dođeš kući nemaš baš volju da
izletiš u grad...

Yebiga - ovo bi trebalo da pročitaju oni sa tinejdžerskog podforuma,
pa da se svi udrogiraju i umru pre 25-te.

Mangup:
Odlicna tema..cestitam... :!: :!:
Hej, hvala ! a da vidiš tek ostale moje aktivnosti na forumu...
 
More_bre:
ali fora je da bih ja voleo da se opet družimo.
pa sam u dilemi.
radi ono sto bi voleo. uvek.
nema tu dileme.

naravno, moze da ti se desi da drug krene da te kulira, ili da pocnes opet da se druzis pa da shvatis da to i nije to i opet se povuces... moze svasta da se desi, ali jedino ako iniciras druzenje ponovo. ovako - nece se desiti nista :)

p.s. ja retko nesto hocu, i volim, ali kad je tako - idem za tim. za camotinju uvek ima vremena :) :)
 
Ne možeš vraćati stara prijateljstva, kada ste već toliko dugo bili bez kontakta. Promenite se, a još uvek pamtite jedni druge po onome što ste bili. Ume to da bude lepo, sretnete se nekad, negde, i krenu podsećanja na stara vremena, neke davne priče... Ali kako se ne možete vratiti u te dane, tako ni to prijateljstvo ne može biti obnovljeno samo tako.

Započeti iznova prijateljstvo sa nekadašnjim drugarima, to je već moguće. Ukoliko nam sada, ovakvi kakvi smo, to odgovara isto koliko nekada, onakvima kakvi smo bili, tj ukoliko se i dalje kapiramo, imamo razumevanje jedni za druge, slične potrebe i poglede ili šta već navodi ljude da se intentivnije druže. Skapirati sve to kao jedno novu priču, a ne nastavak prošlog, ne tražiti povratak pošlosti. I naravno, pokazati interesovanje za tim. Bez 'oću-neću, da li, a kako bi bilo,...
 
Pa evo i jednog saveta od devojke na pragu tridesetih....Pozovi ga....Ja sam nakon 6 godina neviđanja, obnovila prijateljstvo sa drugaricom iz srednje škole....i daleko od toga da sam se pokajala... Pokušaj i ti isto. Nemaš šta da izgubiš....Možeš samo da dobiješ još jednog prijatelja.
 
Mangup:
xexexeex...homo?

pa jbga...cirtiram: onda je tu nasupilo uobičajeno foliranje i razmena formalosti (mogao je da bude malo srdačniji)........obeć'o je da će zvati...( i da če mi prsten doneti : ) ).........da li da ga zovem......ja bih se družio ..... (baš mi se dopao tada kada sam ga nakon dužeg vremena video.........)
 
moonja:
pa jbga...cirtiram: onda je tu nasupilo uobičajeno foliranje i razmena formalosti (mogao je da bude malo srdačniji)........obeć'o je da će zvati...( i da če mi prsten doneti : ) ).........da li da ga zovem......ja bih se družio ..... (baš mi se dopao tada kada sam ga nakon dužeg vremena video.........)
Pa ima smisla...a mozda i ne...more_bre sta je po sredi ili petku ? :lol: :lol:
 
Mangup:
Pa ima smisla...a mozda i ne...more_bre sta je po sredi ili petku ? :lol: :lol:
pošto nada uvek poslednja umire,
ja neću da budem taj dušmanin koji će je uzeti od moonje.
jednog dana doživećeš ti taj svoj dijalog, a do tada
dobro peri šargarepe i krastavce.


za ostale:
hvala za ozbiljno sastavljene i dobronamerno
upućene odgovore.
 

Back
Top