kosulja sa ruskom kragnom

Ako budes stavio leptir masnu na kosulju sa ruskom kragnom - izgledaces prilicno smesno.
Verujem da si zapravo mislio na kosulju koja izgleda kao da joj je okovratnik podignut, a samo su coskovi presavijeni... Ne znam kako se zove ta kragna, ali sam ubedjen da nije ruska. Rusku kragnu moze da ti napravi bilo koja krojacica, skidajuci kragnu sa kosulje koju si odabrao. Tj, to ti je kosulja koja prakticno i nema okovratnik.
Leptir masnu mozes da nosis i uz bilo koju obicnu kosulju, ali bi tom prilikom izgledao kao ekscentricni intelektualac, sto verujem da ti nije cilj, vec zelis da izgledas poput grofa, princa, ili tako nekog...
Dakle ne znam gde mozes da narucis kosulju koju bi hteo, ali znam gde mogu da ti je iznajme. Mogu da ti je iznajme u pozoristima, Narodnom npr.
Pa ako ti to pravi posao, bice mi drago da sam ti pomogao.
 
Iivija:
wing tip shirt.... iliti... winged-tipped collar tuxedo shirt! .....jao sve moram ja da vas uchim.....
naruchi online.....
Da, Covece Iz Prasume, u trenutku nisam mogao da se setim kako se ta kosulja popularno naziva u srpskom jeziku. Dakle nemoj da trazis onako kako sam ti ja neuko objasnio, vec trazi ''kosulju za smoking sa okovratnikom podvrnutih krilaca''. Svako ce te rado usluziti i odmah ce znati o cemu se radi.
Naravno, nemoj da zaobidjes on-lajn narudzbinu. Brzo ce da pristigne... za zlatnu svadbu.
Zna sve livija... Balraj ce takvu istu da nosi na monsunskoj svadbi. Nevernica... besan sam na nju zbog udadbe.

E, ozbiljno... Tarzane, nemoj da obuces obican sakao ako vec insistiras na toj sulji. Mislim izgledaces k'o konobar ovo ono. Sad ja kao baratam mladalackim fazonima...
Iznajmi i smoking, pa da budes bas ono u elementu... Meni bi bio smesan, al' jbg, ne zenis mene.
Da se mene pita, ti bi obukao kosulju bez kravate. I zakopcao je do grla (e tu bi ti legla ruska kragna). Nekako kravata nije deo nase tradicije, a ruku na srce nije ni za crkvu. Zna se da se u crkvu ide u zakopcanoj beloj kosulji... uzemljenje se nigde ne pominje.
Tako sam ja ucinio kad sam se onomad zenio. I imao sam prsluk i sat sa lancem. Sad, nisam bas siguran da l' sam imao sat ili su mi na lancu bili kljucevi, ali lanac sam garantovano imao - em se secam, em imam fotke. Mislim, sve je to bilo manje zbog tradicije, a vise da ne budem kao ostale mladozenje. Dobro, moze biti da sam izgledao kao Amis, samo bez sesira - ali nije ni to lose... Znas, tad su se nosila svilena dvoredna odela ciklama boje i kravate cvetnih dezena. Eh, kad se setim...
Al' tebe bas zabole za ovu moju ispovest... imas ti svoju muku.
 
Julian_Duranona:
Da, Covece Iz Prasume, u trenutku nisam mogao da se setim kako se ta kosulja popularno naziva u srpskom jeziku. Dakle nemoj da trazis onako kako sam ti ja neuko objasnio, vec trazi ''kosulju za smoking sa okovratnikom podvrnutih krilaca''. Svako ce te rado usluziti i odmah ce znati o cemu se radi.
Naravno, nemoj da zaobidjes on-lajn narudzbinu. Brzo ce da pristigne... za zlatnu svadbu.
Zna sve livija... Balraj ce takvu istu da nosi na monsunskoj svadbi. Nevernica... besan sam na nju zbog udadbe.

E, ozbiljno... Tarzane, nemoj da obuces obican sakao ako vec insistiras na toj sulji. Mislim izgledaces k'o konobar ovo ono. Sad ja kao baratam mladalackim fazonima...
Iznajmi i smoking, pa da budes bas ono u elementu... Meni bi bio smesan, al' jbg, ne zenis mene.
Da se mene pita, ti bi obukao kosulju bez kravate. I zakopcao je do grla (e tu bi ti legla ruska kragna). Nekako kravata nije deo nase tradicije, a ruku na srce nije ni za crkvu. Zna se da se u crkvu ide u zakopcanoj beloj kosulji... uzemljenje se nigde ne pominje.
Tako sam ja ucinio kad sam se onomad zenio. I imao sam prsluk i sat sa lancem. Sad, nisam bas siguran da l' sam imao sat ili su mi na lancu bili kljucevi, ali lanac sam garantovano imao - em se secam, em imam fotke. Mislim, sve je to bilo manje zbog tradicije, a vise da ne budem kao ostale mladozenje. Dobro, moze biti da sam izgledao kao Amis, samo bez sesira - ali nije ni to lose... Znas, tad su se nosila svilena dvoredna odela ciklama boje i kravate cvetnih dezena. Eh, kad se setim...
Al' tebe bas zabole za ovu moju ispovest... imas ti svoju muku.
chuj ovo... :shock:
pa kad imate stajlinge i kastinge i lukove i bukove.. rekoh chisto da podsetim kako se to popularno kazhe.... i stizhe u roq od dve nedelje.... u stvari ne znam koliko duzhe mozhe biti za inostranstvo... mozhda mesec al ne vishe....
balraj se ozhenio u japankama... btw... sa raskopchanom koshuljom.... i to nekom bozhe sachuvaj cvetnom.... al to sad i nije bitno.... chinjenica je da cje da opalimo jedno veliko tradicionalno indijsko venchanje.... a onda koshulja necje biti ni bitna... mislim koliko se chesto vidjaju slonovi na ulici....?
al to ako do toga i dodje.... ovaj brak je nevazhecji... a meni zhao da propustim juliana....
al eto.. vidim sad da je i on zhenjen... i nishta.....
na kraju cju ja ostati usedelica..... :shock:
 
Ima da se iznajmi odgovarajuća košulja i smoking u istim onim radnjama sa venčanicama. Ima i onaj glupi crveni pojas ili kako se već to naziva što gledam u amerikanskim serijama (kad ga obuku za prom najt or somting lajk det). Zeleni nemaju. Da ne ide u pozorište, možda zaluta u Puž i pozajme mu kostim za maskenbal.
 
Julian_Duranona:
Da, Covece Iz Prasume, u trenutku nisam mogao da se setim kako se ta kosulja popularno naziva u srpskom jeziku. Dakle nemoj da trazis onako kako sam ti ja neuko objasnio, vec trazi ''kosulju za smoking sa okovratnikom podvrnutih krilaca''. Svako ce te rado usluziti i odmah ce znati o cemu se radi.
Naravno, nemoj da zaobidjes on-lajn narudzbinu. Brzo ce da pristigne... za zlatnu svadbu.
Zna sve livija... Balraj ce takvu istu da nosi na monsunskoj svadbi. Nevernica... besan sam na nju zbog udadbe.

E, ozbiljno... Tarzane, nemoj da obuces obican sakao ako vec insistiras na toj sulji. Mislim izgledaces k'o konobar ovo ono. Sad ja kao baratam mladalackim fazonima...
Iznajmi i smoking, pa da budes bas ono u elementu... Meni bi bio smesan, al' jbg, ne zenis mene.
Da se mene pita, ti bi obukao kosulju bez kravate. I zakopcao je do grla (e tu bi ti legla ruska kragna). Nekako kravata nije deo nase tradicije, a ruku na srce nije ni za crkvu. Zna se da se u crkvu ide u zakopcanoj beloj kosulji... uzemljenje se nigde ne pominje.
Tako sam ja ucinio kad sam se onomad zenio. I imao sam prsluk i sat sa lancem. Sad, nisam bas siguran da l' sam imao sat ili su mi na lancu bili kljucevi, ali lanac sam garantovano imao - em se secam, em imam fotke. Mislim, sve je to bilo manje zbog tradicije, a vise da ne budem kao ostale mladozenje. Dobro, moze biti da sam izgledao kao Amis, samo bez sesira - ali nije ni to lose... Znas, tad su se nosila svilena dvoredna odela ciklama boje i kravate cvetnih dezena. Eh, kad se setim...Al' tebe bas zabole za ovu moju ispovest... imas ti svoju muku.

Juliane, kad su bila ta vremena?! Staro si ti momče...Iz še'set i neke... :lol:
 
collar.gif
 
CovekIzPrasume:
Izludeh tražeći košulju sa ruskom kragnom po Beogradu... jednostavno ih nema u radnjama. Zna li iko gde mogu da kupim ili naručim šivenje kvalitetne svečane košulje koju bih nosio uz leptir mašnu na venčanju? Svaki predlog je dobrodošao!

trg nikole pasica......nekad marxa i engelsa...." pa preko puta........ "tfy" mooške košoolje sa "ruskom kragnom"...odlične....ako si deb'o onda ništa....malko su strookirane....ja imam crnu i belu........ooodlićne su! a za lept. mašnu ne znam................a i ne idu uz košulje........gore pomenute........
 
marina.c:
Juliane, kad su bila ta vremena?! Staro si ti momče...Iz še'set i neke... :lol:
Pa sad... Rodjeni smo iste godine. A ti si zena u najboljim godinama, kako sam mogao da citam po pisanijima na onoj temi na ZK...
Doduse, ja jesam odrtaveo. Ali to sam samo ja...
moje srce:
Julijana Duranonu ne treba citati dok pijes kafu jer ti ista zavrsi u nosu (od smeha).

a za kragnu (rusku i ostale) sve su ti odgovorili ljudi dobro.
Hvala.
Posle ovog komplimenta slobodno mozes da izbegnes formalnost navodjenja punog imena i prezimena, ako nadjes za shodno da me ponekad pomenes.
Necu to smatrati nepotrebnim intimiziranjem, ili nedajboze necim jos nepozeljnijim.
 

Back
Top