Nacionalizam medju tinejdzerima

Tusenfryd

Poznat
Poruka
7.674
OK, postoji slicna tema pod imenom Rasizam? o kojoj se raspravlja i o nacionalizmu, i ja sam tamo ostavljala postove. Ali sinoc sam se zestoko iznervirala. Odem na pricaonicu, za nick uzmem svoje ime /Tihana/ i odmah me startuje neki tip s recenicom ,,imas hrvatsko ime...'' Ne da sam poludela. Ja sam Srpkinja, ali je li to uopste bitno?!? Cak i da nisam??? I da li moje ime govori nesto o meni??? Da li govori ko sam ja, kakva sam, sta je u meni dobro, zbog cega me treba upoznati? Sta vi mislite o tome? Da li je i koliko nacionalizam medju nama izrazen? Pozdrav
 
Ovo je jedna od retkih pametnih tema na ovom forumu. Bravo :wink:


Mislim da je to stvar vaspitanja... Dosta ljudi se tripuje na nacionalizam i rasizam... ne znam, morali su to od nekoga da nauche. Meni moji nikada nisu punili glavu time, tako da ne delim ljude u grupe. Sve su to ista bicja i uzhasni su, zar je bitno gde zhive? :roll: :wink:
 
Meni je rasizam opsta glupost. Ma mozes da budes i sa marsa i na znam ni ja odakle,ali ja te necu razlikovati od drugih. Jedino po cemu se ljudi razlikuju i po cemu trebaju jeste po njihovoj LICNOSTI. A rasizam....to je nesto najgore. Najvise mrzim kada neko kaze "E vidi camugu" (a misli na crnca) ili neku takvu glupost. A
 
Pre mozda mesec dana sam negde na forumu naisla na jednu temu... Njen autor je ostavio post u kome se preko matematickog racuna doslo do neke ogromne brojke. Taj broj je predstavljao broj ljudi koji bi trebali biti nasi preci pod uslovom da si cist (po nacionalnosti)... Tu pada u vodu svaka fraza tipa ,,Veliki srbin, hrvat, bosanac, amerikanac, indijanac...'' Grozim se ljudi koji vrednuju osobu na osnovu nacionalnosti (koja je u tom postu totalno pokopana)... Ja sam po nacionalnosti kosmopolitkinja... ako to predstavlja najsiri pojam...
 
Slazem se sa vama.MIslim da je rasizam nazalost postao neka vrsta trenda.Nasilnicke bande kao Skinheadsi i takozvani neofasisti danas su cak i popularni.Mislim da su ljudi koji podrzavaju tako nesto pre svega konzervativni u losem smislu,veoma uskih pogleda na svet.Nikada nisam ljude cenila na osnovu verskog,nacionalnog,rasnog ili seksualnog opredeljenja.Mislim da kucno vaspitanjne igra veliku ulogu u tome ali opet....danas mnogi klinci koji se pale na nacionalizam rade to upravo kao odredjenu vrstu bunta prema autoritetima.Jos cu malo da vas smorim pricom o jednoj emisiji koju sam gledala pre mesec dana.O tome kako su 90 i neke u Nemackoj Skinsi i neofasisti kamenovali i zapalili Kucu suncokreta,tj. azil za ljude iz Vijetnama.Grozno,uopste mi nije jasno kako u nekome moze postojati toliko mrznje i besa.A znate sta je najtuznije.... oni su kucu pod opsadom drzali nedelju dana a policija uopste nije reagovala.........toliko o borbi protiv rasizma.
 
Meni stvarno nije jasno zasto se gadite nacionalizma, jedno je nacizam i sovinizam a drugo nacionalizam. Da li je on izrazen vise kod nas? NE Pa jeste li gledali vaterpolo letos? Druga stvar je sto su neki likovi (Sonja Biserko, Natasa Kandic...) ucinili da se covek postidi sto je srbin, ali uposte nije lose osecati ponos zbog pripadnosti jednoj naciji. I nije tacno da su skinsi i neonacisti popularni ja NIKAD nisam cuo da je neko rekao neku rec divljenja za njih. A oni i nisu nacionalisti nego sovnisti i to jeste za osudu ali nikako nije za osudu biti nacionalista!!! :x
 
Trut:
Meni stvarno nije jasno zasto se gadite nacionalizma, jedno je nacizam i sovinizam a drugo nacionalizam. Da li je on izrazen vise kod nas? NE Pa jeste li gledali vaterpolo letos? Druga stvar je sto su neki likovi (Sonja Biserko, Natasa Kandic...) ucinili da se covek postidi sto je srbin, ali uposte nije lose osecati ponos zbog pripadnosti jednoj naciji. I nije tacno da su skinsi i neonacisti popularni ja NIKAD nisam cuo da je neko rekao neku rec divljenja za njih. A oni i nisu nacionalisti nego sovnisti i to jeste za osudu ali nikako nije za osudu biti nacionalista!!! :x
U pravu si da treba voleti svoj narod,samo ne treba pljuvati po drugima zato sto niste iste nacionalnosti.Jedno pitanje: sta znaci nacizam :?:
 
u principu sam protiv rasizma potpuno, al nekako moram da razumem i neke ljude koji jesu rasisti...zamisli mog ortaka cijem su caletu u ratu hrvati odsekli glavu onim svojim kako-se-vec-zove i sutirali je...kako on da ih ne mrzi? ja jesam za oprastanje, ali ne mogu da mu kazem ma zaboravi, oprosti, nije to nista? vi biste mogli?
 
Ernesto_Che:
u principu sam protiv rasizma potpuno, al nekako moram da razumem i neke ljude koji jesu rasisti...zamisli mog ortaka cijem su caletu u ratu hrvati odsekli glavu onim svojim kako-se-vec-zove i sutirali je...kako on da ih ne mrzi? ja jesam za oprastanje, ali ne mogu da mu kazem ma zaboravi, oprosti, nije to nista? vi biste mogli?



nemoj se sad ljutiti sto cu ti ovo reci,ali ocu moje frendice su isto srbi uradili,pa cura pokusava da zivi bez mrznje prema njima,i to joj svi govorimo.znas,ne mora se mrziti citava nacija tbog toga,nego samo krivci... pease
 
DevouredSoul:
Ovo je jedna od retkih pametnih tema na ovom forumu. Bravo :wink:


Mislim da je to stvar vaspitanja... Dosta ljudi se tripuje na nacionalizam i rasizam... ne znam, morali su to od nekoga da nauche. Meni moji nikada nisu punili glavu time, tako da ne delim ljude u grupe. Sve su to ista bicja i uzhasni su, zar je bitno gde zhive? :roll: :wink:

Ne znam... mladi smo, pametni, treba ludo da prozivimo ove godine, da se zezamo, pa i na Forumu... kad cemo se glupirati ako ne sada? Ponekad je bolje da se zezas i zaboravis na sve, nego da raspravljas o necem tako komplexnom kao sto je ova tema... :?
 
Ernesto_Che:
u principu sam protiv rasizma potpuno, al nekako moram da razumem i neke ljude koji jesu rasisti...zamisli mog ortaka cijem su caletu u ratu hrvati odsekli glavu onim svojim kako-se-vec-zove i sutirali je...kako on da ih ne mrzi? ja jesam za oprastanje, ali ne mogu da mu kazem ma zaboravi, oprosti, nije to nista? vi biste mogli?

ja ne znam dal' bih mogao, al bih morao ako bih hteo da zivim dalje normalnim zivotom, miran pred sobom i drugima :roll:
a tvoj ortak ne sme da zbog toga mrzi hrvate, jer ono nisu uradili svi hrvati .......
u tome je stvar. niko nema razloga da mrzi ceo narod, moze da mrzi pojedince ...... a cinjenica je da su uglavnom svi ljudi svukuda vecinom isti. a pocnu da se mrze zbog nekolicine boodala. i tako to ide kroz celu istoriju .........
 
Ljudi,
crnaca ima sve vise i vise(kineze da ne pominjem), a belaca ima sve manje i manje. Najbolji kosarkasi crnci, fudbaleri crnci, ragbisti crnci,...
zar vam to ne smeta?
Hitler je ubijao sa razlogom koji samo on zna, to ne mogu da shvate obicni ljudi, jer on nije bio lud vec natprosecno inteligentan.
Jamajcanke su druga prica :twisted:
 
infidel:
Ljudi,
crnaca ima sve vise i vise(kineze da ne pominjem), a belaca ima sve manje i manje. Najbolji kosarkasi crnci, fudbaleri crnci, ragbisti crnci,...
zar vam to ne smeta?
Hitler je ubijao sa razlogom koji samo on zna, to ne mogu da shvate obicni ljudi, jer on nije bio lud vec natprosecno inteligentan.
Jamajcanke su druga prica :twisted:

pa chika hitler bi i tebe streljao jer nisi arijevac, samo ne znam dal bi ti to tada protumachio kao "natprosechno inteligentno" ........

sto se kineza tice, njihova zemlja radi na tome da ih bas i ne bude previse jer to nikom ne odgovara iz raznih razloga. ne odgovara ni meni, ali iskljucivo iz ljudskih razloga, a ne rasistickih, kao sto tebi vec smeta.
a crnci i jesu najbolji sportisti, jer im je priroda dala da budu fizichki najrazvijeniji itd itd. ne znam sta je tu tako lose. ti mozda znas pa mi reci.
a crnaca nema vise od belaca, niti ce ih biti vise, a i pa sta i ako ih ima vise? koji je tvoj problem?
 
Keeper:
infidel:
Ljudi,
crnaca ima sve vise i vise(kineze da ne pominjem), a belaca ima sve manje i manje. Najbolji kosarkasi crnci, fudbaleri crnci, ragbisti crnci,...
zar vam to ne smeta?
Hitler je ubijao sa razlogom koji samo on zna, to ne mogu da shvate obicni ljudi, jer on nije bio lud vec natprosecno inteligentan.
Jamajcanke su druga prica :twisted:

pa chika hitler bi i tebe streljao jer nisi arijevac, samo ne znam dal bi ti to tada protumachio kao "natprosechno inteligentno" ........

sto se kineza tice, njihova zemlja radi na tome da ih bas i ne bude previse jer to nikom ne odgovara iz raznih razloga. ne odgovara ni meni, ali iskljucivo iz ljudskih razloga, a ne rasistickih, kao sto tebi vec smeta.
a crnci i jesu najbolji sportisti, jer im je priroda dala da budu fizichki najrazvijeniji itd itd. ne znam sta je tu tako lose. ti mozda znas pa mi reci.
a crnaca nema vise od belaca, niti ce ih biti vise, a i pa sta i ako ih ima vise? koji je tvoj problem?

To sto je Hitler cinio tolika zlodela ne znaci da je bio glup... Slazem se da je taj covek bio vrlo inteligentan, samo sto je to koristio u kako da se izrazim?... negativne svrhe (blago receno)... I Sloba je inteligentan covek, ali tu inteligenciju koristio na isti nacin na koji je to i Hitler radio... A narod do grla u lazima upijao je svaku njegovu rec i obozavao ga...
 
Alexandra9:
To sto je Hitler cinio tolika zlodela ne znaci da je bio glup... Slazem se da je taj covek bio vrlo inteligentan, samo sto je to koristio u kako da se izrazim?... negativne svrhe (blago receno)... I Sloba je inteligentan covek, ali tu inteligenciju koristio na isti nacin na koji je to i Hitler radio... A narod do grla u lazima upijao je svaku njegovu rec i obozavao ga...

hehe ..... :)
pa mozda im je IQ bio iznad 150 ...... ali ...... dzaba im kad su bili gloopi za jednu jedinu stvar - za realnu svest o ljudima i svetu. a ni istoriju chika hitler nije bas proucio, ili se previse zaneo ..... da jeste, video bi da ne ide to tako kako je on zamislio ........

sbve to ih napravilo negativcima, glupanima i sve najgore za sva vremena.
naravno, bice jos onih koji misle da su oni bili moodraci. al sta ces
 
Keeper:
Alexandra9:
To sto je Hitler cinio tolika zlodela ne znaci da je bio glup... Slazem se da je taj covek bio vrlo inteligentan, samo sto je to koristio u kako da se izrazim?... negativne svrhe (blago receno)... I Sloba je inteligentan covek, ali tu inteligenciju koristio na isti nacin na koji je to i Hitler radio... A narod do grla u lazima upijao je svaku njegovu rec i obozavao ga...

hehe ..... :)
pa mozda im je IQ bio iznad 150 ...... ali ...... dzaba im kad su bili gloopi za jednu jedinu stvar - za realnu svest o ljudima i svetu. a ni istoriju chika hitler nije bas proucio, ili se previse zaneo ..... da jeste, video bi da ne ide to tako kako je on zamislio ........

sbve to ih napravilo negativcima, glupanima i sve najgore za sva vremena.
naravno, bice jos onih koji misle da su oni bili moodraci. al sta ces

mudraci= ljudi koje treba postovati
izgleda da si ti to tako shvatio, ja se sa tim ne slazem...
I jos nesto... ima vise vrsta inteligencije... I Hitler i Sloba su zakidali na emocionalnoj... :wink:
 
Keeper:
Ernesto_Che:
u principu sam protiv rasizma potpuno, al nekako moram da razumem i neke ljude koji jesu rasisti...zamisli mog ortaka cijem su caletu u ratu hrvati odsekli glavu onim svojim kako-se-vec-zove i sutirali je...kako on da ih ne mrzi? ja jesam za oprastanje, ali ne mogu da mu kazem ma zaboravi, oprosti, nije to nista? vi biste mogli?

ja ne znam dal' bih mogao, al bih morao ako bih hteo da zivim dalje normalnim zivotom, miran pred sobom i drugima :roll:
a tvoj ortak ne sme da zbog toga mrzi hrvate, jer ono nisu uradili svi hrvati .......
u tome je stvar. niko nema razloga da mrzi ceo narod, moze da mrzi pojedince ...... a cinjenica je da su uglavnom svi ljudi svukuda vecinom isti. a pocnu da se mrze zbog nekolicine boodala. i tako to ide kroz celu istoriju .........




da,to sam upravo i ja rekla :)
 
Rasizam,nacizam,nacionalizam - tri jako razlicite stavri. Ne mrzim nikoga zbog faktora na koje nije mogao da utice,kao sto su boja koze,zemlja u kojoj je rodjen...Znate li koliko je sva ta mrznja smesna? Pa moj dragi drug skins umalo nije slog doziveo kada je cuo da su hrvatski skinsi rekli da sve Srbe treba pobiti? Hahahahaha :lol:
 

Back
Top