Da li jos postoje normalni tinejdzeri?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Maca :)

Početnik
Poruka
31
To je moje pitanje, jer se u poslednje vreme osecam kao sama u ovom nenormalnom svetu jer su svi oko mene idioti koji ne shvataju sta je dobro za njih i nemaju ciljeve u zivotu. A oni koji imaju teze da ih ostvare na najgore moguce nacine. A mi smo ti od kojih zavisi buducnost!?
 
Normalnim smatram osobu koja je postigla nesto u zivotu. Potrudila se da stekne neko obrazovanje ili se trudi. Koja ne slusa onu sljam muziku koju nam namece pink i koja jednostavno zeli da napravi nesto od sebe a da ne podlegne spoljnim uticajima. Muka mi je da po ulici gledam fuksetine koje su polugole i zimi i kojima je jedino interesovanje kako ce izgledati na sledecoj zurci. Gde nas to vodi?
 
Ne znam za vas ali mi je muka da gledam napaljene plavusice koje misle da su neko i nesto, a ne mogu recenicu da sastave. Ja sam od osoba koja kada joj se nesto ne sviđa zadrzi to za sebe. Ne zelim da napadam druge i da im govorim sta rade. Njihov zivot nek rade sta oce. Ali polako shvatam koliko to ustvari utice na mene, moje bliznje i nasu buducnost uopsteno. Ili sam ja jedina koja razmislja o sutra?
 
Maca :):
To je moje pitanje, jer se u poslednje vreme osecam kao sama u ovom nenormalnom svetu jer su svi oko mene idioti koji ne shvataju sta je dobro za njih i nemaju ciljeve u zivotu. A oni koji imaju teze da ih ostvare na najgore moguce nacine. A mi smo ti od kojih zavisi buducnost!?

izvini zbog ovoga sto cu ti reci..........po ovome sto si napisala vidi se da si mnogo zrela devojka.imas zrelo razmisljanje..........ali niko od tebe netrazi da ti budesh fuksa,ali opusti se malo..........ja licno mislim da preozbiljno shvatas neke stvari,vidi se da si pametna........ja se takodje nekad zapitam gde sve ovo vodi kad vidim klinke od 12 godina u minicu,nafrakane i izgledaju kao babe,aj i to al kad ih vidim kako se lome na stiklama zgadi mi se....ali nemoj da se brines zbog takvih fufica i njima ce ona stvar da se smuci.......shvatice jednog dana sta imaju,a sta su mogle da imaju
 
rich bitch:
izvini zbog ovoga sto cu ti reci..........po ovome sto si napisala vidi se da si mnogo zrela devojka.imas zrelo razmisljanje..........ali niko od tebe netrazi da ti budesh fuksa,ali opusti se malo..........ja licno mislim da preozbiljno shvatas neke stvari,vidi se da si pametna........ja se takodje nekad zapitam gde sve ovo vodi kad vidim klinke od 12 godina u minicu,nafrakane i izgledaju kao babe,aj i to al kad ih vidim kako se lome na stiklama zgadi mi se....ali nemoj da se brines zbog takvih fufica i njima ce ona stvar da se smuci.......shvatice jednog dana sta imaju,a sta su mogle da imaju

hvala na komplimentu...ocigledno je moj najveci problem sto ne mogu samo da cutim i gledam kako propadamo...upravo o tome pricam...o deci koja umesto da grade sebi buducnost, idu u skolu, oni broje koliko je koja imala momaka, koja je s kim spavala... zvucim ko neka baba sa 16 god. , ali ipak mi se gadi svet u kojem zivim. mozda stvarno treba pobeci iz ove Srbije. Ali kad razmislim kada bi svi koji vrede nesto samo odustali, ko ce ostati? One fufe i napaljeni fenseri, bice mi drago jednog dana ako shvate sta imaju, a sta su mogli da imaju, ali tad ce biti kasno...vec cemo propasti...
 
srecja pa bar kod nekih postoji ogorchenje prema nuspojavama ovog bolesnog drushtva, kao shto su te "fufe i fenseri"..... ali treba icji dalje - nije valjda da biste zbog fufi i napaljenih fensera bezhali iz svoje zemlje? ;) i necje sigurno zemlja propasti zbog takvih. ako zlo pobedjuje, onda jednostavno dobro nije dovoljno dobro.
 
Maca :):
To je moje pitanje, jer se u poslednje vreme osecam kao sama u ovom nenormalnom svetu jer su svi oko mene idioti koji ne shvataju sta je dobro za njih i nemaju ciljeve u zivotu. A oni koji imaju teze da ih ostvare na najgore moguce nacine. A mi smo ti od kojih zavisi buducnost!?
Normalnim smatram osobu koja je postigla nesto u zivotu. Potrudila se da stekne neko obrazovanje ili se trudi. Koja ne slusa onu sljam muziku koju nam namece pink i koja jednostavno zeli da napravi nesto od sebe a da ne podlegne spoljnim uticajima. Muka mi je da po ulici gledam fuksetine koje su polugole i zimi i kojima je jedino interesovanje kako ce izgledati na sledecoj zurci. Gde nas to vodi?
Ne znam za vas ali mi je muka da gledam napaljene plavusice koje misle da su neko i nesto, a ne mogu recenicu da sastave. Ja sam od osoba koja kada joj se nesto ne sviđa zadrzi to za sebe. Ne zelim da napadam druge i da im govorim sta rade. Njihov zivot nek rade sta oce. Ali polako shvatam koliko to ustvari utice na mene, moje bliznje i nasu buducnost uopsteno. Ili sam ja jedina koja razmislja o sutra?

Polako se navikavaj...svet je sve "bogatiji" takvim koji te nerviraju...
Kao sto rece "njihov zivot nek rade sta hoce"...bitno je samo da ostanes svoja...
 
Keeper:
srecja pa bar kod nekih postoji ogorchenje prema nuspojavama ovog bolesnog drushtva, kao shto su te "fufe i fenseri"..... ali treba icji dalje - nije valjda da biste zbog fufi i napaljenih fensera bezhali iz svoje zemlje? ;) i necje sigurno zemlja propasti zbog takvih. ako zlo pobedjuje, onda jednostavno dobro nije dovoljno dobro.

Ja ne nameravam da bezim iz zemlje, bar ne skoro, ali ljudi koji ne podnose ovu turbo folk podkulturu je sve manje, a moje ogorcenje je sve vece. Pokusavam da nadjem sebi srodne i zahvaljujem Bogu sto ih jos ima. :D
 
O da ostacu ja svoja, ali ako ceo zivot budem razmisljala samo o sebi kako cu tek onda divna biti. Ne zelim da mislim samo kako meni da bude dobro, jer mi je previse stalo do drugih da tako razmisljam. Ako se prepustimo njima i gledamo ih kako se mnoze, a ne radimo nista, jednog dana cemo zazaliti jer ce takav nacin zivota zahvatiti i dalje generacije npr. nasu decu!
 
Maca :):
Normalnim smatram osobu koja je postigla nesto u zivotu. Potrudila se da stekne neko obrazovanje ili se trudi. Koja ne slusa onu sljam muziku koju nam namece pink i koja jednostavno zeli da napravi nesto od sebe a da ne podlegne spoljnim uticajima. Muka mi je da po ulici gledam fuksetine koje su polugole i zimi i kojima je jedino interesovanje kako ce izgledati na sledecoj zurci. Gde nas to vodi?
za sebe smatram da sam normalan...idem u gimnaziju,ocene su mi sasvim ok (osim likovnog,imam tricu i keca),grandovu muziku ne slusam niti cu skoro.sam biram svoje drustvo...
 
Sto jes jes...sve se danas svodi na politiku, traceve i folk.... pa gde ode nasa Srbija? To sto po ulicama setaju klonovi i sto brinu sta ce za 10 dana da obucu za neku zurku za koju su cule da ce mozda biti kod nekog za koga mozda nikad nisu ni upoznale ne treba uopste da te brine. To nam nekako dodje u prilog, jer cemo mi za 10 godina steci neko znanje (ako Bog da) i nesto postici u zivotu dok ce one i dalje stajati pred ogledalom sa jednim "ogromnim" pitanjem: Kog sponzora danas da nadjem?.... Sto je jako jadno...... Mi cemo raditi za dobar zivot dok ce one iskoriscavati sexualno ugrozene cicice koji se pale na sve sto je zenskog roda i ide na dve noge....
 
Ima normalnih tinejdzera... Ne vidim sta je lose u buntovnistvu (moj moto je Rebel Inside - Rebel for Life)? Time se trudimo da ne budemo kao ostali, da se izborimo za svoje ideale, stavimo dobre stvari u prvi plan. Time se dokazuje da smo normalni, ma koliko vama cudno zvucalo( Mozda imamo drugacije shvatanje buntovnistva). Buntovnistvo shvatam kao potrebu da se ne podlegne kicu. Lepo Maca rece da je drzava puna neobrazovanih ljudi koji se zbog svoje ogranicenosti u tom pogledu drze odredjenih stvari kao pijan plota i time ubijaju u pojam one obrazovanije. Mislim da im ne treba dozvoliti dalje zagadjivanje zivotne sredine. A sto se tice turbo folka, ne deli se svet bas samo na folkere i na one koji to nisu, ali svakako da kad cujem da neko obozava Karleusu (koja ne moze da sastavi dve recenice), Seku, Stoju i kompaniju vec u startu imam losije misljenje o njemu. Da pogrsno ne shvatite nemam ja nista protiv izbora odredjene osobe da slusa doticne pojave, vec imam u tome sto ti obicno guse nas ostale koji ne mozemo da ih smislimo. Nikad necu zaboraviti ekskurziju na kojoj se sva tri dana u basu vrteo jedan isti karleusin cd... kad tad nisam dobio nervni slom nikad necu...

Zakljucak: IMA NORMALNIH TINEJDZERA, nemoj da se brines ;) Samo steta je sto mnogi imaju zelju da odu odvade... umesto da ostanu i da se bore protiv poremecenih... sta ce biti ako svi normalni odu...

p.s. Zaboravih da kazem: A sta cemo sa ljudima koji sa 15, 16 pocinju da puse i piju? Jel vam to normalno? Ako jeste ala vera... a sto rece neko bolje da se napiju i da puse nego dase drogiraju... osvrnite se oko sebe i pogledajte po skolama sta rade s cigarama, i flajkama. Desava se da ne mozes da stojis na hodniku zbog duvanskog dima koji dopire iz wc-a. A da ne pricam sto je pola skole blago do potpuno pijano... sokove je na zurkama zamenila votka, sampanjac, viski ili nedaj boze rakija...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top