Fixna proteza

apamu1.gif
.......
 
ZZdddravo!
Trebala bih da nosim aparatic za korekciju zuba, moj ortodont mi je rekao da stvar nije strasna pa mogu da biram da li hocu fixni ili mobilni aparatic....Ja sad ne znam...Naravno, u pitanju je i dupla cena za fixni... Dakle, koja je razlika, i sta je bolje? MOlila bih da mi neko (sa iskustvom) kaze, jer za petnaest dana trebam da stavim jednu od. Unapred hvala....;)
 
Bolja ti je fiksna,ali se duze nosi i ona ti je za stalne zube,ali tu ima oprecnih misljenja.Stalni zubi imaju stabilno leziste i neznam koja je garancija da se nece vratiti ponovo u staru poziciju.To pitaj stomatologa.Ja sam kasno poceo da nosim protezu(16-17),ali ,ali skidajucu, nije imalo efekta.Meni je doktor savetovao da izvadim gornju 4-orku, da bi se napravilo mesta za zub,ali je nisaam hteo i sad sam srecan zbog takve odluke.Nedaj da ti vade zub zbog proteze,umnjak moze.Neopterecuj se mnogo.
 
Bolja ti je fiksna,ali se duze nosi i ona ti je za stalne zube,ali tu ima oprecnih misljenja.Stalni zubi imaju stabilno leziste i neznam koja je garancija da se nece vratiti ponovo u staru poziciju.To pitaj stomatologa.Ja sam kasno poceo da nosim protezu(16-17),ali ,ali skidajucu, nije imalo efekta. Meni je doktor savetovao da izvadim gornju 4-orku, da bi se napravilo mesta za zub,ali je nisaam hteo i sad sam srecan zbog takve odluke.Nedaj da ti vade zub zbog proteze,umnjak moze.Neopterecuj se mnogo.

ja sam nosila protezu i izvadili su mi sve cetiri cetvorke stalne...kaze da drugacije nije moglo....
 
Ja sam nosila i jednu i drugu.
mobilna: nosim jedan dan pa tri ne nosim, pa nosim jedan dan pa pet ne nosim..... pa je zaboravim do sledece kontrole....iako sam tada imala 17-18 godina. Nisam bila klinka.
E onda sam stavila fiksnu, nosila je godinu dana, nisam morala ni jedan zub da vadim:), ispravili su mi se zubi i sada su mi lepi, evo vec ima sest godina kako sam je skinula, nista mi se nije vratilo. Prosto sam videla kako mi se zubi sredjuju:shock:, kako se prostor izmedju njih smanjuje....
Moj ti je savet da ne bacas pare na mobilnu koju verovatno neces da nosis, pa ces posle da puknes pare i za fiksnu, vec da odmah stavis fiksnu i da uzivas za godinu dana.
 

Back
Top