Koštunica za nadgledanu autonomiju

Svabov

Buduća legenda
Poruka
25.294
Predsednik Vlade Srbije Vojislav Koštunica naveo je da je "Srbija potpuno spremna da načini značajan korak u pronalaženju dobrog i održivog rešenja za Kosovo i Metohiju" i da je zato "izašla sa predlogom o nadgledanoj autonomiji za Pokrajinu".

"Misija Saveta bezbednosti UN koja se i tokom ove kratke posete mogla svojim očima uveriti kakvo je stvarno stanje u Pokrajini, može u potpunosti da računa da je Srbija uvek spremna da započne nove pregovore i da predlog o nadgledanoj autonomijii može predstavljati najbolju osnovu za nove razgovore", izjavio je Koštunica agenciji Beta.

"U predlogu Srbije nadgledana autonomija podrazumeva da bi, s jedne strane, bilo omogućeno Albancima da u Pokrajini sami upravljaju svojom vlastitom budućnošću i ostvaruju svoje interese, a s druge strane, Srbija bi saglasno Povelji UN zadržala svoj suverenitet i teritorijalni integritet", rekao je predsednik Vlade Srbije.


e nije sija, nego vrat...

i sta sad ovo jel izd'o? jel uradio najbolje? jel uradio najgore?


 
Nadgedana autonomija je isto ko i nadgledana nezavsnost.
Ni jedno reshenje nece doneti trajnu stabilnost dokle god teroristi i kriminalci rukovode na Kosovu.
Ovo je samo diplamatski potez....dobar ili losh po meni nevazno...i onako nece nishta promeniti.
Koje reshenje kao predlog je po tebi bolje ako je ovo loshe?
 
Ne znam sta ti mislis da je najbolje, ali ja mislim da od ovoga tesko da moze bolje, jednostavno zato sto uopste ne bi bilo OK pustiti teroriste i narko-dilere kao i one koji su od Srbije napravili "najgoreg zlocinca" da rade sta hoce i prave teroristicku drzavu na teritoriji Srbije.
 
Tadica proglasavaju izdajnikom ne toliko zbog toga sta govori, vec zato sto misle bi on olako dozvoolio otcepljenje Kosova (verovatno i jeste tako).
Kosovo jeste veliki problem, ali ipak nije presudan za buducnost Srbije- prezivecemo mi i to, ali nikako ne bi bilo dobro.
 
Obersturmfuehrer:
ne kazem ja da ni da je dobro, a ni lose, mada moguce da je najbolje u ovom trenutku...
elem, napravicu poredjenje sa nekim slicnim (da ne kazem istim) tadicevim izjavama zbog kojih su ga odmah proglasili izdajnikom...

hehehehe, pa nije ovo predloženo da bi neko prihvatio, već da bi se malo izrugivali terminima anglosaxonaca. :lol: Nije nezavisnost, već nadzirana nezavisnost. Ok, evo ruke, mi nudimo nadziranu autonomiju u okviru Srbije :D Koji vam je ? :lol:
 
aaaaa. znachi sve je to jedan vic. kako sam glup.

vojislav koshtunica, premijer srbije, ostao je upamcjen po osnivanju nove vrste diplomatskog pristupa koji je nazvan vickasta diplomatija. 8)

prolaze dani mic po mic.... a zhivot je u stvari jedan veliki....
 
@Keeper
Sta ocekujes? Covek samo to i moze u ovom trenutku. Treba imati strpljenje.
Korak po korak- mislim na duzi period. Kina je Hong Kong uzela posle 100 god, Makao skoro, Tajvan ne zna se ka ce.

Ovakvo razmisljanje je u principu ipak lose, ali zivimo na prostoru gde smo potpuno okruzeni neprijateljima, a cini mi se da smo mi najmanje krivi ili smo krivi sto nismo bili suroviji prema neprijateljima (u davnoj proslosti) i NARAVNOO MNOOOGO BOLJU POLITIKU SMO TREBALI DA VODIMO (mislim na ceo 20-ti vek, to je svakom valjda jasno) sto je i GLAVNI NAS PROBLEM.

Srbija mora da postane jedinstvena i sredjena zemlja bez ovih politickih kultova i zezancija tipa SESELJ, DJINDJIC, SLOBO i slicno.
Republika Srpska ima daleko bolju politicku elitu.
 
Kostunica se opet glupira i zamajava naivne ljude kad je donet ustav iz 1974. kostunica ga je tada kao profesor pravnog fakulteta popljuvao na sva zvona upravo zbog davanja vec autonomije autonomnim pokrajnama zbog cega je tada i najebao a danas im nudi mnogo vise nego sto je bilo ono sto je onda smatrao da je previse.
 
svetolik trpkovic:
Kostunica se opet glupira i zamajava naivne ljude kad je donet ustav iz 1974. kostunica ga je tada kao profesor pravnog fakulteta popljuvao na sva zvona upravo zbog davanja vec autonomije autonomnim pokrajnama zbog cega je tada i najebao a danas im nudi mnogo vise nego sto je bilo ono sto je onda smatrao da je previse.

A jel danas '74-ta? :roll: Je l' on u poziciji da im nudi "više"? I, šta je "više"?
 
Alekasandar2:
Albanci neće prihvatiti nešto što se zove "Autonomija" pa taman da je prepisao Koštunica Aktisarijev plan.

U tome je i lepota ovog Koštunicinog plana:)
Mozes li malo detaljnije obrazloziti u cemu se ta lepota ogleda?
Ako je Kostunici cilj da Albanci odbiju predlog,neka mu bude,to je bar lako postici.
Ali ako zelimo neki pomak,pa jos pozitivan za Srbiju,onda se nikako ne sme imati ovakav cilj tj.da se predlozi nesto sto druga strana sigurno nece prihvatiti.Koja je svrha?
 
Sve mi nekako izgleda da nikome od politicara nije ni stalo sta ce biti sa Kosovom.
Bitno je samo da to dobro zvuci.
Kao nekad Milosevic.Nema veze sto je nesto sustinski lose,bitno je da to dobro zvuci,pa da se potise.
Kao i sporazum iz Kumanova.Samo je glup covek mogao verovati da ce neko da stiti Srbe na Kosovu i odrzava red,ali tako se moglo tumaciti za politicke potrebe i ON ga je tako tumacio.
 
Enfroz2891.:
Pa svi vi koji kritikujete da je ovo loshe shto lepo i ne kazete koji predlog sa nashe strane ne bi bio "manipulacija"?
Najlakshe je srati u prazno i sve samo kritikovati.
Koje je to reshenje koje bi Albanci prihvatili a koje bi sachuvalo Srbe tamo?
potpuna nezavisnost, ali uz garanciju [neki uslov, ili sl.] da srbima nece biti gore nego u BG. ili da ce srbima biti isto kao i svim ostalima, ili cak i bolje nego nama...ali preduslov je "kosova republjik"
 
ja nisam toliki mudrac da znam shta bi trebalo raditi s kosovom, al sigurno znam da ne bi trebalo cele izbore mumlati kako je kosovo srbija, srce, dusha, ovo ono, kako mi to ne damo, a na kraju predlozhiti u sushtini isto shto "ne sme" da se dozvoli, samo sa zahtevom kozmetichke prirode - da granice ostanu nepovredjene.
 

Back
Top