SKIATHOS ali stvarno!

Velika molba za mobilnog!
Uplatili smo danas na brzinu aranzman za Skijatos, vila Amy pored hotela Esperides i plaze Ahladia. Kazu da je odlicna, i da je od samog grada udaljena 2.5 km. Zanima me da li mozemo pesaka do grada, koliko nam treba vremena, kakav je smestaj, sta da ne propustimo, da li treba iznajmiti auto i po kojoj ceni, kao i sve ono sto bi nama potpuno neupucenima o letovanju na ovom ostrvu boravak ucinilo zanimljivijim i ispunjenim?
Dodacu jos da ne stojimo bas najsjajnije finansijski, pa bi nam par tvojih korisnih saveta veoma znacilo!
HVALA!!!
 
Imam informacije da se u pomenutu vilu vracaju ponovo ove sezone turisti koji su bili prosle godine.sto znaci....da su zadovoljni. pogledajte i procitajte malo ovu temu.na strani 32 "mali velja" se raspitivao prosle godine kao i vi( a usijane srpske glave su optuzivale mene da imam 150 nick-ova)za ovu vilu i bio je u njoj..Medjutim, "mali velja" je bio zadovoljan cim ponovo dolazi na skiatos i u istu vilu.blizu vam je plaza,market i bus stanica.za odlazak u grad peske.....zaboravite.neka me isprave oni koji poznaju lokaciju....ali cini mi se da ima oko 3-4km od luke-centra...
 
Verovatno nigde..... jer mu je srpska agencija XXXXX ostala duzna 9000 evra od prosle godine i decko je pomalo rezervisan sa pomenom srpskih turista.medjutim....pokazao mi je i osobu sa ovog foruma,kojoj je poslao papire( cini mi se !!) a oni posle otkazali.inace,nasi ljudi su bili prosle godine zadovoljni i kontaktiraju ga ponovo...ili mene-svejedno(cene su iste).
 
Verovatno nigde..... jer mu je srpska agencija XXXXX ostala duzna 9000 evra od prosle godine i decko je pomalo rezervisan sa pomenom srpskih turista.medjutim....pokazao mi je i osobu sa ovog foruma,kojoj je poslao papire( cini mi se !!) a oni posle otkazali.inace,nasi ljudi su bili prosle godine zadovoljni i kontaktiraju ga ponovo...ili mene-svejedno(cene su iste).
.....U medjuvremenu...razgovarah sa Manosom i potvrdi mi da je bio "utanacio" sa A.A. iz srbije i prestao da prodaje par dana taj studio..medjutim,oni su nasli bolju ponudu i otkazali...tako,da pre nego sto potvrdite rezervaciju-dobro procenite.na ostrvima se skoro sve zna....i onda nasi turisti budu smatrani za neozbiljne,pa nam moze svima praviti poteskoce za buduce rezervacije (kada nam ukinu vize uskoro)....a upravo videh svoje "remek-delo"(prevod): http://www.skiathosproperty.com/us/serb.htm
 
Poslednja izmena:
Za par dana sam na Skiathosu, pa bi me zanimalo nesto o cemu, cini mi se, nije bilo pomena na ovoj temi. Iznad grada postoji manastir Evangelistria u kome se, izmedju ostalog, nalazi ogromna kolekcija muzickih instrumenata. Moje pitanje glasi: da li je neko posetio manastir i video tu zbirku/muzej, zna li se u koje vreme se moze obici, pretpostavljam da se placa ulaz ??? Pitam jer mi je smestaj izvan grada, pa da mogu opusteno da isplaniram obilazak. Hvala.
 
Re: SKIATHOS ali stvarno!

--------------------------------------------------------------------------------

Velika molba za mobilnog!
Uplatili smo danas na brzinu aranzman za Skijatos, vila Amy pored hotela Esperides i plaze Ahladia. Kazu da je odlicna, i da je od samog grada udaljena 2.5 km. Zanima me da li mozemo pesaka do grada, koliko nam treba vremena, kakav je smestaj, sta da ne propustimo, da li treba iznajmiti auto i po kojoj ceni, kao i sve ono sto bi nama potpuno neupucenima o letovanju na ovom ostrvu boravak ucinilo zanimljivijim i ispunjenim?
Dodacu jos da ne stojimo bas najsjajnije finansijski, pa bi nam par tvojih korisnih saveta veoma znacilo!
HVALA!!!
Peske nije zgodno...jer mora asfaltom, nema sa strane za pesake, mora da se vodi racuna jer ima krivina (doduse kasnije ka Kukunariesu ima ih vise) a pojedini voze bas brzo (taksisti npr.). Bus karta je prosle godine bila 1.20 evra jedan smer do grada za odraslu osobu (znaci relacija Ahladies-grad), i ta cena je do Ag. Paraskevi. Dalje (ka Kukunariesu) cena je 1.80 evra. Bila bi velika steta da od ostrva vidis samo Ahladies i grad...Detaljnije o ostrvu pisao ja, strana 90 ovog foruma. Ovo je snimak podvodnog sveta plaze Ahladies...

Super, cestitam...ajd samo sredi prorede...mozda bi mogao da probas i sa ponudom vila na Kalamakiju nasim turistima ...ako moze npr 6 osoba...a cena je recimo 2000-3000 evra (van visoke sezone, ako ne gresim) nedeljno, mislim da bi bilo zainteresovanihCOLOR]

Za par dana sam na Skiathosu, pa bi me zanimalo nesto o cemu, cini mi se, nije bilo pomena na ovoj temi. Iznad grada postoji manastir Evangelistria u kome se, izmedju ostalog, nalazi ogromna kolekcija muzickih instrumenata. Moje pitanje glasi: da li je neko posetio manastir i video tu zbirku/muzej, zna li se u koje vreme se moze obici, pretpostavljam da se placa ulaz ??? Pitam jer mi je smestaj izvan grada, pa da mogu opusteno da isplaniram obilazak. Hvala.
Najbolje da ides autom, mada postoji i bus do manastira sa pocetne stanice u gradu. Do manastira imas lep restoran-vidikovac...Poseta dvoristu i crkvi se nije placala, lepo je sredjeno, dala EU pare, lepa je zbirka ikona, ima "egzoticnih" muzickih instrumenata, nekih etnografskih predmeta, i kolekcija posvecena Balkanskim ratovima...ulaz za navedeno je bio oko 3 evra... [COLOR="Green"]Ispod manastira je put (nismo prosli) za plazu Lehuni (zove se jos i Nikotsara, navodno je ustanik tu sahranjen)...Ovaj put se lepo nadovezuje na Kastro...koji obavezno treba obici...i mislim da je bolje kolima pa jedan (veci ili manji deo peske) nego preko izleta za Lalariju, npr. popodne ili kad nema puno turista. Manastir Charalambos ti je usput...a manastir Panagia Kounistria ima lepu crkvu i lepe freske (tesko ostecene dimom, vlagom), crkva Kechria je lepa, kao i okolna priroda (poslednja dva su na drugom kraju ostrva)
 
Poslednja izmena:
Hvala Mobilnom i Agistrosu na odgovorima. Posto sam malo procesljala forum, vidim da sam takvu predusredljivost od njih mogla da ocekujem! Bas mi je krivo sto nisam ranije otkrila Mobilnog, sigurna sam da bi moja rezervacija isla preko njega, ali... sta se sad moze, kao sto rekoh, uplatih vilu Amy prilicno van grada i to u zadnjem trenutku bez mnogo biranja, iako smo pobornici smestaja u gradu! Priznajem, ispali smo glupi i brzopleti!
Nisam jos uspela da nadjem cene iznajmljivanja auta, i koja agencija za rentiranje je najpovoljnija.
Takodje, ne znam gde mogu da skinem mapu grada sa tim agencijama i marketima.
Moze li se negde videti broj autobuskih linija i gde one saobracaju?
 
.....U medjuvremenu...razgovarah sa Manosom i potvrdi mi da je bio "utanacio" sa A.A. iz srbije i prestao da prodaje par dana taj studio..medjutim,oni su nasli bolju ponudu i otkazali...tako,da pre nego sto potvrdite rezervaciju-dobro procenite.na ostrvima se skoro sve zna....i onda nasi turisti budu smatrani za neozbiljne,pa nam moze svima praviti poteskoce za buduce rezervacije (kada nam ukinu vize uskoro)....a upravo videh svoje "remek-delo"(prevod): http://www.skiathosproperty.com/us/serb.htm

Procitala sam tvoj post u vezi Manos studia pa resih da se ukljucim.Uz duboko razumevanje za tvoju poziciju kod mestana sa kojima zivis i iskrenu zahvalnost za svu pomoc nama forumasima mislim da nije fer stiti vlasnike pansiona,a kritikovati potencijalne turiste iz Srbije.

Naime, ja sam jedna od turista iz Srbije koja je kontaktirala mailom i telefonom vlasnika studia.Prepiska je bila korektna, na mail-ove vlasnik je odgovarao brzo ( na jednom losem skoro nerazumljivom engleskom) i sve bi bilo kako treba da stvar nije zapela oko slanja predracuna - "pro forma invoice", bez koga po zakonu Srbije nije moguce izvrsiti uplatu u na bilo koji racun van Srbije. Mile ti to dobro znas. Ako se odnosi na mene(a znam da je tako) kada govoris da je sa nekim "utanacio" , onda se mora reci cela istina, vlasnik je nazalost poslao predracun u ekstenziji koja nikako nije mogla da se otvori kako bi postala dokument za uplatu. Na moju molbu da pokusa predracun poslati ponovo u drugoj ekstenziji odgovorio mi je " that i can do for you manos".
Posto uplata avansa kao potvrdu rezervacije nije bila moguca Manosa sam obavestila da sam smestaj nasla na mestu gde je to moguce(sto mislim da je od "srpskih turista" sasvim korektno).
Kao sto vidis nisu nasi prijatelji Grci bas uvek tako profesionalni kao sto bih mi zeleli, a nisu ni srpski turisti "neozbiljni" a ja cu dodati ni nepismeni.
 
Hvala Mobilnom i Agistrosu na odgovorima. Posto sam malo procesljala forum, vidim da sam takvu predusredljivost od njih mogla da ocekujem! Bas mi je krivo sto nisam ranije otkrila Mobilnog, sigurna sam da bi moja rezervacija isla preko njega, ali... sta se sad moze, kao sto rekoh, uplatih vilu Amy prilicno van grada i to u zadnjem trenutku bez mnogo biranja, iako smo pobornici smestaja u gradu! Priznajem, ispali smo glupi i brzopleti!
Nisam jos uspela da nadjem cene iznajmljivanja auta, i koja agencija za rentiranje je najpovoljnija.
Takodje, ne znam gde mogu da skinem mapu grada sa tim agencijama i marketima.
Moze li se negde videti broj autobuskih linija i gde one saobracaju?

Spisak autobuskih stanica (autobus saobraca iskljucivo na juznoj strani ostrva - terminus u gradu kod skole do Kukunariesa - ima oko 13-14 km):
BUS STOPS:

1. Terminus (Junior school & New Port)
2 Delta (crossroads airport road and ring road)
3. Sineterismos (road to Profitis Elias)
4. Ring road (supermarket)
5. Akropolis (Health Centre)
6. Megali Ammos
7. Poseidon/Megali Ammos (Taverna and apartments)
8. Annis (beginning of Vasilias Beach)
9. Vasilias (main stop)
10. Between Vasilias and Achladies
11. Achladies (beach and Hotel Esperides)
12. Villa Liva (Sklithri Beach)
13. Tzanaria Beach (Nostos & Kanapitsa)
14. Vromolimnos & Nostos
15. Kolios
16. Kolios/Platanias
17. Aghia Paraskevi (Platanias Beach & Princess Hotel)
18. Poros
19. Troulos crossroad (road to Kounistra Monastery, Zorbathes & Asellinos Beach)
20. Victoria (petrol station).
21. Troulos Beach
22. OTE building (dirt road to Mandraki area)
23. Maratha Beach (Palace Hotel)
24. Mandraki (Caravos Hotel & path to Mandraki Beach, Elias Beach & Agistri Beach
25. Yiouvanakis (supermarket and road to Mandraki (Xerxes) Beach
26. Aghia Eleni (Beach)
27. Koukounaries (terminus)
terminus kod osnovne skole se "vodi" kao stanica 0, tako da je Kukunaries 26-ta stanica

evo linkova rent a car agencija:

http://www.skiathoscheapcarrental.gr/skiathos_car_rental_pricelist.html

http://www.skiathosinfo.com/business/victoria-cars.htm
 
Poslednja izmena:
prvo neznam ko te je naprzio za vilu amy,jer je vila fenomenalna sa predivnim dvoristem.ja i moja porodica idemo po 2 put tamo.ono sto nas je iznenadilo je da su domacini vrlo ljubazni a sobe se ciste svaki dan.to sto si udaljena od centra par kilometara ti nista neznaci cak vise i koristi jer grad tokom dana nije interesantan a i nemas neke plaze u blizini.ono sto bih ti prijateljski posavetovao je da se opustis jer je celo ostrvo lepo i sve je blizu tako da nemoras da se opterecujes glupostima.ja i supruga sa dvoje male dece smo obisli celo ostrvo i to sve natanane zato ti kazem da je bitno da ti dodjes na skiatos i uopste nemoj da se opterecujes smestajem.savetovao bih te jedino da iznajmis auto jer je sve mnogo lakse.pozdrav za MOBILNOG!!!!
 
Manastir je otvoren za posete ceo dan i ne placa se ulaz a mislim da se mogu kupiti neke sitnice(nisam siguran).inace,do njega saobraca svakodnevno mini-bus tako da mozes pre ili posle podne da planiras posetu....pozzz

Поздрав за Милера и пар питања/дилема.Пошто је изашао распоред трајекта за јун/јул месец видех да 26.06.09 када ја стижем на Скијатос постоје 2 трајекта (ујутро и по подне) Е сад шта ако се деси да уплатим онај јутарњи а закасним (виша сила) да ли постоји могућност да карта важи за послеподневну вожњу?И да ли ми саветујеш да не купујем карту раније (тек је почетак сезоне) него на лицу места.Који смештај препоручујеш у Неа анхиалос.?
 

Back
Top