Kako prevazici razvod

Beli Luk

Zainteresovan član
Poruka
331
Razveo sam se pre pet meseci i nikako da se vratim u neki normalan zivot,u braku sam bio 12 god. mozda je navika u pitanju,uglavnom jos uvek imam neki smarajuci osecaj povezanosti,nemam pojma sta je u pitanju.Rado bi pokupio neki savet ako je neko imao slicna iskustva.Pozdrav
 
Било је много тема о томе, погледај мало...

Једно да ти кажем да и не очекујеш да се после само 5 месеци вратиш у нормалу...за то ће ти бити потребно пар година у најбољем случају...Буди спреман на то!

Све што те не сломи, ојачаће те!
 
Hellen:
Било је много тема о томе, погледај мало...

Једно да ти кажем да и не очекујеш да се после само 5 месеци вратиш у нормалу...за то ће ти бити потребно пар година у најбољем случају...Буди спреман на то!

Све што те не сломи, ојачаће те!
Sto ga utesi!:)
Au, Hellen.
Zivot nije samo resavanje problema, i nije lako sa svojim osecanjima se boriti.
Covek bi nesto da kaze, mi da ga potapsemo i kazemo bice ok.
A da ce vreme jedino da izleci, znace i on kad prodje vreme.:wink:
 
pokusaj da nadjes neke nove aktivnosti (ili da se "vratis" starima), organizuj vrijeme i svoj "novi" zivot.
najvaznije je da se izvuces iz sistema u kom si bio u braku (kupovina subotom ujutru, usisavanje utorkom i slicne stvari) i napravi svoj raspored.
tako ces makar fizicki uci u neku svoju rutinu i neces imati puno razloga da se podsjecas starog.
vremenom ce sve doci na svoje.
meni je trebalo puno manje od par godina (ili sam to dobro sakrila od sebe)...zavisi kakav vam je bio brak, kako ste se razisli i sl...
u svakom slucaju bice upside-downs..ali...i to je zivot
 
Verovatno je puno uspomena lepih, ruznih za tih 12 godina bilo. Nekih stvari ces se secati zauvek koliko god se trudio da zaboravis. Al reci sebi da je valjalo ne bi doslo do ovog. Gore glavu. Nadji hobi, bavi se nekim sportom, planiraj letovanje, vazno je uvek imati neki ostvarljiv cilj pred sobom. Vec sam na nekoj temi pisala da je bolji dobar razvod nego los brak. I jos sto je vazno nemoj se samosazaljevati. Ako ti je bas tesko sedi , isplaci se, bice ti lakse, al reci to je danas, sutra taj uzitak nemoj sebi dopustiti.
Da li imate dece? Jel zivis sad sam il sa kim? Pitam jer verovatno je lakse ako si sam zbog organizacije svakodnevnice ...mnogo je razvedenih koji su posle razvoda procvetali , a vreme niosi i nove ljubavi... ;)
pozz
 
Nemoj se ni truditi da izgubis osecaj povezanosti jer bi bilo cudno i zabrinjavajuce da ga nemas .Zadrzi ga zauvek u relaciji DECA.Nikad vise neces biti isti kao pre braka i novu slobodu nemoj da shvatis tako da ces nastaviti sa tacke gde si bio pre braka jer ti nisi momak nego TATA.To ti dodje nesto kao da si udovac samo sto si u boljoj,laksoj poziciji.Odredi sebi vec sad u kom pravcu zelis da ides i kakvog sebe zelis da vidis kroz 10 godina i u skladu sa tim se i ponasaj.Po meni bilo bi greska da se ponasas ko kuce otrgnuto s lanca i da udaris po slatkom zivotu jer to moze da te odvuce na stranputice s kojih se tesko vraca.Jos si rovit i izgubljen .Ja bih na tvom mestu sto vise za prvu ruku popunila vreme korisnim radom.Ono iako imam posao nasla bi sebi jos dva a ostalo sve polako i za sve ce biti vremena kad se stabilizujes
 
Sto ga utesi!
Au, Hellen.

Јао, па нисам хтела да звучи сурово, само сам хтела да кажем да није ништа забрињавајуће ако се још није вратио у нормалу...да то обично дуже траје. При томе нисам мислила на свакодневну организацију живота, него на емотивну уравнотеженост...на то да ће му требати пар година (психолози кажу да је оптимално време 2 године) да се емотивно одлепи од свог старог живота.

Иначе, ја сам живот организовала врло брзо, такорећи истовремено са разводом... Споља је све савршено функционисало, све сам успела сама...од преуређивања стана кад сам остала са пола намештаја...до бриге око деце и других обавеза... То је ишло лако, чак ми је тада то креативно испуњавало време, имала сам нови циљ пред собом. (Сама сам реновирала намештај, фарбала, кречила, тапацирала...декорисала...поново стварала дом!)
Више сам се посветила свом изгледу, и то ми је дало сигурност...

Једино је теже ишло са емоцијама...требало ми је две године да преболим, преплачем и прихватим нову реалност.....

А онда је почео један нови, и на неки начин бољи живот....
Развод ме је погурао да сазрим, да добијем нову снагу, да узмем свој живот у своје руке, сама....то је добар осећај!
 
Beli Luk:
Razveo sam se pre pet meseci i nikako da se vratim u neki normalan zivot,u braku sam bio 12 god. mozda je navika u pitanju,uglavnom jos uvek imam neki smarajuci osecaj povezanosti,nemam pojma sta je u pitanju.Rado bi pokupio neki savet ako je neko imao slicna iskustva.Pozdrav
Boleće još dugo:( Uspravljaćeš se još više? Koračaj uspravno? Podigni glavu!!! Ti si sada svoj...tako je moralo biti? Ni meni nije bilo lako. Pomogla mi je prijateljica koja je znala da sluša i koja nikada nije rekla, da sam joj to već pričala. Čovek mora da priča, da izbaci sve iz sebe. Nadji sagovornika, koji zna da te slusa a ne da ti još više otežava. Kada osetiš krizu, izadji u grad. Prošetaj :oops: :confused: Kreći se u društvu. Pokušaj da udješ u neku teretanu. Radi sve ono što misliš da bi ti koristilo. Ne počinji vezu u gradu u kome živiš :?: :?: Niko nije vredan da jedan jedini život straćiš pored nekoga ko to ne zaslužuje :roll: :idea: Već si uradio nešto za sebe a da nisi ni svestan toga :oops:
 
BasMeBriga:
Boleće još dugo:( Uspravljaćeš se još više? Koračaj uspravno? Podigni glavu!!! Ti si sada svoj...tako je moralo biti? Ni meni nije bilo lako. Pomogla mi je prijateljica koja je znala da sluša i koja nikada nije rekla, da sam joj to već pričala. Čovek mora da priča, da izbaci sve iz sebe. Nadji sagovornika, koji zna da te slusa a ne da ti još više otežava. Kada osetiš krizu, izadji u grad. Prošetaj :oops: :confused: Kreći se u društvu. Pokušaj da udješ u neku teretanu. Radi sve ono što misliš da bi ti koristilo. Ne počinji vezu u gradu u kome živiš :?: :?: Niko nije vredan da jedan jedini život straćiš pored nekoga ko to ne zaslužuje :roll: :idea: Već si uradio nešto za sebe a da nisi ni svestan toga :oops:

Hvala tebi i ostalima.
Mislim da mi je malo rano za veze,trnutno mi tako nesto ne pada na pamet,mozda gresim,ali...
Trudim se da sve to prevazidjem,ali nekako mi bas i ne ide najbolje za sad.Iskreno se nadam da ce biti bolje.Ako sam nekoga uvredio stim sto san poceo novu temu koja je u stvari vec bajata neka mi oprosti,to je zato sto sam nov ovde...
Pozdrav svima.
 
AntunTun:
ma daj posle 12god ocheqjesh da ti bude svejedno posle 5meseci?...mozhda al da si drvo...tj da imash emocija koliko grumen zemlje...

Ne radi se tu o osecanjima niti o drvoredu,to o cemu ti pricas je vrlo povrsno,ocigledno da si bez potrebnih kvalifikacija da bi pisao na ovu temu.Bez uvrede naravno.
Vidis,u pitanju je osecanje uzaludnosti i prolaznosti.Prodje izvesno vreme i ti ukapiras da su godine prosle i da si ulagao u propalu firmu.Ljubav i ako postoji na pocetku braka vremenom se gubi i nestaje ako nema cvrstu podlogu,ostaje navika koje se uglavnom tesko resavamo.
 
Beli Luk:
Ne radi se tu o osecanjima niti o drvoredu,to o cemu ti pricas je vrlo povrsno,ocigledno da si bez potrebnih kvalifikacija da bi pisao na ovu temu.Bez uvrede naravno.
Vidis,u pitanju je osecanje uzaludnosti i prolaznosti.Prodje izvesno vreme i ti ukapiras da su godine prosle i da si ulagao u propalu firmu.Ljubav i ako postoji na pocetku braka vremenom se gubi i nestaje ako nema cvrstu podlogu,ostaje navika koje se uglavnom tesko resavamo.

ko je kvalifikovan?..tipa psiholog il tipa neko ko je prezhiveo razvod?...ako misish na psihologa onda ok...ako mislish ovo drugo onda ne mogu da pricham o sahrani jer nikad nisam prezhiveo jednu?

osetjanje prolaznosti nije svojstveno samo nakon razvoda...vish ja to osetjam neprestano zadnjih 7-8god...ulaganje u propalu firmu?...chudno porednjenje brak=firma...el to podsvest?...zar prolaznost nestane ako si u sretjnom braq?...
ljubav proshla a?...jbga trebo si misliti tada sad se kaj i ispashtaj...ko ti je kriv kad si bio glup...
shta je chvrsta podloga?...
reshe se ljudi cigareta il heroina ti qkash shto ne mozhesh da se reshish navike da ti neko pegla?...misim ako znash da je to navika koja ti uzroqje bol zashto nas cimash?...zashto jednostavno ne posvetish sve svoje napore toj navici?...
ma ti si tu da bi navato srodnu dushu garant...bez uvrede naravno...
 
Hellen:
Јао, па нисам хтела да звучи сурово, само сам хтела да кажем да није ништа забрињавајуће ако се још није вратио у нормалу...да то обично дуже траје. При томе нисам мислила на свакодневну организацију живота, него на емотивну уравнотеженост...на то да ће му требати пар година (психолози кажу да је оптимално време 2 године) да се емотивно одлепи од свог старог живота.

Иначе, ја сам живот организовала врло брзо, такорећи истовремено са разводом... Споља је све савршено функционисало, све сам успела сама...од преуређивања стана кад сам остала са пола намештаја...до бриге око деце и других обавеза... То је ишло лако, чак ми је тада то креативно испуњавало време, имала сам нови циљ пред собом. (Сама сам реновирала намештај, фарбала, кречила, тапацирала...декорисала...поново стварала дом!)
Више сам се посветила свом изгледу, и то ми је дало сигурност...

Једино је теже ишло са емоцијама...требало ми је две године да преболим, преплачем и прихватим нову реалност.....

А онда је почео један нови, и на неки начин бољи живот....
Развод ме је погурао да сазрим, да добијем нову снагу, да узмем свој живот у своје руке, сама....то је добар осећај!
Ovakve zene postujem i divim im se.
 
AntunTun:
ko je kvalifikovan?..tipa psiholog il tipa neko ko je prezhiveo razvod?...ako misish na psihologa onda ok...ako mislish ovo drugo onda ne mogu da pricham o sahrani jer nikad nisam prezhiveo jednu?

osetjanje prolaznosti nije svojstveno samo nakon razvoda...vish ja to osetjam neprestano zadnjih 7-8god...ulaganje u propalu firmu?...chudno porednjenje brak=firma...el to podsvest?...zar prolaznost nestane ako si u sretjnom braq?...
ljubav proshla a?...jbga trebo si misliti tada sad se kaj i ispashtaj...ko ti je kriv kad si bio glup...
shta je chvrsta podloga?...
reshe se ljudi cigareta il heroina ti qkash shto ne mozhesh da se reshish navike da ti neko pegla?...misim ako znash da je to navika koja ti uzroqje bol zashto nas cimash?...zashto jednostavno ne posvetish sve svoje napore toj navici?...
ma ti si tu da bi navato srodnu dushu garant...bez uvrede naravno...

Osecam da sam te necim uvredio,nije mi to bila namera,takodje ne zelim ni da ugrozim tvoj renome na ovom forumu,vidim da si ga strpljivo gradio.
Sva ova poredjenja su ti prilicno glupa,povrsna,bez uvrede naravno!Nebi se upustao u neke dublje raspravke sa tobom,nema potrebe za tim.U pravu si sto se jednog tice,da,kako ti kazes 'bio sam glup'.
Sto se cimanja tice,pa ni to mi nije bila namera,ali koliko vidim ti se jedini nadje uvredjen,zasto?
Ovde sigurno ima dobrih,kulturnih,pametnih,normalnih zena,samim tim i srodnih dusa,ali mene to trenutno ne zanima.Naravno ovde gde zivim 'srodnih dusa' koliko hoces i veruj mi da mi uopste nije problem da 'navatam' nesto,nekog,neku 'srodnu dusu',to mi nikada nije bio problem.
Ovde sam da bi na slicnim iskustvima nesto naucio i samim tim prevazisao neke stvari.
Pozdrav tebi i ostalima.
 
Beli Luk:
Razveo sam se pre pet meseci i nikako da se vratim u neki normalan zivot,u braku sam bio 12 god. mozda je navika u pitanju,uglavnom jos uvek imam neki smarajuci osecaj povezanosti,nemam pojma sta je u pitanju.Rado bi pokupio neki savet ako je neko imao slicna iskustva.Pozdrav

Samo se drzi dalje od belog luka pa ce ti neko celjade pomoci da prebolis razvod. od belog luka ne beze samo vampiri. :wink:
 
Osecam da sam te necim uvredio,nije mi to bila namera,takodje ne zelim ni da ugrozim tvoj renome na ovom forumu,vidim da si ga strpljivo gradio.

Могу ја се се умешам?
Мислим да си очигледно погрешно разумео Антунтунов први пост.
Није био нимало злонамеран. (Извињавам се што тумачим туђе постове.)

Рекао ти је исто што и ја у првом посту: немој ни да очекујеш да ће после 5 месеци да буде све ОК, и да се бринеш зашто није! То је нормално.

Једино човек без емоција, или онај који има емоција колико и дрво или грумен земље, могао би ладно да преболи и превазиђе тако крупну ствар...

Тако сам бар ја разумела његов пост....
 
Beli Luk:
Osecam da sam te necim uvredio,nije mi to bila namera,takodje ne zelim ni da ugrozim tvoj renome na ovom forumu,vidim da si ga strpljivo gradio.
Sva ova poredjenja su ti prilicno glupa,povrsna,bez uvrede naravno!Nebi se upustao u neke dublje raspravke sa tobom,nema potrebe za tim.U pravu si sto se jednog tice,da,kako ti kazes 'bio sam glup'.
Sto se cimanja tice,pa ni to mi nije bila namera,ali koliko vidim ti se jedini nadje uvredjen,zasto?
Ovde sigurno ima dobrih,kulturnih,pametnih,normalnih zena,samim tim i srodnih dusa,ali mene to trenutno ne zanima.Naravno ovde gde zivim 'srodnih dusa' koliko hoces i veruj mi da mi uopste nije problem da 'navatam' nesto,nekog,neku 'srodnu dusu',to mi nikada nije bio problem.
Ovde sam da bi na slicnim iskustvima nesto naucio i samim tim prevazisao neke stvari.
Pozdrav tebi i ostalima.
Nisi u obavezi da svakome odgovaraš na post. Neke ljude naprosto zaobidji:(?
 

Back
Top