Materijalna podredjenost

Zefirra

Iskusan
Poruka
6.123
Situacija: Recimo da ste vec duze vreme bez posla , ili da duze vreme studirate. A zivite zajedno sa njim/njom. I dakle vash partner vas izdrzava. A ima sasvim normalna primanja recimo 30000mesecno ( ako zivite u BG-u).

Moje pitanje je koliko bi izdrzali pre nego bi poceli da se osecate podredjeno i jadno?
I da li biste se uopste tako osecali?
 
Zefirra:
Moje pitanje je koliko bi izdrzali pre nego bi poceli da se osecate podredjeno i jadno? I da li biste se uopste tako osecali?
Osecao bih se bezvredno ali samo ako zhivim sa devojkom do koje mi je stalo i koju volim. Mada kontam da bih bez problema mogao da zhivim odredjeno vreme na gbachi platezhne finansijerke.. ne bi to bilo pravo izhivljavanje jer bih morao da je kre$em bez emocija.. a to ko$ta!
 
Zefirra:
Situacija: Recimo da ste vec duze vreme bez posla , ili da duze vreme studirate. A zivite zajedno sa njim/njom. I dakle vash partner vas izdrzava. A ima sasvim normalna primanja recimo 30000mesecno ( ako zivite u BG-u).

Moje pitanje je koliko bi izdrzali pre nego bi poceli da se osecate podredjeno i jadno?
I da li biste se uopste tako osecali?

Po tome bi 99% zena se trebalo osecati podredjeno i jadno, jer sve kroz zivot izvuku od tipa daleko vise nego sto daju.
Samo vremena se lagano menjaju pa tipovi umeto da placaju zeni plate mladjoj i ostave ovu kokos, a one posle pricaju kako su one njega ostavile zato sto se propio.

A zbilja nema nista gore nego kad zena izgubi sponzora:lol: a bogme puno ih je takvih danas.

A i to je normalno sto bi davao kesh staroj handravoj pizdi kad mozes dati mladjoj, jer i ovako i onako placas.
 
da me neko izdrazava (i sebe) sa 30 000 mesecno!?!
daj bre, ja ne mogu sebe da izdrzavam sa 70 000 mesecno... :) :) :)
salim se, nisam navikla da me drugi izdrzavaju.
radim od 18 godine, radila za vreme faksa, sad radim dva posla... nije ovo tema za mene. ne mogu da zamislim situaciju u kojoj se ne bih snasla da zaradim bar toliko mesecno.
 
ne bih se osecala :) novac cenim skoro kao toalet papir...
ebiga troshi se...
a sad..ako bi mi on neshto ****, prebacio ..uhhh bolje da ga nema..nek' se ebe i on i njegove pare..
to je shkola, right? nikakvo bludnichenje..pa ako mi pomazesh ok, ako necesh ok, ako kenjash, kenjaj nekom drugom, ako se osecam jadno -dovidzenja..
 
Zefirra:
otprilike neprijatno , ali ako je to vec duze vremena....u mojoj svesti se nekako iskristalishe i ta rec ''podredjeno''...mislim da bi imala zelju da pobegnem ako bi trajalo isuvishe dugo,duze od 2-3godine
Mislim da bi, uz pomak vremena, čovek (izdržavano lice :) ) izgubio pojam o neprijatnom i bio istinski materijalno podređen. Tj. kada neko navikne da ga određena osoba izdržava nekako mu/joj postaje nepotrebno da to menja, posle nekog vremena... čak počinje podsvesno da podrazumeva da je ovaj dužan da izdržava.
I to je realnost u Srbiji :?
Osoba koja izdržava, secite glavu, ako to zaista potraje par godina, 100% u jednom momentu mora to nabaciti na nos.
Mali broj izdržavanih u tom momentu ode, kao što misle da bi uradili na početku.
E, ovo ti baš i nije podforum za temu, možda je bolje da si na ŽK ili SM.
 
...ako je stvar dogovora izmedju partnera u braku da majka bude sa decom i da nema prebacivanja, mogu to da prihvatim...i ako muz zaradi dovoljno...vaspitanje dece je veoma vazno...mame su bolje od vrtica...al ako ce se zena osecati jadno i neostvareno - bolje je da radi...
...a kada je rec o vezi mislim da je bolje da niko nikog ne izdrzava...
 
Zaffira........to o ne mogucnosti da se nadje posao je mit u Srbiji i bg-u. Sto je totalna neistina. Kupis oglase i nadjes pod potraznja rubrikom bar 100ak oglasa u kojima traze devojke i mladice za razne poslove. A da ne pricam o oglasima na radnjama u smislu trazimo ovo ili ono!!! Znaci moze......jedino je ako si ti u nekombedaku ili trazis neki odredjeni posao pa si bas zacepila to ili nista drugo!! I tada bih rekla da si (ona ili on) malo predugo u buli i nisi nasla nista. Na kraju krajeva dok ne nadjes to nesto drugo kelnerises. Pa neces zaradjivati 30 000 al ces iamti svoj dinar.....zar ne? Tako da to je prica potencijalnih domacica ako mene pitas;) Koje imaju ambiciju da se uvuku na platni spisak svom muzu i da pritom ne rade nista:( Grooozno!! Obavezno se kad tad osete kao krpe!!
 
Зашто ми се чини да се овде подразумева да су жене та издржавана лица? У мојој околини је много више мушкараца које жене/девојке издржавају.
 

Back
Top