Tito

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

schellie

Početnik
Poruka
12
Pre neki dan sam razgovarala sa prijateljicom koja je inace americka novinarka i dohvatili smo se teme o Titu i ja kazem da, sta ja znam, smo ziveli dobro u njegovo vreme, kada ona meni kaze kako je on bio diktator koji je vladao 40 godina, pa bi ja htela da pitam da li je za vreme njegove vladavine bilo izbora znaci da ga je narod birao, mogu da razumem da je sloba bio diktator ali nekako mi za tita to ne ide u glavu, ja se ne secam puno njega ali bi volela da mi stariji objasne vise o tome.

Hvala i veliki pozdrav
 
nemas ti veze sa zivotom.

za vreme tita nije bilo nikakvih izbora, bila je diktatura ********* i svi politicki protivnici su ubijani, progonjeni ili proterivani iz zemlje. tito je bio dozivotni predsednik.

cista diktatura.
 
hehehhee
mora da si 'malji deca' :D
komunisti i izbori :lol: :lol: :lol:
hahahha
on je izglasan demokratski i kad je umro ''i posle tita,tito''
a pred ''izbore'' se pevalo ''..ko drukcije kaze..klevece i laze''
hahhahah

'ajde ne pravi se lud :lol:
 
@schellie , пусти Тита и причу о њему, иначе ће демократе кад исцрпе Слобине грехе да пређу на њега. Немој да их подсећаш . :shock:
Испалили се за ЕУ интеграције, испалили се за грдну обећану лову, показали да су лопине као и сви други ... Треба им дежурни кривац за неуспехе и немоћ.

Иначе, омиљена Титова је :" И после мене - Ја" :lol:
 
Дакле стварно вам је памћење попустило, или су сви овде толико млади да пре 1990. нису ни једном гласали!
Наравно да је било избора, само што су сви кандидати били из једне странке.
Ја сам гласао `82, `86 и `89. када су били и последњи једностраначки избори.
Броз је, наравно, био доживотми председник, мада се једном одрекао тога, "али му народ није дозволио".
Слично као и Садам, излазност 99,98% а од тога за њега је гласало 99,99% !!!
 
south:
hehehhee
mora da si 'malji deca' :D
komunisti i izbori :lol: :lol: :lol:
hahahha
on je izglasan demokratski i kad je umro ''i posle tita,tito''
a pred ''izbore'' se pevalo ''..ko drukcije kaze..klevece i laze''
hahhahah

'ajde ne pravi se lud :lol:


hehehe cuveni izbori za tita ili kralja sa tzv. coravim kutijama 8-)

OZNA-si stoje pored kutija i glasalo se na taj nacin sto glasac uzme kuglicu i spusti je u jednu od kutija. kad on kuglicu spusti cuje se zvecanje i tako OZNA-si znaju za koga je navedeni glasao. Ako je slucajno glasao za kralja, vodi se odmah nakon glasanja na streljanje :evil:

Cuvena komunisticka "demokratija" :evil:
 
schellie:
Pre neki dan sam razgovarala sa prijateljicom koja je inace americka novinarka i dohvatili smo se teme o Titu i ja kazem da, sta ja znam, smo ziveli dobro u njegovo vreme, kada ona meni kaze kako je on bio diktator koji je vladao 40 godina, pa bi ja htela da pitam da li je za vreme njegove vladavine bilo izbora znaci da ga je narod birao, mogu da razumem da je sloba bio diktator ali nekako mi za tita to ne ide u glavu, ja se ne secam puno njega ali bi volela da mi stariji objasne vise o tome.

Hvala i veliki pozdrav

Када неки храбар човек у некој чудној бајци БУДЕ ОТПЕЧАТИО ДОСИЈЕ ТОГ ЗЛОЧИНЦА - УСМРДЕЋЕ СЕ ЦЕЛА ПЛАНЕТА ............. :evil: :evil: :evil:

О каквим ти изборима причаш??? Да ли ти уопште знаш какви су злочинци комунисти и њихови потомци - све зло које је задесило Србију је производ те
болести која је очигледно неизлечива. До данас нису прозвани КОМУНИСТИЧКИ ЗЛОЧИНЦИ - а било би, рецимо, довољно да крену да РАЗБИЈАЈУ БЕТОНЕ ГДЕ СУ ДАНАС ШКОЛСКА ДВОРИШТА ДИЉЕМ БЕОГРАДА - СВЕ СУ ТО МАСОВНЕ ГРОБНИЦЕ.......... 8-) толико има сведочења о комунистичким злочинима да не би хтео ни да започнем такву расправу........ 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-)

Не постоји ни један злочин КОЈИ СЕ МОЖЕ МЕРИТИ СА ЊИХОВИМ - они су убијали не само ТЕЛО него и ДУШУ НАРОДА.........чист сатанизам....... :evil:
 
ma da to su pravi demokratski izbori bili sa jednim kandidatom i jednom strankom . ono odprilike kao ovi skorasnji izbori Dragana Djilasa za predsednika OO DS Beograda.

Cudo ti je komunisticka krv. Navikli Djilasi od 45te na te demokratske izbore sa jednim kandidatom, pa tradiciju odrzavaju i danas u okviru Demokratske Stranke.
 
schellie:
Pre neki dan sam razgovarala sa prijateljicom koja je inace americka novinarka i dohvatili smo se teme o Titu i ja kazem da, sta ja znam, smo ziveli dobro u njegovo vreme, kada ona meni kaze kako je on bio diktator koji je vladao 40 godina, pa bi ja htela da pitam da li je za vreme njegove vladavine bilo izbora znaci da ga je narod birao, mogu da razumem da je sloba bio diktator ali nekako mi za tita to ne ide u glavu, ja se ne secam puno njega ali bi volela da mi stariji objasne vise o tome.

Hvala i veliki pozdrav
schellie:
sa prijateljicom koja je inace americka novinarka
hehehe
 
Jerry Ropero:
hehehe cuveni izbori za tita ili kralja sa tzv. coravim kutijama 8-)

OZNA-si stoje pored kutija i glasalo se na taj nacin sto glasac uzme kuglicu i spusti je u jednu od kutija. kad on kuglicu spusti cuje se zvecanje i tako OZNA-si znaju za koga je navedeni glasao. Ako je slucajno glasao za kralja, vodi se odmah nakon glasanja na streljanje :evil:

Cuvena komunisticka "demokratija" :evil:
Dobro, nemoj preterivati, moj deda je prošao sa 3 meseca zatvora.
 
schellie:
Pre neki dan sam razgovarala sa prijateljicom koja je inace americka novinarka i dohvatili smo se teme o Titu i ja kazem da, sta ja znam, smo ziveli dobro u njegovo vreme, kada ona meni kaze kako je on bio diktator koji je vladao 40 godina, pa bi ja htela da pitam da li je za vreme njegove vladavine bilo izbora znaci da ga je narod birao, mogu da razumem da je sloba bio diktator ali nekako mi za tita to ne ide u glavu, ja se ne secam puno njega ali bi volela da mi stariji objasne vise o tome.

Hvala i veliki pozdrav

Тита народ никад није бирао на изборима! Сам се изабрао, односно партијски другови комунисти га предложе на пленуму СКЈ, (или како ли се већ звало то највише партијско тело), а онда га изаберу делегати. Парламентарни вишестраначки систем, након готово педесетогодишње владавине КП, увео је Слободан Милошевић 1990. године. Милошевић је уједно и први председник у историји Србије, а касније и СРЈ који је биран више пута, на непосредним изборима, које је добијао убедљивом већином, а на једним изборима је освојио преко 3.100.000 гласова, што се након тога више никад ниједном председничком кандидату није поновило! Да би уопште био изабран за председника Србије, садашњи председник Борис Тадић, морали су да мењају изборни закон и спуштају изборни цензус....
 
Nema na svetu tog čoveka koji više mrzi " lik i delo" takvog jevrejidnog ustaše kao što je gospodin Broz, od prof. Grof. I AKO MI GA JOŠ JEDNOM SPOMENETE, GLAVU ĆU VAM ODSEĆI, I SA VAMA ISPROBATI VURUNU !
 
Mrachni komunizam je "proshlost" a njegovo djavolje seme ce josh dugo "uspevati"

na ovim prostorima

Slobodan Miloshevic," nastavljach" te politike, (drugovi i drugarice), da udovolji svojoj DRUGARICI, po istom modelu vladao josh desetak godina u malo izmenjenom obliku. uveo nacionalizam umesto patriotizma, pa po sistemu ZAVADI PA VLADAJ dotukao ovaj jadan, 50 godina indoktriniran narod.
Naravno uz pomoc "chetnichkog vojvode" koji, gle chuda, ne priznaje dinastiju Karadjordjevic.
Narod "sludjen" "pljuje" po Brozu a velicha Slobu, a ne vidi da je ovaj prvi bio samo malo pametniji inache neke bitne razlike (ideoloshki) nema
 
Sem toga, Tito je ostavio zemlju u boljem stanju nego što je zatekao, a Sloba u gorem. Znam da će me sad neki raspeti na krst, ali tako stvari stoje.
 
nesha taxista:
Sem toga, Tito je ostavio zemlju u boljem stanju nego što je zatekao, a Sloba u gorem. Znam da će me sad neki raspeti na krst, ali tako stvari stoje.

Shto se, svakako , Titu nemoze pripisati kao uspeh, jer cela Evropa je tada bila u "bedaku"
 
јосип броз тито - хрват је био чист агент евроатлантизма на овим просторима!
он је наводно учествовао у првом светском рату а не постоји нити један податак да се борио у некој битки !
необично је да није учествовао ни у октобарској револуцији док се 20тих нашао у нижем рангу НКВД као и гомила издајника русије које је поставио запад који су њоме владали............неки су се предавали и немцима при њиховом налету а затим налазили начина и дозволе да иду даље на запад – најчешће у велику британију и америку
заиста занимљива историјска фигура,учио вештину од свога учитеља пијаде,шпанског борца који је за собом оставио за собом многа нерасветљена - псећа гробља - по србији и црној гори!

Касније је тај исти политичар 48 на информбироу окренуо леђа коминтерни и совјетском савезу и показао своје право сотонско лице. :twisted:
претила му је опасност да буде збачен државним ударом који се планирао и прилажење варшавском пакту.
десетине хиљада искрених србских родољуба и неиспољене православце који су у прошлости чезнули за испуњењем панславенског сна спајања са русијом,послао је на голи оток где су скапавали од глади,жеђи,и батина мученички правећи куле од стења!

нека је вечна слава и спокој патриотама жртвама информбироа! :cry:


п. с. тито се никада није истински нигде борио за права радника а број гастарбајтера је достигао свој врхунац. кардељ је исто био агент евроатлантизма који је набацио причу «о друштвеној имовини» који не постоји нигде још........ то је омогућило данашњим капиталистима са запада да што лакше разграбе имовину сфрј........зашто не објаве уредно извештаје са свих тендера и куповине станова по великим градовима у србији пре званичне денационализације ?који парадокс.........
 
zasto li ne verujem u iskrenost vaseg zanimanja za tita?
bas sad vas amerka prosvetlila. bilo bi me sram da to javno priznam. imate li familije ili ste nikli kao pecurka, ili ne~daj~boze ste klonirani?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top