1.maj

zox6385

Primećen član
Poruka
766
Vladajuća kapitalistička elita u Srbiji trudi se, uz pomoć plaćeničkih sindikata, da 1. maj bude u potpunosti zaboravljen. Na veliki praznik radničke borbe, kada radnici širom sveta demonstriraju zahtevajući svoja prava, sindikati u Srbiji vladi podnose zahteve koji su najčešće u interesu kapitalista ili priređuju isprazne igrokaze i tzv. opasuljivanja.

Potpuna kompromitacija sindikata u Srbiji i njihov sve slabiji uticaj u radništvu dovodi ih dotle da oni i nemaju potrebu da obeležavaju 1. maj, već da tog dana izlaze sa zahtevima koji više nemaju ničeg zajedničkog sa radničkom klasom. Njihov najnoviji prvomajski poklič „Da se formira vlada!“, ne samo što je licemeran, već je i direktno usmeren protiv interesa svih potlačenih u Srbiji. Oni koji bi trebalo da štite interese obespravljenih od sve pogubnijih nasrtaja ugnjetača, otimača fabrika, zelenaša i derikoža, iznose zahtev za efikasnijim mehanizmom povećavanja bogatstva i moći kapitalista.

Pokažimo da u Srbiji ima onih za koje je 1. maj borbeni Dan rada. Pokažimo da su vrhovi sindikata samo produžena ruka vlasti.

Za radničku borbu, a ne za sindikalnu čorbu!
 
По мени Први мај није ништа друго до ПРАЗНИК НЕРАДА И ЛЕНСТВОВАЊА. Дакле по мени је тотално сувишно славити га.
 
Дафмен3:
По мени Први мај није ништа друго до ПРАЗНИК НЕРАДА И ЛЕНСТВОВАЊА. Дакле по мени је тотално сувишно славити га.

a sto onda obelezavati ostale praznike? bozive, uskrse, nove godine?

a i ti si mi neki radnik, pa tako govoris...
 
Jelena87:
Meni je 1.maj doneo nedelju dana bez faxa :D Slavio se on nama jos dugo,dugo...... :)

OK додуше донео је и мени али џаба када је и априлски рок у току па се скоро распуст код неких и не примећује :D :D :D А иначе славиће се дуго дуго Срби су народ који воли да празнује :D :D :D
 
Obersturmfuehrer:
a sto onda obelezavati ostale praznike? bozive, uskrse, nove godine?

a i ti si mi neki radnik, pa tako govoris...

Божић - дан рођења Господа Исуса Христа
Васкрс - дан воскресења Господа Исуса Христа
Нова Година - не морам да ти објашњавам
Слава - најлепши српски обичај
Рођендани
По мени нам више празника не треба, никакви Први мајеви, никакви Осми мартови и остала комунистичка срања...
Откуд ти знаш какав сам ја радник!? Боље се запитај какав си ти радник јер си очигледно маторији од мене и као такав мислим да би више требао да проводиш времена у раду него на форуму крстарице.
 
Дафмен3:
По мени нам више празника не треба, никакви Први мајеви, никакви Осми мартови и остала комунистичка срања...

prvi maj kao praznik rada nema veze sa komunizmom. cak ga i ameri slave (u septembru)

Дафмен3:
Откуд ти знаш какав сам ја радник!? Боље се запитај какав си ти радник јер си очигледно маторији од мене и као такав мислим да би више требао да проводиш времена у раду него на форуму крстарице.

vidis da sam odlican radnik. posto mi je radno mesto kompjuter, izracunaj onda koliko radim :)
 
Дафмен3:
Божић - дан рођења Господа Исуса Христа
Васкрс - дан воскресења Господа Исуса Христа
Нова Година - не морам да ти објашњавам
Слава - најлепши српски обичај
Рођендани
По мени нам више празника не треба, никакви Први мајеви, никакви Осми мартови и остала комунистичка срања...
Откуд ти знаш какав сам ја радник!? Боље се запитај какав си ти радник јер си очигледно маторији од мене и као такав мислим да би више требао да проводиш времена у раду него на форуму крстарице.

da li ti opšte znaš šta je 1. maj i koliko je krvi proliveno da se to omogući i da to nema nikakve veze sa komunizmom??!
prava radnika nije znak jednakosti sa komunizmom
nemoj se više tako brukati
 
Дафмен3:
OK додуше донео је и мени али џаба када је и априлски рок у току па се скоро распуст код неких и не примећује :D :D :D А иначе славиће се дуго дуго Срби су народ који воли да празнује :D :D :D
Ja sam na vreme dala semestar tako da aprilskog roka nemam :D:D:D
Da,kod vas u Srbiji se sve praznuje po 2 dana. Pita mene kolegica s faxa-sta mislis hoce nam spojiti ponedeljak sa 1.majom? Rekoh nije ti ovo Srbija :D Kad vidi vraga-spojise..Ali kod nas se slavi samo 1.maj,ne i 2.ko kod vas :)
 
Jelena87:
Ja sam na vreme dala semestar tako da aprilskog roka nemam :D:D:D
Da,kod vas u Srbiji se sve praznuje po 2 dana. Pita mene kolegica s faxa-sta mislis hoce nam spojiti ponedeljak sa 1.majom? Rekoh nije ti ovo Srbija :D Kad vidi vraga-spojise..Ali kod nas se slavi samo 1.maj,ne i 2.ko kod vas :)


Не идеш на предавања до следећег понедељка. Како мислиш да полажеш испите ако не знаш до кад немаш предавања ?
 
Boze dragi, poistovjecivati vjerske i gradjanske praznike... nema smisla naravno..

Kako neko rece prije mene,, 1.maj nema nikakvih i posebnih dodirnih tacaka sa komunizmom...

Prema tome, 1 maj Praznik rada se ne slavi samo u Kini koja je jos uvijek komunisticka zemlja nego i u mnogim zemljama koje sebe zovu kapitalisticke sa trzisnim nacinom privredjivanja..

Ende..
 
zox:
Vladajuća kapitalistička elita u Srbiji trudi se, uz pomoć plaćeničkih sindikata, da 1. maj bude u potpunosti zaboravljen. Na veliki praznik radničke borbe, kada radnici širom sveta demonstriraju zahtevajući svoja prava, sindikati u Srbiji vladi podnose zahteve koji su najčešće u interesu kapitalista ili priređuju isprazne igrokaze i tzv. opasuljivanja.

Potpuna kompromitacija sindikata u Srbiji i njihov sve slabiji uticaj u radništvu dovodi ih dotle da oni i nemaju potrebu da obeležavaju 1. maj, već da tog dana izlaze sa zahtevima koji više nemaju ničeg zajedničkog sa radničkom klasom. Njihov najnoviji prvomajski poklič „Da se formira vlada!“, ne samo što je licemeran, već je i direktno usmeren protiv interesa svih potlačenih u Srbiji. Oni koji bi trebalo da štite interese obespravljenih od sve pogubnijih nasrtaja ugnjetača, otimača fabrika, zelenaša i derikoža, iznose zahtev za efikasnijim mehanizmom povećavanja bogatstva i moći kapitalista.

Pokažimo da u Srbiji ima onih za koje je 1. maj borbeni Dan rada. Pokažimo da su vrhovi sindikata samo produžena ruka vlasti.

Za radničku borbu, a ne za sindikalnu čorbu!

Šta se dereš? Nisu ti spojili u firmi ponedeljak (30.04) sa prvomajskim praznikom NErada? Pa ti krive demokrate?
Sindikat pominješ? A stečajnu mafiju si zaboravio?

Sindikahahahahahaha
 
E стварно када смо се ја и Ајрон сложили да је Први мај дан нерада онда је то стварно екстра... :):):) Ако је то већ празник рада зашто га не би славили радно! То је по мени логично... А иначе мени то само симболише комунизам време када се само славило и пио вињак цело радно време...
Ет Јелена87 И ја сам отаљо први семестар...:):):)
Ет Оберштирмфирер Па ако ти је посао за компјутером сигурно ти није посао да нон стоп постујеш... Или ако те не плаћају за то...
 
Opet,po toj logici Uskrs bi trebalo slaviti primerenim hriscanskim ponasanjem,a ne prezderavanjem,organizovanjem "Svetskog prvenstva u tucanju jajima" i besmislenim posetama rodbini koju ili ne poznajes, ili ne volis...To je licemerno ponasanje i nema veze sa hriscanstvom,ali ne vidim da se neko buni oko toga... Ali zato uvek se obruse na Prvi maj, i to oni isti koji su najglasniji u strajkovima sindikata...Pomalo besmisleno,ali to vam je Srbija danas,ovde najveci antikomunisti razmisljaju na komunisticki nacin...
 
kami83:
Opet,po toj logici Uskrs bi trebalo slaviti primerenim hriscanskim ponasanjem,a ne prezderavanjem,organizovanjem "Svetskog prvenstva u tucanju jajima" i besmislenim posetama rodbini koju ili ne poznajes, ili ne volis...To je licemerno ponasanje i nema veze sa hriscanstvom,ali ne vidim da se neko buni oko toga... Ali zato uvek se obruse na Prvi maj, i to oni isti koji su najglasniji u strajkovima sindikata...Pomalo besmisleno,ali to vam je Srbija danas,ovde najveci antikomunisti razmisljaju na komunisticki nacin...

Još jedan predivan komentar.
Vidi ovako, u svakom društvenom uredjenjenju postoje povlašćeni i potčinjeni. Dakle sa sociološkog aspekta potčinjenom kažeš kako ti znači mnogo ali mu ne daješ opipljivu satisfakciju već mu dodeliš dan u godini. Kao i sa ženama osmog marta. Što se dogme o postojanju Tvorca tiče ne bih se zadržavao jer većina veruje u tog Tvorca i slaže se da ih je on stvorio ali se istovremeno pobiše čija je priča istinitija. Nikada mi neće biti jasno zašto u tim verskim pohodima ne zaobidju ateiste?
 
1.1.maj nije samo komunisticki praznik,to je MEDJUNARODNI PRAZNIK.
2.Nije sustina sto se tog dana ne radi,vec je to potsecanje na one ljude koji su se izborili za osmocasovno radno vreme i koliko toliko normalne uslove rada(dodao bih,krvavo).Tog dana svi obespravljeni,pre svega radnici bi trebalo da pokazu da u Srbiji jos ima razuma i nade u progres,da nismo svi nacionalsovinisti,religiozni fanatici...Da Srbijom ne vlada crkva i da vladajuca ideologija nije paradajz nacionalizam.
3.Toga dana treba izaci na ulice kao u svim velikim evropskim gradovima i pokazati da narod nije ovca za sisanje.
 
Srpski neradnici su jedva dočekali da spoje praznik nepostojeće SRJ,vikend i 1. maj i ne rade od četvrtka do četvrtka.. Ne možeš ni knjigu iz biblioteke da uzmeš.
I posle se žale na siromaštvu i nemaštinu - ALO,NI NE TREBA DA IMATE PARA!
 
Prvi maj i Nova godina to je praznik u gotovo celom celcijatom svetu. Praznik se poklapa sa prvim izlascima porodica u prirodu ,rostiljanje pivo,hladjeno u potoku...Sta je tu lose? E sad, da me neko ubedi da bas tog dana treba da zapnemo a cele godine ladimo j**a.
 
проф-Гроф:
Не идеш на предавања до следећег понедељка. Како мислиш да полажеш испите ако не знаш до кад немаш предавања ?
O cemu ti pricas?Ko ne zna kad ima predavanja???Ajde lepo jos jednom procitaj moj post
 
Praznici su jako značajni z anaciju. Država mora da prisili gradjane da se pridržavaju praznika, nacionalnih a i verskih. Ne poštovanje državnih praznika je nepoštovanje države.
Kako da budemo u nečemu jedinstveni kada ne poštujemo državne praznike.

Što se tiče 1, maja, bolje da država natera privatnike da ne prisiljavaju ljude da rade sedam dana u nedelji i da nedelja bude neradan dan...

Ali teško...
 
Kod nas će naš dragi predsjednik za 1.maj djeliti grah u Maksimiru... :lol:

Hoće li i kod Vas biti takvih egzibicija od strane vaših državnika? 8-)
 

Back
Top