stopiranje

andja_stay_cool

Domaćin
Poruka
3.784
ove godine zavrsavam srednju skolu i mislila sam da nekih mesec dana provedem u stopiranju....mozda da obidđm nasu zemlju ali bih prvenstveno zelela da odem negde vani...u kombinaciji su i neki volonterski kampovi..ali preko mis-a treba dati 3600din..+ putovanje..viza..tra la la..mislim da ce ispasti skuplje..pa uzmem vrecu za spavanje..neki sator..sta znam..nemam iskustva u tome..i da stopiram..pa dokle stignem...banja bi bilo da odem do turske...ili negde ka zapadu...ali vizee..grrr..da li da probam nesto preko hospitality club-a..najveca mi je frka gde da se istusiram =) a jos je tu i pitanje sigurnosti...cura da sama stopira...mada...ja sam visoka, snazna cura..=) skinula sam neke informacije sa neta..jel ima jos neko savet? jel zeli neko da krene sa mnom na put? to ne moze da ispadne loshe
 
velika je razlika između stopiranja u turističkim mestima i stopiranja na otvorenom putu.
zavisi na šta ćeš naleteti.
nisam stopirala u zemlji, u inostranstvu, ali onom starom zapadu(ne računam češku,mađarsku..)
nije bilo problema. stopom sam sa drugaricom prošla jedno leto celu italiju-deo švajcarske-francusku do obale-nemačkuka austriji -i austriju. i sele u voz u mariboru:)
ali..i to je bilo davno. pre '90
 
Andjo ti si moja junakinja!
Bravo!
STo se stopiranja tice ...ja sam stopirala i stopiram i danas ( doduse malo manje jer imamo kola;)
...ali neznam gde sve nisam stigla stopom...
Elem , ne kreci bez nekog malog suzavca...koji ces uvek imati sa sobom u dzepu..Kazem " suzavca" a to moze biti i neki obicni dezodorans...za " ne daj Boze"....ipak se nikada ne zna na kakvu budalu mozes da naletis.
Vidi,potrazi ovde neke informacije...mozda i nadjes nekoga za smestaj i " tus"..
Couchsurfing.com

Najidealnije bi bilo kada bi nasla nekoga ko ce ici sa tobom..ali kapiram da je danas jako malo avanturista poput tebe.Svaka cast i samo napred!!
Pozzzz
 
Ja i drugarica smo bile 10 dana u Istanbulu letos kod neke porodice koju smo nasli preko hospitality-ja...utisci su extra!!!!tako da eto..piala si za HC.. imam i par iskustva s primanjem ljudi s HC-a i takodje bilo sve ok..
htele smo ovog leta u Italiju preko HC-a ali nam je frka zbog vize..cak su mene i drugaricu sad odbili u ceskoj ambasadi jer smo htele da idemo u Prag al nije zena htela da nas pusti samo s rezervacijom vec kao bolje da uplatimo unapred nego da nas slucajno ispale pa da ostanemo na ulici..
zato nam je sad frka da nas i za italiju ne sjebu a bas smo lepo isplanirale od venecije preko firence do rima i napulja al ipak smo resile da idemo na sigurno pa smo nasle neku ponudu preko agencije za amsterdam-pariz 20 jula...
 
ja sam apsolutno protiv.imam 42 godine i majka sam dva decaka.kao tinejdz. sam stopirala cesto do skole kada mi bus pobegne i imam nekoliko vrlo neprijatnih iskustava.srecom,nije bilo silovanje,ali verbalno izivljavanje,pa cak i pokusaji pipanja...a da ne govorimo o svakakvim ponudama....bila sam mlada i verovala da sa svacim mogu da se izborim.sa ove tacke ,to je stavljanje glave u torbu.ja ti zelim puno srece,ali da si moja kcerka,ucinila bih sve da te odgovorim.
 
smokvicica:
ja sam apsolutno protiv.imam 42 godine i majka sam dva decaka.kao tinejdz. sam stopirala cesto do skole kada mi bus pobegne i imam nekoliko vrlo neprijatnih iskustava.srecom,nije bilo silovanje,ali verbalno izivljavanje,pa cak i pokusaji pipanja...a da ne govorimo o svakakvim ponudama....bila sam mlada i verovala da sa svacim mogu da se izborim.sa ove tacke ,to je stavljanje glave u torbu.ja ti zelim puno srece,ali da si moja kcerka,ucinila bih sve da te odgovorim.

A šta je sa onom vašom post-komunističkom frazom: najbezbednija zemlja smo bili, mogo si gde hoćeš da spavaš, da ostaviš otključano, e Tito, Tito.
Ne zamerite, pitanje nije direktno Vama upućeno, ali čudi me da se to dešavalo u tom vremenu, prvi put čujem za tako nešto :roll:
 
sad imam utisak kao da sam metuzalem.jeste se spavalo sa ne zakljucanom kucom,desi se ...kapija na dvoristu ostane otkljucana,tu je kera...
skotova je i tada bilo,veruj mi,ali manje...
 

Back
Top