Boze koja budale sa nama vladaju!!!!

ratnistrateg

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
416
Ilić: Izjavom sam želeo da isprovociram javnost i radikale stana - 27. april 2007

Predsednik Nove Srbije Velimir Ilić rekao je da je izjavom da bi radikali mogli da podrže manjinsku vladu njegove stranke i Demokratske stranke Srbije želeo samo da isprovocira javnost i radikale kako bi se videlo ko stvarno želi da Srbija dobije vladu.


On je za novi broj nedeljnika „NIN” kazao da je time želeo da „isprovocira” javnost i Srpsku radikalnu stranku jer je prošlo mnogo vremena od izbora a nema nikakvih ozbiljnih razgovora o formiranju nove vlade. „Sve se zakočilo, poslovi stoje, građani su sve nervozniji a po nekim stranačkim štabovima se ”nadgornjavaju„ kao mlada deca. Sad smo videli da radikali i dalje razmišljaju po principu što gore za Srbiju to bolje za njih, oni izgleda stvarno očekuju da sami formiraju vladu što se nikad neće dogoditi”, izjavio je on. Prema njegovim rečima, „zaista je preterano” to što Demokratska stranka, traži sva važna ministarstva, većinu u vladi, predsednika Skupštine i guvernera Narodne banke iako niko ne spori da je ta stranka dobila šest odsto glasova više od koalicije DSS-NS. „Vlada je već morala da bude napravljena, imamo već veliku štetu zbog toga ali koliko znam mesec dana nismo imali ozbiljne razgovore. Sve se vodi nezvanično po nekim stranačkim kancelarijama ali nema ničeg ozbiljnog”, istakao je predsednik Nove Srbije. Ilić je pozvao predsednika Srbije Borisa Tadića da zakaže razgovore kojima bi prisustvovali predstavnici medija kako bi se videlo ko zaista želi vladu a ko ne. „Jasno je da je Tadić morao već da poveri mandat nekome. Mi mislimo da najviše šansi da sastavi vladu ima Koštunica ali ako ima drugo rešenje neka ga predloži”, kazao je Ilić i dodao da je „bio red” da Tadić, mesto mandatara ponudi zameniku predsednika SRS Tomislavu Nikoliću kako bi se videlo šta ta stranka želi i može. Predsednik NS je naglasio da se ne vode razgovori na najvišem nivou i izrazio očekivanje da će do tih razgovora doći ubrzo. „Više nemamo vremena ali sam sve skeptičniji i plašim se da ulazimo u ozbiljnu krizu”, kazao je Ilić. (RTS)

Glup ili tup?
Ovo je samo bio pokusaj ispipavanja pulsa da se vidi da li bi SRS eventualno usla u vladu na poziv Kostunice. Na ovaj nacin Kostunica je sacuvao obraz u slucaju radikalskog NE.

Ipak ne cudim se Ilicu, od njega ni ne ocekujem neke briljantne poteze ali ovo je samo jos jedan pokazatelj ko protura lazi o radikalima u medije.

Izgleda da to nije u toliko meri ni LDP ni DS nego DSS i koalicija!
 

Back
Top