Jeftina putovanja preko crkve?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Cat_Woman

Zainteresovan član
Poruka
185
Pre par dana sam nacula pricu o jeftinim putovanjima preko crkve, konkretno putovanje u Francusku ovog leta, cena je zaista niska, odseda se u kampu u Tezeju (ili tako nesto) i uopste povoljni su uslovi putovanja...i uspela sam da nabavim broj coveka koji tamo vodi, ali mi je malo rizicno jer ne znam da li je to organizacija u pitanju (cula sam da je to neko objedinjavanje svih svetskih vera jer u kampu bude oko 2000ljudi iz celog sveta) ili nesto drugo... pa bih molila bilo koga ko ima neke informacije o tome, najbolje ako je vec bio tamo da podeli iskustvo sa mnom :)
 
Da,u Tezej se najčešće ide preko katoličke crkve,ali se ide i preko pravoslavne,a čini mi se i preko reformatorske crkve.Leti se ide u kamp u Tezej,a zimi,za Novu godinu,svaki put u neki drugi evropski grad.
Ta putovanja su zaista povoljna,ali nisu ništa rizičnija od bilo kog drugog putovanja.
Više informacija na: www.taize.fr (imaš opciju srpski jezik).
 
Ne znam da li pravoslavna crkva organizuje takva putovanja, ali najbolje je da proveris u turistickoj agenciji DOBROCINSTVO, jer oni pripadaju crkvi, i bave se iskljucivo tom vrstom putovanja - verski turizam (obilasci manastira i svetinja u Srbiji i svetu) i oni ce ti dati pravu informaciju jer pripadaju Srpskoj Pravoslavnoj Crkvi
 
Ja sam bila u Tezeu 2000. godine i moje impresije nisu bas najpozitivnije.Jedina dobra stvar je sto ces za male pare videti pola Evrope.Ne znam kakav je danas program,kad sam ja isla,bilo je ovako:
putovanje sasvim solidnim autobusom, pri dolasku obilazak Venecije,Verone i Padove.Moja drugarica je isla prosle godine i oni su obilazili Bolonju,Nicu i Monako.To je, naravno, kratak obilazak, traje pola dana po gradu,negde i 2,3 sata.
Stizes u Teze i tamo si stacionirana 7 dana,7 duuuuuuuuuuugih dana.Naime, to je verski kamp,kao sto si vec cula,ali ovako rigidno i dogmatsko postovanje Boga meni licno se granici sa sektastvom.Svako jutro obavezna je molitva,posle molitve, prvog dana organizuju se debatni timovi koji raspravljaju o nekim verskim pitanjima,daleko je to bilo od debate,svi sednete u krug i razgovarate o tome koliko volite i postujete Boga, imas rucak i popodne ti je slobodno do vecernje molitve.Petak,subota i nedelja su uobliceni tako da pokazu Isusovo stradanje i vaskrsnuce,pa ces tada provoditi u crkvi i po ceo dan.Zabranjeno je napustati kamp,zabranjeno je konzumiranje alkohola( nama su sve pokupili i vratili kad smo odlazili), uvece imas mesto na kome se okupljate i tu mozes kupiti sokice ili bezalkoholno pivo. Muske i zenske sobe su odvojene i strogo je zabranjeno mesanje (nama su zapretili izbacivanjem iz kampa). Kao sto sam rekla,zabranjen je izlazak iz kampa,namoj ni pokusavati,i to smo radili i navatali su nas.
Sto se tice hrane,prava je monaska,ponesi puno od kuce,bices gladna,veruj mi.
Nece ti se nista lose desiti,sigurna si,nije sekta,ali su tradicionalni vernici.
Ima ponuda preko pravoslavne crkve,ja sam isla preko katolicke zato sto oni uopste ne gledaju koje si veroispovesti, u mojoj turi,mi smo cinili vise od polovine.S obzirom na to da je jako jevtino,idu uglavnom mladi ljudi koje boli .. za to preko koga idu,gde idu,s kim idu,samo da idu. Ja sam tog stava i dalje.Mozes upoznati jako cool ljude sa kojima ces lakse podneti agoniju boravka u Tezeu.Jos nesto,tamo zaista ne gledaju odakle dolazis i koje si konfesije.
U povratku imas ceo dan u Parizu.Nece ti biti dovojno,veruj mi.Mi smo svracali i u Bec I Minhen. Trebalo je da odemo i do Strazbura,ali je bilo jako lose vreme. Kad sam kod vremena,meni se zadesilo da pada kisa svaki dan.Dani su jako topli, a noci jako hladne,ta golfska klima ti je cudo. Zaboravi na haljinice i gluposti(ne znam u kom si tripu), ponesi stvari kao da ides na kampovanje i spremi se da ces biti prljava kao prase, jer imas zajednicko kupatilo i ako dodjes kasnije, moze se desiti da to vece nemas vode,bar se meni desavalo.
Da sumiram, dobre strane - iam tu srecu da mogu da kazem da sam videla mnogo gradova Evrope za samo jedno putovanje, sto mi sada,posle 7 godina jako znaci. Lose strane - sve ostalo.
Nadam se da ce ti ovaj opis pomoci da se odlucis.Smorila sam te,priznaj. ;)
 
Dezdemona:
Ne znam da li pravoslavna crkva organizuje takva putovanja, ali najbolje je da proveris u turistickoj agenciji DOBROCINSTVO, jer oni pripadaju crkvi
I tako ne budi mi mrsko proverim ja to....
Kad ono...7 nocenja u Egiptu, vodici, ture... tricavih 28.000,00 динара (у 4 месечне рате) + 450 УСД :roll: u drugoj polovini oktobra...
blam
 
Bio sam 2 puta preko katolicke crkve, 2001. i 2002. godine. Utisci su najpozitivniji. Totalno je nebitno koje si vere, sa nama su isli i pravoslavci, skoro pola autobusa. Niko tebe to ne pita. A tako je super, krajem jula i pocetkom avgusta nas je bilo blizu 4000. Super zezanje, drustvo, obidjete mnoge gradove, vidite puno toga. U Tezeu inace se prijavite za neki posao ili dobijete jedan. Mi smo se konkretno prijavili za ciscenje wc-a:) Najkrace traje i super je zezanje. Mozete npr hranu da delite, da spremate kamp, sobe, da budete cuvar, da vodite neku grupu za mladje od 16 godina, da idete u grupu tisine gde sedite na jezeru par sati i nista ne pricate i tako. Imate svaki dan i sa svojom grupom druzenja i diskusije na odredjenu temu. Sve u svemu, 7 dana ste u kampu, ostalo na putu.

Ovo sto pise u postu pre mene je vidjenje nekog ko je isao iskljucivo kao turista i totalno je lose razmisljanje. Mi smo od 7 dana debate, 4 puta imali teme koje totalno nisu imale vere sa religijom. Molitve nisu obavezne, s tim da ne mozete biti u sobi jer se u to vreme sprema i ne mozete sedeti u kampu na klupama. Mi ako nismo isli na molitvu, isli smo u obliznje selo u shoping, tamo imate i jedan dvorac sa ogromnim podrumom vina koji mozete da obidjete.
Molitve nisu klasicne kao u crkvi, sedi se na podu, sve je moderno, sa pokretnim zidovima i slicno. Sedite i pevate pesme, nema propovedanja, pricesti i slicno.
A to vikendom nije tako kao sto je pre mene napisano. Recimo subotom imate molitvu u kojoj svi u crkvi pale svece i tako se peva. Lep prizor. Ako neko ide da se napija od alkohola i ponasa 10 dana kao turista neka fino uzme neku gajbu na moru i loce svaki dan. Za 100 eura sve (da, prevoz, smestaj i klopa), mislim da bolje ne moze.

Uskoro opsirnije sa fotkama.
 
dejan.su:
Bio sam 2 puta preko katolicke crkve, 2001. i 2002. godine. Utisci su najpozitivniji. Totalno je nebitno koje si vere, sa nama su isli i pravoslavci, skoro pola autobusa. Niko tebe to ne pita. A tako je super, krajem jula i pocetkom avgusta nas je bilo blizu 4000. Super zezanje, drustvo, obidjete mnoge gradove, vidite puno toga. U Tezeu inace se prijavite za neki posao ili dobijete jedan. Mi smo se konkretno prijavili za ciscenje wc-a:) Najkrace traje i super je zezanje. Mozete npr hranu da delite, da spremate kamp, sobe, da budete cuvar, da vodite neku grupu za mladje od 16 godina, da idete u grupu tisine gde sedite na jezeru par sati i nista ne pricate i tako. Imate svaki dan i sa svojom grupom druzenja i diskusije na odredjenu temu. Sve u svemu, 7 dana ste u kampu, ostalo na putu.

Ovo sto pise u postu pre mene je vidjenje nekog ko je isao iskljucivo kao turista i totalno je lose razmisljanje. Mi smo od 7 dana debate, 4 puta imali teme koje totalno nisu imale vere sa religijom. Molitve nisu obavezne, s tim da ne mozete biti u sobi jer se u to vreme sprema i ne mozete sedeti u kampu na klupama. Mi ako nismo isli na molitvu, isli smo u obliznje selo u shoping, tamo imate i jedan dvorac sa ogromnim podrumom vina koji mozete da obidjete.
Molitve nisu klasicne kao u crkvi, sedi se na podu, sve je moderno, sa pokretnim zidovima i slicno. Sedite i pevate pesme, nema propovedanja, pricesti i slicno.
A to vikendom nije tako kao sto je pre mene napisano. Recimo subotom imate molitvu u kojoj svi u crkvi pale svece i tako se peva. Lep prizor. Ako neko ide da se napija od alkohola i ponasa 10 dana kao turista neka fino uzme neku gajbu na moru i loce svaki dan. Za 100 eura sve (da, prevoz, smestaj i klopa), mislim da bolje ne moze.

Uskoro opsirnije sa fotkama.


Mene ovo podseca na subotare.

I ovaj predhodni post,@vinossa da nisi ishla preko neke protestantske crkve?
 
moracu da kazem da ne razumijem- dali se vi samo salite kada kazete da " tricavih 28.000 dinara plus 450 dolara" ili je to stvarno tako. molim vas da mi odgovorite nesto nije u redu ovdje da za Egipat traze ovoliki iznos i to pravoslavna crkva, a posjeta je crkvama i manastirima u egiptu se ne placa i povrh toga ste smjesteni u hotel sa 3 zvjezdice....ja izracunah da je to 938 dolara :shock: :shock: :shock: :confused:
 
skupi su,moj cale i keva su hteli da idu prosle godine u izrael za bozic preko crkvene agencije ali kad su im rekli cenu,malo su se zagrcnuli,pa su isli preko normalne agencije,razlog za skupocu je po necijem objasnjenju da je to duhovno putovanje,sa blagoslovom patrijarha i u pratnji nekog od episkopa 8-) 8-)
 
vladeks:
skupi su,moj cale i keva su hteli da idu prosle godine u izrael za bozic preko crkvene agencije ali kad su im rekli cenu,malo su se zagrcnuli,pa su isli preko normalne agencije,razlog za skupocu je po necijem objasnjenju da je to duhovno putovanje,sa blagoslovom patrijarha i u pratnji nekog od episkopa 8-) 8-)[/QUOTE

nesto mi taj blagoslov mnogo kosta a ako bilo koje svjesteno lice putuje sa grupom on dobija to dzabe a i svaki 16 putnik kao i u agenciji je GRATIS to ide u dzep organizatoru. ali sto je mnogo je mnogo. Posto radim u turistickoj agenciji u egiptu, mogu to sa sigurnoscu da tvrdim i pripremam ponudu SPC za ove iste programe koja ce biti mnogo povoljnija a samim tim bi se javio sigurno veci broj zainteresovanih za ovo predivno putovanje koje bih i da nijesam u agenciji od srca preporucila svima.
Putovanja koja organizuju druge crkve, kao recimo katolicka, ne bih preporucila pravoslavnim putnicima iz cistog razloga da ipak ima male razlike u shvatanju hriscanstva, pa samim tim i uzitak je manji.
 
[/QUOTE]
Putovanja koja organizuju druge crkve, kao recimo katolicka, ne bih preporucila pravoslavnim putnicima iz cistog razloga da ipak ima male razlike u shvatanju hriscanstva, pa samim tim i uzitak je manji.[/QUOTE]

Ja sam isla pre par god. za docek nove god preko katolicke crkve i iako sam pravoslavne vere nisam imala nikakvih problema,niti je uzitak bio manji.
 
Ljudi kakva jeftina putovanja preko crkve?! Kakav Teze?! Zar ne uviđate da je sve to jedna vešta sektaška ujdurma! Pa upravo tim jeftinim putovanjima sekte nastoje da privuku što više mladih ljudi! Njima su upravo cilj mladi ljudi! I kako ih najlakše privući nego ponuditi im jeftino putovanje na kom će kao fol videti pola Evrope! Dobro, možda će i videti par gradova ali sve je to uvijeno u oblandu koja se zove sektaštvo i verski globalizam tzv. ekumenizam! Zato njima nije ni bitno koje si vere, ali se tamo ipak moraš ponašati po njihovim pravilima! Ekumenizam je propast za srpstvo i pravoslavlje! Zato Srbi pamet u glavu ako mislite da sačuvate ovo malo pravoslavne vere što su nam naši očevi i dedovi ostavili u nasleđe!
 
DekiM:
Ljudi kakva jeftina putovanja preko crkve?! Kakav Teze?! Zar ne uviđate da je sve to jedna vešta sektaška ujdurma! Pa upravo tim jeftinim putovanjima sekte nastoje da privuku što više mladih ljudi! Njima su upravo cilj mladi ljudi! I kako ih najlakše privući nego ponuditi im jeftino putovanje na kom će kao fol videti pola Evrope! Dobro, možda će i videti par gradova ali sve je to uvijeno u oblandu koja se zove sektaštvo i verski globalizam tzv. ekumenizam! Zato njima nije ni bitno koje si vere, ali se tamo ipak moraš ponašati po njihovim pravilima! Ekumenizam je propast za srpstvo i pravoslavlje! Zato Srbi pamet u glavu ako mislite da sačuvate ovo malo pravoslavne vere što su nam naši očevi i dedovi ostavili u nasleđe!
DekiM hvala ti objasnio si Supergirl na sto sam mislila
 
ne seri DekiM

kakva sekta kad i pravoslavna bogoslovija iz Kralovaca vodi svoju grupu i crkveni hor na te susrete
u Milanu su ljudi bili odusevljeni i prosto su plakali kad su culi nasu crkvenu muziku koliko ih je dirnula
da je sekta ne bi partijerh i vladika sremski dozvolili da tamo idu predstavnici nase crkve

Taize je nastao u toku II svetskog rata kao utoćište za sve hrišćane od nacista
i tamo se ne širi nikakvo učenje nego se propagira mir, prijateljstvo i priča se o svetskim problemima: gladi, bolesti, ratu, sama religija se retko i spominje upravo zato što je to diskutabilna tema i može stvoriti rasprave izmedju katolika, pravoslavaca i protestanata, religija se ogleda jedino u tome što se te kao debate o stanju u svetu odvijaju u crkvi

ono što ne znaas ne moras ni da pljujes
sasvim je prirodno bojati se i zazirati od onog sto je nepoznato i strano ali je bezobrazluk to i osudjivati ukoliko se ne raspolaže sa saznanjima i činjenicama
sklon si predrasudama
 
Ekumenizam je propast za srpstvo i pravoslavlje! Zato Srbi pamet u glavu ako mislite da sačuvate ovo malo pravoslavne vere što su nam naši očevi i dedovi ostavili u nasleđe!

ako je propast a zasto onda patrijarh dozvoljava da u Taize ide pravoslavni hor iz Karlovacke bogoslovije?
valjda on zna najbolje sta je dobro za Srpstvo
ovo i jeste dobro da ljudi vide i nasu stranu hriscanstva da se upoznaju sa pravoslavljem da i mi malo sirimo nasu lepu rec a ne da svi na Zapadu misle da smo divljaci i da nas izjednacavaju sa nacistima, kao sto nas (zahvaljujuci Vojvodi i Slobi-u paklu goreli vecnost celu) i smatraju
 
ne seri DekiM...

Prvo, ne seri Ti glupačo jedna!

Rekao bih ti i nešto mnogo gore, ali mi pristojnost i pravoslavno vaspitanje to ne dozvoljavaju! A ti pošto si žensko trebalo bi malo da pripaziš na rečnik, posebno na javnom mestu! Očigledno je da tebi fali dosta i pristojnosti i pravoslavnog vaspitanja!

Kao drugo, to što si ti za jeftine pare obišla Milano, Pariz, bila u Tezeu na poklonjenje bratu Alojziju i što planiraš da za Novu godinu obiđeš i Ženevu, ne znači da si pokupila svo znanje ovoga sveta da bi sada meni a i drugima držala nekakva predavanja o tome kako tobože Teze nije to što jeste već nekakav "raj na zemlji"! Ti si možda i bila u Tezeu ali si ostala slepa kod očiju! I ostaćeš i dalje sve dok ne progledaš! Znam ja mnogo više od tebe šta je Teze i kako je nastao i šta propagira i zašto su baš mladi ljudi u centru zbivanja svega toga!

Kao treće, to što je jedan naš crkveni hor išao na takvo putovanje, ne znači da je naša Crkva aminovala Teze i sve što se tamo dešava! A to što su ljudi plakali od oduševljenja jer tobože nisu dosad čuli za pravoslavno pojanje i mi sada treba ponovo da ih upoznajemo sa pravoslavljem i prosvetljujemo (kao da Pravoslavlje postoji od juče a ne od XI veka!), samo ide u prilog onome što sam rekao - slepi kod očiju i gluvi kod ušiju! I kakva je to uopšte "crkva" pa i "religija" u kojoj se raspravlja o svetskim problemima a ne o duhovnim! Zna se gde se vode takve polemike i debate a Crkva sigurno nije mesto za to! I to što se ne pominju verska opredeljenja na tim skupovima samo govori o prikrivenom verskom globalizmu koji ima za cilj negiranje i nipodaštavanje pre svega Pravoslavlja kao i svega onoga što predstavlja, a zatim i ostalih malih konfesija. Ništa me ne čudi jer to tzv. "bratstvo Tezea" čini više stotina braće katolika i protestanata, koji su se kao odrekli svega materijalnog, pa i nasledstva i sve poklonili siromašnima! Voleo bih da vidim tog sirotana kome je brat Alojzije poklonio nasledstvo! Pričam ti priču...!

I dalje stojim iza svega što sam napisao u prethodnom postu. Za mene je to podmuklo uobličena sektaška ujdurma uvijena u verski globalizam i pljuvaću po njima i sličnima, a ako se neko i dalje pali na to, samo izvolte - bauljajte u svom magnovenju! Nemam nikakvih predrasuda niti zazirem od nepoznatog jer tu nema ničeg nepoznatog, sve je jasno i toliko providno da samo budale ne uviđaju pravu istinu!

A pošto vidim da si "prečanka" ili tačnije iz srpske Vojvodine, mogu da razumem tvoje magnovenje što se tiče religije pa samim tim i stav o ekumenizmu! Za Vojvodinu je naročito karakteristična "poplava" verskih sekti u zadnjih 10-15 godina što potvrđuju i brojni primeri ubistava i sakaćenja ljudi i dece i to mislim baš u tvom mestu i okolini, kao i pojava probuđenog neonacizma i klerofašizma, a sve zahvaljujući tome da ljudi neznaju ni ko su, ni šta su, ni kome pripadaju!

Prema tome nađi nekog drugog kome ćeš da soliš pamet i držiš predavanja o tome kako su Teze i ovakva putovanja "prava stvar" a mi pravoslavci sa Balkana divljaci, ubice i prostaci i da bi postali dobri i podobni treba da se odreknemo svega onoga što nas u stvari i čini Srbima!

Bolje bi ti bilo da čupkaš travu u svojoj bašti, gledaš reklame preko interneta i nastaviš da igraš "Dope Wars" od pre dve godine i diluješ drogu klincima, možda ćeš tako i zaraditi još koji dinar da možeš opet da odeš do Tezea na poklonjenje bratu Alojziju i njegovoj bratiji!

Ja ću se držati svoje Srbije i srpskih svetinja!
Srbi pamet u glavu!
 
a malo si istrazivao o meni
za svaku pohvalu

ja se nisam pravoslavlja odrekla zarad jeftinih putovanja, idem tamo i da budem potpuno iskrena ni ne slusam sta pricaju, prespavam noc u porodici u kojoj sam smestena i onda ujutru hvatam straftu po bulevarima ovog sveta
bulevari sveta pamte muziku mojih koraka

a ti si verovatno jedan od ovih sto su sisli s brda pa ovde uzjahali i nikad da se vrate u rodni kraj medj ovce i bukve, a do juce ti je dada klao popove, otac gulio zlato sa ikona a ti pljuvao na popa, al sad ste odjednom vernici na kvadrat i veci pravoslavci od samog boga
da, da ti sto se sad busaju u grudi i drze pravoslavlja ko pijan plota ti su bili najgori za vreme i posle drgog sv. rata pa im sad doslo iz dupeta u glavu da ce za ta zla i ispastati pa se odjednom nasli u crkvi da mole za oprost
znam ja takve kao ti, ima ih svuda
 
... a ti si verovatno jedan od ovih sto su sisli s brda pa ovde uzjahali i nikad da se vrate u rodni kraj medj ovce i bukve...

Nadao sam se da ćeš iz svega onoga što sam rekao izvući nekakvu pouku ali avaj, ti i dalje srljaš u propast! Očigledno je da je put tvog duhovnog otrežnjenja i prosvetljenja mnogo trnovitiji nego što sam mislio.

A to dal' sam ja sišao sa brda ili ne, i ko su bili moji i šta su, samo par činjenica.
Jedan deda mi je bio lekar (imao je Index br.2 na Beogradskom univerzitetu!), solunac, preživeo i I i II svetski rat i pored toga što su ga i Nemci i četnici i partizani izvodili pred puščane cevi samo zarad toga što nije pravio razliku među pacijentima i što nije hteo da se prikloni ni jednoj politici! Drugi deda mi je bio sveštenik, takođe šikaniran i maltretiran i od jednih i od drugih, ali se Boga i srpskih svetinja nije odrekao! Slavili smo mi Krsnu slavu i išli u crkvu kad mnogi drugi nisu smeli da prigvire ni do crkvene kapije!

Prema tome, dobro porazmisli pre nego što ti išta sledeći put padne na pamet da nešto kažeš ili da nekog vređaš! Preispitaj sebe ko su bili tvoji preci pa onda kritikuj druge seljančuro jedna!

A moj predlog ti je da umesto što prodaješ dušu kojekavim belosvetskim lopužama zarad jeftinih putovanja, kreneš na jedno pravo istinsko duhovno putovanje i hodočašće, kako bi svoju grešnu žensku dušu bar malo prosvetlila i izvela na pravi put!
 
da je moja dusa gresna odavno bi mene Bog kaznio i da ta putovanja ne valjaju on mi ne bi ni dao priliku da putujem ili bi vec kaznio za "odricanje od pravoslavlja", ali nije, nego cak naprotiv daje mi prilike da opet idem, da ucim i da se obrazujem obilazeci Luvr i slusajuci operu u Milanskoj skali
i izgleda da Bog cini sve da moju gresnu zensku dusu izvede na pravi put, put obrazovanja
 
Protestantske crkve često organizuju takve kampove i susrete u Evropi (Ženeva, Hag, Utreht, Bratislava) i stalno za Novu godinu. To nije nikakva sektaška ujdurma i zavera protiv Srba (poznati radikalski rečnik), ali sigurno nema veze sa pravoslavljem. Ljudi jednostavno tako funkcionišu, na taj način šire svoje ideje i vrbuju vernike.
Tu su zaista izvrsna druženja, ali se i slušaju verska predavanja i formiraju grupe za čitanje Biblije i to je glavni cilj tih kampova, a ne nekakav turizam.
Poznati organizatori su Pentakostalci, Baptisti, Navigatori i odlazak na ove skupove zvanična pravoslavna i katolička crkva ne daje odobrenje, mada su neki predstavnici bili povremeno kao gosti.
 
Nadao sam se da ćeš iz svega onoga što sam rekao izvući nekakvu pouku ali avaj, ti i dalje srljaš u propast! Očigledno je da je put tvog duhovnog otrežnjenja i prosvetljenja mnogo trnovitiji nego što sam mislio.

A to dal' sam ja sišao sa brda ili ne, i ko su bili moji i šta su, samo par činjenica.
Jedan deda mi je bio lekar (imao je Index br.2 na Beogradskom univerzitetu!), solunac, preživeo i I i II svetski rat i pored toga što su ga i Nemci i četnici i partizani izvodili pred puščane cevi samo zarad toga što nije pravio razliku među pacijentima i što nije hteo da se prikloni ni jednoj politici! Drugi deda mi je bio sveštenik, takođe šikaniran i maltretiran i od jednih i od drugih, ali se Boga i srpskih svetinja nije odrekao! Slavili smo mi Krsnu slavu i išli u crkvu kad mnogi drugi nisu smeli da prigvire ni do crkvene kapije!

Prema tome, dobro porazmisli pre nego što ti išta sledeći put padne na pamet da nešto kažeš ili da nekog vređaš! Preispitaj sebe ko su bili tvoji preci pa onda kritikuj druge seljančuro jedna!

A moj predlog ti je da umesto što prodaješ dušu kojekavim belosvetskim lopužama zarad jeftinih putovanja, kreneš na jedno pravo istinsko duhovno putovanje i hodočašće, kako bi svoju grešnu žensku dušu bar malo prosvetlila i izvela na pravi put!

Rečnik ti nije na nivou osobe sa takvim pedigreom.
A ni avatar ti ne pristaje.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top