Beryl

Šakal

Elita
Poruka
17.385
Niko o ovome da prozbori ni reč...! Pa dobro ljudi ima li ko ovo na svom kompu i kako to radi? Mislim, kakva su vaša iskustva i tako to? Gledao sam ''dvoboj''...vista aero vs beryl i mogu vam reći da sam impresioniran...možda taj linux i nije toliko loša stvar... Nemam iskustva sa linuxom pa vi koji ga koristite nemojte mi ovo uzeti za zlo...
 
Podrzavaju ga SVI distroi koji imaju XOrg graficki server. Debian Sarge ga ne podrzava (xFree) ali novi Etch da.
Znaci, moze kod svih.

I nije kao Aero... Aero je skoro kao Beryl, posto su ideje kradene od istog, i od Mac-a, ali na visti je to lose odradjeno, pa zahteva 2GB memorije.
 
Sta tu ima da se kaze.
Evo vozim beryl na slacku i mogu da kazem da je relativno upotrebljiv ako koristite samo 1. graf okruzenje ,znaci ne prebacivati se cesto iz kde-a u gnome ili enlightment ili fluxbox.
Radi to na svakom bozjem sistemu koji ima modularni Xorg i odgovarajuci hardver.
Performanse su blago receno..
Sjajne.
U odnosu na aero bar je 10 X brzi.
Ali ko to uopste koristi ,meni je sve to bullshit jer i beryl/compiz i aero previse komplikuju usability sistema.
 
naprotiv, meni dosta ubrzava rad, jer kad imam gomilu prozora, samo kad pomerim mish u gornji desni ugao, dobijem sve lepo poredjane po ekranu, a desno dole, je clear desktop... to mi ubrzava znatno
 
Beli0135:
naprotiv, meni dosta ubrzava rad, jer kad imam gomilu prozora, samo kad pomerim mish u gornji desni ugao, dobijem sve lepo poredjane po ekranu, a desno dole, je clear desktop... to mi ubrzava znatno

Je li a reci mi kakav workarround imas za ovo:
Vozis ti taj beryl i hoces da pogledas neki film npr..
i pustis ga za npr nekim xine ili mplayer frontendom i slika je suvise tamna ili svetla ..u svakom slucaju hoces da podesis kontrast i ostalo .
Koristis video drajver xv i ajde podesi te parametre a da ne diras nista van xv parametara..
u samom plejeru narimer. Kako ... ovi iz xorg-a jos ne znaju mozda ti znas?
 
Nisam se susreo sa tim problemom. Do dushe, ja slabo pustam filmove, komp mi sluzi da zaradjujem pare. Gledao sam samo Crnog Gruju, i OFH, i to je bilo ok, nisam nista morao da diram.
Meni je od beryl od krucijalnog znacaja kad istovremeno imam Lazarus, mailer, terminal, word, excel, browser i editor...
 
Instalirao sam ubuntu 7.04 i naravno beryl...mogu vam reci da sve sjajno funkcionise. Beryl uopste nije los...imam instaliranu vistu pa sam ih uporedio...ako izuzmemo naviku...beryl je mnogo bolji...
 
Da se prikljucim konstataciji belog:
I meni je desktop upotrebljiviji kad je ukljucen compiz/beryl. Do duse ja sam uvek vozio compiz, ali sta sad... Tri najupotrebljivije stvari su providnost prozora, kockica na kojoj se lako vizuelno pamti gde je sta i onaj efekat sa 'pause break' kad se svi prozori raspodele po ekranu i umanje... zaboravih kao se zove taj efekat.

A sa MPlayerom i slikom nikad nisam imao problema: Sve se vidi ok.
Steta nemam xorg 7.1+, inace bih i dalje furao AIGLX....

p0zz
 

Back
Top