Kompletan pregled

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

ija_ftn

Domaćin
Poruka
3.487
Pozdrav!

Imam 29 godina i sa suprugom planiramo od jeseni raditi na bebi. Posto jos uvek nisam rodila, a zelela bih da sve bude u redu, molim Vas za savet.
Dakle, zelela bih da znam koje sve preglede da uradim, pa da znam da sam zdrava i potpuno spremna za trudnocu. Uradila sa vec pregled krvi i urina. Ti rezultati su mi u redu. Kod ginekologa su mi nasli neku ranicu na grlicu, ali mi je Doktorka rekla da se ne brinem i da ce lako laserom otkloniti (Papa test je 2.grupa, tj ok), inace je sve ok.

Sta bih trebala jos proveriti da bih bila sigurna da sam zdrava i fizicki spremna za trudnocu?

Hvala Vam unapred.
 
Poseti stomatologa i sredi sve zubice koji su za popravljanje, skidanje kamenca je isto dobra stvar. Na temi ginekologija, na prvoj strani imas navedene sve briseve koje bi bilo dobro da uradis. Pocni da pijes folnu kiselinu, cini mi se da se lekic zove Folnak (svakako proveri u apoteci). Ako si pusac ostavi cigarete (odlican razlog za prestanak). Umerena fizicka aktivnost i zdrava ishrana su takodje pozeljni. Zelim ti da se uskoro prebacis na podforum "kutak za trudnice":)
 
Bila sam kod stomatologa pre 6meseci i idem ponovo za nedelju-dve. To ce nadam se biti ok.

Ginekolog mi je radio Papa test (rezultat je b pripadao drugoj grupi, pa mi je receno da je to ok) i vaginalni bris (rezultat je bio 6.grupa-gljivice i trenutno to, po preporuci ginekologa, lecim veginaletama i tabletama. Treba da se javim nakon menstruacije, da se ponovi test). Ostalo je kako je rekla ok. Da li treba jos neki bris ili test da uradim kod ginekologa?

Nisam do sada bolovala ni od cega. Imala sam kao veoma mala, nekoliko godina esherihiju coli, ali mi je to takodje izleceno pre desetak godina. Sada mi je nalaz uredan.

Da li je potrebno uraditi osim stomatoloskog i ginekoloskog jos neki pregled?
 
Potrebno je da prestanes da se opterecujes: zdravlje treba kontrolisati i paziti svakog dana, to sto si danas otisla kod stomatologa ne znaci da za tri meseca neces imati gangrenu zuba (daleko bilo!) a ko zna kad ce vam se zadesiti beba kad jednom pocnete da je pravite (mozda iz prve, a mozda za 3, 4, 6 meseci). Prema tome ne opterecuj se, ako su ti ginekoloski rezultati u redu i sustinski si zdrava (ne patis od neke hronicne bolesti) prioni na pravljenje bebe i batali se raznoraznih doktora i pregleda. ne uzimaj nikave lekove pa ni folan na svoju ruku (posebno ne folan), cuvaj svje zdravlje i odrzavaj telesnu i mentalnu higijenu kao i u normalno (pod pretpostavkom d asi od onih ljudi koji o tome svakodnevno i normalno brinu) i samo napred u razmnozavanje! :)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top