Moje omiljene ploče

mirror man

Početnik
Poruka
21
Ove su mi najdraže:

1. Miles Davis: On the Corner
2. Miles Davis: In a Silent Way
3. Return to Forever: Return to Forever
4. Jimi Hendrix: Electric Ladyland
5. Nick Drake: Bryter Layter
6. The Stogees: Fun House
7. Eric Burdon & WAR: Eric Burdon Declares War!
8. Tricky: Maxinaquaye
9. Brian Eno/Harold Budd: Pearl
10. Fela Kuti (ne mogu da se odlucim)

Dosta šareno, ali što da ne? Ograničio sam se na deset albuma, spisak bi mogao da bude mnogo duži.
Sigurno sam zaboravio još neke mnogo jake ploče - podsetite me.
 
Yeah, obozavam liste! :D

1. Deep Purple - In Rock (ili Made in Japan, svejedno) - the ultimate hard-rock record!!! :twisted:
2. Pink Floyd - Dark Side of the Moon
3. Rainbow - Rising
4. Dio - Holy Diver
5. Black Sabbath - Heaven & Hell
6. Deep Purple - Machine Head
7. Pink Floyd - Animals
8. Radiohead - OK Computer
9. King Crimson - In the Court of Crimson King
10. Dire Straits - Sultans of Swing
11. Iron Maiden - Killers (ili bilo sta sa Di Annom)
12. Led Zeppelin - IV
13. Cream - Wheels of Fire
14. Joe Satriani, Eric Johnson, Steve Vai - G3 Live in London

Otprilike...
 
Guns 'n' roses -apetite for destruction
Suzanne Vega -solitude standing
Oktobar 1864 -igra bojama
Pink Floyd -high hopes
Pretenders -album sa pesmom -don't get me wrong
.....and many,many more
 
Bimba-Eki:
Guns 'n' roses -apetite for destruction
Suzanne Vega -solitude standing
Oktobar 1864 -igra bojama
Pink Floyd -high hopes
Pretenders -album sa pesmom -don't get me wrong
.....and many,many more

Ja bas volim Pretenderse! Chrissie Hynde je najbolja pevacica svih vremena, nema sumnje, bar za mene!

Mala ispravka: High Hopes je pesma, a album Floyda na kom se nalazi je The Division Bell.[/i]
 
DeepPurple:
Bimba-Eki:
Guns 'n' roses -apetite for destruction
Suzanne Vega -solitude standing
Oktobar 1864 -igra bojama
Pink Floyd -high hopes
Pretenders -album sa pesmom -don't get me wrong
.....and many,many more

Ja bas volim Pretenderse! Chrissie Hynde je najbolja pevacica svih vremena, nema sumnje, bar za mene!

Mala ispravka: High Hopes je pesma, a album Floyda na kom se nalazi je The Division Bell.[/i]

Ej a nesto mi nije stimalo tu,odavno nisam slusala taj album pa sam i zaboravila..ali eto ko zna-zna na sta sam mislila! Bravo :!: :!: :!: Zar ne mislis da je ovaj njihov album prosao neprimeceno u odnosu na ostale??
 
Bimba-Eki:
DeepPurple:
Bimba-Eki:
Guns 'n' roses -apetite for destruction
Suzanne Vega -solitude standing
Oktobar 1864 -igra bojama
Pink Floyd -high hopes
Pretenders -album sa pesmom -don't get me wrong
.....and many,many more

Ja bas volim Pretenderse! Chrissie Hynde je najbolja pevacica svih vremena, nema sumnje, bar za mene!

Mala ispravka: High Hopes je pesma, a album Floyda na kom se nalazi je The Division Bell.[/i]

Ej a nesto mi nije stimalo tu,odavno nisam slusala taj album pa sam i zaboravila..ali eto ko zna-zna na sta sam mislila! Bravo :!: :!: :!: Zar ne mislis da je ovaj njihov album prosao neprimeceno u odnosu na ostale??

Uzasno neprimecen! Album je strava!!! Melodican, prepun sjajnih efekata, tipicno Floydovski mracan sa takodje tipicnim njihovim temama...A onaj instrumental Marooned :!: :!: To je - fantazija od pesme!

Mnogo fanova Floyda potcenjuje ovaj album, ne znam zasto. Valjda su to oni zagrizeni Watersovi fanovi koji ne priznaju bend bez njega...Meni je uz Dark Side i Animals to njihov omiljeni album i tek mi sad nije jasno zasto ga nisam stavio na listu. :?

Drago mi je sto nadjoh napokon istomisljenika po pitanju ovog albuma! :D
 
DeepPurple:
Bimba-Eki:
DeepPurple:
Bimba-Eki:
Guns 'n' roses -apetite for destruction
Suzanne Vega -solitude standing
Oktobar 1864 -igra bojama
Pink Floyd -high hopes
Pretenders -album sa pesmom -don't get me wrong
.....and many,many more

Ja bas volim Pretenderse! Chrissie Hynde je najbolja pevacica svih vremena, nema sumnje, bar za mene!

Mala ispravka: High Hopes je pesma, a album Floyda na kom se nalazi je The Division Bell.[/i]

Ej a nesto mi nije stimalo tu,odavno nisam slusala taj album pa sam i zaboravila..ali eto ko zna-zna na sta sam mislila! Bravo :!: :!: :!: Zar ne mislis da je ovaj njihov album prosao neprimeceno u odnosu na ostale??

Uzasno neprimecen! Album je strava!!! Melodican, prepun sjajnih efekata, tipicno Floydovski mracan sa takodje tipicnim njihovim temama...A onaj instrumental Marooned :!: :!: To je - fantazija od pesme!

Mnogo fanova Floyda potcenjuje ovaj album, ne znam zasto. Valjda su to oni zagrizeni Watersovi fanovi koji ne priznaju bend bez njega...Meni je uz Dark Side i Animals to njihov omiljeni album i tek mi sad nije jasno zasto ga nisam stavio na listu. :?

Drago mi je sto nadjoh napokon istomisljenika po pitanju ovog albuma! :D

A tek koncertno izvodenje,ne znam gde se koncert odrzao ali sve ono smisljeno sa laserima izgledalo je fantasticno
 
Bimba-eki:
DeepPurple:
Bimba-Eki:
DeepPurple:
Bimba-Eki:
Guns 'n' roses -apetite for destruction
Suzanne Vega -solitude standing
Oktobar 1864 -igra bojama
Pink Floyd -high hopes
Pretenders -album sa pesmom -don't get me wrong
.....and many,many more

Ja bas volim Pretenderse! Chrissie Hynde je najbolja pevacica svih vremena, nema sumnje, bar za mene!

Mala ispravka: High Hopes je pesma, a album Floyda na kom se nalazi je The Division Bell.[/i]

Ej a nesto mi nije stimalo tu,odavno nisam slusala taj album pa sam i zaboravila..ali eto ko zna-zna na sta sam mislila! Bravo :!: :!: :!: Zar ne mislis da je ovaj njihov album prosao neprimeceno u odnosu na ostale??

Uzasno neprimecen! Album je strava!!! Melodican, prepun sjajnih efekata, tipicno Floydovski mracan sa takodje tipicnim njihovim temama...A onaj instrumental Marooned :!: :!: To je - fantazija od pesme!

Mnogo fanova Floyda potcenjuje ovaj album, ne znam zasto. Valjda su to oni zagrizeni Watersovi fanovi koji ne priznaju bend bez njega...Meni je uz Dark Side i Animals to njihov omiljeni album i tek mi sad nije jasno zasto ga nisam stavio na listu. :?

Drago mi je sto nadjoh napokon istomisljenika po pitanju ovog albuma! :D

A tek koncertno izvodenje,ne znam gde se koncert odrzao ali sve ono smisljeno sa laserima izgledalo je fantasticno

Verovatno mislis na P.U.L.S.E...To ja svirka iz oktobra 94-te, u Londonu, mesto se zove Earls Court...Znam da je zivi album PULSE sastavljen od pesama koje su izvodili razlicitih veceri, ali nisam siguran da to vazi i za video. Samo sam siguran da moram da ga nadjem!
 
Drago mi je sto nadjoh napokon istomisljenika po pitanju ovog albuma! :D[/quote]

A tek koncertno izvodenje,ne znam gde se koncert odrzao ali sve ono smisljeno sa laserima izgledalo je fantasticno[/quote]

Verovatno mislis na P.U.L.S.E...To ja svirka iz oktobra 94-te, u Londonu, mesto se zove Earls Court...Znam da je zivi album PULSE sastavljen od pesama koje su izvodili razlicitih veceri, ali nisam siguran da to vazi i za video. Samo sam siguran da moram da ga nadjem![/quote]

Ne znam,secam se samo da je moj drug imao snimak tog koncerta i da sam se uvek odusevljavala gledajuci kasetu.Ja nisam bas toliko upucena,ti bas sve detaljno znas...svaka cast :wink: :wink: :wink:
 
Bimba-Eki:
DeepPurple:
Bimba-Eki:
Ne znam,secam se samo da je moj drug imao snimak tog koncerta i da sam se uvek odusevljavala gledajuci kasetu.Ja nisam bas toliko upucena,ti bas sve detaljno znas...svaka cast :wink: :wink: :wink:

Thanks! :wink: Ipak su oni bend koji su me uvukli u rock muziku.

Pa sta sada rade...da li je to i njihov poslednji album?
Da li znas vise?

Kako izgleda, Gilmour (gitarista) cak i ima ambicija da pravi muziku i ide na turneje, ali Mason (bubnjar) i Wright (klavijaturista) ne zele da mrdnu ucmala im dupeta...Uostalom, i zasto bi? Vode mirne zivote na ogromnim imanjima sa porodicama i uzivaju od Floyd tantijema zaradjenog u proteklih 30 godina. Potpuno ih razumem, ali prava steta sto vise necemo cuti nista novo od njih. :cry:
 
1.funkadelic-cosmic slop
2.parliament-chocolate city
3.living colour -time's up
4.bad brains-rise
5.sly and the family stone-fresh
6.jimi hendrix-band of gypsies
7.the stooges-raw power
8.mc 5-kick out the jams
9.monster magnet-superjudge
10.can ege bamyasi


šareno,zar ne ?
 
Tom Waits- Swordfishtrombones
Pink Floyd- More
Pearl Jam- VS
Jimi Hendrix- Axis bold as love
Doors- Strange Days
Roger Waters- the pros & cons of hitch hiking
Grateful Dead- From Mars hotel
Bob Marley- Kaya
Tom Waits- Blue Valentine
Pink Floyd- The Wall
Jefferson Airplane- Crown of creation
Smak- Crna dama
Ramones- It's alive!
Alice in chains- Face lift
Jethro Tull- War child
Sarlo Akrobata- Bistriji ili tupli …………………………
 
MERCYFUL FATE-Don't Break The Oath
(prvi album u zivotu koji sam kupio,ali se ispostavilo i najbolji album ikada snimljen)
MERCYFUL FATE-Melissa
KROKUS-Pay It In Metal
GODFATHERS-More Songs About Love And Hate
THE JESUS AND MARY CHAIN-Automatic
DEPECHE MODE-A Broken Frame
SCORPIONS-Animal Magnetism
TRUST-Repression
RIOT-Narita
MICHAEL SCHENKER GROUP-Assault Attack
KISS-Creatures Of The Night
ACCEPT-Restless And Wild
VENOM-At War With Satan
WHITESNAKE-Slide It In
 

Back
Top