help oko testa

anica92

Obećava
Poruka
54
Imam neke testove da resim kao pripremu za takmicenje pa vas molim da mi pomognete.

1.Da li bi Windows mogao pokrenuti program duzine 50MB ako ima samo 32MB osnovne memorije?

2. Koliko ce se puta izvrsiti ova petlja:
10 for i = 0 to 20
20 next i

3.Iz kog programskog jezika je potekao visual basic?

4.Da li ce ovaj program raditi?
10 i = 10
20 print i;sed;10
30 i = 5; print sed

5.Sta spada u racunare II generacije?

6. Sta je interpreter?

7. Koji je zbir bnarnih brojeva 01011011 i 01001011?

Odgovorite ako ste sigurni vise od 70%

Hvala unapred
 
Ne pripremamo se mi za takmicenje, vec kao sto si i sama rekla, ta osoba si ti. Dakle mucni malo glavom, prelistaj skolske knjige. Sva ova pitanja su neki osnov, tako da nebi trebalo da imas problema sa njima, ako vec kanis da izlazis na takmicenje.
Da ti mi sada odgovorimo na njih, koja je svrha pripreme ? Jedino ako ne ides na foru, mozda bude slicno pitanje, sto je uzasna strategija.

PS. Pozdrav staroj raji sa foruma, jbg nemam mnogo vremena, pa rijetko navracam.
 
Eto, @juznivetar je sve rekao. Ovde uglavnom svraćaju oni koji nisu "sigurni vieš od 70%" nego znaju, te im priprema nije potrebna. Ako ti je pomoć potrebna, napiši ono što ti smatraš da su tačni odgovori, a onda možemo da pomognemo.
 
juznivetar:
Ne pripremamo se mi za takmicenje, vec kao sto si i sama rekla, ta osoba si ti. Dakle mucni malo glavom, prelistaj skolske knjige. Sva ova pitanja su neki osnov, tako da nebi trebalo da imas problema sa njima, ako vec kanis da izlazis na takmicenje.
Da ti mi sada odgovorimo na njih, koja je svrha pripreme ? Jedino ako ne ides na foru, mozda bude slicno pitanje, sto je uzasna strategija.

PS. Pozdrav staroj raji sa foruma, jbg nemam mnogo vremena, pa rijetko navracam.

Pozdrav i tebi Sucure.
Nadam se da ti se isplati to sto radis pa nemas vremena da se pojavljujes ovde tako cesto. :)
Ipak, javi se ponekad.
 
Anice, ako ideš na republičko, mora da si bila prethodno na opštinskom/okružnom? Kako si se spremala za tamo? Valjda imaš nekog nastavnika koji te vodi, pa nek' ti on pomogne. Pretpostavljam da si 8. razred - postoji udžbenik, nemoguće da to ne znaš? :confused:
 
ma koji nastavnici, nema ih nigde. nisam imala pripreme za predhodna takmicenja, sve sam uradila onako kako sam znala pa vidi dokle sam dogurala. a pre neki dan su mi dali ove testove za pripremu, tako da sam odgovore trazila na netu, a ono sto ne znam pitam vas.........
 
Kad nema nastavnika, da probamo da pomognemo
2. Koliko ce se puta izvrsiti ova petlja:
10 for i = 0 to 20
20 next i
U redu koji ima labelu 10, prvi broj predstavlja početnu vrednost promenljive i od koje počinje izvršavanje petlje, a drugi broj krajnju vrednost za koju će se petlja izvršiti. Ostaje ti samo da prebrojiš.
3.Iz kog programskog jezika je potekao visual basic?
Ako naziv jezika napišeš onako kako bi trebao da se piše Visual BASIC i ako znaš da svi interpreteri i kompajleri koje proizvodi Microsoft imaju prefiks Visula, mislim da bi trebala da znaš odgovori.
7. Koji je zbir bnarnih brojeva 01011011 i 01001011?
Ako napišeš ovako:
01011011
01001011
i ako znaš da je
0 + 0 = 0
0 + 1 = 1 + 0 = 1
1 + 1 = 10
mislim da ne bi trebalo da imaš probelm da izračunaš zbir ova dva broja.


 
Nema na čemu.

Moraš da shvatiš da ovde ima dosta poruka tipa da li može neko da mi reši/uradi zadatak i reakcija je takva kakva jeste, jer je pretpostavka da neko neće/ne želi da radi i da je ovde došao da mu neko na gotovo uradi to što mu treba.

Pošalji rešenja da vidimo da li su tačna i ispravimo ako treba, a smislićemo i neku pomoć za preostala pitanja.
 
Zbog razloga koji si navela. Možda bih i razumeo da nemaš vremena, ma da je vreme potrebno da se uradi zadatak broj 7 zaista minimalno, ali razlog koji si navela te svrstava u kategoriju onih koji dođu ovde da bi im neko nešto uradio, jer ne žele da to sami urade, o čemu je već bilo reči.
 
Odovori:
1. Moze bilo koliko, na hard disku se pravi tkz swap fajl, a hardsik je obicno veci od memorije.
2. 21 put jer se racuna jer od 0 do 20 ce se izvrsiti 21 put
3. Iz BASIC-a, tj MS GWbasica, pa MS Qbasic i na kraju Visual Basic.
4. Nece, mora da bude ":" (dve tacke) umesto ";"(tacka zarez) izmedju komandi.
5. ?
6. Program koji izvrsava komandu po komandu u memoriji
7. Ako napišeš ovako:

01011011
01001011
--------------
10100110
 
anica92:
6. Sta je interpreter?
rgdrajko:
Odovori:
6. Unutrasnji sat koji vrsi prekid
Biće da si nešto pomešao, pošto odgovor nema apsolutno nikakve veze sa pitanjem.
rgdrajko:
7.Binarni u decimalni broj se vrsi po sistemu: 128,64,32,16,8,4,2,1.

binarni broj: 0 1 0 1 1 0 1 1
Znaci binarni broj 01011011 je decimalni=128*0+64*1+32*0+16*1+8*1+4*0+2*1+1*1
znaci dobija se decimalni broj=64+16+8+2+1=91
Drugi broj izracunaj sam, princip je isti.
Ne vidim zašto bi bilo šta trebalo ovde da se konvertuje iz binarnog u decimalni brojni sistem. Samo se sabere i to je rezultat.
 

Back
Top