Prijemni ispiti za srednje škole 2007.

Drago mi je da je prosao :D ... jeste da je bio stres, ali i kad se upise zeljena skola cekaju jos veci stresovi, ako je u pitanju gimnazija, pogotovo. Sve u svemu treba biti opusten i sve ce biti ok. Vezbati, vezbati i vezbati. ja sam presao 3 puta srpski i 2 puta matematiku i imao sam po 20 bodova iz oba predmeta... Bitno je, takodje, na samom ispitu ne paniciti, biti opusten, i lepo rasporediti vreme. Ako je iko od buducih srednjoskolaca bio na nekom takmicenju (npr. istorija)moze mu dobro doci jer je sistem rada identican... Videcete, kad prodje prijemni i upisete neku gimnaziju, morace da se zapne. Jedina prednost od celog prijemnog i mucenja je da se stekne malo uvid u buduci nacin rada, i da se obnovi sve iz osnovne, sto vrlo dobro dodje.

I na kraju jedan mali savet: Iz srpskog koliko ja znam do sada nije dato pitanje iz akcenata gde se trazi da se akcentuju reci, vec samo da se navedu pravila, tako da taj deo mozete da preskocite ;) Samo smireno i ne zurite, sve podebljajte i pazite na znak minus u matematici. Zadaci su prosecne tezine (realno za 3) tako da nemate cega da se bojite, sigurno cete dobro uraditi... Sve najbolje i zelim vam 40 poena na prijemnom i da upisete skolu koju zelite... pozzz
 
Pa ja sam imao 16 iz mate i 19 iz srpskog, sve to 35
Upisao sam zemunsku , koja mi je bila zelja jos od 6og razreda mislim....ali mora da se uci. Ako bog da ja cu proci 4,20 a mozda dohvatim i 4,30 :)

Za prijemni vaze nekoliko pravila :
1. Uci, uci
2. Ne uci srpski napamet
3. Ne uci matu napamet
4. Nije poenta u tome da li si presao zbirku jedanput( kao ja ) ili 5 puta, poenta je da si razumeo sve.
5. Moli boga da ti daju da prepisujes. ali to je velika kocka, npr kod nas nije nista moglo da se prepisuje, dok u ucionici pored je sve pucalo...najgori debili imali po 40 bodova, ali opet, ne vredi ti to nista ako u srednjoj ostanes debil ;)
 
Ja nisma preshao ni jednu zbirku ni jednom... Pa sam imao 37,5... :D
U stvari.... Chek chek..... Ja sam se zhalio za matu i dobio 1 poen!!!
Evo mi ga reshenje... HEhhe... Imao sam 38,5 poena...
Ali ipak, predlazhm svima da predju zbirku onoliko puta koliko misle da im je potrebno(ALI REALNO!!!)
...
E sad, skretjem sa teme, ali:
Peleplay, mislish li ti da budesh mod ovde ili tjesh samo da postujesh? :D
 

Back
Top