ADSL na 11 racunara

alien2000

Obećava
Poruka
62
Kako da konfigurisem ADSl na mreznu grupu od 11 racunara s'tim sto se tri racunara nalaze u posebnoj kancelariji koja je udaljena od prostorije gde su ostali racinari 15 metara. Itersuju me podesavanja modema (rutera), sema povezivanja i kako da konfigurisem internet sharing.Napominjem dea imam ISDN telefonski prikljucak (ako je to bitno). Dobio sam paket od telekoma.
 
Obzirom na pitanje, mislim da je pokretanje Linux računara koji bi služio za povezivanje na Internet izvan domašaja autora teme, a i potreban je još jedan računar. Nadam se da ADSL modem ima u sebi i firewall, inače će na tom računaru na kome je povezan ADSL modem morati i neki takav softver da se instalira.
 
Da, moja greska. Brzo sam chitao. Izvinjavam se.
I moj predlog u ovom sluchaju ide za ICS servis na tome rachunaru na kome je Internet prikljuchen. Ukoliko ti ICS pravi problem kako da podesish, mozesh da pogledash ovde.
 
Ne bih da otvaram novu temu,pa bih postavio pitanje ovde:
Imam 3 racunara povezana preko swich-a i imam Telekomov adsl modem,i trenutno je modem prikacen na moj racunar preko usb-a pa je conekcija shareovana za ostala dva i sve to radi super,medjutim posto je bojan spomenuo nesto gore o povezivanju preko swicha,zanima me kako se to povezuje i ta podesavanja u vezi adsl--->swich,i da li onda ne mora moj komp da bude ukljucen da bi ostali imali internet?
 
U slučaju kada su svi računari i ADSL modem povezani preko switcha-a prilikom korišćenja mora da bude uključen ADSL modem i računar koji se trenutno koristie. Dakle, tvoj računar u tom slučaju ne mora da bude non-stop uključen. Mana ovoga rešenja je što u tom slučaju samo jedan računar u jednom trenutku može da koristi ADSL modem.

Modifikacija ovoga rešenja uključuje server, koji mora da bude non-stop uključen, a to je onda, bar prema broju obavezno uključenih računara slično trenutnom rešenju koje imaš, tako da ako nemaš neki drugi razlog za ovu promenu, najbolje da ostaviš sve onako kako jeste.
 
Nema na čemu. Prva varijanta baš i nije preterano upotrebljiva, a druga se ponekad realizuje dodavanjem mrežnih kartica u server koji predstavlja gateway za kompletnu mrežu. U tom slučaju ADSL modem se povezuje na jednu mrežnu karticu, a preko druge se povezuje server na switch i time sa kompletnom mrežom koja na taj način pristupa Internetu.
 

Back
Top