Da li bi politickom izolacijom Beograda Srbija napredovala?

Ma da to je ta fora kao "sve pare se slivaju u BG"
Narvno,kad bi se BG otcepio od ostatka Srbije ostatak bi procvetao....missim koja glupost.
To je isto u svim ovim malim bednim zemljama regiona iz okruzenja...isto kao i kod nashe bede-kao u glavn grad se sve sliva bla,bla,bla....
Nekim seljacima jednostavno ne mozesh da objasnish da drzave sa manje od 10 miliona stanovnika ne mogu da imaju 3 Chikaga ma kako se pare slivale.
 
Ljudi ja ne znam kako ne vidite ali u srbiji ne postoji samo beograd! Jeste najveci, petina stanovnistva ili vec koliko zivi tamo ali nije Beograd Srbija!!! Zivi se i u Nisu, Kragujevcu, Novom Sadu, Subotici, Pirotu, Cacku, i ostali delovima zemlje.... Alo 70% sredstava opstinskog budzeta ide za glavni grad. "Pukne cev u bg, platice je Vranje"
Ali to ne znaci da jedan grad treba izolovati da bi cela zemlja zivela. To je glupost. Vec nasuprot tome treba sve gradove tretirati podjednako.
 
(orbit):
Ljudi ja ne znam kako ne vidite ali u srbiji ne postoji samo beograd! Jeste najveci, petina stanovnistva ili vec koliko zivi tamo ali nije Beograd Srbija!!! Zivi se i u Nisu, Kragujevcu, Novom Sadu, Subotici, Pirotu, Cacku, i ostali delovima zemlje.... Alo 70% sredstava opstinskog budzeta ide za glavni grad. "Pukne cev u bg, platice je Vranje"
Ali to ne znaci da jedan grad treba izolovati da bi cela zemlja zivela. To je glupost. Vec nasuprot tome treba sve gradove tretirati podjednako.

ti si nešto opasno pobrkao/la
Beograd kao najveći grad, kao središte i kao metropola ima najviše novca jer je i centar zemlje...ono što može biti zamerka da se privuče deo investicija koje grabi BG, ka drugim gradovima, ništa više.
 
filatelista:
ti si nešto opasno pobrkao/la
Beograd kao najveći grad, kao središte i kao metropola ima najviše novca jer je i centar zemlje...ono što može biti zamerka da se privuče deo investicija koje grabi BG, ka drugim gradovima, ništa više.

Iz Srbije treba samo izolovati oko 10 % Beogradjana megalomanskih apetita i Srbija bi bila allright! No, taj film srpski narod nece skoro gledati ili nikad! Ili sto bi rekao onaj pokojni maloumnik iz Pozarevca: Malo morgen!
 
sever.sena:
Iz Srbije treba samo izolovati oko 10 % Beogradjana megalomanskih apetita i Srbija bi bila allright! No, taj film srpski narod nece skoro gledati ili nikad! Ili sto bi rekao onaj pokojni maloumnik iz Pozarevca: Malo morgen!

potrebe Crne Trave i Beograda ne mogu, nisu i nikad neće biti iste...
nemojte osporavati Beogradu da se razvija jer to ipak najviše finanasiraju njegovi stanovnici.
Beograd ima stanovnika kao cela Vojvodina i kao pola Šumadije.
 
BEOGRAD JE JUGOSLAVIJA.
JUGOSLAVIJA JE NEGACIJA SRBIJE.
JUGOSLOVENI ODLUCUJU O SRBIJI UMESTO DA MI KORENOM IZ SRBIJE ODLUCUJEMO O NASOJ MATICNOJ DRZAVI.
OVA DANASNJA SRBIJA NIJE NASTALA IZ VOLJE I ZELJE NAS IZ SRBIJE, VEC IZ VOLJE I ZELJE DRUGIH DA SE OTCEPE OD SRBIJE/JUGOSLAVIJE.
SVE DOK PRIPADNICI IZ BIVSIH OTCEPLJENIH JUGOSLOVENSKIH REPUBLIKA BUDU DOMINIRALI U SRBIJI, SRBIJA NECE NAPREDOVATI.
BEOGRAD JE JUGOSLAVIJA U MALOM.
 
filatelista:
ti si nešto opasno pobrkao/la
Beograd kao najveći grad, kao središte i kao metropola ima najviše novca jer je i centar zemlje...ono što može biti zamerka da se privuče deo investicija koje grabi BG, ka drugim gradovima, ništa više.

Ne znam o cemu pricas ali koliko znam novac donosi industrija, odnosno cela privreda nekog grada, a ne njegov geografski polozaj ili sama cinjenica da je centar zemlje????? (u kom smislu centar?) A ne bih rekao da je beogradska industrija veoma razvijena. Daj boze da gresim. A ako je najveci grad pa ajde da samo njega gradimo, dajemo novac njemu ili za sve sto se desi odemo samo u bg. Pa da. Tako je u svim zemljama sveta. U Italiji ako hoces nesto da vidis idi u Rim, kakav milano zaboga Rim je centar sveta. Ih koji jos grad postoji u Spaniji osim Madrida. Barselona, nikad cuo!!!!
Alo covece gde zivis ti?! Svaki dan bre gledam onu beogradsku hroniku kao da mene bas briga u nisu koji autobus danas vozi za zvezdaru i u koliko??
Svaki koncert u bg, svaka utakmica u bg. Sve u Bg. Koja ekipa je bila prvak u nekom sportu a da je van Bg????? Na jednoj ruci mozes da nabrojis te ekipe?
A nesto nisam siguran da je tako u svetu? ili mozda gresim???
Svaki grad je prica za sebe i svaki grad mora odlucivati za sebe.
Sto se tice novca mislis da nije tako????
Pa odakle se prave te silne hale, ulice, festivali? Odakle novac.
Nisam ovca da mislim da je beograd toliko mocan kao grad?
Zapitaj se malo?????
 
ratnistrateg:
Mislio sam da Beograd nema pravo odlucivati o nacinu vodjenja ekonomije i politike ostatka Srbije nego samo o sebi.
Ne odlučuje grad Beograd, nego republički organi, koje biraju građani Srbije, a ne samo Beograda i oni ih mogu na isti način i smeniti. Dalje, nije mi jasno kako bi celu stvar objasnio onima iz tvoje stranke jer se ona više od svih ostalih zalaže za centralizaciju. Upravo stranke koje ti ne voliš bi mnogo bolje legle na tu priču.
ratnistrateg:
Danas imamo situaciju da Beograd nista ne radi
Kako to misliš?
 
(orbit):
Ne znam o cemu pricas ali koliko znam novac donosi industrija, odnosno cela privreda nekog grada, a ne njegov geografski polozaj ili sama cinjenica da je centar zemlje????? (u kom smislu centar?) A ne bih rekao da je beogradska industrija veoma razvijena. Daj boze da gresim. A ako je najveci grad pa ajde da samo njega gradimo, dajemo novac njemu ili za sve sto se desi odemo samo u bg. Pa da. Tako je u svim zemljama sveta. U Italiji ako hoces nesto da vidis idi u Rim, kakav milano zaboga Rim je centar sveta. Ih koji jos grad postoji u Spaniji osim Madrida. Barselona, nikad cuo!!!!
Alo covece gde zivis ti?! Svaki dan bre gledam onu beogradsku hroniku kao da mene bas briga u nisu koji autobus danas vozi za zvezdaru i u koliko??
Svaki koncert u bg, svaka utakmica u bg. Sve u Bg. Koja ekipa je bila prvak u nekom sportu a da je van Bg????? Na jednoj ruci mozes da nabrojis te ekipe?
A nesto nisam siguran da je tako u svetu? ili mozda gresim???
Svaki grad je prica za sebe i svaki grad mora odlucivati za sebe.
Sto se tice novca mislis da nije tako????
Pa odakle se prave te silne hale, ulice, festivali? Odakle novac.
Nisam ovca da mislim da je beograd toliko mocan kao grad?
Zapitaj se malo?????

Kad sam rekao da je centar, ne misleći na geografski već već pre svega na politički, ekonomski i finansijski.
Otkud Bg toliko novca, od Beograđana i od određenog povrata novca iz republičkog budžeta. Što će reći, koliko je grad razvijen, toliko novca i ima. Sve je važno, od broja radnih mesta, direkcija, sedišta i svega ostalog...
Samim tim je lakše lokalnoj samoupravi da kupi nove autobuse, asfaltira ulice i tako dalje.
Što se tiče sporta, pa kad je neko veliki centar, naravno da jede malog.
A ako nisi znao, Bg ubedljivo ima najveću prosečnu platu i očekuje se uskoro neki prosek oko 500E!
I ne znam u kojem gradu ti živiš, ali tvoj grad uzima prihode od tebe i preko budžeta dobija povrat sredstava i time gradi i razvija svoju infrastrukturu...kad si velik i imaš, vraća ti se mnogo, kad si mali i nemaš, vraća ti se malo ili ništa.
 
nesha taxista:
Nijedna zemlja u izolaciji ne napreduje. Napredovali bi međutim ljudi iz vlasti i njima bliski, koji bi se obogatili kao i oni Slobini za vreme prošlih sankcija. Zato sad čežnjivo gledaju na ta vremena. Al' se nekad dobro kralo...baš!

Ne znaš koliko puta sam to čuo od novokomponovanih bizMismena, teško im pade ovaj PDV, i svi u glas kenjaju kako je bilo bolje za vreme Slobe :shock: ali, aj oni...Ima likova koji su "nobody", ali su tada imali po 700-1000 maraka platu kod nekih jačih igrača, pa je i njima žao za "dobrim vremenima", čak su do 2000-te i glasali za njega :shock: kakvi plićaci !

p.s. jeste tema u drugačijem smislu, ali morah :D
 
filatelista:
Kad sam rekao da je centar, ne misleći na geografski već već pre svega na politički, ekonomski i finansijski.
Otkud Bg toliko novca, od Beograđana i od određenog povrata novca iz republičkog budžeta. Što će reći, koliko je grad razvijen, toliko novca i ima. Sve je važno, od broja radnih mesta, direkcija, sedišta i svega ostalog...
Samim tim je lakše lokalnoj samoupravi da kupi nove autobuse, asfaltira ulice i tako dalje.
Što se tiče sporta, pa kad je neko veliki centar, naravno da jede malog.
A ako nisi znao, Bg ubedljivo ima najveću prosečnu platu i očekuje se uskoro neki prosek oko 500E!
I ne znam u kojem gradu ti živiš, ali tvoj grad uzima prihode od tebe i preko budžeta dobija povrat sredstava i time gradi i razvija svoju infrastrukturu...kad si velik i imaš, vraća ti se mnogo, kad si mali i nemaš, vraća ti se malo ili ništa.

Sve krece iz jednog centra i vraca se tamo. Prazne price. Koja je to beogradska privreda. Sta je toliko jako i razvijeno u Bg da cete dostici taj prosek plata. Koje su to fabrike ili grana privrede koja vuce Bg napred? Pa jedan "Tigar" iz Pirota je jaci nego cela beogradska privreda, najveci je izvoznik Srbije, i medju tri najjace firme u Srbiji. A prosek plata u Pirotskom okrugu je 200 evra! Alo ne budi naivan sve pare idu za Bg. U Srbij jedan grad zivi samo. Zasto mislis da bg zasluzuje nesto drugi ne? Zbog njegove velicine? Pa hajde da se ne zovemo onda Srbija vise nego Beograd i svi budemo beogradjani. E ne moze. Ono sto se zaradi ovde ostace ovde a necete vise ziveti kao paraziti. A ne slazem se s tobom da velik centar jede malog???? London je 12 puta veci od Mancestera pa jos uvek ne moze ni da ga zagrize a kamoli pojede. Zasto mislis da su Nis i Novi Sad mali centri? Ulozite malo ovde pa cete videti kako nice neka nova Sevilja, Verder, Lion,,,, (o fudbalu kao primer mislim mada ima i u drugim sportovima). A ne da svake godine nicu beogradski klubovi kao pecurke posle kise. I da se razumemo nemam ja nista protiv Bg, ljudi koji tamo zive, ali neka vrsta decentralizacije je nam je potrebna. Pa videcemo onda kakva ce nam biti liga i drzava uopste!
 
(orbit):
Ono sto se zaradi ovde ostace ovde a necete vise ziveti kao paraziti

Koji to mi živimo kao paraziti?

(orbit):
Zasto mislis da su Nis i Novi Sad mali centri? Ulozite malo ovde pa cete videti kako nice neka nova Sevilja, Verder, Lion,,,, (o fudbalu kao primer mislim mada ima i u drugim sportovima).
Da su pomenuti gradovi mali centri misle samo njihovi političari koji su dupetom u nekoj fotelji određenog grada, a sve gledaju kako da se prebace u BG. Čula sam da je gradonačelnik Niša prošlogodišnji višak sredstava iz budžeta donirao ni manje ni više nego izgradnji avalskog tornja! :shock: :roll: Valjda misli da Nišu ne trebaju te pare...

Kad bi predstavnicima lokalne samouprave bile manje bitne materijalne koristi (stančić i plata u BG-u) i stranačka ulizivanja i kad bi prestali da svoje funkcije posmatraju kao odskočnu dasku do velike političke karijere u BG-u, malo bi to drukčije izgledalo.

Što ne razmisliš ko vrši raspodelu sredstava iz republičkog budžeta ili investicionog plana? Smem da se kladim da među njima nema ni 10% Beograđana...
 
Slazem se sa Orbitom. Francuska, Nemacka.... Nemaju samo jedan grad, i masu sela oko njega kao mi. Prosetajte se valjevskim ulicama, preskacite rupe na asfaltu koji se nije menjao zadnjih 10 godina, u centru...
Lako je sedeti u BG-u, i pricati kako je BG glavni grad, i kako je normalno da Beograd ima prosecnu platu od 500e. Pa dosta vise sa Focicem, i Aganlijama... Decentralizacija!
Inace cemo svi u Beograd, jer svi hocemo bolje plate... Pa cemo jednog dana imati Beograd, i 80 km^2 puste zemlje...
 
Ne znam ja za to ali to su krivi politicari a ne obican narod. Beogradjani ne budite pokondirene tikve, Srbija ZIVI i van beograda ma koliko to vama smetalo. Prosetajte Srbijom, pa cete videti kako zivimo mi koji nismo u bg...... Inace svaka cast Bg niko nema nista protiv njega. Al ajde da razvijamo celu Srbiju inace dobicemo beogradski pasaluk.

Srbija!!!!!
 

Back
Top