VEHABIJE IZ DRUGOG UGLA

Monoteizam

Aktivan član
Poruka
1.159
B92 Info Vesti Politika

Pretnje vehabija Zukorliću

22. april 2007. | 11:51 -> 17:01 | Izvor: B92, FoNet


Novi Pazar, Beograd -- Vehabije pretile bosanskom reisu Mustafi Ceriću zbog podrške sandžačkom muftiju Muameru Zukorliću, saznaje B92.

Kako saznaje ekipa emisije "B92 istražuje", bosanskom reisu dan pre Objediniteljskog sabora islamske zajednice u Srbiji prećeno je likvidacijom, ukoliko bude podržao sandžačkog muftiju Muamera Zukorlića. Krugovi bliski Zukorliću takođe su tvrdili da je muftija Zukorlić obaveštavan o tome da vehabije spremaju atentat na njega.

Sandžački muftija je pred sabor islamske zajednice imao pojačano obezbeđenje, zbog čega je često bio i kritikovan.

Objedinjiteljski sabor je više puta zakazivan i odlagan, a kako je ekipa ove emisije saznala, bosanski reis Mustafa Cerić je dan pre tog događaja primio sa broja mobilnog telefona iz mreže 064 preteću SMS poruku o tome da mu se sprema likvidacija, ako podrži Zukorlića.

Muftija je više puta tvrdio da je zapravo islamska zajednica bila meta napada vehabija. "Prijetnje su bile očite, one su bile nekada direktne, nekada indirektne, a ovo što smo saznali to i potvrđuje, ali ja želim insistirati da se mora saznati sve", kaže Zukorlić.

"Ja mislim da nije sve obelodanjeno. Ta grupa ljudi je takva kakva jeste, ali zasigurno ne toliko moćna da sve to sama organizuje", smatra on.

U javnosti su se pojavile i informacije o tome da navodno postoji spisak za lividaciju nepodobnih ljudi. Prvo je to za medije izjavio reis islamske zajednice Crne Gore Rifat Fejzić.

Budući da je slučaj proglašen državnom tajnom, nema zvaničnih potvrda, a Rasim Ljajić iz Sandžačke demokratske partije ne želi da spekuliše. "Ja sam čuo za to kao i vi, ali koliko je sad to realno, ne bih smeo da se u to upuštam", kaže Rasim Ljajić.

Emisija "B92 istražuje", koja se emituje u ponedeljak na TV B92 u 22 časa, istraživala je povezanost vehabija na prostoru Balkana i njihovu kriminogenu prošlost.
 
Saopćenje za javnost Bosniaks Stichting "Most"


DRŽAVNIM ORGANIMA SRBIJE DA PRESTAN S MILOŠEVIĆEVSKOM PRAKSOM


Egzekuciju gospodina Ismaila Prentica kao i pokušaj ubistva gospodina Senada Ramovića smatramo klasičnim činom državnog terorizma, te stoga zahtijevamo nezavisnu istragu kojom će se utvrditi sve okolnosti ovoga zločina, kao i kažnjavanje odgovornih.
Pozivamo državne organe Republike Srbije da prestanu s
miloševićevskom praksom tendencioznih kvalifikacija, poput one da se radi o terorističkoj grupi, kojima se bespotrebno podižu tenzije i jasno ukazuje na dupli aršin organa Republike Srbije prema svojim građanima različitih nacionalnosti, jer ukoliko bi se ova grupa okvalifikovala terorističkom onda bi svaka prosječna srpska kuća u
Srbiji mogla dobiti isti epitet, s obzirom na arsenale oružja, koje, javna je tajna, posjeduju, a naročito kada se radi o građanima srpske nacionalnosti koji žive u regonu Sandžaka. Također, pozivamo organe Republike Srbije da napokon uhapse provjerene teroriste i zločince Ratka Mladića, Radovana Karadžića i ostale, te da se na taj način, koliko-toliko iskupe za monstruozne zločine i genocid, koje je Srbija počinila u Bosni i Hercegovini, Hrvatskoj i na Kosovu, što je nužan preduslov mentalnog i moralnog ozdravljenja ozbiljno bolesnog srbijanskog društva. Pozivamo Okruzno javno tuzilastvo u Novom Pazaru da sa ozbiljnim optuznicama, poput one da se radi o ugrozavanju teritorijalnog integriteta Srbije, ne izlaze u javnost dok ih ne potkrijepe cvrstim dokazima, sto u ovom slucaju, svakako nije ucinjeno a ljudi su optuzeni.
Nadamo se da ce Republika Srbija napokon raskrstiti sa svojom mracnom prosloscu kao i prestati s milosevicevskom praksom montiranih sudskih procesa, represije i zlocina, te se okrenuti uspostavljanju mostova povjerenja sa svojim gradjanima svih nacionalnosti, sto je nuzan preduslov za njezin prosperitet, kaže se u saopćenju Bosniaks Stichting "Most" koje je potpisao Edit Agović


http://www.bs-most.nl/
 
Mediji dodaju ulje na vatru sandžačke krize
2007-04-23 16:01:12

Posle metaka ispaljenih u okolini Novog Pazara, o akciji koja je predstavljena kao sukob "policije i terorista" u ovom Trouglu iz drugog ugla govori, Aida Ćorović, predsednica nevladine organizacije Urban In iz Novog Pazara.


ĆOROVIĆ: U svetlu najnovijih događaja je i ono što se desilo u okolini Novog Pazara i mislim da je besmisleno da pričam o bilo čemu drugom. Moja moralna i svaka druga obaveza je da pričam o onome što nam se dešava ovde i što je posledica jednog dugog perioda stvari koje se dešavaju u Sandžaku.

Ubijen je jedan, navodno, od vođa Vehabija u Novom Pazaru, drugi je ranjen, ranjen je i jedan policajac. To je epilog onoga što se desilo pre nepun mesec dana, a to je da je nađena jedna pećina sa oružjem u sjeničkoj opštini. Policija je krenula u akciju da uhapsi Vehabije koje su nađene blizu pećine. Dvojica su pobegla. Sada su oni uhvaćeni – jedan je ranjen, a drugi je ubijen.

Šta je priča koja stoji iza toga? Javno mnijenje u Srbiji je ponovo bombardovano gadostima koje permanentno dolaze iz Sandžaka, kako je to teroristička grupa, produžena ruka Al Kaide. Šta je istina? Ona, na žalost, ne može da se objasni tako lako, tako brzo i tako jednostavno.

Priča počinje početkom devedesetih godina kada je Slobodan Milošević krenuo da rastura Jugoslaviju. Godine 1992., jedan od krajeva koji je bio neka sledeća meta napada bio je i Sandžak.

Sandžak je 1992. godine bio opasan tenkovima i topovima. Već tada je to bio signal da je Sandžak sledeći dom za vešanje, sledeće bure barut, da smo mi ona pretnja i da smo mi sledeći za odstrel.

Iz vrlo praktičnog razloga, a to je ekonomska situacija, koja je bila neverovatno dobra u prvoj polovini devedesetih godina, Milošević je ipak odabrao da ne izvrši egzekuciju nad Sandžakom, nego da sakriva strašno mnogo novaca koji nigde nismo videli, užasno mnogo netransparentnog novca, da finansira sebe i svoje ratove. I zaista je priča, da smo mi sledeći i da posle Kosova dolazimo na red, non-stop kružila. Na svu sreću, to se nije desilo. Desila se 2000. godina i 5. oktobar.

Događaj koji se desio 3. oktobra uveče je - Na Dnevniku u 19:30, Slobodan Milošević je rekao potpuno identičnu rečenicu koju slušamo ovih dana. Tada sam bila u Skopju i gledala sam Dnevnik. Slobodan Milošević je rekao:

"Terorističke grupe u Sandžaku pokušavaju da destabilizuju zemlju". Mislim da je tada Slobodan Milošević rešio da napravi svinjariju u Sandžaku. Peti oktobar ga je pretekao i mi smo se izvukli i tog puta.

Na žalost, taj vokabular i taj način pravljenja problema ostao je i do dana danas. Očigledno da ovom zemljom dugi niz decenija upravljaju državno-bezbedonosne strukture, koje su zaista najmonstruoznije strukture, a mi možda ni nismo svensi koliko su to strašni ljudi. Oni su svoj vrhunac doživeli za vreme vladavine Slobodana Miloševića. Milošević je bio istureni politički eksponent, a oni su radili iza šta su hteli, pravili su ratove u bivšoj Jugoslaviji, rasturali su zemlju.

Na žalost, ta priča sa odlaskom Slobodana Miloševića nije završena. Ti ljudi su ostali i dalje tamo gde jesu. Oni su temelji ove države i sve što smo mi započeli 5. oktobra srušilo se ubistvom Zorana Đinđića.

Ti ljudi su ubili Zorana jer im nije odgovarala moderna Srbija. Tim ljudima ne treba moderna, ne treba nova, ne treba zdrava Srbija, njima treba bolesna, nemoćna, glupa, primitivna Srbija, kojom mogu da manipulišu jer fenomenalno u ovoj zemlji funkcioniše priča – zavadi pa vladaj.

Pravi se stalno atmosfera straha i paranoje. Ljudi u Srbiji se decenijama pune raznoraznim budalaštinama, raznim manijama gonjenja i stalno vidimo neprijatelja oko sebe. Tu ne treba da budete mudri, dovoljno je da bacite samo jednu priču i da odmah imate neprijatelja.

Vehabije

Šta sada radi naša država? Poslednjih godina Vehabije kao pokret postoje na području Balkana, tačnije od 1995. godine, posle završetka rata u Bosni. Vehabije, čije je sedište u Beču, polako pružaju svoje pipke ka Balkanu i pokušavaju da naprave impakt i u Bosni i u Sandžaku i na Kosovu i u Crnoj Gori, svuda gde žive Muslimani.

Vehabijski pokret je započeo u XVIII veku sa namerom i ciljem da se vrate tradicionalni koreni Islama. Već od samog početka je bio upotrebljen od strane međunarodnih tajnih službi.

Na žalost, to se i ovde dešava. Verujem da jedan broj mladih ljudi ulazi u vehabijski pokret sa namerom i ciljem da pripada nekom čvrstom Islamu. To što Vehabiti rade, nema nikakve veze sa Islamom.

To se jako dobro videlo kada je Novi Pazar u pitanju. Možda postoji mali broj mladih ljudi koji su iz primitivnih ruralnih sredina, koji su ušli u tu priču, verujući da je to nešto što će ih spasiti. Jedan veliki broj ljudi, zločinci i najgori kriminalci međunarodnog nivoa, su se samo sakrili iza toga, obukli su tu odeću, pustili bradu i ušli u redove Vehabija. Tu su sebi našli trenutno uporište i sklonište.

Prošle godine su se desila dva veoma značajna incidenta. Jedan je prekid koncerta grupe Balkanika, upravo do strane grupice Vehabija, a drugi se desio krajem prošle godine, kada se pucalo u džamiji, što je apsolutno nespojivo sa tradicijom Islama, da neko nosi pištolje u džamiju i da pravi kriminalne radnje.

Policija skoro i da nije reagovala. Na koncertu grupe Balkanika bilo je četiri ili pet uniformisanih policajaca. Da li je bilo nekoga u civilnoj odeći, zaista ne znam.

Kada su oni divljali i bacali instrumente, na užas svih nas koji smo tu bili prisutni, jedan moj prijatelj je prišao policajcu i pitao ga zašto ne reaguju. Policajac je rekao da ne žele da se mešaju u religijska pitanja. To nema veze sa religijom. To su vandali i kriminalci i to je akt koji je uperen protiv bezbednosti. To je kršenje javnog reda i mira. I kada bi Papa to lično uradio, istog trenutka bi bio uhapšen.

Dok god su Vehabije ovde nama pravili probleme, to nije interesovalo nikoga. Ministar Jočić je rekao pre mesec dana: "Mi već tri godine ukazujemo da postoje kampovi". Izvinite, o čemu se ovde radi?

Ukazujem ja kao građanka, kao pripadnica nevladine organizacije. Policija ima da hapsi, a ne da ukazuje. Kome policija ima šta da ukaže.

Vrlo svesno i vrlo namerno se Vehabije navodnjavaju, čuvaju se kao zenica oka. Policiji ni slučajno ne pada na pamet da ih kazni i da ih juri. Oni se drže kao kec u rukavu i kada bude zatrebala destabilizacija, izvučićemo Vehabije.

To se, na žalost, upravo sada dešava. Nemojmo da zaboravimo da mi tri meseca nemamo vladu. Mi se sunovraćujemo u siromaštvo. Gubimo Kosovo. E sada, da im ljudi ne uđu u vladu i ne prebiju i tehničkog premijera i tehničke ministre, a bogami i celu Skupštinu, dajte da napravimo problem. A ko nam je bolji problem nego Sandžak.

Ukazaću da Vehabije nisu jedini problem. Problem je i trgovina narkoticima. Mislim da nema deteta u Pazaru koje ne zna da policija stoji iza trgovaca narkoticima, da je policija organizovala ozbiljan veliki narko-dileraj.

Tu je i priča o javnim kućama. Pre 12 godina sam pisala o tome, u nekom lokalnom listu, i nikome nije palo na pamet da reaguje. Nemojte da zaboravite na raskol između Islamske zajednice Sandžaka i Beograda.

Tu nema skrivanja. U novinama veliki naslovi gde piše - Koštunica podržava Jusufspahića, Tadić podržava Zukorlića.

Kakve su to igre? Postoje strukture unutar Islamske zajednice, pa neka se one same dogovore. Šta ima ljude iz verskih zajednica i verskih ustanova da podržavaju Koštunica, Tadić ili bilo ko drugi. To je odlično da se javnom mnijenju kaže - Pogledajte kako su razjedinjeni. Ne mogu im ni hodže zajedno, a kako bi tek oni sa ostalim narodom u Srbiji živeli mirno.

Pogledajte šta se radi sa političarima. Zar misle da je slučajno da su Rasim i Sulejman ovako suprotstavljeni?

Njihov sukob može da se opiše jednom rečju, a to je rat. Beogradu, da odgovara, imali bi smo jednog jakog partnera ovde. Svi smo mislili da će to biti Rasim jer je on i zbog pozicije ministra uspeo da obezbedi jednu dobru poziciju u Beogradu, ljudi u Srbiji mu veruju, on je simpatičan mladi čovek, ali to nije tako.

Sulejman ima trenutnu zaštitu Vojislava Koštunice, bez zazora. Krše zakone i rade šta hoće, ponašaju se kao na Divljem Zapadu. Sve ono što se dešavalo tokom prošle godine, razne odluke oko opoziva predsednika opštine i rušenja Skupštine, su potpuno nelegalne odluke ministra Lončara.

To su krivična dela ljudi koji stvaraju zakone u ovoj zemlji. Sve to zaista ukazuje da u Sandžaku još dosta dugo neće biti mira i plašim se perioda koji je pred nama.

Željela bih da ljudi u Srbiji malo drugačije počnu da gledaju na ovaj prostor ovde, da ne vide samo ono što im se servira u medijima.

Željela bih da poručim prijateljima i kolegama iz medija da ne budu jednostrani, da, trčeći za senzacijama, dolaze ovamo i pričaju samo sa političarima, nego i da pričaju sa običnim ljudima iz nevladinog sektora.

Građane u Srbiji molim da pokušaju da malo drugačije gledaju na stvari jer možda je krajnje vreme da počnemo da mislimo svojim praznim stomacima, a ne da verujemo svim gadostima koje nam serviraju političari.

Treba zaista da budemo malo mudri, pogotovo posle mnogo godina i ratova i patnje, da pokušamo da svi zajedno probamo da izađemo, da pokušamo da mislimo o sebi i da zaista pokušamo zajedno da izađemo iz ovog strašno teškog perioda za nas.

Autor: Nataša ODALOVIĆ

Slobodna Evropa

http://www.slobodnaevropa.org/article/2007...61a139d052.html
 
Pročitajte još o...

UPITNIK

NAJAVA - Utorak, April 24, 2007 22:05 TV1

Muftija Moamer Zukorlić i ministar vera Milan Radulović u 100. izdanju Upitnika
Vehabije – verski ekstremisti ili teroristi?

O vehabizmu i situaciji u Novom Pazaru nakon prošlonedeljne akcije policije u kojoj je ubijen vođa vehabija – razgovaraće u večerašnjem 100. izdanju Upitnika muftija sandžački Moamer Zukorlić i ministar vera Milan Radulović.
Da li su uhapšene vehabije u Novom Pazaru verski ekstremisti ili teroristi, koji prete stabilnosti regiona? Kako deluju, ko ih finansira, koliko ih je na prostorima Srbije i bivše SFRJ? Čemu služe kampovi za obuku u kojima je policija nedavno pronašla veće količine oružja? Kako Islamska zajednica, a kako država gleda na njihove aktivnosti? Da li su vehabije pretnja miru i stabilnosti Sandžaka?
To su samo neka od pitanja na koja će odgovarati gosti autora Upitnika Olivere Jovićević.

repriza 02.49 UPITNIK,R na satelistom kanalu

na prvom programu 03:04 Upitnik, r.

Ovo vazi samo za prvi program

Na zahtev posetilaca sajta iz inostranstva, a zbog razlike u vremenskim zonama, programsku šemu ćemo davati počev od prethodnog dana(u odnosu na vremensku zonu GMT+1).



http://www.rts.co.yu/jedna_vest.asp?IDNews...9&source=najava

http://www.rts.co.yu/najave.asp?izvor=tv
 
I oni su ljudi... deca... imaju majke... porodice... ljude koje ih vole... šta me briga za to... neka ih sve strpaju u ćuzu ili u zemlju ako budu pravili probleme... neću da me sutra raznese neki obrezani majmun zbog svojih zatucanih ubeđenja...
 
B92 Info Vesti Politika

Vehabije prebegle u Crnu Goru?

23. april 2007. | 13:46 -> 13:59 | Izvor: FoNet, Beta

Beograd, Podgorica -- Više desetina vehabija iz Novog Pazara prebeglo u Crnu Goru i na Kosovo, piše podgorički Dan.

Više desetina vehabija iz Novog Pazara, posle pogibije njihovog vođe Smaila Prentića protekle sedmice na planini Ninaja, prebeglo je u Crnu Goru i na Kosovo, piše list Dan, pozivajući se na izjavu jednog od neimenovanih vođa vehabija u Crnoj Gori.

On je rekao da nije reč samo o vehabijama, nego i o kriminalcima koji su bežeći pred zakonom u zemljama Zapadne Evrope došli u Sandžak i proglasili se vehabijama kako bi se lakše sakrili pred pravdom.

"Reč je o kriminalnoj grupi koja ima dosije još od pre 20 godina po celom svetu, zbog prodaje droge, trgovine ljudima i drugih krivičnih dela. To su kriminalci, a ne vehabije, iako deluju u formi vehabija. Oni beže u Crnu Goru plašeći se hapšenja", rekao je sagovornik lista.

Večeras u 22 sata na TV B92 možete pratiti emisiju "B92 istražuje", o tome ko su vođe vehabija u Sandžaku i da li su i koliko povezani sa pripadnicima vehabija u Bosni.
 
Obersturmfuehrer:
@monoteizam
sta je poenta tvojih tekstova?

poenta njegovih tekstova je da su vehabije u stvari zrtve "miloseviceve propagande i torture", da ih mi maltretiramo, a da su oni u stvari dobri ljudi koji su u brdima oko novog pazara bili da beru visibabe i ljubicice , udisu svez vazduh i setaju u prirodi. ono naoruzanje su drzali da bi se odbranili od lavova, tigrova, hijena i nosoroga kojih su puna brda Raske. A bombe na policiju su bacali zato sto je to tradicionalni vehabijski obicaj, da kad ti neko dolazi u goste da bacis bombu u vazduh.
 
poenta cele price jeste da vecina muslimana i ako nisu clanovi vehabijskog pokreta, podrzava njihovo delovanje. to se moglo videti i na sahrani ismaila prentica kojoj je prisustvovalo par hiljada Bosnjaka koji nemaju veze sa vehabijskim pokretom.
 
poenta cele price jeste da vecina muslimana i ako nisu clanovi vehabijskog pokreta

Zamolio bih te da ne lupas od ranog jutra.

Juce je tvoj ljubljeni general Momir Stojanović izjavio da je ogromna vecina muslimana iz redova casnih ljudi i da se groze na ekstremiste kakve su vehabije. E sad, mogao bi malo da pripazis na sopstvenu kontradiktornost kad te vec surovo demantuju ljudi na cije se izvore pozivas.

to se moglo videti i na sahrani ismaila prentica kojoj je prisustvovalo par hiljada Bosnjaka

Prisustvovalo je par stotina ljudi, ali ne samo iz Sandzaka, nego iz Bosne, sa Kosova i ko zna jos odakle.
 
Jerry Ropero:
pa ti ih ne poznajes , pa tako pricas. ja ih poznajem , veliki broj i jos nisam cuo da je ih iko osudio zbog ovoga.

svi ih prikazuju kao zrtve, bilo kao zrtve muftije zukorlica bilo kao zrtve policije.
nemoj jerry ni da se trudis da bi im objasnio sta su ustvari vehabije jer siguran sam da znaju ko su i sta su te vehabije i da ih ti isti ljudi ovde na forumu podrzavaju u njihovoj borbi protiv srba i za otcepljenje raske. Nista me necude ovi komentari ovih turkmena koji zele da opravdaju potez vehabija i da ih predstave kao miroljubiv narod koji je miroljubiv i zeli samo da puca. A u sta to da pucaju?? E to nikoga ovde na forumu ne pitaju kao i zasto pucaju??
 
Monoteizam:
Poenta je da odgovorim nekima koji stalno otvaraju topike o islamu i muslimanima kao teroristima!

Овде су отваране теме о ликовима који су похапшени као вехабије а код којих је пронађена гомила оружја у сред Србије!!! И како можеш нешто овако да напишеш, када не постоји ни једна тема да је у фазону ПРОТИВ муслимана. А поготово што су по свој прилици ови ликови као и тај погинули Прентић неки криминалци који се само представљају као вехабије и који злоупотребљавају муслиманску веру.

Па сам си постовао ово:http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=4126706&postcount=8
 
Jerry Ropero:
vi ste za njega kjafiri tj nevernici . a sta kuran kaze za nevernike i kako se prema njima treba postupati , procitajte na mom topicu o vehabijama i kuranu.

Ti mozes da pricas do mile volje i da tumacis islam kako hoces posto si zavrsio najvece islamske skole,fakultete,univerzitete!I da vadis ajete iz Qur,ana iz konteksta,da ajete koji govore o ratu kazes da vaze za mirnodobsku situacihu a da za ajete o miru kazes da vaze za ratne uslove!!!

Sura 49

Al-Hugurat -- Sobe

13. O ljudi, Mi vas od jednog čovjeka i jedne žene stvaramo i na narode i plemena vas dijelimo da biste se upoznali. Najugledniji kod Allaha je onaj koji ga se najviše boji, Allah, uistinu, sve zna i nije Mu skriveno ništa.

Sura 5

Al-Ma'ide -- Trpeza


2...I neka vas mržnja koju prema nekim ljudima nosite, zato što su vam spriječili pristup Časnome hramu,* nikako ne navede da ih napadnete! Jedni drugima pomažite u dobročinstvu i čestitosti, a ne sudjelujte u grijehu i neprijateljstvu; i bojte se Allaha, jer Allah strašno kažnjava.




82. Ti ćeš, sigurno, naći da su vjernicima najljući neprijatelji jevreji i mnogobošci; i svakako ćeš naći da su vjernicima najbliži prijatelji oni koji govore: "Mi smo kršćani", zato što među njima ima svećenika i monaha i što se oni ne ohole.

83. Kada slušaju ono što se objavljuje Poslaniku, vidiš kako im liju suze iz očiju jer znaju da je to Istina, pa govore: "Gospodaru naš, mi vjerujemo, pa upiši i nas među one koji su posvjedočili.

84. Zašto da ne vjerujemo u Allaha i u Istinu koja nam dolazi, kada jedva čekamo da i nas Gospodar naš uvede s dobrim ljudima."

85. I Allah će im, zbog onoga što govore, kao nagradu džennetske bašče dati, kroz koje će rijeke teći, u kojima će vječno boraviti; a to će biti nagrada za sve one koji dobra djela čine.


005:069. Oni koji su vjerovali, pa i oni koji su bili jevreji, i sabijci, i kršćani - oni koji su u Allaha i u onaj svijet vjerovali i dobra djela činili - ničega se oni neće bojati i ni za čim oni neće tugovati.

bekare-Karava

62. One koji su vjerovali, pa i one koji su bili jevreji, kršćani i sabijci - one koji su u Allaha i u onaj svijet vjerovali i dobra djela činili - doista čeka nagrada od Gospodara njihova; ničega se oni neće bojati i ni za čim neće tugovati!


Po tvom principu Isus kaze:

"Nisam dosao da donesem miru na Zemlju vec sablju (rat).!!!


Kao sto je musliman kjafir ili ti nevernik za hriscanina i jevrejina!!!
 
Jerry Ropero:
pa ti ih ne poznajes , pa tako pricas. ja ih poznajem , veliki broj i jos nisam cuo da je ih iko osudio zbog ovoga.
Onda i oni tebe poznaju, pa i ne razgovaraju s tobom. Ne misliš valjda da će Edin Bejtović da te juri za sastanak? Taj ni s ''običnim'' muslimanima baš mnogo ne divani.
Ipak, moram reći da prikazivanje kompletne religije kao zločinačke ne vodi dobrom.
 
Ко приказује Ислам као злочиначку религију?Опет си скренуо у аут.Свака религија је у реду док не служи за малтретирање људи који нису тог религиозног убеђења.:roll:
 
misoni:
Ко приказује Ислам као злочиначку религију?
Jerry Ropero:
Zato je za mene Islam religija zla i mrznje jer ona propagira unistenje svih onih koji nisu muslimani.http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=4119858&postcount=1
U celom tekstu se svi muslimani praktično poistovećuju s vehabijama.
misoni:
Свака религија је у реду док не служи за малтретирање људи који нису тог религиозног убеђења.:roll:
Slažem se. Znači, mi treba te stvari jasno da razdvojimo: one koji vitlaju puškama pohapsiti, a sa ostalima da živimo u miru. Tu smo, zajedno, niko neće otići.
 
nesha taxista:
misoni:
Ко приказује Ислам као злочиначку религију?


Slažem se. Znači, mi treba te stvari jasno da razdvojimo: one koji vitlaju puškama pohapsiti, a sa ostalima da živimo u miru. Tu smo, zajedno, niko neće otići.
sto dolazimo do zakljucka da ljudi religionzni u islam jesu zlocinacki nastrojeni prema narodima koji neveruju u islam, sto je i na terenu dokazano svugde u svetu!!! A sada najnoviji primer je Novi Pazar gde su bez ikakvog povoda naoruzali i poceli sa ubijanjima regularne policije a sve u cilju daljeg zastrasivanja neislamskog dela stanovnistva da se isele sa tih prostora kako bi otcepili ovaj deo srbije, nesto poput albanaca na kosovu!!!
 

Back
Top