Sta raditi sa starom-novom odecom?

Giordanna

Zainteresovan član
Poruka
379
Verijem da vecina zenske populacije ima isti problem.Koliko samo stvari se nakupilo a vreme je da kupimo nove!I Sta sada,ormari su prepuni!Kvalitetna,neiznosena garderoba ali....demode.Sta raditi sa time?Kako se odreci dobrih,dragih delova odece?A sta ako se to opet vrati u modu?Pa i ako se vrati uvek postoji "nesto" sto odaje tu staru stvar.
 
Pa ovako...ja sam godinama nagomilavala nek krpice koje sam obukla samo jednom ili dva puta ili nikada smatrajuci da cu mozda to ponovo pozeleti da nosim. Medjutim ukapirala sam da ono sto mi se nikada nije svidelo nece naci svoju svrhu ni u buducnosti... tako da sada svake sezone pravac kontejneri za crveni krst.Ionako se moda ne ponavlja nikada u potpunosti.
A dobrih, starih, omiljenih delova odece se ne odricem...uvek nadjem nacin da ih uklopim sa necim novim...To vazi narocito za accessoire
 
Уф, а мени остала фрка још од деведесетих када сам вадила из ''фурде'' кевине костиме и преправљала их, парала њене старе сукње, окретала их и шила себи ''нове'', а рајфершлусе и дугмад скидала са неупотребљивих ствари и нашивала на те ''нове''... У свој ''лични стил'' унела сам кевин громби капут из шездесетих, неку стару кожну јакну са ''шамар крагном'' из седамдесетих...и свашта још.... Бабини ормани били су пуни тих старих ствари, ''фурде'', и сваки пут кад бих отишла код ње, враћала бих се са неким ''новим'' одевним предметом....
Тако ме је фурда спасла деведесетих....

Можда због тога, све мислећи ''никад не знаш кад ће ти затребати'', ја се тешко одричем старих ствари... За неке сам емотивно везана, неке нису ношене па ми жао да их избацим, неке сам јако волела па све мислим да ће се вратити мода, за неке мсилим - можда ће бити интересантне мојим клинкама... Стога су ми ормани препуни, а пола ствари не носим...

Старе дечије ствари дајем рођацима и пријатељима са малом децом, јер смо много дечијих ствари и ми наслеђивали од других....
Дечије ципеле, које су им мале а очуване,ставим у кесу и оставим поред контејнера јер знам да ће их покупити Циганчићи.
 
Obožavam da bacam stvari :lol:

Verovatno zato što mi je soba uvek bila mala i nisam imala mesta ni za šta a sve je uvek bilo prenatrpano i nikada nisam mogla da nađem baš ono što tražim... a večito pun **** onoga što mi se ne nosi, il je malo il se raspalo.... retko da je nešto bilo stvarno dobrog kvaliteta pa da traje.... al eto, ostalo mi i dan danas da svake sezone napunim kese i ostavim ih pored kontiša... uzme onaj kome traba.
Neke kvalitetnije krpice koje su se tu nekako zadesile a ne nosim ih - šaljem rodbini... u stvari to mama daje mene sramota da napadam ljude s kesama i ako su zahvalni na tome... imam trip da ih ponižavam pa neću to da radim...
Ima naravno i gotivnih krpica i haljina kojih se ne odričem ni u ludilu.....Mnogo volim da kupujem, nosim i čuvam haljinice al to nije tema :lol:
 
uf kad nastupi promena godisnjih doba i ono cuveno prepakivanje letnje stvari na dohvat ruke a zimske na gornje police, tak uvidim da ima stvari koje su za "selo" sve sto vise ne nosim ili znam da necu nositi lepo natrpam u kese i pravac u kucu na selu i na tavan... da nemam selo verovatno ne bih znala sta cu sa starim stvarima...
 
Kupujem samo ono što mi treba tako da nemam pojma šta je to "kupila sam, obukla 2x i sad ne znam šta ću s tim".
E sad, da l` je to iz razlog što sam bila tinejdžer '93, pa sam se navikla na ono 1 farmerke u 2 godine i par majičica. :roll: Ne znam kako te devedesete da isteram iz sebe. I još mrzim šoping. :lol:

sun.gif
 
Jako tesko izbacujem stvari. Sve cuvam misleci da ce da mi zatreba, a ima toliko toga sto mi verovatno nikada nece zatrebati. Na tavanu imamo kutije pune odece i cipela.Stvari starijeg sina sam sve sacuvala, sad ih nosi mladji. Vec imam vise kutija stvari koje je i mladji preraso i ne znam sta cu sa njima.
U stvari je bezveze sve to cuvati. Kazu ako vam neka stvar nije zatrebala dve godine verovatno nikada nece, treba se samo toga pridrzavati.
Nekako mi zao da bacam. Povremeno kad ima neka akcija prikupljanja odece skupim nesto i odnesem. Nadam se da onda to zavrsi kod nekog kome je stvarno potrebno.
 
ne volim da me stvari opterecuju..u ormaru drzaim ono sto stvarno nosim..al` na srecu moja sestra voli da cuva stvari..
ja odvojim, ona kod sebe slozi..
nekad se desi da je posle nekog vremena pitam kako joj je dobra stvar, kad je kupila.. a ona mi kaze - kokosko, to je iz tvog ormara!!!
blago meni sa mojom sekom!
 
a sto se bacanja tice, ne volim da bacam..osim ukoliko se stavrno nisu ostetile..
lepo slozim u kesu ono sto nije za cuvanje kod seke, pa pored kontejnera..drago mi je kad cige prodju i bas se obraduju kad nadju..
samo ne zanm da li ste primetili da takve kese cesto cige ne stignu da pokupe. uglavnom ih uzme neki komsija.
bas su teska vremena dosla.
dozivotni glas bi dala onom ko bi napravio takav socijalni program da zastiti stare i obezbedi im minimum mesecnih primanja. da ljudi mogu bez obzira da li imaju i jedan dan radnog staza mirno da se prehrane u starosti, a ne da kopaju po kontejnerima.
 
xiaoyu:
Kupujem samo ono što mi treba tako da nemam pojma šta je to "kupila sam, obukla 2x i sad ne znam šta ću s tim".
E sad, da l` je to iz razlog što sam bila tinejdžer '93, pa sam se navikla na ono 1 farmerke u 2 godine i par majičica. :roll: Ne znam kako te devedesete da isteram iz sebe. I još mrzim šoping. :lol:

sun.gif

A kod mene je bas suprotno iako sam i ja bila tinejdzer tih groznih 90-ih...
Ostala sam zeljna i zato sada ne mogu da se zasitim kupovine :)
 
Hellen:
Уф, а мени остала фрка још од деведесетих када сам вадила из ''фурде'' кевине костиме и преправљала их, парала њене старе сукње, окретала их и шила себи ''нове'', а рајфершлусе и дугмад скидала са неупотребљивих ствари и нашивала на те ''нове''... У свој ''лични стил'' унела сам кевин громби капут из шездесетих, неку стару кожну јакну са ''шамар крагном'' из седамдесетих...и свашта још.... Бабини ормани били су пуни тих старих ствари, ''фурде'', и сваки пут кад бих отишла код ње, враћала бих се са неким ''новим'' одевним предметом....
Тако ме је фурда спасла деведесетих....

Можда због тога, све мислећи ''никад не знаш кад ће ти затребати'', ја се тешко одричем старих ствари... За неке сам емотивно везана, неке нису ношене па ми жао да их избацим, неке сам јако волела па све мислим да ће се вратити мода, за неке мсилим - можда ће бити интересантне мојим клинкама... Стога су ми ормани препуни, а пола ствари не носим...

Старе дечије ствари дајем рођацима и пријатељима са малом децом, јер смо много дечијих ствари и ми наслеђивали од других....
Дечије ципеле, које су им мале а очуване,ставим у кесу и оставим поред контејнера јер знам да ће их покупити Циганчићи.

Svaka čast! I mast.

P.S.
Šteta što klinke neće to da nose. Takve su klinke...
 
aaa....otarasi se toga. Nije dobro da skupljas krsh, ionako ces jednog dana morati da ga bacis. Onda bolje odmah da ne zauzima mesto :D

To babe tako...gomilaju stvari. Ja sam moju mamu odvikla. Jeste da je trajalo deceniju da shvati da treba da pobaca sve to sto ce „mozda zatrebati”, ali jedared kad je krenula, samo baca, i-hu, divota!
 
Хехе..али кад сам се јесенас појавила на послу у ''новој'' сукњи из 1987. сви су откинули.....
Чак су ме неке рибе и у градском превозу питале где сам купила ту сукњу, толико је ''ин''! :lol:
 
Uf, ja isto imam problem sa bacanjem stvari koje vise ne nosim ili sam ih kupila eto tako radi reda, a ne odgovaraju. Neke od tih koje ne nosim dam nekoj drugarici, a za ostale se nekako nadam da ce mi se jednog dana svideti. Ipak, najveci problem mi je sto se vezujem za stvari, uvek stvari povezujem sa nekim dogadjajima pa mi je tesko da ih se otarasim, pa se godinama premestaju iz ormana u orman, iz ormana u kofer...
 
Stvari me ne opterecuju u smislu da moram da ih cuvam ili da ih volim, ali mi cesto, slazem se sa Hellen, padne na pamet, mozda ce mi zatrebati...mozda se malo ugojim ili smrsam.. Heheheheheh.. a imam istu kilazu vec 10 godina, samo se drugacije rasporedjuje. Medjutim ne mogu da nateram sebe da razmisljam o garderobi, niti uzivam u shoppingu, cak ni sminka, ma nista sto ima veze s modom ne dotice... navikla sam bez toga...Cak i nemam staru garderobu... manje vise, celog zivota su mi ormani prazni... nemam dileme tipa:" Sta da obucem veceras?"

Inace, nosim uvek iste stvari. Na pocetku sezone kupim sve sto mi treba, i to nosim, nosim, nosim.. Uglavnom mi u ormanima vise haljine i "novogodisnje bluzice", stikle. Kad se potrudim oko izgleda, volim da to stvarno superi zgleda , i dam gomilu novca za nesto sto obucem jednom, dva puta.. Onda kad god pogledam orman vidim te stvari i iznerviram se!!! :( "Mozda cu opet obuci", kao da svake srede idem na prijem kod Conte de Belgrade... aon nikako da pozove...:)))
 
majcheki:
Obožavam da bacam stvari :lol:

Verovatno zato što mi je soba uvek bila mala i nisam imala mesta ni za šta a sve je uvek bilo prenatrpano i nikada nisam mogla da nađem baš ono što tražim... a večito pun **** onoga što mi se ne nosi, il je malo il se raspalo.... retko da je nešto bilo stvarno dobrog kvaliteta pa da traje.... al eto, ostalo mi i dan danas da svake sezone napunim kese i ostavim ih pored kontiša... uzme onaj kome traba.
Neke kvalitetnije krpice koje su se tu nekako zadesile a ne nosim ih - šaljem rodbini... u stvari to mama daje mene sramota da napadam ljude s kesama i ako su zahvalni na tome... imam trip da ih ponižavam pa neću to da radim...
Ima naravno i gotivnih krpica i haljina kojih se ne odričem ni u ludilu.....Mnogo volim da kupujem, nosim i čuvam haljinice al to nije tema :lol:

kao i ova majckeki
i ja obozavam da bacam stvari :P
sve... ne samo bitne stvari, nego i one nebitne... mrzim da skupljam, uvek imam milion bezobraznih sala na temu ljudi koji su kolekcionari
i generalno ja to nista ne kapiram

mslim... sta ce ti nesto sto ne koristis

ali dobro, to nije tema

i ja volim haljine
zato sam citirala ovu koleginicu

i imam iskljucivo skupu i kvalitetnu odecu koja traje dugo
ne znam da sam bacila nesto odavno... mozda poslednji put u osnovnoj skoli
neverovatno, ali istinito

kupujem skupo, lepo... i ne pratim modu
to je tajna mojih skromnih ormana sa odecom
 
Giordanna:
Verijem da vecina zenske populacije ima isti problem.Koliko samo stvari se nakupilo a vreme je da kupimo nove!I Sta sada,ormari su prepuni!Kvalitetna,neiznosena garderoba ali....demode.Sta raditi sa time?Kako se odreci dobrih,dragih delova odece?A sta ako se to opet vrati u modu?Pa i ako se vrati uvek postoji "nesto" sto odaje tu staru stvar.


Rešenje: ne pratiti modu, nego nositi ono što voliš, tako će i stare demode stvari doći u obzir. Nije bitno šta nosiš, nego kako nosiš ... šta znam.
 
to u svetu rade na e-bay...valjda razmenjuju noshene a zdrave stvari i tako!!! ili valjda prodaju nosheno tako nesto salju..znaci slikaju ono shto imaju i daju cenu i to se licitira tj to znate

mislim dosadi ono shto imas steta baciti i tako!!!


ali nikad nisam ozbiljnije to razradila..a ovako i zaradish i ne obrnu te


to bi bilo lepo kad bi i ovde postojalo... mada nisam nachisto shta bih izbacila ali pun mi je orman tesko moze da udje novo a neke stvari nikad ni ne nosim ..a i slabo kupujem kao ok mi je ovako donekle
 
Lako, cak rado bacam stvari koje nisam obukla dve godine. ;)

Uvek se osecam super kada se oslobodim nepotrebnih stvari i u tom smislu sam imala dosta konlikata sa nekim ukucanima :roll:

Pokupim na kraju sezone (zimske ili letnje) ono sto znam da vise necu nositi i spakujem u kese, ostavim u blizini kontejnera i ima ko to da uzme. Posle vidim neke svoje stvari na ljudima koji su ih uzeli i osecam se zaista super sto nesto sto meni samo pravi lom nekome moze da koristi.

Jednom sam pokusala da decije stvari odnesem u Crveni krst i niko nije digao telefonsku slusalicu satima, tako da sam odustala. Crkva distribuira samo pomoc u hrani, rodjaci bi se verovatno uvredili tako da sve u (pored) kontejner.
 
Betty:
. Ja sam moju mamu odvikla. Jeste da je trajalo deceniju da shvati da treba da pobaca sve to sto ce „mozda zatrebati”, ali jedared kad je krenula, samo baca, i-hu, divota!
Isti slucaj i sa mojom mamom :mrgreen: ipak,(uz moj "blagi nagovor" pobacala je jako mnogo stvari u poslednjih par godina isada se mnogo lakse dise ;) Cega sve tu nije bilo :rolleyes: Gomila divnih i kvalitetnih stvari, ali stvari koje vise nikome od nas ne odgovaraju, stvari koje nisu obucene 30 godina :shock:

Elem, na dobrom sam putu da uspem u svom naumu :D
 
Ja ostavim pored kontejnera, lepo upakovano, sa sve torbom (uvek ima i neka torba za bacanje). Svai put nestane za pola sata.
Ponekad mi žao što bacam stvari - ostarila sam pa vidim kako se moda ponavlja... eh, da nisam bacila sve svoje stare stvari... i mamine... i tetkine... i bakine... sad ne bih morala ni cipele da kupujem :lol:
 

Back
Top