Sta raditi sa starom-novom odecom?

Ja kad vidim da nesto ne nosim lepo ponudim nekoj od drugarica ako im se nesto svidja, ono sto ne uzmu to lepo odnesem u selo i komsiluk to razgrami za 10 min. Njim i ovako i onako sve treba, ako ne za normalno kriscenje onda za bastu, svinjac i tako to. Uvek se iskoristi za nesto. Nikad ne bacam stvari
 
stari hleb...a i novi hleb koji me mrzi da jedem, stavim u kesi i okačim na kontejner... i dok se vratim....- nema...isto je i sa starom odećom i obućom....isto okačim...i isto...nestane za tren.....jednom sam bacio pokvareni monitor, stavio ga pored kont. i...sad otišao kući, pogledao kroz prozor...kad neki mercedes se parkirao pored.....izlazi baja...otvara gepek i op- ubaci moj monitor.........al to ne da nije valjalo.....koj će mu....... ne skoopljaju samo gladni, zaključih tad...nego je nekome manija da bude skoopljač...što nije fer prema siromašnima........tako da, ako bih ja davao u hum. svrhe........ onda bi to bilo po sistemu kljooč u rooke...
 
moja deca brzo rastu,a nemam kome da poklanjam,pa sve prvo operem,usijem ako treba ,pa u kesu,pa pored kontejnera.retko sve ode.najcesce sam pretuzna, jer vidim neke kako prebiraju,pa ono sto im ne odgovara, bace u blato.tako one drage stvari u kojima su moja deca rasla,vuku se po ullici....idem dotle da sednem u kola ,pa negde dalje od zgrade,gde inace ne prolazim ostavim kese.da ne patim kad vidim kako se stvari vuku.
ja bih predlozila da pored kontejnera za staklo i djubre bude i jedan za garderobu.trebalo bi da ljudi onda vise paze,a i da im nije gadno da kopaju po tome.ne bi morao da bude pored djubreta...
 
Ja sam poseban slucaj.Ima stvari koje necu nikada ni pod kakvim okolnostima baciti jer mi bude neke lepe uspomene.Inace stvari koje ne nosim,a nisu odrpane(a veoma mi je retko odeca u ofucanom stanju jer je uglavnom cuvam)poklonim nekom.Ima jedna klinika kod mene u komsiliku zive bas,bas tesko,a ona je tinejdzerka tako da joj neke moje stare majice,farmerke i slicno uvek dobro dodju.Ponekad razmenim sa nekom drugaricom,ako me nesto smori da nosim,a lepo je,onda napravimo malu razmenu.Decije stvari uglavnom dam nekom.
 
Gomilu decije odece sam poklonila rodbini(ostalo je ponesto da me podseca koliki mi je bio sincic),gomile poklonila Crvenom krstu(interesantno je da tamo dodju cigani i odaberu sta je za prodaju a ostalo spale-tako mi bar kazu),puno stvari ostavljala u kesama pore d kontejnera i opet je ostalo dosta.Neko rece,a i meni se dogadjalo da vidim kako razbacuju stvari i vuku ih po blatu pa mi onda bude zao.Volela bih da neke stvari koje su stvarno dobre poklonim nekoj porodici skromnih kupovnih moci (takvih je sve vise) i da mi zaista bude drago sto je otislo u prave ruke.
Ako neko zna za neku humanitarnu akciju ili mesto gde se moze informisati o takvim porodicama zamolila bih da to napise.
 

Back
Top